Author Topic: Има ли дискриминация към българи и етноси от държавата  (Read 270360 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
You are not allowed to view links. Register or Login
пък и може да получа бан.

Едва ли. Дилмана ще се бори за  правото ви да си пишете празнословията. Пък и няма такова правило във форума -получил бан за писане на празнословия.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
You are not allowed to view links. Register or Login
Но нещата не са така еднопосочни -от една страна българите -способни да поемат цялата вина и от друга целият друг свят-праведен.
и хайде сега, цитатче от Дилмана: къде и кога е казала или твърдяла Дилмана, че "целият друг свят-праведен" или пък тази глупост:  " от една страна българите -способни да поемат цялата вина".
Нямам нищо против критиката, но критика върху неща, които съм казала.
И сега чакам или цитат в потвърждение на горните ви изсмукани от пръстите ви твърдения, или извинение.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
You are not allowed to view links. Register or Login
... Неориентирано към никой изречение.

Именно. Приказвам си аз, abc и си преливам от пусто в празно, защото лошата Дилмана ме остави без аргументи за "дискриминация на цигани над българи", ами за беда доказа- и то по безспорен начин, че в примерчето, което посочих, става дума точно за обратното: за дискриминация на българи над цигани.
И сега гледам да си позамета резила като трупам постинг върху постинг кой от кой по-празнословни, вместо да се захвана с  нещо по- смислено като изучаване на родния български език,например,  на който пиша с груби правописни грешки. Но инак abc съм се нарекъл.

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
You are not allowed to view links. Register or Login
Желая ви от сърце да живеете живота на българите от тъпото и невзрачно за вашата висота село Мечка, пък това да употребите дежурните лозунги за нацисти, националисти, атака и прочие.

 Крив ви е аршина . Поздрави от тъмните Балкани.
авс ,никой не ти е виновен ,че си недоволен от живота който живееш , че не можеш да вкараш у ред мислите и изреченията си , че получаваш по малко отколкото си мислиш че заслужаваш и че циганите са по малко дискриминирани  от теб .Но все пак говори ,ние те разбираме и ти съчувстваме,дано ти олекне и ако може ще ти помогнем да насочиш необоснованата си агресия в насока на позитивизъм,освен ако вече не е  много късно.

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
You are not allowed to view links. Register or Login
Дискриминация има. Засега  предимно от българи към небългари .
Глупост ли съм казал или не, въпрос на гледна точка а и не целя да обидя някого просто различно мнение-но горното ,просто ме навя на мисли за еднопосочност в разбирането на процеса който обсъждаме.
Но пък може и грешно да тълкувам нещата -знае ли човек-безгрешни хора няма.
Но считам, че всеки има право да тълкува така, както вижда нещата-нормално е да има различни тълкувания на едно и също твърдение.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
You are not allowed to view links. Register or Login
Понеже поради липса на време не следя форума, досега избягвах да вземам участие в спорове кой кога и за какво е изхвърлен или защо му е изтрито мнението. Но в случая с Пламен Пасков, който бе изключен веднага след спор с мен, не мога да остана безучастна.
Не съм съгласна с вас да го изхвърляте от форума без да посочите конкретно кога, къде и с какво Пламен Пасков е нарушил правилата на форума и без да му дадете думата, за да се защити. Това не е демократично. Аргументи от рода „изхвърляме те, защото еди-кой си се обижда и не ще да пише заради теб” не са аргументи.
Това е израз на безсилие - изхвърляте инакомислещи като Пасков от форума, вместо да ги накарате с разумни аргументи да преосмислят позициите си.Това категорично не е в полза на вас самите..

Уважаема Даниела.!
Пасков не е изгонен заради вас,категорично!
Въпреки че имаш голямото ми уважение и признателност към труда ти считам този постинг за Пасков за неуместен.
Защо ли?
Ако ти си тук от месеци аз съм от години.
Знам кой е Пасков ,както и вярвам на хората като Ондер,Рахмие,на, Mustafa_b.....
Проследил съм всичко публикувано от него по форумите за нас помаците,за турци..!
Ако те интересува за него пиши ми на лични за да се убедиш в правотата ми.
Решението да не пише тук и Бан  е по скоро уважение към отрудения помашки наро.Погледнете ръцете им с катран от тютюна...

 Тук е помашки сайт,отворени сме към света.
Не сме капсулирани.Знам,че си" Хищна акула" за свободата на словото,нещо което аз Емигранта като теб ценя адски много.
Не само аз обичам България,а и стотици помаци и турци насила преселени от комунистическия режим дълбоко в душите си освен болка имат и гордост,че са помаци!

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Дилмана,

Дискриминация буквално означава “различно отношение”  спрямо едни за разлика от други.
Нека сега разгледаме няколко случая и да ги сравним с “определението”  с което се надявам че сте съгласна.

1.   Случая в село Мечка. За него имаше филм на Карбовки. Изгледайте го.
 “Те имат право да ни убиват а ние нямаме право на нищо”

You are not allowed to view links. Register or Login
(гледайте и останалите серии)
Надявам се скъпоценното Ви време да не Ви попречи.

Това във филма е различно отношение на цигани над българи, нали? Щото в същото село циганите не проявяват същото “отношение”  към своя етнос. Т.е. циганите възприемат българите като “природно образование” и не признават неговата частна собственост, но пък признават частната собственост помежду си.
Подобна ситуация е във всяко едно село с голяма циганска общност. Там обират, изнасилват и убиват баби българки, а не баби циганки. Ако продължите да се интересувате ще ви издирвам подобни истории. Селото на майка ми е подобно.

За останалите примери ще пиша по-късно.
Успех.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Много офтопик и спам!
Темата е за Дилмана!
Дилмана- Даниела Горчева,уважаван журналист,доказана в Обществото прие поканата ми да ни гостува в сайта на помаците!
Не виждам причина за това отдавайки емоции да не цените труда и.
Дискусията е отворена и полезна тогава когато се поднася на читателя с факти и исторически документи.
По горните постинги които изстрих са плод на емоции и лични чувства!
Моля,присъствието на Дилмана е чест за сайта,както и имаме уважение за труда и.
Наскоро тия седмици по БНТ ще бъде излъчен неин авторски филм заедно с Ирина Недева " Гьочмен".Нека ценим труда на хората и ако искаме да спорим е ОК,но с факти!

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Назми, не съм чела последните постинги, които си изтрил. Молбата ми е - не трий нищо, в което няма нарушение на форумните правила, нека викат и кряскат, след като не им стигат аргументите - това също е илюстрация за интелектуалното им безсилие. И говори лошо не за този, по чийто адрес са нападките, а за авторите им.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Дилмана е изнервена, че не я носим като Жана Д'Арк на знаме. Всъщност доводи от нея няма, а само обиди, крясъци и упреци, че и губим ценното врем. Но пък нека и помогнат, редно е човек като забуксува да му се удари едно рамо. Хора сме. Ще разберем.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
You are not allowed to view links. Register or Login
Дилмана,


1.   Случая в село Мечка. За него имаше филм на Карбовки. Изгледайте го.
 “Те имат право да ни убиват а ние нямаме право на нищо”

You are not allowed to view links. Register or Login
(гледайте и останалите серии)
Надявам се скъпоценното Ви време да не Ви попречи.



Петър, времето ми е ценно, да. Ако не бяхте толкова предубеден, щяхте да видите, че това е типичен пример за квази - журналистика и щяхте да си направите и сам изводите, а не да ми губите времето да ви обяснявам като на първолак очевадни неща.
 Ето ви фактите за по- голяма прегледност:
1. В едно село с предимно възрастни хора очевидно действа банда от престъпници, която обира къщите на хората.
2. Хората са подали жалби до полицията, посочили са и предполагаемите извършители. Полицията очевидно бездейства.

3. Никъде не става дума за никаква дискриминация, а за обикновени престъпни деяния, останали ненаказани.
(следва)

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
До Петър, продължение
В случая, става дума за престъпно бездействие от страна на полицията - било поради липса на професионализъм (некадърност и отказ да си изпълняват служебните задължения), било поради корупция, а неизключено и поради двете.
Кой е извършителят няма никакво значение - всички са равни пред закона и ако полицията и следствието си свършат работата, престъпниците трябва да бъдат изправени пред съда.
А внушенията, че само циганите ( и то всички до един) са престъпници, а българите са единствено жертви са смехотворни.
Не беше ли чист българин този,който взриви майка с двете й деца пред гаража на съпруга й?
А тези, които се избиват посред бял ден не са ли "чисти българи"?
Убийствата на Емил Кюлев, на Илия Павлов, на Поли Пантев, на бай Миле и телохранителите му, на Андрей Луканов и останалите стотици подобни убийства от цигани и от турци ли бяха извършени?
А за отвличанията, рекетите, корупцията - пак ли циганите са виновни?
Или е виновно българското общество, че не си пришпорва с остена на гражданското недоволство и политиците, и държавните служители от законоопазващата система да си вършат работата и да спазват Конституцията и законите, а не да демагогстват и да заблуждават наивници, че заплаха за „българите” били ту цигани, ту турци, ту помаци. За да отвлекат вниманието им от факта, че заплаха за всички български граждани (без оглед на религиозна, национална и пр. принадлежност) са единствено техните собствени престъпни действия и бездействия!

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
You are not allowed to view links. Register or Login
Дилмана е изнервена, че не я носим като Жана Д'Арк на знаме. Всъщност доводи от нея няма, а само обиди, крясъци и упреци, че и губим ценното врем. Но пък нека и помогнат, редно е човек като забуксува да му се удари едно рамо. Хора сме. Ще разберем.
поредното празнословие, при това с просташки фамилиарен тон.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Интересно дали "смелият" журналист Мартин Карбовски би застанал така, да речем пред Алексей Петров и по същия начин би му казал: "лъжеш", както неколкократно  си позволи да каже на възрастния човек, опитвайки се да му пробутва собствени внушения?

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Анджек, подобно на част от твоите, но май първа започна да лепиш етикети. По логиката ти никъде няма дискриминация, защото по закон хората са равни, с равни права и възможностти, тоест ако някъде някой е дискриминиран заради етноса или вярата си, то не е дискриминация, а нарушаване на правилата и законите от конкретен човек. Просто нарушение. Доживяхме да няма дисриминация.

На чужд гръб и 100 тояги са малко, а отдалече картината е изкривена. Та си поиграх за краткото ви активиране да проверя вашана сияйна личност колко пъти е упрекнала околните само в изгубване на времето ви, което ние покорно явно трябва да благодарим, че сте ни отделили. И така:

You are not allowed to view links. Register or Login
Нямам излишно време за губене. Помолих за конкретни факти.

You are not allowed to view links. Register or Login
...аз избягвам участието в дискусии поради драстична липса на време...
...
Накрая все пак ми губите двойно и тройно времето ...
... и второ, за да ви отговаря във връзка с конкретния пример, който упорито отказвате да ми посочите конкретно, ми се наложи сама да търся за какво точно става дума.

You are not allowed to view links. Register or Login
И не ми губете повече времето, което ми е кът, с неща извън дискусията- питах за конкретни примери и факти за конкретна форма на дискриминация.

You are not allowed to view links. Register or Login
Губите не само моето време, губите времето на всички... С конкретни и разумни аргументи и с цената на личното ми време.

You are not allowed to view links. Register or Login
...времето ми е ценно, да. Ако не бяхте толкова предубеден, щяхте да видите, че това е типичен пример за квази - журналистика и щяхте да си направите и сам изводите, а не да ми губите времето да ви обяснявам като на първолак очевадни неща.

Губитемивремето може би трябва да е второто ви име, а с това си поведение на непрекъснато размахване на пръст бихте могла да станете учителка. Странно ако имахте повече време какво би се получило?! Както и да е. Администратора ви цени по негови причини, аз уважавам администратора и е силно да се каже, че приятеля на моят приятел... и тн, но от уважение към него ще се постарая да не се дразня от вродения стремеж към поучаване и високомерие. Майната им на старците в село Мечка. Ще се правят на дискриминирани... Келеши!


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42