Author Topic: Помашките села в турция (чанаккале-1) Çanakkale  (Read 33920 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
You are not allowed to view links. Register or Login
искам да попитам в форума има ли помаци от с.богутево които са се преселили в с.сютлюже tr.


3дравей isa71,
Моят род е от C. богутево и живеям в измир.  Доколкото знам има помаци от с.богутево които са се преселили в сютлюдже, бешпънар, айваджък, киразалан, къзълджа, канберлер. Ако може кажи ми "ти от кой род си" ?


Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Знам че помаци освем визброените околии има и в Люлебургаско. Тоска напраи цялостно проучване и ни кажи каде живеят и торбешите и гораните в Турция.

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
селям toska аз съм от хасково.родът е гоигаджови.дядо ми се казваше реджеб агушев.през 89та 3-4 месеца бяха в шемиклер после се установи в гр.vize.тоска от фамилията тосковски ли е.селям

Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
Aз пък имам много роднини по Самсун но за съжаление нито съм ги виждал нито съм ги чувал, всъщнос те са се изселили много отдавна та дори и моята баба не ги познава, а изселниците са 4 братя на майка и. Или иначе казано имам братовчеди в този град, но и да ида там няма как да се намерим. Това за мен е много интересно, и съсигурност те няма да говорят на БГ език, Имам и още много роднини по Турция с кои се знаем с кои не, но какво да се прави! А лошото е, че вече младите там не говорят български...

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
You are not allowed to view links. Register or Login
селям toska аз съм от хасково.родът е гоигаджови.дядо ми се казваше реджеб агушев.през 89та 3-4 месеца бяха в шемиклер после се установи в гр.vize.тоска от фамилията тосковски ли е.селям
Селям иса, да познавам ги.  Даже имам далечни роднини. В шемиклер- горна къзълджа има няколко от тях които живеят там.
Quote
тоска от фамилията тосковски ли е
Да така е

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
селям тоска преди доста години дядо беше направил родословно дърво.беше много интересно и мисля че имаме рода с тосковски .ще попитам по-старите.

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
You are not allowed to view links. Register or Login
беше много интересно и мисля че имаме рода с тосковски .ще попитам по-старите.
Селям isa,
Ако си заинтересована мога да ти дам име но сега имате ли вразка с тях?   

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
   Намерих помаци в Кападокия .Това е едно от местата което ви препорачвам да посетите.

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42