Author Topic: Bulgar dili grameri  (Read 259020 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline ilyaschakmak

• Member
  • **
Ynt: Bulgar dili grameri
« Reply #30 on: February 11, 2009, 17:39 »
Sayın Bogutevolu ve Önder; sizden bulgarca ve pomakça elinizdeki bütün materyalları mail adresime göndermenizi çok rica ediyorum. Ben 2. nesil Türkiyede 'Samsunda' doğan bir Pomakım. Bizimkiler bize pomakça öğretmediler. veya biz öğrenmek istemedik. bilmiyorum. neyse ben eğitimim gereği Kazakistana gidip rusça öğrendim.
Bu siteyi yeni keşfettim. Baktım dil rusça ile çok benzeşiyor. Öğrenebileceğimi düşünüyorum. Tabiki bunu ancak sizin yardımlarınızla başarabilirim.

Mail adresim: ilyaschakmak@gmail.com

Saygılar;
İlyas Çakmak.

Пламен Пасков

• Guest
« Reply #31 on: February 11, 2009, 19:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sayın Bogutevolu ve Önder; sizden bulgarca ve pomakça elinizdeki bütün materyalları mail adresime göndermenizi çok rica ediyorum. Ben 2. nesil Türkiyede 'Samsunda' doğan bir Pomakım. Bizimkiler bize pomakça öğretmediler. veya biz öğrenmek istemedik. bilmiyorum. neyse ben eğitimim gereği Kazakistana gidip rusça öğrendim.
Bu siteyi yeni keşfettim. Baktım dil rusça ile çok benzeşiyor. Öğrenebileceğimi düşünüyorum. Tabiki bunu ancak sizin yardımlarınızla başarabilirim.

Mail adresim: ilyaschakmak@gmail.com

Saygılar;
İlyas Çakmak.
Искам да приветствам Ильяс Чакмак във форума.
Той е помак, наследник на изселници именно от тези страшни братоубийственни години от 1878-1912 година, живее в Турция.
не знае български, не знае (много му е труден) и помашкия диалект, а има желание да се научи.
Знае обаче руски.
Ако администрацията позволи, някои постинги до него и други, които знаят руския като трети език, с който биха искали да общуват, да ползваме и руски език, аз лично предлагам и ще им пиша и на руски.
---
Добро пожаловать, Ильяс!
Я попросил разрешения у администрации, если ты не против, пользоваться русским языком для общения, поскольку у тебя пока что проблема с болгарским языком и с помашким диалектом, которые более понятные большинству форумчан.
Коротко рассказал твою историю, подробный рассказ думаю, тебе будет лучше самому изложить!
Еще раз: я рад, что ты в этом форуме!

Offline ilyaschakmak

• Member
  • **
« Reply #32 on: February 11, 2009, 23:42 »
Очень большое сипасибо Вам д-р Пасков. Хочу сказать я тоже очень рад участвовать в этом форуме. Все не понимаю на болгарском но почти-то %50, %60 процент понимаю. но все так мне очень приятно читать на родном языке.  :) После познокомства с этом сайтом, я стал учиться Болгарский язык. Если друзя отправят мне материалы, думаю что скоро разберусь с Болгарским языком.

Всего доброго!!!

Offline nescum

• Candidate member
  • *
« Reply #33 on: February 24, 2009, 22:59 »
Uzun süredir azıcık da olsa bulgarca öğrenmek istiyordum, bu sitde yeni başlayanlar için süper kaynaklar var. Emeği geçen herkese teşekkürler

Offline jeksan

• Member
  • **
« Reply #34 on: March 06, 2009, 04:59 »
Gerçekten çok teşekkür ediyorum..bu sitede verilen bulgarca gramer hem harika tercüme edilmiş arkadaşımıza çok teş.ediyorum bende diğer arkadaşlarım gibi çok aradım dışarrıda ve internet ortamında ...yeterli grameri ve o özü o açıklıgı bulamadım dışarıda işin açığı bu .burada verilen gramerin ne bir başka sitede ne de internet ortamnında olamayacagı duşuncesindeyimm......gerçekten bütün kalbimle teş.ediyorum bu güzel çevirileri yaptığınız içinnn...sizden ricam çalışmaları ve yaptınız tercümeleri mail i me atabilirmisiniz.. bulgaristanda bulgarca mühendislik okumaktayım.ve tek sıkıntım gramer konusunda.bulgarcayı hiç bilmeden türkiyeden geldim ve kısa bir dönem hazırık okudukdan sonra şuan 1 ci sınıftayım..teknik bulgarca ve normal gramer de sıkıntı çekmekteyim..bunu en kısa zamanda çözme düşüncesindeyim. burda bize verilen kaynaklar yetersiz olmasına ragmen yeni şeyler ve daha iyi tabanı geliştirmek için bulgarca arayış içerisindeyimm...o kadar aramama rağmen bulgaristanda,türkiyede bulgarca teknik sözlük bulamadım..bölümüm makina.. şimdiden yardımlarınız için sizlere teş.ediyorum...

Offline jeksan

• Member
  • **
« Reply #35 on: March 21, 2009, 04:10 »
öncelikle yaptınığınız çalışmaların devamını bekleyenlerden biriyim.tek bir  sorum ve tek bir ricam olucak sizden teknik bulgarca adına çalışmalarınız var mı yada yapmış oldunuğunuz çalışmalar hazır varmı...bulgaristanda makina mühendisliği okuyorum ve teknik bulgarca adına birşeyler aramama rağmen bulamıyorum ve yok.. sorum teknik terminler ve teknik kelimeler konusunda bana ne gibi yardımcı olabilirsiniz veya ne önerebilirsiniz şimdiden teşekkür ediorum..mail adresıme en ufak yazacagınız   birşey  veya gönderebileceğiniz en ufak şey benım için önemlidir.

Ismet DRAMSKY

• Guest
« Reply #36 on: March 21, 2009, 09:52 »
Zdavei , Marhaba i Selyam, Iliyas  Chakmak! Я , za сожаление тоже не панимаю турецкий язиком, но постараем се поговорим или на "Помацкий язик" или тъй вече начнал учиш Болгарский. Ето очень хорошо. Браво, Ashkolsun! Абе все някак ша се разбираме! Поздрав на Помаците от Турция за Първа Пролет!

Offline qssiv

• Candidate member
  • *
« Reply #37 on: March 23, 2009, 00:26 »
Arkadaşlar merhaba,ben Bulgaristan üniversite eğitimi alıyorum.Forumunuzu inceledim. Gerçekten öğrenmek isteyenler için güzel açıklanmış bir gramer bulunmakta.Ben henüz Bulgarca'yı çözememiş olsamda şuanlık yeterli bir Bulgarca dilimin olduğunu düşünüyorum.Bende Bulgarca ile ilgili birçok kaynak var.İsterseniz sizinle paylaşabilirim ve forumdaki kişilerinde yardımıyla bende Bulgarcamı ilerletebilirim.İyi çalışmalar..e-mail:erhan_gezer@hotmail.com

Offline bogutevolu

• Charter member
« Reply #38 on: March 23, 2009, 09:26 »
Özellikle Bulgarca zamanlar tablosuna ihtiyacımız var. Eğer uygun bir tablo varsa buraya ekleyebilirsiniz.

Offline qssiv

• Candidate member
  • *
« Reply #39 on: March 30, 2009, 02:36 »
Tamam ozaman ben elimdeki kaynaklara bakıp enkısa zamanda foruma eklemeye çalışırım.

Offline mertcangenc

• Candidate member
  • *
« Reply #40 on: June 02, 2009, 01:12 »
merhaba!
bende bir bulgar dili ve edebiyatı öğrencisiyim. eğer zahmet olmazsa elinideki kaynakları mertcangenc@live.com' a atmanız mumkun mudur? şimdiden çok teşekkur ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum

Offline bogutevolu

• Charter member
« Reply #41 on: June 02, 2009, 08:15 »
Pomakça ve Bulgarca bölümünde sizin ihtiyacınız olan bir çok materyal mevcuttur.

Offline lesnat

• Candidate member
  • *
Re: Bulgar dili grameri
« Reply #42 on: July 02, 2009, 14:59 »
dıger mesajların bırer kopyası gıbı olcak ama gercekten emegınıze saglık ben 89 gocmenıyım ve kundakda gelmısım turkıyeye bugun 21 yasındayım  ama yasadıklarımız sebebıyle duydugumuz kındendolayı 89 gocmenlerının cocukların agenelde bulgarca ogretılmez ve zaten bılenlerde unutmaya mahkum kalırlar bı sure snra ama bu yanlısı yenı yenı farkına varıyo bızımle beraber gelenler cunku ne olursa olsun bır dıl bılmek ınsanı baska yerlere getırıyo yabancı bırını anlamak onunla ıletısım kurmak harıka bısey bu zamanında zulmun en kotusunu yasatmıs olsa bıle sonucta bugun yasayanlar ozamandan sorumlu deıl en azından ole dusunmelıyız. bulgarcayı gıde gele bıraz ogrendım konusabılıyorum ama bıraz gramer dısı kalıyo.  burada sagladıgınız yardımınız ıcın tekrardan tesekkur ederım mnogo merci:)

Offline watozbjk

• Candidate member
  • *
Re: Bulgar dili grameri
« Reply #43 on: July 17, 2009, 23:36 »
sofyada okuyorum.ama bulgarcayı öğrenmeyi çok istiyorum..ve sayenizde de öğrenicem.inşallah..emeğinize teşekkür ederim.başarılarınızın devamını dilerim..saygılarımla

Offline bogutevolu

• Charter member
« Reply #44 on: December 08, 2009, 09:08 »
alperen isimli üyemizden gelen Bulgarca fiil çekimlerini yararlı olacağını düşündüğüm için ekliyorum. Teşekkürler.

"Benim elimde de bulgarca bazı fiillerin çekimleri var.
1. yükleme adresi: You are not allowed to view links. Register or Login
Alternatif yükleme adresi: You are not allowed to view links. Register or Login
Çalışmalarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyoruz. Kolay gelsin. "

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42