Author Topic: Интеграция по Европейски стандарти  (Read 16178 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male

Predlagam vi edin dobar primer za integraciq.Pravq go zashtoto e o4eviden fakta, kolko hora tuka barkat naro4no i se opitvat da predstavqt asimilaciata kato integraciq:

Роден в Мароко холандски политик ще бъде първият имигрант, който ще оглави един най-големите холандски градове Ротердам, предаде Асошиейтед прес.

Ахмед Абуталеб ще поеме поста на кмет на най-разноетническия холандски град на 1 януари, когато изтича мандатът на досегашния градоначалник Иво Опстелтен. Понастоящем Абуталеб е заместник-министър на социалните грижи и заетостта в правителството на премиера Ян Петер Балкененде.

Ахмед Абуталем спечели кметските избори в Ротердам с голямо мнозинство. Решението на жителите на града с население от 585 000 души беше одобрено и от правителството по-рано днес. Новият кмет е на 47 години и стана известен като градски съветник в Амстердам, където помагаше на имигрантите да се интегрират по-добре в живота на града.

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
Ynt: Integracia po Evropeiski
« Reply #1 on: October 31, 2008, 20:50 »
Да аби,

и за Брюксел, столицата на Европа, ми се мерна новина - Meet the Mayor of Brussels: She's a Muslim.
Моята мечта за вицепрезидент-помак ще се сбъдне май във Европейски вариант.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #2 on: July 08, 2009, 11:53 »
Европейският парламент казва "Не" за прожекция на антиислямският  филм " Fitna "!

RNW News RNW Новини

17-12-2008 17-12-2008

The European Parliament has banned the screening on its premises of the anti-Islam movie Fitna . Европейският парламент е забранил за прожекция в своите помещения на анти-ислямския филм Fitna. The maker of the film, Dutch right-wing MP and Freedom Party leader Geert Wilders, reacted angrily, saying it was a sad day for democracy. Производителят на филма, холандски десни н.п. Свобода и партия "Лидер" Geert Wilders, реагираха angrily, тогава той заяви, че е тъжен ден за демокрацията.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #3 on: July 08, 2009, 12:02 »
Мюсюлманите в ЕС подписаха харта за интеграцията им в европейските общества


Около 400 мюсюлмански групи подписаха в Брюксел харта за мюсюлманите в Европа, с която се определят правата и задълженията им в европейското общество, предаде EUobserver.

"Хартата описва как да действаме като позитивни граждани в обществата, където живеем, а не да бъдем заплаха", е обяснил Ибрахим Елзаят, говорител на Федерацията на Ислямските организации в Европа (ФИОЕ).
Хартата се подготвя от 2000 г. , когато ФИОЕ стартира дебат за създаването на такъв документ.

Атентатите от 11 септември 2001 дадоха тласък на подготовката му и беше създаден комитет, който да подготви проект за основните принципи за по-добро разбиране на Исляма от другите общности и базата за интеграцията на мюсюлманите в европейското общество.

"Хартата включва кодекс за добро поведение на мюсюлманите в Европа, който ги ангажира да участват в изграждането на обединено общество", е заявил Марио Мауро, зам.-председател на Европейския парламент. Мауро отговаря за връзките между парламента и религиозните групи.

Документът съдържа 26 отделни точки и е насочен до голяма степен към разбиване на мита за връзка между Исляма и насилието, както и към изясняване на такива термини като "Джихад".

"Терминът Джихад означава в ислямските текстове да направиш всички усилия към доброто, започвайки от подобряване на самия себе си до разпространение на истината и справедливостта между хората", пише в документа.

"Джихад в неговото значение за война се смята за една от мерките, която всяка суверенна държава, може да предприеме, за да се защити срещу агресия. В това отношение Ислямът е в съответствие с международното право", пише още в документа.

Selcha

  • Guest
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #4 on: July 08, 2009, 12:23 »
 Добре казано, но не знам на Балканите до колко ще "прихванем" от тази декларация, която е много на място и много точна.Умишлено ли ние мюсюлманските общества ще се самоизолираме от обществения живот на родината или ще работим за нейното добруване.Всякактъв намек за сепаратизъм е чужд на мене.
 Защото казано е: "Бащата (отечеството) трябва да се почита, макар и иноверец"

EVROPOMAK

  • Guest
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #5 on: July 08, 2009, 12:52 »
Чекай, да си помисля, кво ми каза оня ден бай Ганья за интеграцията на Помаците, вращайки се от Поматското ЧикАго!  ::)
Дума ми - вий Помаците требва да сте като истински българи!  :o
Да, му отговарям - ний Помаците, наистина сме истински българи като граждани, но не ни бъркайте с "Българо-христиените", оти сме си Български Помаци, от посочената страна, иначе не ми се става ни "Болгар" , ни "Турк"!   :o
Говорите най-убавият болгарски език! Да, некой от диалектите му думат "Поматски", но ний не дооглеждаме много, щото това не означава, че като сме се най-интегрирали и за езика и за поведението като добри български граждани, и за сичко, трябва да спрем да бъдем Помаки!  ;D
Иначе, и в Гърцията и в Турцията и в Македонията и Албанията има Помаци или Нашенски Помаци, и това че, те говорят и знаят и техните местни езици, не е редно да се наричат "турки" "греки" "македони" "албани" , или пък както при нас се инициират "Болгари = Болгаро-ристиени"!  :D
Да, ама на тех никой не им дава лесно балгарски паспорти за да аресват още повече Болгарията, щото пък са мюсюлмани!  :o
Тогавъ са сбъркват, още повече разбиранията, щото сичките тия Помаци, някои ги виждат като големия БРОД на БГ към онези другите страни, но не непременно заради "този" "Поматски" език, дето още не е загубен, да се интегрират или асимилират към модерният БГ-език, пак в същото време постоянно да ги "връщат към корените" си!  ;D
Ако, пример, аз като един прост Помак, сметна, че корените са ми в земята на Траките, требва ли да интегрирам, примерно "Болгария" да се казва "Тракия"! Нее, тува е вазрождане!   ;D
Оттам излиза малко и по-надалече и наобратно, че Аго ЧикАго - Помака, може да поиска пък да се РеИнтегрира при местните индианци и тогава, пък Американските Помаци можи да ги помогне "Барака", щото и той може да излезе с Помашки възродени корени, ако ли не с такива, то поне с мюсюлмански, и тогава интеграцията ни е в кърпа вързана!  :D
Приспособяването и уважението към мястоте където живее човека, в знак на големо уважение към закона и държавата, едва ли некой може и да не (го) приеме, или за интеграция, или за асимилация!  ::)
Така, че и аз сметам да се интегрирам в новата Европа, и затова се възродих с ново име от Помак, станах Европомак, та утре кат застана на върха на европомашкия баирски парламент, да предпазя нея другите етноси да ни ги тормози некой и да ни ги враща към корените, щото ще му ги скъса от земята и тогава от интеграция ще стане асимилация!  ;D
Демек, БКП-то се върна пак в Епропата!  :D  ;)

Isyankar

  • Guest
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #6 on: July 17, 2009, 14:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Да аби,

и за Брюксел, столицата на Европа, ми се мерна новина - Meet the Mayor of Brussels: She's a Muslim.
Моята мечта за вицепрезидент-помак ще се сбъдне май във Европейски вариант.


Имайки предвид, че в Р България премиерът има много повече власт от президента - приема ли се за сбъдната мечта вицепремиер-помак ? Става въпрос за Владимир Урумчев, който се спряга да оглави мегаминистрество на икономиката, енергетиката и транспорта и вероятно ще бъде вицепремиер...

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #7 on: July 17, 2009, 14:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Имайки предвид, че в Р България премиерът има много повече власт от президента - приема ли се за сбъдната мечта вицепремиер-помак ? Става въпрос за Владимир Урумчев, който се спряга да оглави мегаминистрество на икономиката, енергетиката и транспорта и вероятно ще бъде вицепремиер...

Тцъ...
Мой приятел помак в Брюксел се срещна с този които ти изписваш с християнско име.
В самият разговор в Европесикият Парламент този евродепутат от България е игнорирал самата дума -"Помак" и в целия разговор не е изрекъла тази дума като своя идентичност.
Исианкар ти да не си нает от Герб да правиш сондажи ?




Isyankar

  • Guest
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #8 on: July 17, 2009, 15:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Тцъ...
Мой приятел помак в Брюксел се срещна с този които ти изписваш с християнско име.
В самият раговор в Европесикият Парламент този евродепутат от България е игнорирал самата дума -"Помак" и в целия разговор не е изрекъла тази дума като своя идентичност.
Исианкар ти да не си нает от Герб да правиш сондажи ?


Барозу ме нае да сондирам. Глобалната конспирация не спи.

Името Владимир Урумчев и, че бил помак - го научих от този форум.

Питах за мечтата на въпросния потребител, а не дали някой повтаря или не повтаря, че е помак. На мен не ми трябват политици, които на всяка крачка подчертават етнографски, етнически или религиозни принадлежности. Живея в светска държава. Последното нещо, което трябва да ме интересува за министрите ми е тези неща, но тъй като знам, че в този форум все още има много хора, които се интересуват от това, даже видях, че на един му е мечта и затова и аз се интересувам ... Но мечтая за времето, когато няма да се интересувам помак ли е, гей ли е, будист ли е, а какъв опит и образование има...

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #9 on: July 17, 2009, 15:05 »
Исианкар ти се опитваш да ловиш маймуни с трици за пореден път.

Темата е Интеграция по Европейски, а не Интеграция по Български или Азиатски..

Isyankar

  • Guest
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #10 on: July 17, 2009, 15:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Исианкар ти се опитваш да ловиш маймуни с трици за пореден път.

Темата е Интеграция по Европейски, а не Интеграция по Български или Азиатски..


Ти къде се намеси изобщо, аз отговорих на друг потребител, който беше задал въпрос - къде ми се включваш и ми говориш врели-некипели. Цял форум, къде пак ме намери да ми досаждаш.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #11 on: July 17, 2009, 15:08 »
Остава и да се радваме на следващия шеф на Дирекцията по вероизповедания - "помакът" Саръев.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #12 on: July 17, 2009, 15:15 »
Исианкар , аз се познавам с един твой преподавател, един от най добрите статисти в България.
Тои е помак и е с помашко име - публична личност.
Ще взема да му кажа за тебе и за твоите понякога гениални идей , хем за онези които гласуват от чужбина,
пък  и за онези 15 милиарда долара които Турция трябва да даде на тебе.
Няма да забрава и за европейската интеграциа..
Само кажи нема проблем ще лобирам за тебе..

Isyankar

  • Guest
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #13 on: July 17, 2009, 15:30 »
Аз нямам преподаватели статисти, но пък братовчед ми беше статист в един клип на Лили Иванова и Христо Стоичков...

За другите неща - не разбирам какво се опитваш да ми кажеш, но няма и да направя втори опит, тъй като винаги си бил злонамерен срещу мен и християните в тази страна.

ПРиятен ден.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Integracia po Evropeiski
« Reply #14 on: July 17, 2009, 15:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Аз нямам преподаватели статисти, но пък братовчед ми беше статист в един клип на Лили Иванова и Христо Стоичков...

За другите неща - не разбирам какво се опитваш да ми кажеш, но няма и да направя втори опит, тъй като винаги си бил злонамерен срещу мен и християните в тази страна.

ПРиятен ден.

Тцъ, не съм злонамерен с християните, особено истинските.
Но това не е сайт за християнство.
И докато съм тука поне аз, едва ли ще стане такъв сайта.
Лицемерие е да ми пожелаваш приятен ден, след като плазмодийноподобните ти съюзници  за пореден път вгорчиха настроението в сайта.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42