Author Topic: Zapoznanstva- Запознанства !  (Read 157321 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline razlichna

  • Member
  • **
  • Posts: 24
  • Gender: Female
  • priemi se kakavto si za da te priemat i drugite
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #225 on: March 15, 2012, 11:11 »
Bravo Bg pomak, az sam na sashtoto mnenie ,nasheto pokolenie da ne se vrashta nazad a da se stremim da pomagame na detsata si da se razvivat

Offline razlichna

  • Member
  • **
  • Posts: 24
  • Gender: Female
  • priemi se kakavto si za da te priemat i drugite
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #226 on: March 15, 2012, 12:08 »
Gospodin Stefanov ,neznaia kakvo ste pisali nemojete da me zasegnete  s nishto.Predi 10 godini kogato ne biaxme v evrosauza ne6tata ne stoiaxa kato sega ,mojexa da izvikat politsia i otivash v zatvora dokato imash pari da naemesh advokat za da uredi ekstradirane.,tova mogat da go razberat xora koito sa bili nelegalno prebivavashti v chujbina kogato ne biaxme v evropeiskia saus.Moje da popitate zashto ne sam se pribrala togava, Zashtoto detsata mi biaxa studenti ,i kato maika iskax nai dobrorto za tiax,Tuk pone na xorata okolo men sam   dokazala che ima savrmenni pomatsi i che sme mnogo dobri kato xora,razbirase che mojex vaobshte da ne go kazvam kakva sam i shteshe da e po lesno za men no az se gordeia s proizxoda si. Gospodin Stefanov ako sneshto ste se pochustval zasegnat molia da me izvinite niamam nishto protiv,sreshtu xristianskata religia naprotiv tuk se nauchix da uvajavam vseki viarvasht chovek  nezavisimo ot religiata koiato izpoviadva.No ne priemam niakoi da se opitva da te nakara nasila da izpoviadvash religiata mu,samo zastoto si zavisim ot nego. Tova go izjiviaxme predi godini v bg

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #227 on: March 15, 2012, 13:12 »
Здравей Севиммикс , аз също се извинявам, ако съм те засегнал с нещо и ти благодаря за разясненията, относно администрирането на сайта. Сигурно е така както описваш ролята на Администратора, но той трябва да заема неотрална и независима позиция. Радвам се , че хобито ти е музиката. Нашите помаци са трудолюбиви и чрез музиката успяват да го направят така, че той да им е приятен.
Що се отнася до работа ти като администратор и за твоето намерение да се оттеглиш мисля, че трябва да помислиш, защото на нас не са ни необходими плазмодии, а такива отговорни хора като теб. Ти единствен не се покри, а отговори на много наболели въпроси, свързани със сайта.
Аз също съм на мнение, че в сайта трябва да се направят големи промени защото, ако не ги направим рискуваме много млади помаци, посетители на сайта да спрат да го ползват, от което ще загубим всички.
Предлагам някой от  модераторите, администраторите или съфорумци да организира тези промени. Същият трябва да е мотивиран и да го направи с хъс. Нека някой  да излъчи нова тема в която да дебатираме по въпроса свързан с промените в сайта. Лично аз ще помогна с каквото мога.
Радвам се, че желаеш  да изучиш децата си . Не ги оставяй на ниско ниво. Те след време ще ти се отблагодарят за това, че си им помогнал в тяхното израстване, като личности.
Аз това съм го постигнал. Вече моите деца се реализират добре в живота.Възпитал съм ги да се отнасят с уважение, към нашата религия, бит и култура. Да  се гордеят, че са помаци, да уважават всичко помашко и да почитат другите етноси.
Не съм съгласен, че в България няма добро образование. Дащеря ми завърши тук в България, включително и аспирантура и спечели конкурс за работа в Държавен фонд земеделие. Синът ми тръгна по моя път, като завърши също строително инженерство и се реализира добре в проектирането и строителството, като не е забравил от къде е тръгнал. Напротив цени всичко свързано с помаците и се гордее като такъв.
От все сърце желая и на теб това да ти се случи.


Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #228 on: March 15, 2012, 14:09 »
Bravo Bg pomak, az sam na sashtoto mnenie ,nasheto pokolenie da ne se vrashta nazad a da se stremim da pomagame na detsata si da se razvivat

Към "Различна" . Благодаря, че оценяваш положително моето мнение по отношение  развитието на младото поколение помаци.
Доволен съм, че и ти работиш по този въпрос. Ние всички трябва да работим за това, младите да се развиват и вървят напред.
Радвам се в сайта да срещна прогресивно мислящи хора и съм против талибанщината на някои посетители.


Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #229 on: March 15, 2012, 20:40 »
Драги , BG POMAK ,уважавам мненията ти ,съгласен съм в определена степен с тях, но  като пропусна факта ,че много лесно даваш определения на нещата и ги  зачертаваш просто ей така ,дори си позволяваш да даваш и нелицеприятни определения,бих искал да те попитам ,дали си мислиш ,че само ти си прав и дали си мислиш ,че в живота няма приемственост.
Оставям настрана желанието ти за революция в сайта,но имай предвид ,че не се намираме на партийно събрание.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #230 on: March 16, 2012, 08:58 »
Драги , BG POMAK ,уважавам мненията ти ,съгласен съм в определена степен с тях, но  като пропусна факта ,че много лесно даваш определения на нещата и ги  зачертаваш просто ей така ,дори си позволяваш да даваш и нелицеприятни определения,бих искал да те попитам ,дали си мислиш ,че само ти си прав и дали си мислиш ,че в живота няма приемственост.
Оставям настрана желанието ти за революция в сайта,но имай предвид ,че не се намираме на партийно събрание.

Към Терсид. Ето аз веднага ти отговарям, защото отговора в положителен аспект или отрицателен е все пак отговор, докато ти не отговаряш на подадени постинги от мен в други теми. Но това си е твой проблем и ти решаваш на кого да отговориш. Все пак нека преминем към твоя постинг отнасящ се за мен. Вярно пресолил съм малко нещата, но определенията ми се базират на факти и същите наистина съм ги назовал с неподходящи имена. Аз не съм груб човек, но в яда си съм допуснал това, за което се извинявам, ако съм засегнал някой.
Не обичам да налагам мненията си и не мисля, че само аз съм прав, а всички други са маскари. Но забележи наистина някои неща, които се случват в  сайта, не влияет ли отрицателно на младото поколение, което има опасност да бъде отвратено и да  не участва заедно с нас в процеса по изграждане и развитие на помаците.
Вярно е, че трябва да има приемственост между старото и младото поколение и аз винаги съм държал то да се прилага в битово, културно и религиозно отношение. Така съм възпитал и моите деца и така съветвам всички мои близки и познати.
Това, че пишеш следното"Оставям настрана желанието ти за революция в сайта" е отражение на твоето мислене по въпроса свързан с някои нередности по сайта. Така си преценил, че всичко в сайта е наред и няма нужда от корекции.
А по въпроса свързан с партийните събрания, ние  поколението на 60-те години  всички сме обременени с такива паразитивизми,   не изключвам и теб, разбира се, ако си от същото поколение.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #231 on: March 16, 2012, 09:05 »
Някой хора продължават да се правят на умряла лисица.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #232 on: March 16, 2012, 11:52 »
А други си мислят, че някой ще им отговори или ще им обърне внимание на талибанския им манталитет.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #233 on: March 16, 2012, 18:44 »
Ако тези други са били с талибански манталитет отдавна да та са гръмнали
и нямаше да се правиш на умряла лисица а щеше да си умряла.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #234 on: March 23, 2012, 08:23 »



На магарето му омръзнало това, че името му служи за нарицателно и решило да стане кон. Започнало ежедневно да се упражнява да цвили като кон, но все не се получавало. Работата стигнала дотам, че макар и така да не се научило да имитира коня както трябва, забравило и своя магарешки рев.
-Какви са тези странни звуци, които издаваш? - го попитал един ден бикът.
-Виждаш ли, омръзна ми все да викат "магаре, магаре" и реших да стана кон. Но докато се учех да цвиля, което така и не успях, забравих да рева.
-То е ясно, че от теб кон няма да стане - казал бикът. - Ще е добре, ако се получи поне нормално магаре!

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #235 on: March 23, 2012, 10:48 »
И сега какво излиза че нито си кон нито магаре тогава си чисто МУЛЕ
знаеш как се получава, когато мъшко магаре се качи на женски кон кобила.
За сведения ето какво си писал по рано....

ДА ВСИЧКИ ПОМАЦИ СА БЪЛГАРИ И БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ,

Пак за твой сведения за тези мюсюлмани в китай са всички с мюсюлмански имена
поинтенересувай се малко и ще видиш че за мюсюлманите името е важно нещо.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #236 on: March 23, 2012, 13:36 »
И сега какво излиза че нито си кон нито магаре тогава си чисто МУЛЕ
знаеш как се получава, когато мъшко магаре се качи на женски кон кобила.
За сведения ето какво си писал по рано...

ДА ВСИЧКИ ПОМАЦИ СА БЪЛГАРИ И БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ,

Пак за твой сведения за тези мюсюлмани в китай са всички с мюсюлмански имена
поинтенересувай се малко и ще видиш че за мюсюлманите името е важно нещо



Много ти е малък багажа чоджум насочи се някъде другаде или иди да се ограмотиш малко, че посрамваш всички помаци в сайта с твоя правопис.
Що се отнася до мулетата /ние помаците в област Кърджали ги наричаме катъри / те са  търпеливи, трудолюбиви и много умни животни за разлика от теб.
Не стига, че багажа ти е малък, но имаш и друг недостатък, мислиш като някой от видовете ъгли. Ще ти припомня, че помаците живеещи в България са български граждани. А ако те чуят китайците мюсюлмани, какво пишеш за техните имена, така ще ти налетят, че ще чуеш само нещо от рода на Чан Чун Чан.
Изречението за качването на магарето върху кобилата/Забележете хем женски кон, пък и отгоре на това и  кобила/ няма да коментирам, защото не вярвам такъв  "благоверен мюсюлманин"за който искаш да се представиш да иска обяснение по този "мръсен"въпрос.
Знаеш ли, че вече ми е забавно да отговарям на постингите ти и това взе да ми харесва защото освен всичко си и комичен и нашите сафорумци ще се позабавляват с нашите закачки.
Дочувам и нещо друго за теб. За ония апартамент в Гоце Делчев. За това ти пращам още една притча, а пък ти си разрови мозъка и разбери за какво иде реч.
И накрая ще припомня, че повече си забавен и комичен, когато ти сам пишеш постингите. Когато ги възлагаш на други да ти ги пишат не са забавни.
Дай така да се разберем с теб, аз да ти отговарям на тези постинги, които  лично ти си ги "съставил", а другите за които ти помагат по умни хора от теб, ги пращай на други съфорумци за да си мислят, че си голямата работа. Ние с теб вече се познаваме достатъчно добре така, че не е необходимо да се представяш не естествено. Изкуственото ти представяне в сайта ти си личи и само аз го усещам.


Мъдрото магаре


В далечни времена живял един стар овчар, който имал умно магаре. Овчарят много обичал магарето си и не пропускал случай да се похвали с него.
-Моето магаре, да удължи Аллах дните му, е по-мъдро от всички везири на падишха - разказвал той на всеки срещнат.
Един ден думите му стигнали до царските уши.
-Как смее голият чобанин да сравнява пършивото си магаре с любимите ми везири? - гневно викнал падишахът. - Незабавно доведете при мен дръзкия нечестивец!
Стражите тозчас издирили старика, довели го в двореца и го хвърлили в краката на владетеля.
-Е, отговаряй направо, - наредил падишахът - как се осмели ти, нищожният червей, да унижаваш везирите ми с такива кощунствени сравнения?
Овчарят, без да се смути ни най-малко, погледнал султана в очите и казал:
-О, най-мъдър от мъдрите, властелин над властелините, шахиншах! Не напразно казвам, че магарето ми, да е благословен часът на раждането му, е по-мъдро от любимците ти - везири. Веднъж яздех това магаре на път към къщи през мост с немалко цепнатини и дупки. Колкото и да беше внимателно магарето ми, кракът му все пак пропадна в една дупка и то си нарани коляното. Оттогава, колкото пъти ми се е налагало да пресичам този мост, мъдрото ми магаре, да бъде благословено от Пророка, за нищо на света не искаше да мине през това място, където е дупката. Винаги внимателно я заобикаляше, помнейки това, което му се е случило. Кажи ми сега, царю на царете, така благоразумно ли постъпват твоите везири?! Отдавна съм на този свят и съм видял с очите си колко от тях си избесил за твърде явно разбойничество, вероломство и присвояване. И нито веднъж нито един от тях не пожела да вземе под внимание опита на предшествениците си и да направи така, че злоупотребите му поне да не бият на очи. Колкото и да е широк моста на узаконените от теб злодеяния, везирите ти не успяват ловко да заобиколят тесните процепи, направени колкото законът да има лице. Как можеш при това положение, питам те аз сега, да сравняваш мъдрото ми магаре с тези глупаци?!
На падишаха не му оставало да направи друго, освен да се съгласи с доводите на овчаря, да го награди с пискюл за магарето и да го пусне невредим от двореца.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #237 on: March 23, 2012, 13:59 »
Ама писач се извъди на приказки за магарета и мулета, катър е турска дума а не ПОМАШКА.
А ти въпреки че нямаш провописни грешки и владееш добре само българският език вземи та ни напиши-
кой и как работитише против партията на прф. Палов кой заведе дело против неговата регистрация.
Отчиетисе поне поне ти тук на аудиторията след като взе решение да ми отговаряш и да се веселиш.

А за апартамента ми да имам въпреки че не го ползвам вече двадесет години ако искаш мога да ти го продам.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Ynt: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #238 on: March 23, 2012, 15:26 »
Ама писач се извъди на приказки за магарета и мулета, катър е турска дума а не ПОМАШКА.
А ти въпреки че нямаш провописни грешки и владееш добре само българският език вземи та ни напиши-
кой и как работитише против партията на прф. Палов кой заведе дело против неговата регистрация.
Отчиетисе поне поне ти тук на аудиторията след като взе решение да ми отговаряш и да се веселиш.

А за апартамента ми да имам въпреки че не го ползвам вече двадесет години ако искаш мога да ти го продам.


Добре, добре така си по естествен. Давай газ в същото направление. Това ме радва, че отговаряш веднага, защото в момента форума е безинтересен и "заспал". С твоите постинги  ще го развеселиш и ще "събудиш"  интереса към него.
А за партията на професор Палов не е необходимо аз  да ти отговарям, защото няма да го разбереш. Нали се пъчеше, че познаваш лично професора, що не го питаш него. На същия въпрос може да ти отговори и д-р Орце Орцев от Велинград. Колкото да ти е неприятно те всички са с български имена по документи . Това за имената го пиша  за да тренираш мозъка си.
За апартамента ти не ме разбра, защото багажа ти е толкова.
Благодаря ти за това, че искаш да ми го продадеш, но за съжеление не ми е необходим, имам си къща в Кърджали и за нищо не бих я заменил. Но правилно си решил продай го, ако е "твой", защото ти живееш в РТ и не ти е необходим. Вече те вълнуват други работи. Остави проблемите на българските помаци ти си далеч от тях.  Хайде сега остани със здраве и много поздрави на братята помаци в РТ

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: Zapoznanstva- Запознанства !
« Reply #239 on: March 23, 2012, 15:46 »
Пак за твой сведения аз съм питал господин проф. Палов но искам да го чуя от твоита уста
нали имаш много багаж  заради такива като теб си смени и телефоният номер човека.
Казах ти и преди карай направо, и не се прави на умряла лисица че ако почна аз ще ти се види тясно тук пак ще трябва да си сменяш името.
Да и тук си прав пуснах ти линк имам собсвеност и в Турция работата ми е международна сега съм се устремил към Дубай.
А за сайта не се пукай той е бил винаги интересен и е допринесал много за нас истинските ПОМАЦИ.
Ти продължавай да се интенересуваш от собствениците му и спонсорите му, но този път удари на камак.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42