Author Topic: ŞİMDİ KARAR ZAMANI (GEÇ OLMADAN)  (Read 5708 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daylek

• Adviser
  • pomakinka gorda sam jena... SorguluYorum
ŞİMDİ KARAR ZAMANI (GEÇ OLMADAN)
« on: April 16, 2009, 11:13 »
Dün beni çok üzen bir hadise yaşadım; Duydum ki üyelerimizden bazıları susma kararı almış!
Tamam saygı duyuyorum bende bir şey söylemeyeceğim bununla ilgili dedim ama duramıyorum arkadaşlar hiç kusura bakmayın konuşmam gerek;

Siz susan herkes! Konuşmayan konuşmaktan korkan yada artık bıkan!

Tıpkı sizin gibi büyüklerimizde kenara çekilmiş olmasaydı eğer, şuan siz bunları düşünmüyor ve hepimiz bu sıkıntıyı yaşamıyor olacaktık. Önce bunu belirtmek istedim.

Başkalarının Pomaklar hakkında yada benim söylemlerim hakkında, ne düşündükleri benim için vız gelir tırıs gider. Beni düşüncelerimi söylediğim için nasıl yargıladıkları, hangi yaftaları yapıştırdıkları da hiç umurumda değil.
Sözlerinizi söylemeyebilirsiniz peki düşüncelerinizi yok edebilir misiniz? Asla edemezsiniz! Peki o fikirleri dile getirmedikten sonra bırakın bize faydasını size ne faydası olacak. Nasıl bir ülkede yaşadığımı çok iyi biliyorum yaşam garantim hiç bir şekilde yok yarın öbür gün beni kürtlerle aynı kefeye koyarak yargılamaya çalışırlarsa da şaşırmam ama bunların hiç birisi beni durduramaz durdurmamalı çünkü demokrasinin varlığına inanmazsak ve bunu diretmezsek, fikirsel  boyunduruk altında yaşamaya mahkumuz  ve ne yazık ki fikirsel boyunduruğun rejimi yoktur efendiler.
 Ben yetişemesem bile çocuklarıma daha güzel bir dünya bırakmak zorundayım bu her şeyden önce insani bir sorumluluktur. Ve ben insani sorumluluğumu son nefesime kadar yerine getirmeye çalışacağım nefesimi kesmeye çalışanlara rağmen!
Peki size soruyorum; Çocuklarınıza hangi cevapları vereceksiniz ? sizin bile bilmediğiniz, bırakın bilmeyi öğrenmek istemediğiniz tarihinizden nasıl sonuçlar çıkartmalarını isteyeceksiniz ? hangi çözümleri bulmalarını isteyeceksiniz ? Hiç mi hesap sorulmayacak sanıyorsunuz ? 
Tarihini ve kültürünü kaybetmiş insan toplulukları yok olmuş, bilinçsiz  guruhun içinde saklanmaya mecburdur ve böyle devam edersek eğer her birimiz o guruhun içinde sadece doğacağız ve öleceğiz bunun arası yok ortası hiç yok. Her şeyin bir yolu yordamı vardır ve bu yolu yordamı bulmak önemlidir.

Unutmayın lütfen UMUTLARIN SON KULLANMA TARİHİ YOKTUR...

Saygılarımla.

Offline Ади

• Senior member
Ynt: ŞİMDİ KARAR ZAMANI (GEÇ OLMADAN)
« Reply #1 on: April 16, 2009, 13:12 »
Daylekcim, canim , kim bunlar ?? harekete gecelim , nedemek susma karari :( neler oluyor :(

Offline daylek

• Adviser
  • pomakinka gorda sam jena... SorguluYorum
« Reply #2 on: April 16, 2009, 13:50 »
Canım kardeşim çok sabit şudur diyemem sana demeyeceğim. Bu yazıyı yazarak ben düşüncelerimi dile getirdim ve tepkiliyim Türkiye'den giren kullanıcıların hemen hepsine tepkiliyim çünkü yıldılar, çünkü usandılar, çünkü susyorlar, çünkü bıktılar yada belki kendilerine ait başka bir sürü gerekçe ama bunların hiç birisi gelecek zamanda tarih karşısında verilecek hesapların bahanesi olamayacak çocuklarımız bizden hesap soracak niye sustunuz niye sahip çıkmadınız diye.
Unutulacağınımı sanıyorsunuz ey insanlar unutulmayacak ben unutmadım! çocuklarımızda unutmayacak ve bize kültürünüze sahip çıkmadınız diye hesap soracaklar. Sormadınız, sorgulamadınız, düşünmediniz, bulmadınız, aktarmadınız diye!!!!

Offline gürbüz

• Member
  • **
  • Ben Selanik Göçmeni Pomağım........
« Reply #3 on: April 16, 2009, 18:08 »
KÜRTLER KİM Kİ, SİZ ONLARI POMAKLARLA AYNI KEFEYE KOYUYORSUNUZ.EĞER BU ÜLKEDE POMAKLARA(niçin, ne yaptık ki, ne alakası varsa anlayamadım bir türlü.) ZULÜM EDİLİRSE, BİZLER HİÇ KORKMADAN CANIMIZI ZATEN SEVE SEVE VERİRİZ. ANCAK, BU ÜLKENİN ZATEN EN ÜST MAKAMLARINDA BİZ POMAKLARDAN İNSANLAR VAR. BU SİTE SAYESİNDE POMAKLARI, TÜRKİYEDE OLDUĞU GİBİ TANITMALIYIZ; YANİ NEŞELİ, HOŞGÖRÜLÜ, DÜRÜST, ADAM GİBİ ADAM İNSANLAR. EĞER POMAKLAR, TÜRKİYEDE İYİ TANITILMAZSA, SANKİ BUNUN ACISINI SUÇU OLMAYAN İNSANLAR DA ÇEKECEK GİBİ......(ha bizler bi de askerimize, suçu olmayan insanlara, asla bu cani kürtler gibi kurşun sıkmayız, hiçkimseye sıktırmayız da........)

Offline bello

• Adviser
  • Göçler, göçler, göçler...
« Reply #4 on: April 16, 2009, 19:32 »
Sevgili gürbüz,
pomak tanımına aynen katılıyorum,

Daylek'in yazısını dikkatlice okursak oda kürtlertle aynı kefeye konulmaktan yakınmış..

Zaten pomakların kürtlerle uzaktan yakından hiç bir ortak yanıda yoktur, daylekin serzenişi türkiyedeki pomakların kültürel anlamda bizden sonraki nesillere aktaracak birşeyler bırakamayacak olmaları.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42