Author Topic: Турция по пътя към членство в ЕС  (Read 526015 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
...
« Reply #30 on: April 22, 2009, 14:33 »
havallar, 1001 нощи ги прави по-латиноамериканци, не по-европейци Не, че сериала не е култов и у нас.

Цяла Европа ходи в Турция на курот защото обслужването е на ниво. България е пълна със строителни паметници и разбити пътища щото държавата ни е със смотана управа, а ние сме ... овце.

Саморедактирах се  :-[ Обърках темата

Isyankar

  • Guest
abc,

ти луд ли си ? Кой ходи в България на курорт ?

 0.77 чужди туристи на глава население в България при представи си
 0.36 чужди туристи на глава население в Турция ...

Трябва ли да продължаваме да коментираме...:)

На колене ни е поставила Турция....какъв туризъм е това нашето ... :)

Да не сравняме пък със страни като Гърция, кояо посреща едва към 17-18 млн туристи или още:

   1.7-1.8 чужди туристи на глава население в Гърция ....

Боже, боже, колко трябва да се учим от Турция всички :)

Offline havallar

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 308
You are not allowed to view links. Register or Login
abc,

ти луд ли си ? Кой ходи в България на курорт ?

 0.77 чужди туристи на глава население в България при представи си
 0.36 чужди туристи на глава население в Турция ...

Трябва ли да продължаваме да коментираме...:)

На колене ни е поставила Турция....какъв туризъм е това нашето ... :)

Да не сравняме пък със страни като Гърция, кояо посреща едва към 17-18 млн туристи или още:

   1.7-1.8 чужди туристи на глава население в Гърция ....

Боже, боже, колко трябва да се учим от Турция всички :)
  Да има БГ туристи,тези които са на социални помощи в западна Еропа.Др ходят в Турция.........
 Чакай чакай заслугата на Гърция да не би да е наша??????
;D

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Обърнахте го на детска площадка...

Offline havallar

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 308
You are not allowed to view links. Register or Login
Обърнахте го на детска площадка...
  Благодаря че си признахте.......

Isyankar

  • Guest
Прав си. Хубаво е, че си започнал да не мислиш само в абсолютни числа и да се изумяваш какви са големи те в Турция, а да разсъждаваш и на сравнителен принцип. Затова ще ти помогна, за да не се мъчиш дълго:

България:
0.77 туристи на глава

Приходи от международен туризъм:
2.5 млрд. евро.

Население:
7.6 млн. д.

Турция:
0.36 туристи на глава

Приходи от международен туризъм:
15 млрд. Евро

Население - 71-75 млн д.


За да не засрамя някоя страна и да бъда изкаран отново, че обиждам някого (просто, защото цитирам икономически данни) - оставям на вас да си изчислявате коя страна ПЕЧЕЛИ ПОВЕЧЕ ПАРИ НА ГЛАВА ОТ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРИЗЪМ, ако ли да са туристи на социални помощи :))))))))))

Еййй...Освен, че съм географ, вече съм и икономист и демограф по образование - не го забравяйте:)))

Offline havallar

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 308
Аз се чудя защо хотелерите все се оплакват,а пък те лъжели горките..........
Трябвало е да видят тази статистика и щяха да се  ;D
  И др. как сравняваш 5000000 и 76000000 жители, за да правиш пропорции.

Isyankar

  • Guest
Хотелиерите им е работа да се оплакват и искат постоянно пари.

Ръста на чуждите туристи в България през последните 10 години се движи между 5 и 25%.

Ръста на легловата база в хотелите се движи между 10 и 100% годишно.

Нормално е да има все повече празни места и хотелиерите да се оплакват. :)

Да не говорим, че при данъчни проверки се оказва, че умишлено не отчитат туристи и изобщо не плащат данъци за тях, а не малко от тях влизат вече само с лични карти през гранциата и дори не ги лови статистиката....Т.е. броя на чуждите туристи в страната е значително по-висок, но ти знаеш, че аз съм човек със сериозно образование и коментирам само сериозните и официални статистики. Смятам, че имаш доста да разсъждаваш над цифрите - а хотелиерите ги остави ... Познавам ги няколко такива (вкл. и Диневи) които държат половината хотели по южното черноморие - да ти кажа хич не се оплакват на маса....:)))

Недей само търси нещо лошо да изкараш ... Аз съм информиран и образован човек - трудмо минава при мен. Гледай статистиките и мисли какви стратегии за туризма да пише Турция (чух, че вече си има и съветници от България по този въпрос), за да достигне поне нашите туристи и приходи на глава - а за Гърция и Испания да ги стигне  - Ех, защо не пък някой ден :) 

Isyankar

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Аз се чудя защо хотелерите все се оплакват,а пък те лъжели горките..........
Трябвало е да видят тази статистика и щяха да се  ;D
  И др. как сравняваш 5000000 и 76000000 жители, за да правиш пропорции.

Учил съм в университет 4 дисциплини по статистика, вкл и при най-големите статистици на България, а съм бил и на 2 лекции на директора на Евростат. Въпреки това мисля, че имаш проблем и не можеш да формулираш смислен статистически въпрос, за да го разбера. Съжалявам, ако ми е толкова ниско нивото, но не мога. Бих ти препоръчал малко литература по въпроса, но трябва да вървя - нали помниш, че споменах, че имам градина и не ям турски домати - тя тая градина копане иска :)

Offline havallar

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 308
You are not allowed to view links. Register or Login
Учил съм в университет 4 дисциплини по статистика, вкл и при най-големите статистици на България, а съм бил и на 2 лекции на директора на Евростат. Въпреки това мисля, че имаш проблем и не можеш да формулираш смислен статистически въпрос, за да го разбера. Съжалявам, ако ми е толкова ниско нивото, но не мога. Бих ти препоръчал малко литература по въпроса, но трябва да вървя - нали помниш, че споменах, че имам градина и не ям турски домати - тя тая градина копане иска :)
Чакай чакай много професии имаш само в този форум,и ти почна да не си ги помниш...... ;D
До колкото знам за да имаш диплома специалист то трябва да имаш повечече от две лекции......
Да те питам ,как си с дробите...

Isyankar

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Чакай чакай много професии имаш само в този форум,и ти почна да не си ги помниш...... ;D
До колкото знам за да имаш диплома специалист то трябва да имаш повечече от две лекции......
Да те питам ,как си с дробите...

Дипломи имам една за бакалавър и две за магистър (признавам си, че едната ще я получа след още 1-2 семестъра, ама съм отличник и едва ли ще има проблеми). Гледам към докторантурите вече...:) Канят ме хората - мога ли да откажа сега...:)

Дипломите за специалсти - ги оставям на тебе.

Ама като не ти оттърват данни, защо се захвана сега с моите дипломи пък ... Гледай там числата и анализирай, за да може като се върна по-късно да успееш с реални стопански, икономически и статистически СРАВНИТЕЛНИ факти да ме убедиш за величието на южната ни съседка :)

Offline havallar

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 308
"специалсти"-Виждам колко години си учил за да пишеш неправилно БГ думите.А после Турците виновни.Убеди ме в собственото ти величие,предавам се.Простотията няма граници... ;D
"докторантурите" ;D

Offline mirvam

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 327
  • Gender: Male
  • Помакът си е помак!
    • Ислям
You are not allowed to view links. Register or Login
Дали пък не трябва ЕС да води преговори да се присъединява към Турция ?
Май си прав.

Offline havallar

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 308
You are not allowed to view links. Register or Login
Май си прав.
Най-сетне да стигнем до единомислие,аз си помислих ,че съм сирак с моето мнение.Благодаря.

Isyankar

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
"специалсти"-Виждам колко години си учил за да пишеш неправилно БГ думите.А после Турците виновни.Убеди ме в собственото ти величие,предавам се.Простотията няма граници... ;D
"докторантурите" ;D

Като започнеш да пишеш с моята бързина и без да правиш редакция на постовете си и изпускаш по една две букви - ела ми се обади. Учил съм 2 год машинопис навремето - използват ме дори в университета за бърз набор на текст, където правя редакция не на неграмотно написани думи, които ти правиш, а на технически грешки ... "специалсти" нито може да се изговори, камо ли изпише .... Търсиш под вола теле...За моето величие не ми трябва нито признанието ти, нито нищо твое - държавата достатъчно ми плаща.

Радвам се иначе, че стигнахме до единомислие.



 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42