Author Topic: Тревожни размисли за възродителния процес!  (Read 33607 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline PNK2003

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 668
  • Gender: Male
  • Ius Est Ars Boni Et Aequi...
You are not allowed to view links. Register or Login
Bratko,pomak_bg,ne si li razbral ,4e konete se ritat,magaretata patqt.I ednite iskat da si {tehen},samo za opredeleno vreme i drugite.No kogato stanesh ve4e da iska6 q post,a pari,q kariera da pravish-aut of bisnes.Taka e shtom nie nqmame opora,da te biqt 7-puti i da ti nabivat v glavata ,4e si takuv a ne inakuv.Da ti se nabiva postoqnno ,4e pradedite sa ti prestupnici.Mi pogledni kakvo stava.Ot 500-god. robstvo vsi4ko se svejda samo da Batashkoto klane.A drugite 499-godini,kakvi sa.

Кой твърди, че вашите прадеди са престъпници?

Кой твърди, че петвековното османско робство, присъствие или владичество (или  по какъвто и да е друг начин наричано за да няма "обидени") се свежда само до Баташкото клане, което по вашите сметки е продължило цяла година?

С подобни изказвания, да ви кажа честно, уронвате авторитета на помаците като цяло.  Нужно ли е аз да ви давам примери за успешно реализирали се помаци в България и по света?!  И още нещо, Snake, запомнете го от мен, за да искаш, вкл. пост, пари или кариера, първо трябва да дадеш нещо и от себе си!!! Има една чудесна българска песен на прекрасния певец Емил Димитров - "Ако си дал".  Препоръчвам да я слушате, стига разбира се слушането на български песни да не е унизително за вас и да ме изкарате, че искам да ви "асимилирам"!    

Offline PNK2003

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 668
  • Gender: Male
  • Ius Est Ars Boni Et Aequi...
You are not allowed to view links. Register or Login
Paskov,ti kazva6 ,4e na nas sa ni nabivali tezi ne6ta ,kolko sa bili loshi bulgarite.Ami tazi "dobrota ",nie,pomacite q usetihme na gurba si 4rez Vuroditelnite procesi na 2-ot koito sum svidetel.Tova kak shte komentirash kaji mi.Na vas vise nabiva v glavite i stradate ot uli4en nacionalizum ne nie pomacite.Na teb detite sigorno sa ti kazvali " Kolko bqha dobri turcite,samo pomoshti razdavaha",taka li sa te u4ili.Razberi ,4e nie pomacite nqmame nishto obshto s vas doshlite ot iztoka.No,nishkata na dobroto su6testvuvane trqbva da stoi ,da se zapazi zaradi dobroto na horata.Sam si svidetel-boshnacite govorqt surbo-hurvatski ezik,a za6to neisde6 da im kajesh ,4e sa surbi.Nali bqha bratq sus surbite,tova popre4ili na surbite da zatriqt 200 000 hilqdi narod.Da raztrognat 85 000 braka.Ti prosto nqmash ideq kak sa jiveli tezi hora pomejdu si,te navqrno sa bili bratq,no pri nas e mnogo razli4no.Vie bulgarite i turcite ste s edin mantalitet i razlikata vi e malka ili po4ti nikakva.

За съжаление с изказвания като вашите по нищо не личи, че "нишката на доброто съществуване трябва да стои, да се запази заради доброто на хората".  Тези ваши изказвания, тази ваша омраза омраза към българите, вкл. и към турците, с нищо, с абсолютно нищо не способства за "добро съществуване".  Напротив!  Единственото, което може да постигнете е да настройвате хората едни срещу други, което естествено поражда омраза.  Това уж не се толерираше в този сайт...

Лично аз прекратявам да отговарям на вашите коментари в този форум!

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Искам да ти кажа Снейк,че аз имам приятел помак,на който някой от прадядовците е участвал в баташкото клане,у тях още се пази ятагана с полумесеца,така че ако обичаш спри да коментираш неща,които не са ти ясни,а само си чул нещо от далече и понеже ти отърва започваш сляпо да го вярваш.
[/quote

nikakvi yatagani i nikakvi klaneta, ubito e bilo dete i sled kato ne sa predali ubieca za da go sydyat ( veroyatno kryv za kryv)
obstanovkata se napregnala i se e stignalo do nejelatelni incidenti. BG otkazva da se razgleda tozi sluchay koyto se eksploatira ot nedobrojelatelni lichnosti dokato TR e gotova da se razglejda taka narecheniya armenski genocid. may che guzen negonen byaga. podobni incidenti sa stavali navsyakade po sveta. spomnyam si podoben sluchay v anadola na relihiozna osnova(suniti-shiiti) Bi tryabvalo da znaem che tochno takiva incidenti im tryabvashe na velikite sili za da go preuvelichat i da delyat imperiata.  Takyv incident im tryabvashe i na armencite koito vazpolzvali se ot ruskoto nashestvie praveha pogromi v Anadola. May che e vreme da se prerazgledat nyakoi istoricheski sybitiya.

Offline Yovana

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 69
  • Gender: Female
не е било дете,а млад мъж,син на турски пълководец....той е изпратил башибозука

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Yovana,ako sus sushtata usurdnost zapo4nesh da pishe6 za ubiicite na pomacite ot Strumskoto korito,Tumrash.Lqlevo-napravo shte spe4elish simpatiite mi.Tova se otnasq i za Paskov i drugite.Iskame istinata da nee samo ot {nashata }strana,neka vidim vie kak shte zashtitavate sega tezi pozicii,pri uslovie 4e ve4e nqma nito hora ,nito ku4eta  tam.O4akvam vasheto mnenie,No ina4e az nikoi ne nastroivam,az iskam da se znae istinata ,ako mislite tova za nastroivane zna4i ne6to neme razboirate.I bez tova Boiko Borisov i Siderov sa na lice.Nesi mislete i neme nari4aite bulgaromrazec,az nesum shovinist,az sum se klel kato voinik v bulgarskiq flag,4e ako stane neshrto az shte sum na liniq da q zashtitq.Da ste pro4eli da obijdam BG i neiniq flag.Neznam,za6to si mislite 4e nie pomacite  sme mutanti  zaradi edinici.Yovana-proveri kakvi voinici sme bili v armiqta i mi kaji.

Offline teo

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 481
  • ПОМАК -ЕДНО ДОСТОЙНСТВО !
You are not allowed to view links. Register or Login
не е било дете,а млад мъж,син на турски пълководец....той е изпратил башибозука

Драга Йована,
Ще ви кажа едно нещо.Дискусиите ми за Батак са толкова много по форумите че не искам пак да започна със едно и също и на едно и също начало.....без напредък.Какво значи  'башибозук".Със каво право във един форум на помаци наричаш някои хора "башибозуци".Въобще знаете ли си историята че спорите.Знаете ли предисторията и самата история на Батак ?Но ние много добре знаем за какво става въпрос.Както виждаш от една случка която от години вече се дъвче като дъвка за да бъде производител на омраза.Нека да се научим поне да ценим един друг.

Пламен Пасков

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Драга Йована,
Ще ви кажа едно нещо.Дискусиите ми за Батак са толкова много по форумите че не искам пак да започна със едно и също и на едно и също начало.....без напредък.Какво значи  'башибозук".Със каво право във един форум на помаци наричаш някои хора "башибозуци".Въобще знаете ли си историята че спорите.Знаете ли предисторията и самата история на Батак ?Но ние много добре знаем за какво става въпрос.Както виждаш от една случка която от години вече се дъвче като дъвка за да бъде производител на омраза.Нека да се научим поне да ценим един друг.
Тео, твоите дискусии са ясни - клане не е имало, защото батачание били тормозели съседните помашки села, и те, като им писнало накрая, се вдигнали и ги бастисали. Въпреки, че не е много ясно за какъв дявол малцинството в една ислямска имеприя ще си слага такъв таралеж в гащите да дърпа лъва за опашката и да тормози множеството помаци, когато не-мюсюлманите от Батак са били малцинство в региона.
И гадните българи несправедливо обвинявали турците, при положение, че Батак сами са си го направили, и от махленска свада сме искали да го пишем грях на Османската империя.
Само че в тази махленска свада загиват хиляди, без разлика от възраст, пол, отношение към каквито и да е "махленски" свади, даже и да ги е имало!
Загиват изпържени, опечени, задушени в храма, в черквата!
И нещо важно, нарочно упорито премълчавано от тебе и подобните на тебе: Баташкото клане става по заповед на управителя на кааза Пазарджик, който е функционер и представител на Османската империя! То ест, Ахмед Ага Барутинлията вдига на оръжие подчинените му помашки села по негова заповед, а не самоинициативно!
И друга интересна подробност, също нарочно премълчавана, защото разваля вашата теза: В баташкото клане на страната на батачани са се сражавали и са защитавали съседите си помаци от съседните села, които са смятали действията на Ахмде Ага за прекомерни, и са го обвинявали, че заповедта на управителя на кааза Пазарджик са само повод за грабеж, а не търсене на възмездие и наказание по шериата!
И да е имало убит човек, от някои от батачани, убит е един, а са изклани и ограбени хиляди!
Убили са го единици, а бастисват цял град!
Което веднага пуска в канализацията тезата за "справедлива" наказателна операция, щото гадните българи убили някакво момче...

Offline Yovana

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 69
  • Gender: Female
Така е Пасков,мое лично доказателство е ятягана у моя приятел помак,защо да е обидна думата башибозук,би ли ми обяснил Тео?

Пламен Пасков

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Така е Пасков,мое лично доказателство е ятягана у моя приятел помак,защо да е обидна думата башибозук,би ли ми обяснил Тео?
Защото башибозук означава буквално преведено от турски "развалени глави".

Offline Yovana

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 69
  • Gender: Female
You are not allowed to view links. Register or Login
Драга Йована,
Ще ви кажа едно нещо.Дискусиите ми за Батак са толкова много по форумите че не искам пак да започна със едно и също и на едно и също начало.....без напредък.Какво значи  'башибозук".Със каво право във един форум на помаци наричаш някои хора "башибозуци".Въобще знаете ли си историята че спорите.Знаете ли предисторията и самата история на Батак ?Но ние много добре знаем за какво става въпрос.Както виждаш от една случка която от години вече се дъвче като дъвка за да бъде производител на омраза.Нека да се научим поне да ценим един друг.


Снейк,аз не отричам кошмара през който са минали някой от помаците,прочете ли някъде да го правя? но това не ти дава право да обвиняваш цяла България за тези неща,негативното ти отношение изпъква ясно и ти казвам,че това не е редно. Скачаш срещу българите и дори самия ти не знаеш какво искаш. Да,събитията са факт и какво сега,ще се мразим ли,ще се плюем,по този начин какво се постига снейк,кажи,ще изтриеш миналото,ще отмъстиш на някого?

Offline Yovana

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 69
  • Gender: Female
You are not allowed to view links. Register or Login
Защото башибозук означава буквално преведено от турски "развалени глави".

башибозук ако не се лъжа е турска армия и какво обидно има да го кпоменавам тук във форума не разбирам,самите турци са си ги нарекли така,вие от какво по-точно се засягате?

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Skapi priyteli!

Prez poslednite dni sledya sas gilyama taga besedite vav foruma ni. Kazvam sas golyama, zashtoto nie vmesto da tarsim polojitelni i pozitivni  neshta i da sporim i obsajdame, kavo neshto po-dobro mojeme da napravim za pomatsite i tyahnoto razvitiye. Postoyanno se rovim vav minaloto otkadeto tarsim edinstveno otritsatelnite i negativnite neshta.

Nima vav tova minalo ta i do dnes ne e imalo razbiratelstvo i priyatelstvo mejdu naselenieto vav BG, nima vsichko e bilo samo krav i mast. Tova mene me natajava do bezkrainost, prosto ne moga da razbera zashto dnes vav 21 vek nie vsichki tuka povecheto zreli i jiveli hora. Ne se postaraem da napravim neshto dobro, neshto pozitivno za dnes, za utre a postoyanno se rovim vav minaloto. Nikoi ne otricha minaloto, tova e yasno pone az dokolkoto vijdam, no zashto nay-posle ne go ostavim na mira i da poglednem napred. Nima tryabva da stoim samo na edno myasto i da se obrashtame da gledame kakvo losho e stanalo vav minaloto i tova da edinstvenata ni trevoga i edinstvenata ni tsel…?

Prosto sam razocharovana ot tova, za kakvo sazdadohme tozi chdesen sayt i na kakvo pochva da se prevrashta…

Izvinyavaite che taka se izkazvam, ne iskam da obidya nikogo a samo da pokaja trevogata si..!



Offline PNK2003

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 668
  • Gender: Male
  • Ius Est Ars Boni Et Aequi...
You are not allowed to view links. Register or Login
Skapi priyteli!

Prez poslednite dni sledya sas gilyama taga besedite vav foruma ni. Kazvam sas golyama, zashtoto nie vmesto da tarsim polojitelni i pozitivni  neshta i da sporim i obsajdame, kavo neshto po-dobro mojeme da napravim za pomatsite i tyahnoto razvitiye. Postoyanno se rovim vav minaloto otkadeto tarsim edinstveno otritsatelnite i negativnite neshta.

Nima vav tova minalo ta i do dnes ne e imalo razbiratelstvo i priyatelstvo mejdu naselenieto vav BG, nima vsichko e bilo samo krav i mast. Tova mene me natajava do bezkrainost, prosto ne moga da razbera zashto dnes vav 21 vek nie vsichki tuka povecheto zreli i jiveli hora. Ne se postaraem da napravim neshto dobro, neshto pozitivno za dnes, za utre a postoyanno se rovim vav minaloto. Nikoi ne otricha minaloto, tova e yasno pone az dokolkoto vijdam, no zashto nay-posle ne go ostavim na mira i da poglednem napred. Nima tryabva da stoim samo na edno myasto i da se obrashtame da gledame kakvo losho e stanalo vav minaloto i tova da edinstvenata ni trevoga i edinstvenata ni tsel…?

Prosto sam razocharovana ot tova, za kakvo sazdadohme tozi chdesen sayt i na kakvo pochva da se prevrashta…

Izvinyavaite che taka se izkazvam, ne iskam da obidya nikogo a samo da pokaja trevogata si..!


От както започнах да влизам в този форум, тези и подобни въпроси постоянно си ги задавам.

За мое огромно съжаление, не всички мислят по този начин... 

Offline AlperenKIRIM

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 358
Българските мюсюлмани - притеснени

Умишлените внушения на някои от политическите лидери за започващо етническо напрежение в страната безпокои сериозно българските мюсюлмани от смесените райони.

Това заяви народният представител от ДПС Четин Казак, цитиран от БНР.

"Всички те приемат много болезнено това, че някой се опитва да отвори стари рани и да реабилитира едно от най-жестоките престъпления на комунистическия режим", посочи Казак.

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Yovana

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 69
  • Gender: Female
Абе хора,успокойте се,това са глупости,кой ще позволи да се случват такива неща в днешна България,още повече,когато тя е член на ЕС,някой умишлено създава напрежение,аз мисля,че това е измислено от някой от политиците с цел създаване на напрежение и да кажем "сплашване". това е недопустимо на днешно време,всичко е политическа игра

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42