Author Topic: Ayni dili ayni yaziyi kullanalim .  (Read 16456 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
Ynt: Ayni dili ayni yaziyi kullanalim .
« Reply #15 on: August 29, 2008, 20:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline daylek

• Adviser
  • pomakinka gorda sam jena... SorguluYorum
« Reply #16 on: August 29, 2008, 22:23 »
oy allahım ya!  :(  :(  :(  :(  :( nasıl bir boşa kürek sallamaktır bu insanlar delirmiş olmalı  :(

Offline Rahmie

• Charter member
« Reply #17 on: August 29, 2008, 23:17 »

Bunlari kim yazmis?

Madem burada yayinladi herkezin bunun sahibini bilmeye hakki...!

Offline daylek

• Adviser
« Reply #18 on: August 29, 2008, 23:23 »
ya çok üzgünüm ama tutamayacağım kendimi.

merak ediyorum siteden hiçmi kimse bu adama bu sitenin uluslar arası bir site olduğunu söylemedide bu adam ".... türklerin burda ne işi var" diye dolanıyor ortalarda küfürler savurarak  ???

biz daha hangi dille anlatmalıyız kendimizi biz türk olduğumuz için değil  POMAK ! olduğumuz için burdayız. ama korkarım ki bu adam lar hiç bir dilden anlamaz.

bumudur yani çok iyi "bulgar? pomak?" böylemi oluyor küfürler ederekmi anlatıyor derdini  ??? yazıklar olsun ya harbi yazıklar olsun bizde saflık agalar bizde çok yazık  :'( :'( :'( :'(

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
« Reply #19 on: August 29, 2008, 23:38 »
Özellikle bu şekilde yaptım. Kişilerin adları önemli değil. Önemli olan bu şekilde bir davranışın olması! İbret olsun herkese

Offline iskeceli

• iskeceli
  • Adviser
« Reply #20 on: August 30, 2008, 04:17 »
merhaba bratie pomaki biliyormusunuz ben pomakca yazi icad edelim derken kendimiz icad edelim yunanin yazmis oldugu sözlük ve kitap onlari cöpe atmisiz zaten  biz almayiz zaten onlarin verdigi bize masallarina da inanmiyoruz ben anlatmak istedigim su ayni dili ve ayni yaziyi kullanirsak dahada cogalacagiz ve de gelecegimiz parlak

Offline daylek

• Adviser
« Reply #21 on: August 30, 2008, 23:07 »
 :( tamam kimse delirmedi ben delirdim arkadaşlar! hangi parlak gelecek iskeçeli ? daha biz birbirimizi kabul edemiyoruzki hangi dilden hangi ortak gelecekten bahsediyosun.

sadece taşıdığımız kimlik yüzünden bize köpek diyen biri bizimle aynı dili kullanırmı aynı sahada koşarmı acaba? bu soruyu yönetimede sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim.   

bu yazıyı okumadan önce başka bir sayfada başka bir yazı yazmıştım ve sevgi dolu sözcüklerle ve arkasından bu sayfayı gördüm ve düştüğüm durumu varın siz düşünün kocaman bir SALAK olarak ben şimdi susuyorum arkadaşlar.

sadece sevdiğim sözleri söylemek şimdilik bana yetecek gibi görünüyor taki anlayana kadar.  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( 

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
« Reply #22 on: August 30, 2008, 23:49 »
Hayır herşey pomaklar için ama samimiyet esastır ! ;)

Offline bello

• Adviser
  • Göçler, göçler, göçler...
« Reply #23 on: August 30, 2008, 23:58 »
herşey bütün pomaklar içinse ben varım  ;)

Offline icalayir

• Member
  • **
« Reply #24 on: September 30, 2008, 00:59 »
şuna
-herşey pomaklığı cocuklarımıza daha iyi aktarabilmek  icin
 desek arkadaşlar?

Offline zoro17

• Candidate member
  • *
« Reply #25 on: September 30, 2008, 01:39 »
Pomaklar Türk kökenlidirler. lütfen burada Pomakların farklı bir irk olduğu yalanını empoze etmeye kalkmayın.
bu şekilde davrananların karşısında olacağım.

pomaklar  türklerin kuman kıpçak boyundandır. kimse başka politik oyunlar oynamaya kalkmasın. saçma sapan etnik kimlik yalanları atmaya kalkmasın. pomaklar türktür, farklı  bir millet değildir.

Offline rodoplar

• Avarage member
« Reply #26 on: September 30, 2008, 08:58 »
Etnik meseleleri bir kenara bırakın eğer çok meraklıysanız hüseyin memişoğlunun pomak türkleri adlı kitabının ilk paragrafındaki jireçek ile ilgili maddi hatayı bulun, ulaşabiliyorsanız üniversiteler arası elektronik kütüphane arşivlerini araştırın ama bunu siz yapın kendi referansınız siz olun. Ben pomaklar hakkında taraflı tarafsız yüzlerce kitap okudum. Rayçevskininde hatasını yakaladım Memişoğlununda. Ve edindiğim bilgilere istinaden pomakları etnik olarak türk, bulgar vb gibi ırksal temelli tasnif etmenin imkansıza yakın olduğudur. Ha eğer olaya sosyolojik açıdan bakarsak türkiyedeki pomakların türk milletinin ayrılmaz bir parçası olduğunu, batı trakyanın özel durumu nedeniyle kendilerini türk olarak tanımlamasını ve bulgaristanda bir kısım pomağın yine aynı şekilde tanımı aşikardır. Bu hususta osmanlının millet sisteminin pomaklarıda kapsaması ve müslümanlara uygulan katliamların rolü büyüktür . Bu arada "pomak türkleri" kitabının yazarı sayın prof.dr. hüseyin memişoğlu hocamızıda bu platforma davet edelim zira yazımın içinde maddi hatası ile ilgili bir tespitim sözkonudur. Tekzip hakkı saklıdır.

Saygılarımla

Offline bogutevolu

• Charter member
« Reply #27 on: September 30, 2008, 17:40 »
Pomaklık olgusu etnik kökenlerle değil daha çok kültürel tabanlı bir gerçeklik olarak açıklanabilir. Pomak kültürü de hem Bulgar hem de Türk kültürü ile benzerlik, aynılık ve faklılıkları olan kendine özgü bir sentezdir. Pomaklık olgusunu 500 yıllık Osmanlı dönemi şartları ortaya çıkarmıştır. Osmanlı döneminin sona ermesi ile ortaya çıkan yeni dönemde hem Türkiyeye göç göç etmiş Pomaklar ve hem de Bulgaristanda kalan Pomaklar açısından ciddi bir erozyon söz konusudur.

Bu sitenin amacı da sonuçsuz kalmaya mahkum ırksal köken tartışmaları yerine pomak kültürünün kalan ögelerinin belgelendirilmesini amaçlamaktadır. Bunu da unutmamak gerekir ki uluslara saf ırksal köken arama iddiaları tümüyle bilimdışı bir safsatadır.

Bana göre Türk milletinin oldukça az bir bölümü safkan Türk olmakla birlikte büyük çoğunluğu Türkleşmiş ve eski kökenleriyle ilgisi kalmamış yani Türk milleti kavram çatısı altında bütünleşmiş çok ama çok değerli bir millettir.

Bu kavramı ideal biçimde tanımlayan vecize ise "Ne mutlu Türküm diyene" dir. Atatürk "Ne mutlu Türk olana " dememiştir. Öyle deseydi, o zaman pek çok kimse kendini Türk hissedemezdi. Evet ben bir Pomakım ve kendimi Türk milletinin bir ferdi olarak hissediyorum.

Offline bello

• Adviser
  • Göçler, göçler, göçler...
« Reply #28 on: September 30, 2008, 20:30 »
Mustafa ağbey söylediklerine bende katılıyorum. Fakat örnekleme verirken bg ve tr diye veriliyor gr  yokmuş gibi sayılıyor oysa oradada yaşayan soydaşlarımız var belki nüfus bg deki kadar değil ama sonuçta varlar ve benim gibi ataları oradan gelenlerde  hiç azımsanmayacak kadar çoklar. yunanistanda yaşayan pomakları ve yunanistandan gelmiş olanlarıda lütfen hesaplara katmayı unutmayalım.  :)
                                                                                    saygılar

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42