Author Topic: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)  (Read 35783 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline TUFCA35

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #30 on: May 31, 2008, 11:07 »
Vqrqta vi ne q znam samo vie li4no znaete no vseki 4ovek za6titava interesite na vqrata si za6toto tq ima mnogo zdravi osnovi bez tova edna vqra ako nqma osnovi tq ne e vqra

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #31 on: May 31, 2008, 11:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Vqrqta vi ne q znam samo vie li4no znaete no vseki 4ovek za6titava interesite na vqrata si za6toto tq ima mnogo zdravi osnovi bez tova edna vqra ako nqma osnovi tq ne e vqra
Ама за да защитава човек вярата си, някой трябва да я напада! Иначе от кого ще я защитава?
А аз нито дума съм казал, нито мисъл съм помислил в тази насока!
За какво спорим тогава?

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #32 on: May 31, 2008, 11:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
dobre gospodine  a koi sa tezi koito ot 380 godini sa boqdjii koi sa tezi koito sa qli kütek i tn poqsnetemi moje az sam sgre6il nqkade
Вижте заглавието на темата - там е отговорът.
Това е ставало точно преди 380 години в Родопите.
Едва ли е новост за вас.
----------
вече подчертах, че процеса е имал 2 страни, и едната е била доброволна - особенно сред богомилските и павликянските поселения, които са конфликтирали с официалната Православна църква.
Аз лично имам големи претенции и упреци към институцията на Българската Православна църква, и смятам, че греховете и пред миряните вече доближават тези на Католическата.
Но не искам да обръщам спора на теологични теми, защото не съм сигурен, че ще бъда разбран правилно.

Offline babacan

  • Candidate member
  • *
  • Posts: 4
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #33 on: May 31, 2008, 14:34 »
zdraveite  tozi paskov se pravi na golqm spetsialist i tuk pokazva golemiqt si inat nikak ama nikak ne se saglasq samo se rove nasam natam i iska da kaje s 2 dumi4ki :.......... pomatsi vie ste balgari va6ite dedovtsi beha balgari hristiqni  a sega ste pomatsi muslimani............varnete se i si stanete hristiqni ......... s kakva smelost gledam tuk nqkoi  admini iskat da go ubedqt no toi ne se ubejdava a i dori se pravi na udaren s mokar 4orap  varvi si v siteto kadeto ima balgari i gi karai da  se nazovat turtsi kakto i sa bili takvi edno vreme nali znaete 4e turtsite  i balgarite sa edno pleme:..tursko..ta evalla pravq na metka i na tufca35 koito po nqkakav na4in 4ove6ki se stremqt da mu kajat nqkoi ne6ta no poneje paskov e ot ataka toi ne vazpriema i nqma da vazprieme . Sq paskov ti kato si hristiqnin ili nqma zna4enie kakav si 6to tera6 tuk kato tuka sa vse musulmani iska6 da mati6 vodata li ili da pokaje6 kolko si nadahan i kulturno drazni6 pomatsite ? tiq s 4  zvezdi admini znaqt tova no ne iskat da te sprat neznam za6to

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #34 on: May 31, 2008, 15:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
zdraveite  tozi paskov se pravi na golqm spetsialist i tuk pokazva golemiqt si inat nikak ama nikak ne se saglasq samo se rove nasam natam i iska da kaje s 2 dumi4ki :.......... pomatsi vie ste balgari va6ite dedovtsi beha balgari hristiqni  a sega ste pomatsi muslimani............varnete se i si stanete hristiqni ......... s kakva smelost gledam tuk nqkoi  admini iskat da go ubedqt no toi ne se ubejdava a i dori se pravi na udaren s mokar 4orap  varvi si v siteto kadeto ima balgari i gi karai da  se nazovat turtsi kakto i sa bili takvi edno vreme nali znaete 4e turtsite  i balgarite sa edno pleme:..tursko..ta evalla pravq na metka i na tufca35 koito po nqkakav na4in 4ove6ki se stremqt da mu kajat nqkoi ne6ta no poneje paskov e ot ataka toi ne vazpriema i nqma da vazprieme . Sq paskov ti kato si hristiqnin ili nqma zna4enie kakav si 6to tera6 tuk kato tuka sa vse musulmani iska6 da mati6 vodata li ili da pokaje6 kolko si nadahan i kulturno drazni6 pomatsite ? tiq s 4  zvezdi admini znaqt tova no ne iskat da te sprat neznam za6to
Идеята ви е ясна.
Пасков е кофти човек, щото има други виждания, и не ми се занимава сега с доказване на противната теза, затова включваме очернянето му за по-просто и се стараем да насочим огъня на админите срещу него.
Под вола теле ще изкараме и ще го обвиним в каквото ни хрумне (даже и да не го е казал) само и само да го махнем оттук.
Нищо ново.
И много жалко.
------
Добре заварил, все пак...

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #35 on: May 31, 2008, 15:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Babacan,
Nemoga da razbera zashto tolerantnosta ne ti se haresva, ne e li choveshko da se otnasyame kam vseki CHOVEK nezavisimo ot religiyata, ubejdeniyat ili narodnosta mu, prosto po choveshki?
Благодаря ви, Рахмие.
Както най-често се случва именно жената е в състояние да умиротвори ситуацията и да усети на интуитивно ниво правилната посока.
Истината е, че очаквах и се надявах тук именно да се опознаем, да науча нещо ново, да чуя и да обмисля и други гледни точки.
Надявах се въпросите и намеренията ми да не бъдат посрещнати с хокане.
Но, какво да се прави: от едни хокане, от други разбиране и ще можем да си водим дискусия и да се разберем като хората...
Аз поне се надявам

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #36 on: May 31, 2008, 19:38 »
Gospodin Paskov, tai kato ti obi4ash da davash saveti kak se oceliava vav saita na Voinite na Tangra, az sashto shte ti dam savet.
Tuka roga4ite sashto ne se tolerirat;
Mesiite sashto.Pomacite nqmame nujda ot Mesia.
I nie nikoga ne se zaiajdame parvi, tova prosto e 4ast ot kulturata ni na oceliavane.
Tova e sait za nashata kultura i gostopriemstvio.Tova se neshta s koito vinagi se e zloupotrebiavalo imenno sreshtu nas.
Az pomnq mnogo dobre vaprosite ti.
Kategori4no zaqviavam 4e tuka nqma da ti odgovorq, zashtoto odgovorat e mnogo prost.
Vaprosite ti sa shovinisti4ni.
Balgarskata kjonstitucia ne reglamentira i ne definira statutat na etni4eski malcinstva.
Predpolagam 4e i Turskata konstitucia e analogi4na.
Vapreki tova Nie se radvame 4e ima takav sait.
Makar 4e varu saita sa praveni mnogo opiti sa hakvane kato za garnitura pereodi4no tuka se izsipva Shovinisti4na invazia.

Bi trqbvalo i ti da se radvash , a ne da proektirash varhu nas nasilstvenoto priemane na religiata ni - neshto koeto spored vizantiiskite dokumenti se e slu4ilo na balgarite pri Tcar Boris.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #37 on: May 31, 2008, 22:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gospodin Paskov, tai kato ti obi4ash da davash saveti kak se oceliava vav saita na Voinite na Tangra, az sashto shte ti dam savet.
Метка, не помня да съм давал такива съвети в указания от вас рсурс.
Но даже и да съм го правил, или са ми поискали съвета, или с хората, на които съм го давал, имаме установени отношения, които ми позволяват да го направя. При всички положения какво съм писал и говорил аз със хора от други сайтове вас изобщо не ви засяга, така че тази забележка за мен е заяждане.
Не си позволявайте вие да ми давате съвети, без да съм ви ги искал, по няколко причини:
1. Това се прави на ЛС или при лична среща, и то само ако, пак подчертавам, съм ви ги искал, а АЗ НЕ СЪМ!
2. Тези ваши съвети са оф-топик, то ест, нямат връзка с темата, следователно, са нарушение на правилата
3. Не сте нито в позицията да ми давате съвети, нито да ми говорите  на ти, така че най-учтиво ви моля да коригирате поведението си към мене, каквото и да ви струва това

Quote
Tuka roga4ite sashto ne se tolerirat;
Ако под "рогачи" имате предвид мене, това е сокърбление и обида, за която очаквам 2 неща:
1. Реакция от администрацията
2. Ако такава не последва, се чувствам свободен в бъдеще да ви отвръщам по аналогичен начин, така че, отговорността и решението остават изцяло за форумната администрация

Quote
Mesiite sashto.Pomacite nqmame nujda ot Mesia.
Вие отново, подобно на някои персонажи, продължавате да боледувате от месиянството да се произнасяте от името на всички помаци, и в същото време да обвинявате други хора в това.
Това е цинично и скудоумно.
Надявах се този форум поне да остане чист от такива нездрави прояви на "аз, мен, моето, нашето" със замъглени очи, и на говоренето от първо лице множественно число, характерно само за:
1. Короновани и императорски персони (етикета ги задължава да говорят с "Ние, Николай Втори...)
2. Политически функционери (премиер-министри, президенти, лидери на партии и парламентарни групи, или поне кметове), зад които формално или реално стои група хора (предположително, избиратели). Ако вие сте такъв, следва да се разкриете, и да посочите кой и кога ви е избирал, в противен случая ставате в смешната позиция не само на самозванец, но даже и на анонимен самозванец. Което е два пъти по-смешно.

Quote
I nie nikoga ne se zaiajdame parvi, tova prosto e 4ast ot kulturata ni na oceliavane.
Това е оксиморон.
В едно изречение вие направихте 2 взаимно-изключващи се твърдения.
Заяждате се първи, и още как, и то не за пръв път, това вижда всеки, който посещава дискусията.
А вашата култура на оцеляване (вашата персонално имам предвид, защото продължавам да не смятам Метка за спикер на помаците) си е ваша лична работа. Вие сам се самоопределяхте като безроден космополит (въпреки, че аз за такова животно не съм чел или чувал, но нейсе - права на самоопределеяне все пак - всеки ги разбира по своему), така че не виждам къде се навирате да говорите за когото и да било, освен за себе си.

Quote
Tova e sait za nashata kultura i gostopriemstvio.Tova se neshta s koito vinagi se e zloupotrebiavalo imenno sreshtu nas.
Нашата = кого? На Метка Велики Първи?
Това ваш персонален сайт ли е?
Защото не ви видях във форумната администрация и не съм ви питал какъв и на кого е този сайт. Както сам се досещате, вашето "гостоприемство" няма с какво да ме очарова и такова гостоприемсво за мене е равно на анти-гостоприемство, така че престанете да ни го рекламирате - няма да купя нищо от вас.

Quote
Az pomnq mnogo dobre vaprosite ti.
Радвам се за вас

Quote
Kategori4no zaqviavam 4e tuka nqma da ti odgovorq, zashtoto odgovorat e mnogo prost.
Vaprosite ti sa shovinisti4ni.
Още един оксиморон, и смешно оправдание за невъзможността ви да даете смислен отговор.
Аз и не настоявам вече, за мен е ясно, че се опивате от собственната си графомания и логорея и просто настоявате да бъдете публикуван, надявайки се, вероятно, че по този начин наякой ще ви чете и ще ви се възхити.
Търсете си своите 5 минути слава, нищо против, но не намесвайте мене в това - аз нямам и не искам да имам нищо общо със вас, нито имате шанс да ви стана издател или хроникьор..

Quote
Balgarskata kjonstitucia ne reglamentira i ne definira statutat na etni4eski malcinstva.
Predpolagam 4e i Turskata konstitucia e analogi4na.
Vapreki tova Nie se radvame 4e ima takav sait.
Е и?
Още един офттопик.
Какво общо имат конституциите със заглавието на темата?
И пак "Ние се радваме" Кои сте "Вие", Господи!
Радвайте се, лошо няма, ама говорете за себе си, какви са тия мании да ни говорите на "ние" и за конституции, които нямат връзка с темата!

Quote
Makar 4e varu saita sa praveni mnogo opiti sa hakvane kato za garnitura pereodi4no tuka se izsipva Shovinisti4na invazia.
Вие с техническата поддръжка на сайта ли се занимавате, или искате да ме изкарате отговорен за такива минали "инвазии"?
Аз представлявам единственно и само себе си, и с ресурси, време и желания за организации на каквито и да е инвазии нямам нито опит, нито имам някакво отношение, ако такива е имало.
Ако ще ме обвинявате, потрудете се да намерите и представите доказателства, защото иначе това си остава подличка инсинуация, простете за откровенността.

Quote
Bi trqbvalo i ti da se radvash , a ne da proektirash varhu nas nasilstvenoto priemane na religiata ni - neshto koeto spored vizantiiskite dokumenti se e slu4ilo na balgarite pri Tcar Boris.
Оставете на мене сам да реша за какво да се радвам - вашата мания взема опасни размери - не стига, че се изживявате като множество, а не си погледнете в паспорта, където пише, че сте единствен и неповторим, но и тръгвате да гадаете на какво трябвало (!!!) аз да се радвам.
За извеждането на "логическия" извод, че съм искал да "проектирам" каквото и да било, оставям го за специалисти по засуканите въпроси на проблемите на човешката глава и душа.Аз не съм такъв, и при цялото си желание няма как да ви помогна, защото съм ветериранен лекар, а не хумамен специалист от нужните специалности.
Прочее, ще се радвам, ако в бъдеще освободите моите дискусии от своето присъствие - дискутирайте си с когото пожелаете, ваше право, но мое право е да ви кажа, че намирам моите евентуални диалози с вас за празна работа.
Не мисля, че сайта ще спечели от препирните ни, а съдейки по опита ни от двата други интернет-ресурса, това  е единственното, на което може да се разчита от вас: помпозни необосновани твърдения и заяждане с опонента, когато няма с какво и откъде да му отговорите.

Offline deridere

  • Member
  • **
  • Posts: 21
    • www.zlatograd-islam.com
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #38 on: June 01, 2008, 00:14 »
po dobre ne me u4i ti men az kakyv sym,kakto i az n a teb ne ti kazvam kakyv si i kakyv da si...ako iska6 izjivqvai s e za faraon ili doktor ili profesor...tva si e tvoe pravo..no az ne sym bylgarin i nikoga nqam da byda..makar 4 e sas sugyrnost obi4am bylgariq mnogo pove4e ot teb  dragi mi paskov..no edno e grajdanstvo ,drugo e etnos,i savsem drugo e religiq..bne smesvaite ponqtiqta

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #39 on: June 01, 2008, 01:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
po dobre ne me u4i ti men az kakyv sym,kakto i az n a teb ne ti kazvam kakyv si i kakyv da si...ako iska6 izjivqvai s e za faraon ili doktor ili profesor...tva si e tvoe pravo..no az ne sym bylgarin i nikoga nqam da byda..makar 4 e sas sugyrnost obi4am bylgariq mnogo pove4e ot teb  dragi mi paskov..no edno e grajdanstvo ,drugo e etnos,i savsem drugo e religiq..bne smesvaite ponqtiqta

1. Не ви уча. Пази Боже!
Ако искате, кажете ми какъв съм - готов съм да го обсъдим - мен темата за моя произход или произхода на българите не ме притеснява и съм готов да се дискутираме, ако имате с какво.

2. Няма нужда да се изживявам.
Учил съм, взел съм си изпитите, минал съм си квалификациите, пише си ми го в дипломата.
Не съм си го съчинил аз, не ми го е казал никой отстрани.
Сам съм си го направил.

3. Това беше смешно - да седнете да ми казвате кой обичал България повече от мене, да я пишете с малка буква при това. Да не говорим, че не ме познавате изобщо, за да съдите.
Вие с какво я мерите, тази любов към Родината? В метри, секунди, килограми, в минути? Как я определихте - че вие сте най-големия Българолюбец, а аз трябва да съм зад вас? Тая работа ми прилича като дай да си ги мерим...като малките деца, ама айде, то се вижда.
За мен това си е заяждане с нарочното желание да ме уязвите.

4. Кога и къде съм ги смесвал?
Вие, странно защо, ми вменявате неща, които не само не съм писал, но даже и не съм помислял. По себе си ли съдите?
Аз съм напълно съгласен, че религия и народ НЕ СА идентични и нямат никакъв знак за равенство.
Мен в това не ме убеждавайте...

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #40 on: June 01, 2008, 09:41 »
Skapi chlenove, da pripomnim oshte vednaj za pravilata na diskusiite vyv foruma. Tuk ne e teren za voyuvane, a za vodene na diskusii bez znachenie ot vyara, narodnost, ubejdeniya. Vseki ot nas e otdelna lichnost, sys svoi ubejdeniya i vyarvaniya, neka da uvajavame vsichki! I nay vajnoto da uvajavame samite sebe si!

Pomak.eu e sayt na vsichki Pomatsi i Pomashki priyateli. Vsichki chlenove za nas sa tsenni. Printsipat na rakovodstvoto na Pomak.eu e da se otnasya kam vsichki chlenove ravnopravno.

Pomak.eu ne e teren za razpostranyavane na predumisleni strogi mneniya kam koeto i da e bilo obshtestvo. Vsichko publikuvano svarzano sas pomatsite dokumentirano ili izsledvano e sashto i demokratichna platforma za zashtitata mu.

Za tova vseki, koito se obrashta kam drug chlen na pomak.eu i to umishleno unijitelno i sas psuvni vav siobshteniyata si ne izglejda nikak dobre. Vseki, koito ne jelae da se promeni sas tova si darjanie ne moje da prodalji chlenstvoto si vav sayta ni.

Tryabva da se postaraem da poddarjame obich i uvajenie mejdu chlenovete na pomak.eu. I da ne se otnasyame kam tezi, koito sa na razlichno mneniye i sas razlichni vazgledi ot nashite unizitelno i obidno.

Tselta na tozi forum ne e da se voyuva a da ima razbiratelstvo i mir. Da ima edna demokratichna obstanovka kadeto vseki da tseni drugiyat pa makar i toi da e mnogo po razlichen ot samiyat nego i sas razlichni vijdaniya.

Zaplahite kam drugite ne sa nashiyat nachin na deistvie. Nie ne sme sas tesni a sme sas shiroki vazgledi. Nay lesno bi bilo da zabravim storenoto ni ot istoriyata zlo. Nashata tsel i posoka ne sa da se sabujdat chuvstva za otmashtenie. Nie ne gledame na nishto samo cherno-byalo, dobro-zlo ili ot nas-ot tyah. Dobrata etichnost i osnovnite choveshki prava - tova sa nashite rakovodni tsennosti.

Prez istoriyata vsichki sme teglili ot totalitarni rakovodstva. No da ne zabravyame, che vapreki vsichko prez istoriyata obshtestvata sa bili vinagi mnogo kulturni. Zaradi tova mnozinstvoto e dlajno da razreshava na savmestno jiveyeshtite razlichni kulturi i razlichni mneniya da se razvivat i zapazvat.

Moje bi nay-vajniyat nedostatik ni e che nie pomatsite ne umeyem da si tarsim pravata. Nay-dobroto razresheniye sreshtu nasilstvenite rakovodstva e tarsene na pravata si. I tova sashto e vazmojno no pri demokratsiya sas mnozinstvo. Za tova kogato iskame da izyavim svoe mnenie i vyarvane glavnoto uslovie e vseki da vnimava i vzema tova podvnimanie pri izkazvaniyat si.

S uvajenie: Rakovodstvoto na Pomak.eu


Pomak.eu web sitemiz bütün Pomakların ve Pomak dostlarının ortak sitesidir.  Tüm üyelerimiz bizim için son derece değerlidir. Site yönetimi olarak tüm üyelerimize eşit ve adil davranmak temel prensibimizdir.
Pomak.eu sitemiz hiçbir konuda önceden kararlaştırılmış ön yargı ve katı düşüncelerin topluma dayatıldığı bir alan değildir. Pomaklarla ilgili her türlü gerçeklerin araştırıldığı ve belgeleriyle savunulduğu özgür ve demokratik bir platformdur.

Bu nedenle hiçbir kimsenin başka bir kimseye aşağılayıcı davranışlarda bulunması, mesajlarında küfürlü sözler kullanması asla hoş görülemez. Bu tür davranışlarda bulunan hiçbir kimse tutumunu değiştirmedikçe sitemiz üyeliğini sürdüremez.
Lütfen üyelerimiz arasında sevgi ve saygı ortamını korumada özenli olalım. Aynı doğrultuda düşünmediğimiz arkadaşlarımıza karşı aşağılayıcı ve kırıcı üslup kullanmaktan kaçınalım.
 
Amacımız çatışmak değil, uzlaşmak ve uyum sağlamaktır.  Demokratik bir ortamda birbirimize değer vermektir. Ortak yönlerimizi vurgulamak, ayrılık noktalarında ise birbirimize saygılı olmaktır.

Tehdit ve sindirme bizim yöntemimiz değildir. Dar kafalı değil, geniş görüşlüyüz. Tarihte bize yapılanları unutmak en iyi çözümdür. İntikam duyguları ile hareket etmek bizim yolumuz değildir.  Hiçbir şeye siyah-beyaz, iyi-kötü yada  bizden-onlardan keskinliği ile bakmıyoruz. Güzel ahlak ve temel insan hakları bizim temel değerlerimizdir.

Hepimiz tarihte totaliter yönetimlerden çok çektik. Tek bir gerçek dayatan anlayışların aksine, tarih boyunca toplumlar daima çok kültürlü olmuştur. Bu nedenle çoğulculuk, farklı kültür miraslarının bir arada yaşatılması ve farklı düşüncelerin ifadesine fırsat verilmesi zorunludur. 

Pomakların belki de en önemli eksikliği hakkını aramasını bilmemektir. Hak arama bilinci baskıcı yönetimlere karşı en büyük çözümdür. Bu da ancak demokratik çoğulculuk ortamında mümkün olabilir. Bu yüzden düşünce ve inancını ifade ederken herkesin dikkatli bir üslup kullanması şarttır.

Saygilarimizla Pomak.eu yönetimi!


Pomak.еу е сайт на всички помаци и помашки приятели. За нас, всички членове са ценни. Принципът на ръководството на Pomak.еу е, да се отнася равноправно към всички членове.

Pomak.еу не е терен за разпространяване на предумишлени строги мнения към което и да е общество. Затова всеки, който се обръща към друг член на Pomak.еу умишлено унизително и с псувни в съобщенията си, не изглежда никак добре. Всеки, който не желае да промени това си държание, не може да продължи членството си в нашия сайт.

Трябва да се постараем да поддържаме обич и уважение между членовете на pomaknet.org. И да не се отнасяме към тези, които са на различно мнение и с различни възгледи от нашите, унизително и обидно.

Целта на този форум не е да се воюва, а да има разбирателство и мир. Да има една демократична обстановка, където всеки да цени другия, дори той да е много по – различен и с различни виждания от самия него.

Заплахите към другите не са нашият начин на действие. Ние сме не с тесни, а с широки възгледи. Най – лесно би било да забравим стореното ни от историята зло. Нашата цел и посока не са да се събуждат чувства за отмъщение (реваншизъм). Ние не възприемаме хората само като "черни" и "бели", "добри" и "зли" или "от нас" и "от тях". Добрата етичност и основните човешки права – това са нашите ръководни ценности.

През историята всички сме теглили от тоталитарни ръководства. Но, да не забравяме, че въпреки всичко, обществата са били винаги много културни. Заради това, мнозинството е длъжно да разрешава на съвместно живеещите различни култури и различни мнения да се развиват и запазват.

Може би най – важният ни недостатък е, че не умеем да си търсим правата. А това е възможно само при живот в демократични условия. Затова, когато искаме да изразим свое мнение и вярване, главното условие е всеки да внимава и да взема това под внимание при изказванията си.

С уважение:
Ръководството на Pomak.еu!

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Ynt: Vreme razdelno (Ayrılık zamanı)
« Reply #41 on: June 01, 2008, 09:56 »
Уважение към мнението на всички. Това за нас е най-важното. Ако сме хора и сме помаци, би трябвало да покажем човещина. Много сме теглили - не го отричаме, но постоянно да живеем с тези мъки и с миналото - не ни е от голяма полза. Да изтрием омразата и, не да недоволстваме заради миналото, а да се постараем да допринесем нещо за нашето помашко бъдеще!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42