Author Topic: Balkanlar- Göçün öyküsü  (Read 13656 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
Ynt: Balkanlar- Göçün öyküsü
« Reply #15 on: October 17, 2008, 14:37 »
Merhaba sayın subigikurt,
Kendi adıma konuşmam gerekirse biz türkiyede yaşayan pomaklar olarak türk milletine gönülden bağlı bireyler olarak yetiştik ve yetiştirildik. Aklı başında hiç bir kimseninde bunu sorgulayacağını zannetmem. Benim sorguladığım aşırı sahiplenmedir ki bu özgün olarak kalması gereken pomak tanımı ve kültürel kırıntılarınıda sanayileşme-kentleşme olgusu yardımıyla birlikte yok etmektedir. Eğri oturup doğru konuşmak lazım gelir. Öyleki türkiyede ben pomağım diyebilmek dahi kerhen umut verici bir durum halini almışsa oturup düşünmemiz gereklidir. Dernek veya benzeri girişimlerde ise güneşin doğudan yükselmesini referans alarak balkanlardaki ve tüm dünyadaki pomakları kucaklamak yine türkiyedeki osmanlı yadigarlarına yani türkiye pomaklarına düşmektedir.

Saygılarımla   

Offline teo

• Advanced member
  • ПОМАК -ЕДНО ДОСТОЙНСТВО !
« Reply #16 on: October 17, 2008, 16:57 »
Hepinizi tebrik ediyorum,
guzel bir konu uzerine guzel bir sohbet olmus.Bence niye olmasin....ilk olarak Turkiyede Pomak kultur dernegi altinda bir organizasyon.Iste tam zamani Ve Turkiyenin buna ihtiyaci var cunku yeni bir guzel bir kanit olur Turkiyenin Avrupa birligine girme mucadelesinde.Deneyin ve biz de yardimciniz olalim.Tam zamanidir diyorum!Ve ondan sonra iste Pomak kultur  folklor grublari,Yunanistan,Kosovo,Makedonya Arnavutluk ve Bulgaristan olarak Turkiyede her bir yerde duzenlenen folkor grubu organizasyonlarinda katilma firsatlari bularak ...boylece Pomaklari bir daha ileri basamaga tasimis olacaklar ve ....boylece tum Pomaklar kendisine moral kazanmis olacaklar!

Saygilarimla!

Yapilacak seyler bence kanunsuz degildir...tam baska miletlerin yaptiklari gibi....lazlar,cerkezler,cecenler,tatarlar gibi Osmaninin en yakin , yardimcisi sifatinda olan ve Musumanlik adina canini koyan Pomaklara niye olmasin?

Offline pomaksi

• Member
  • **
« Reply #17 on: October 20, 2008, 13:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42