Author Topic: In Memoriam  (Read 6113 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
In Memoriam
« on: May 17, 2010, 16:05 »
Отиде си Рони Джеймс Дио. Един от най-великите рок вокали в историята на вечната музика изгуби битката с рака.

Ден след едно от най-грандиозните преживявания за българския рок фен - концертът на AC/DC, ни застигна и зашеметяващата вест за смъртта на Рони.

На официалния сайт на певеца неговата съпруга Уенди е публикувала съобщение:

"Днес сърцето ми е разбито. Рони почина в 7:45 сутринта на 16 май. Преди да си отиде, много близки и приятели успяха насаме да му кажат довиждане. Рони знаеше колко е обичан от всички.
Оценяване помощта и подкрепата, която ни давахте. Моля, дайте ни няколко дена спокойствие и уединение, докато се справим с тази ужасна загуба. Знайте, че той обичаше всички вас и неговата музика ще живее вечно".

А само допреди седмица живеехме с очакването да го видим в София заедно с Heaven&Hell...

Знаехме за тежката болест, знаехме за фаталната диагноза, но как поколенията, израснали през последните 35 години с музиката на Rainbow, Black Sabbath, Dio и Heaven&Hell могат равнодушно да вдигнат рамене и да отминат със "случва се, такъв е животът..."

Не, животът трябва да е емоция и страст, мечтаене и светлина. И музиката на Рони го направи наистина такъв за милиони "пленници" на рок културата.

Дио е вече там - при Джими Хендрикс и Джанис Джоплин, Джон Бонъм и Кози Пауъл, Томи Болин и Стиви Рей Воон, Джим Морисън и Фреди Меркюри.

Там, където наистина можеш да хванеш дъгата...
 

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: In Memoriam
« Reply #1 on: May 17, 2010, 16:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
Re: In Memoriam
« Reply #2 on: May 17, 2010, 16:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Re: In Memoriam
« Reply #3 on: May 17, 2010, 21:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login

neru

  • Guest
Re: In Memoriam
« Reply #4 on: May 17, 2010, 21:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: In Memoriam
« Reply #5 on: June 01, 2010, 19:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
   В памет на големия руски поет Андрей Возненски,създал текста на тази прекрасна песен...

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: In Memoriam
« Reply #6 on: October 10, 2010, 19:09 »
Джон Ленън: "Самоубихме се", за да преуспеем
9 Октомври 2010
сп. Ролинг стоун   

Днес Джон Ленън щеше да стане на 70. Точно преди 40 години, през декември 1970 г., той дава голямо откровено интервю пред основателя на сп. “Ролинг стоун” Ян Уенър. Предлагаме откъс от него.

- Бихте ли започнали отначало?

- Ако можех да бъда рибар, щях да бъда рибар. Ако можех да бъда нещо друго, а не това, което съм, бих го направил. Не е много леко да си творец. Разбирате ли, да пишеш, не е удоволствие, а мъчение. Четох за Ван Гог, Бетховен и другите – онзи ден четох една статия – ами, ако тогава е имало е имало психиатри, нямаше да имаме сега великите картини на Гоген. А тия мръсни копелета ни изстискват до смърт и затова сме като дресирани животни в цирк. В такъв смисъл ми е обидно да съм творец, да свиря за разни идиоти, които нищо не разбират. Те нищо не чувстват; аз съм този, който чувства, защото аз изразявам чувства. Те водят въображаем живот чрез мен и чрез другите творци, а ние сме тези, които … същото е дори с боксьорите – когато Оскар (Бонавентура) се появи на ринга, се скъсваха да го освиркват. Удари Клей само веднъж и започнаха да го аплодират. Ето това ми е обидно. Аз всъщност бих предпочел да съм сред зрителите, но не мога. Винаги съм мечтал да стана рибар. Знам, че е глупаво и че предпочитам да съм богат, отколкото беден и така нататък, но болката… Как ми се ще да съм… Невежеството е блажено състояние, нещо такова. Ако си невеж, не те боли, или на мене така ми се струва. ........................... "
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
Re: In Memoriam
« Reply #7 on: November 16, 2010, 19:09 »
   

Мюсюлманка увисна на въжето ден преди Курбан Байрам

 Днес, 16 ноември 2010  2 коментара   3023 прочита

   



Мюсюлманите в Гоцеделчевско всяка година честват Байрама с хора, но вчера смъртта на Азиме и Шабан Джогдан им помрачи празника
Мъжът й я намери на примка в кухнята и я последва към оня свят

Възрастно семейство от гоцеделчевското село Брезница се обеси в дома си ден преди Курбан Байрам. Вчера в първия ден на празника, когато мюсюлманите почитат своите мъртви роднини и близки, жителите на село Брезница в дълга траурна процесия изпратиха до местните гробища Азиме и Шабан Джогдан, които в късния следобед в неделя сложили край на живота си.

Смъртта на семейството помрачи честването на Курбан Байрам в село Брезница, традицията на който повелява всеобщо веселие на площада с музика и дълги хора, което е традиция за всички мюсюлмански села в Гоцеделчевско.

Трагедията се разиграла за часове. Миналата вечер 70-годишният Шабан Джогдан се прибрал вкъщи и заварил съпругата си Азиме да виси безжизнена на примка в кухнята на къщата им. Съпругът не издържал на гледката и мъката по съпругата си и я последвал. Сам си приготвил примка и минути по-късно увиснал на нея и той. Двамата самоубийци час по-късно били намерени от брата на Шабан, който им дошъл на гости.

Според местните жители Азиме от години имала здравословни проблеми, наскоро заболял и съпругът й. Семейството има трима синове, двама живеят и работят в Гоце Делчев, а третият - в Турция. Според близки на фамилията нямало е търкания и неразбирателство между синовете и родителите им, но заради заетостта си младите рядко идвали на село да ги виждат и обгрижват. Възрастните хора живеели с мисълта, че са в тежест на децата си. Роднините и съседите не ги оставяли без помощ и надзор, каквато е традицията в мюсюлманската общност от Гоцеделчевски регион. Какво обаче е провокирало Азиме и Шабан Джогдан да сложат по този жесток начин края на живота си и заедно да си отидат от този свят в деня на мъртвите, определен от Корана, хората от Брезница нямат обяснение.

You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: In Memoriam
« Reply #8 on: November 17, 2010, 03:58 »
 Най-искрени съболезнование Юсуф за станалото и то баш на Байрама.Дълбок поклон към близките,наистина е жалко имайки впредвит че сред нас помаците това се много редки случай,почти еденични.Не мога да изразя отношение понеже не познавам тези хора,но познавам болката в душата си какво чувстват сега жителите на Брезница!
Спомням си един такъв случай миналата година за едно наше момче Рахметлия Орхан, от село Туховище,цяло лято блъска по Испания, върна се,беше футболист,и на един мач запазвайки болката игра със счупено ребро в гръдния кош без да се оплаква,,почина след мача!
 За нас всички е мъка голяма и сега случилото се в Брезница.
.Макар и да е Курбан Байрам е редно да отдадем мъката за случилото се в Брезница.. :(

.....Възрастно семейство от гоцеделчевското село Брезница се обеси в дома си ден преди Курбан Байрам. Вчера в първия ден на празника, когато мюсюлманите почитат своите мъртви роднини и близки, жителите на село Брезница в дълга траурна процесия изпратиха до местните гробища Азиме и Шабан Джогдан, които в късния следобед в неделя сложили край на живота си... :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42