Author Topic: Eski dostlar  (Read 11689 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iskeceli

• iskeceli
  • Adviser
Eski dostlar
« on: September 04, 2009, 09:02 »
Eski dostlar geri gelmeli Bello Saleika Merkür bu arkadaslar fikir üretiyorlar yeni konular aciyorlar  uzun zamandir yoklar burda esksikligi büyük bosluklar yaratiyor burda bir an evvel gelin arkadaslar .eskisi gibi gene yazmaya devam edelim hep birlikte.

Offline bogutevolu

• Charter member
Re: Eski dostlar
« Reply #1 on: September 04, 2009, 09:57 »
Sitemizde türkçe yazan arkadaşların biraz gayrete gelmesi lazım. Katılım olmadan bayram olmaz. Bu sitede Türkiyeden üye olan arkadaşların sayısı bu kadar fazla iken etkinlik derecesinin düşüklüğü endişe verici boyutta. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum. Sitemizin Bulgaristan dışındaki Pomakların da dilek, görüş ve sorunlarını etkin bir biçimde yansıtılmasını savunuyorum.

Offline bello

• Adviser
  • Göçler, göçler, göçler...
« Reply #2 on: September 04, 2009, 15:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eski dostlar geri gelmeli Bello Saleika Merkür bu arkadaslar fikir üretiyorlar yeni konular aciyorlar  uzun zamandir yoklar burda esksikligi büyük bosluklar yaratiyor burda bir an evvel gelin arkadaslar .eskisi gibi gene yazmaya devam edelim hep birlikte.

Buradayım  :) Eskisikadar pek yazmasamda takip ediyorum. Selamlar.

Offline bello

• Adviser
« Reply #3 on: September 04, 2009, 15:49 »
Sitemizde türkçe yazan arkadaşların biraz gayrete gelmesi lazım. Katılım olmadan bayram olmaz. Bu sitede Türkiyeden üye olan arkadaşların sayısı bu kadar fazla iken etkinlik derecesinin düşüklüğü endişe verici boyutta. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum. Sitemizin Bulgaristan dışındaki Pomakların da dilek, görüş ve sorunlarını etkin bir biçimde yansıtılmasını savunuyorum.

Hocam Türkiyeden katılımın düşük olması ve aktiv olmamalarının sebepleri üzerine eksiklerimizi görüp hatırlanacağı üzere bir özeleştiri yazmıştım. Durum hala aynı. Türkiyeden katılım aktivasyon gittikçe düşmekte. Bu durumdanda çok az kişi şikayetçi demekki  :(

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
« Reply #4 on: September 04, 2009, 16:13 »
Türkiyeden katılan arkadaşlarımızıda anlayışla karşılamak gerekiyor zira sitenin geneline hakim olan pomak türkçesini! anlamakta zorluk çekiyorlar ve haliyle tereddüt ediyorlar. Birde pomak türkçesi! kiril alfabesi ile yazılırsa cabası oluyor. İğneleme bir yana esas problem kültürel başkalaşımdır ve türkiye pomaklarında başkalaşım son evresini almış kültürel yokoluş merhalesine gelmiş durumdadır. Dolayısı ile paylaşım yapabilecekleri konular sınırlı olduğu için sadece izleme ile yetinmektedirler. Temennimiz türkiyeden katılan pomak kardeşlerimizin en azından sitede iletecekleri suallerle daha yapıcı ve sorgulayıcı olmaları, eğer ellerinde kültürümüze ait materyaller varsa bunları bizlerle paylaşmaktan çekinmemeleridir.

Offline bogutevolu

• Charter member
« Reply #5 on: September 04, 2009, 17:32 »
Göç => Kültürel Başkalaşım => Kültürel Yokoluş => Ölümcül metamorfoz

Offline merkur

• Senior member
« Reply #6 on: September 04, 2009, 20:22 »
selam tüm dostlara selam tüm pomaklara .
Neresinde olursak olalım dünyanın ,biz pomak oldugumuzu unutmayalım unutturmayalım.
benım ve diğer üye Kardeşlerimin yoklugunu hisseden dostlara gönül dolusu teşekkür ediyorum.
Faal olarak katılmasamda pomak eu ya kalbim burda burdaki gönül dostlarıyla onlar unutulmadı unutulmayacakta.benımsenmedim dışlandım ,hakarete ugradım ,istenmedim,İstenmediğiniz yerde sizler ne kadar kalırsınız,sahsınıza ailenizinde izlediği bir yazışmada hakaret yagdırılsa yüzünüz kızarmazmıydı 13 ve 7 yasında olan evlatlarınıza siz pomaksınız bunu bilini benımsetirken bir pomaktan onur kırıcı kelimeler sarf edilse siz ne kadar sık ugrardınız buraya daha sonra siz pomaksınız bunu bilini öğretiğiniz cocuklarınızda bu yazılanları okuyup ; Baba siz nasıl pomaksınız bu adam sana neler söylüyor; diye sorsa vericek cevap bulamazsanız siz ne kadar ugrarsınız cok sevdiğiniz pomak eu ya ?
TÜM KALBİMLE SİZİNLEYİM sevgi ve saygılarımla.......merkur

Offline merkur

• Senior member
« Reply #7 on: September 04, 2009, 20:29 »
TÜM DOSTLARIM : HAYIRLI RAMAZANLAR HAYIRLI BAYRAMLAR ALLAH DAHA NİCE BAYRAMLARI SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE GECİRMEYİ NASİP EDER İNŞAALLAH SEVGİ VE SAYGILARIMLA...

Offline bello

• Adviser
« Reply #8 on: September 05, 2009, 23:05 »
selam tüm dostlara selam tüm pomaklara .
Neresinde olursak olalım dünyanın ,biz pomak oldugumuzu unutmayalım unutturmayalım.
benım ve diğer üye Kardeşlerimin yoklugunu hisseden dostlara gönül dolusu teşekkür ediyorum.
Faal olarak katılmasamda pomak eu ya kalbim burda burdaki gönül dostlarıyla onlar unutulmadı unutulmayacakta.benımsenmedim dışlandım ,hakarete ugradım ,istenmedim,İstenmediğiniz yerde sizler ne kadar kalırsınız,sahsınıza ailenizinde izlediği bir yazışmada hakaret yagdırılsa yüzünüz kızarmazmıydı 13 ve 7 yasında olan evlatlarınıza siz pomaksınız bunu bilini benımsetirken bir pomaktan onur kırıcı kelimeler sarf edilse siz ne kadar sık ugrardınız buraya daha sonra siz pomaksınız bunu bilini öğretiğiniz cocuklarınızda bu yazılanları okuyup ; Baba siz nasıl pomaksınız bu adam sana neler söylüyor; diye sorsa vericek cevap bulamazsanız siz ne kadar ugrarsınız cok sevdiğiniz pomak eu ya ?
TÜM KALBİMLE SİZİNLEYİM sevgi ve saygılarımla.......merkur

Boş ver be merkur, kötü söz sahibine aittir. En azından sen açık yüreklilikle duygu ve düşüncelerini burada yazıyorsun, ben Pomağım diyebiliyorsun daha ne olsun.
Buda Türkiyede pomakların asimile olmadığının kanıtıdır varsın türkiyede pomaklar asimile oldu desinler, zaten bu söylemler türkiyedeki pomakları böyle sesiz bırakıyor, benim çekincem kırk kere denince olurmuşya en sonunda olacak :) Selamlar.

Offline bello

• Adviser
« Reply #9 on: September 05, 2009, 23:27 »
Tüm Dostlarıma...

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
« Reply #10 on: September 05, 2009, 23:44 »
Buda Türkiyede pomakların asimile olmadığının kanıtıdır varsın türkiyede pomaklar asimile oldu desinler

Aaaa neli li?  iştam da pupitam da li imaş li kanıt za eysuva? vervaş li? aku taka day mi adin odgovor sıs pomaşki? iznaçi izik e adin ot nay ubavite kanıt ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42