Author Topic: Майка на помак прокле сина си заради любов с християнкa  (Read 46763 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Това е част от по-общия въпрос дали има нещо над морала, може ли религията да е над морала?
Korana obosnovava socialni, pravni i moralni normi. Morala e otnositelno ponyatie. Yavlenie koeto e moralno za edni moje da byde amoralno za drugi.

Offline Беглик

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 448
След като в Корана има морални норми, значи и той признава важността на морала. Фактът че за едни е морално е едно, а за други друго, не омаловажава морала, а само показва, че едните са доста неуки и най-вероятно страдащи от това. Ако едните считат за морално да се краде, а другите не, няма начин и едните и другите да са прави, морални. От друга страна, в Корана съм сигурен, че никъде не се казва кради и няма как да се проповядва кражба в такава мъдра книга. Но пък това ме кара да мисля, че и той се съобразява с нещо още по-висше.

Offline pirin22

  • Member
  • **
  • Posts: 49
  • Gender: Male
Spored  men- jenitba mejdu pomak i bulgarka e ravnosilno na samoubiistvo.Braka im shte trae do izvestno vreme.sega pak shte me napadnete 4e sum 4ernogled.E ,kak kato stava vsi4ko pred o4ite mi.Imam poznati ,koito se ojeniha za bulgaarki,no izdurjaha samo 5-god. i jenite im biha shuta. Sega obikalqt kato glamavi seloto i plashat naroda.Nese polu4ava s mujete po prostata pri4ina .4e vse nqkoga shte se skarat za shtqlo i  neshtqlo.I arsenala na jenata bulgarka e pulen i gotov s obidi.Kogato ve4e nese izdurja,mujat pomak si vdiga torbata i iz4ezva bez daje da mu se dade shans da se sboguva s decata si.A ina4e ot druga strana -jena pomakinq i muj bulgarin pasvat mnogo dobre.Zashtoto nashite jeni sa koravi,turpelivi .Shtom na tolkova sopi ne otivat da se opla4at nikude zna4i sa ok.A kato ide da se opla4e u roditelite si -napravo q gonqt kato nenujen 4ovek ,koito nee slushal zarukite na maika i bashta.

Offline pirin22

  • Member
  • **
  • Posts: 49
  • Gender: Male
Tvoite poznati sa uspeli samo  5 gd da jiveqt  zaedno.Zna4i  tolkova sa se obi4ali.Vmoeto  selo  ima takiva  brakove    za  ruskini    i  ve4e   sa jeneni  nad  35 gd  , imame    i  sofiqnki   snahi  nad 15  gd.  semeen  jivot   ima iportugalski  snahi nad  8 gd. Taka  4e    sopata  ne e re6enie  na problema i  ako  misli6 4e   strahat  ot sopata   darji  semestvoto      mnogo  ti e gre6na  teoriqta .Ä°li govori6 tak a za6toto   si ot  pozitsiqta   na  silniqt.6te  si li  saglasen  ti   tvaqta  da6terq  da  bade bitq   vsqka  ve4er .Ä° za da ne naru6ava  moralnite  ptintsipi  tq   trqbva  da stoi tam  pri zatq  vi    sas sopata.

halikan

  • Guest
o6te nesam 4ul nyakoi dae procaftyal ot takiva brakove,no znam mnogo slu4ai na smeseni brakove mejdu pomaci i balgarki , te vsi4ki hubavo nevidyaha no po dobre da spra

Offline nezir_9

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 316
  • Gender: Male
Свят широк! Случаи разни...

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
o6te nesam 4ul nyakoi dae procaftyal ot takiva brakove,no znam mnogo slu4ai na smeseni brakove mejdu pomaci i balgarki , te vsi4ki hubavo nevidyaha no po dobre da spra

Значи не познаваш достатъчно семейства! ;)

halikan

  • Guest
Значи не познаваш достатъчно семейства! ;)
da Geli ise radvam 4e nepoznavam mnogo takiva za6toto dvama ot tezi koito poznavam gi dokaraha udavilise,drugi trima po4inaha misteriozno za edinia ot tyah i blizkitemu se otkazaha dane hodyat, neznam tova sa ALLAHOVI raboti, no sam ostanal s vpe4atlenieto 4e vse ne6to gi nastiga,neznam mojebi e slu4aynost no ako poznava6 ti nyakoi da jiveyat 6tastlivo i vsi4ko da im varvi na hair spodeli

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Халикан,познавам такива семейства, но не мога да ти ги изреждам! Не е коректно! Съжалявам,че на тези хора им са се случили нещастия, те навсякъде се случват,независимо дали брака им е смесен и т.н.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ne e korektno da tvardim che nyama problemi za smesenite brakove v BG. Znam otblizo sluchay s moy sauchenik chiyto brak priklyuchi mnogo tragichno. Drugo e da si protiv takiva brakove no istinata tryabva da se znae. Poznavam otblizo balgarskata obshtnost taka che polemiki po toya vapros za izlishni. Vazmojno e da ima i shtastlivi brakove no realnostta e druga.

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Това си е твое мнение! Всеки има право на такова! :) никъде не съм споменала,че няма проблеми! Проблеми си има във всички бракове! Никъде не е по "мед и масло"!

halikan

  • Guest
Това си е твое мнение! Всеки има право на такова! :) никъде не съм споменала,че няма проблеми! Проблеми си има във всички бракове! Никъде не е по "мед и масло"!
da Geli nikade nee po med i maslo,no iti govori6 taka za6toto nyama6 blizki i priyateli postradali po tozi na4in,dano i ALLAH te otblasne nikoga dane vidi6 takiva tragedii,nee korektno i az dati razkazvam podrobno za slu4aite koito poznavam,no ubedensam 4e ako gi be6e 4ula 6te6e dasi preobarne6 mnenieto

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Pirin -22,neshto me hvurlqsh v orkestura,ot koe si selo,da proverq tezi sofiqnki i tezi snahi doshli ot Portugaliq,neshto nese vruzva.Nesum kazal 4e boq opravq jivota,nai-trudno se jivee s piqnica zapomni go ot men.No nie pomacite {mujete} nemojem da sujitelstvuvame s bulgarka,nesum kazal s ruskinq,germanka,franzuzoika a s bulgarka.No vsqko pravilo ima izklu4enie,sega ako mi kajesh ,4e tazi sofiqnka e priela islqma i nosi shalvari mnogo shte me ozada4ish.A muja i e s bulgarsko ime NALI.

Offline PNK2003

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 668
  • Gender: Male
  • Ius Est Ars Boni Et Aequi...
Жената да сложи шалвари и да приеме исляма...  Тези обстоятелства ли биха обуславили щастлив брак? 

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Zaduljitelno da prieme islama ina4e kakva pomakinq shte e ako e s  hristiqnka religiq.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42