Author Topic: Ask-i Memnu (Забраненият плод)-Сериал.  (Read 34778 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Милена

  • Candidate member
  • *
  • Posts: 1
Re: Ask-i Memnu (Забраненият плод)-Сериал.
« Reply #15 on: December 29, 2010, 23:56 »
Филмът е страхотен, доколкото разбрах е по книга, писана през 30-те години на миналия век, но адаптиран от сценаристите към днешно време.
Някой гледал ли е по Канал Д филма?
Аз намерих финален епизод, в който явно Бихтер е умряла. Нищо не разбрах, защото не знам езика - какво се  е случило, каква е тази трагедия и разруха ?
Моля, ако някой знае да разкаже...

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Ask-i Memnu (Забраненият плод)-Сериал.
« Reply #16 on: December 30, 2010, 15:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Филмът е страхотен, доколкото разбрах е по книга, писана през 30-те години на миналия век, но адаптиран от сценаристите към днешно време.
Някой гледал ли е по Канал Д филма?
Аз намерих финален епизод, в който явно Бихтер е умряла. Нищо не разбрах, защото не знам езика - какво се  е случило, каква е тази трагедия и разруха ?
Моля, ако някой знае да разкаже...
Здравейте,Милена!

  Добре дошла във Форума ни и сайта на помаците по света! Доколкото разбирам сте гледали само част от сериала"  Забраненият плод"! Той запълва една празнина след" Листопад" но определено е с висок рейтинг в Турция и България сега.
 Главния герой Бехлюл  е Къванч Татлъту?

  известен в предишните сериали като" Двама завинаги" където играе ролята на Халил който обича Менекче,преди това в" Перла" Мехмед  и Инджи..

 Този определено сериал е вълнуващ,в предната страница съм описал главните герои кои са,какво се случва! Има го в You Tube излъчен от Канал Д в Турция,но не е етично да се казва какъв е Финала,мога да кажа само много тъжен.. Бехлюл се оженва за Нихал,а обича Бихтер... тъжен край!
 Музиката и аранжимента към филма са страхотни!
P.S- Предлагам тази финална част от  сериала и на английски преведен..
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Re: Ask-i Memnu (Забраненият плод)-Сериал.
« Reply #17 on: December 30, 2010, 21:37 »
Драга Милена, Тези ли са ?

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Ask-i Memnu (Забраненият плод)-Сериал.
« Reply #18 on: January 01, 2011, 19:21 »
 
   на Финала на последния епизод Бехлюл се оженва за Нихал дъщерята на Адман с които са израстнали заедно.

 
Любовта на Бихтер към Бехлюл е огромна и силна и тя слага край на живота си...! Тъжен край на филма... по горе.!

 
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Ask-i Memnu (Забраненият плод)-Сериал.
« Reply #19 on: February 11, 2011, 06:24 »
Днешния сериал наистина беше много вълнуващ.
Интересно ми е,че Помаците в Америка всички до един следят сериала,и се коментира на другия ден,значи филм свързан близо до душите на помака където и да е по света?!

Бихтер заряза човека Аднан който и даде всичко-любов,богатство,охолен живот..

Бехлюл обаче на Финала да избягат заедно в чужбина,
предпочете символите и традиции на семейството запазени.

Чичо му  Аднан/ брат на бащата на Бехлюл починал рано/ и Аднан го приема като свой син Бехлюл.
Дава му всичко за съвременния живот!

/ Аднан го отгледа като сирак,винаги е бил глезен и мързелив,женкар.!

Въпреки това запази на този етап уважение в името на човека Аднан чичо му да го отгледа и доверие,да видим..
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Ask-i Memnu (Забраненият плод)-Сериал.
« Reply #20 on: February 26, 2011, 09:18 »
 Наближава развръзката и края на сериала,за онези дето не го гледат публикувам продължението на Финала на сериала.
  Finale 4/12 - Aşk-ı Memnu Veda - Final[/url]

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Ask-i Memnu (Забраненият плод)-Сериал.
« Reply #21 on: February 26, 2011, 09:26 »
На Финала в интерес на нашите съфорумници публикувам по части 3,4,5,6.. до самия Финал на така обичан този сериал.Не знам защо но има огромен интерес.
Това което е тук е истинско,в сериалите в БГ по ТВ е отделено повече за реклама използвайки популярноста на този сериал не само в Турция,гледат го навсякъде.Нека запазим уважение и респект,следват на Финала последните кадри след Final 6 Ask-i Memnu Veda.
P.S- Правя го,за онези дето нямат време заети с проблемите си поне да проследят Финала. След 3/ 12 от Финала за улеснение продължаваме с 4,5,6...следва..7. ;).Казвам това,понеже в Youtube  в много страни не може да се гледа,не съм сигурен в Турция.А сериала наистина има многомилионна аудитория,зрители,така че наслаждавайте се.! :)                                               От Финала-Част 6.
You are not allowed to view links. Register or Login

                    От Финала Част 7
  You are not allowed to view links. Register or Login

П.С:- За разбираем език кадрите са на оригинален Турски език от Филма с превод на Английски.Публикувал съм ги за да може всеки помак по света владеещ език понеже сайта се чете от много страни.!Ако беше само до България е Ок,но има преселници,емигранти много по света- в Турция,Германия,Испания,в Америка.....да не ги изброявам. Всички те за улеснение сайта ни pomak.eu  дава възможност и улеснение всеки сам да избере дали на какъв език да се оцени ролята заедно да си помогнем и се радваме,че ни има!
Така че,нека вървим заедно с успех и се научим да ценим статуквото днес!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42