Author Topic: NOV-FOLK  (Read 43426 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #45 on: November 18, 2010, 08:46 »
Чуите една и съща песен в два варианта

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #46 on: November 19, 2010, 11:31 »
Харесват ми и 2-та варианта,но арабския вариант гали повече сетивата.

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Ynt: ФОЛК.БГ
« Reply #47 on: January 02, 2011, 17:23 »
Някои от най-новите фолк хитове:

Гергана-Които иска да вярва

You are not allowed to view links. Register or Login

Емануела - Преди употреба, прочети листовката

You are not allowed to view links. Register or Login

Преслава-Как ти стои

You are not allowed to view links. Register or Login



Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Ynt: ФОЛК.БГ
« Reply #48 on: January 09, 2011, 01:07 »
А това пък е най-новият хит на великолепната Алисия:

You are not allowed to view links. Register or Login

В последно време  Цветелина Янева се наложи като една от най-успешните фолк певици в България.Тя прави едни от наи-хубавите песни ,както и едни от най-скъпо струващите видео клипови.Може би си казва думата и финансовите възожности с които тя разполага.Лично на мен , много ми харесва и като визия и като изпълнител.Чуйте неиниат най-нов хит -Даваи разплачи ме:


You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #49 on: January 19, 2011, 09:22 »
Djordan -Iska li ti se 

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #50 on: February 28, 2011, 06:33 »
Емилия - Двойно

You are not allowed to view links. Register or Login


Преслава - Мръсно и полека

You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #51 on: March 05, 2011, 06:56 »
Teodora - Onazi

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #52 on: March 05, 2011, 09:58 »
Весела: Много маймунки на фолк клона .

You are not allowed to view links. Register or Login
 

 .Весела е една от опитните изпълнителки в поп фолка. Потърсихме я, защото тя е била винаги честна и искрена по проблемите на най-популярната у нас музика.

Интервю на Милан Николов

-Весе, преди време в личен разговор ни каза, че нещата за теб тръгват напред. Ще споделиш ли с читателите ни какво се случва с теб? 

С  моят добър приятел и колега Виктор, с когото между другото сме и от един град- любимият ни Хасково- направихме доста силна по мое мнение песен озаглавена „Късаш рокли”, която много бързо се забеляза и с успех видео клипа се завъртя пo телевизиите.  След пауза от няколко месеца, в които се ослушвах и търсех следващият си  сингъл най- изненадващо преди коледните празници получих от един изключително талантлив и млад творец (Дидо Калпаков) една песен, която беше скъп подарък за мен. И така с текста на талантливата поетеса Мария Илиева се роди следващата ми песен носеща закачливото и леко загадъчно заглавие „Нещо еротично”.

- Ти си от доста време в тази музика, какво се промени в последните години? Като че ли за всички изпълнители е по-трудно да направят хит?

Ами да, от доста време вече съм на сцена-тази година правя 12 или 13 години (даже и не ги следя вече колко станаха). А  по вторият въпрос: Напротив, не е толкова трудно да се направи хит. Проблемът се корени в друго и сега ще обясня за читателите на сайта моята теория по въпроса. Всеки изпълнител прави хубави песни, е, или почти всеки. Проблемът се корени в това, че прекалено много станаха маймунките на клончето и много натежава вече и неможе да им се отдели нужното внимание. Веднага погледа се насочва към новата песен, която току що е излязла.  А и публиката ни много се поразглези-всеки месец искат нова песен с нов клип- така не се прави. Затова е трудничко да се наложи едно парче и да изживее живота си, да се превърне, ако не в голям хит, то поне в малко хитче.

- Всеки си мисли, че животът на една фолк певица е приказка. В професионален план кое е нещото, което може да направи ад от живота на един изпълнител?

Ооооо, приказка ли?- друг път. Няма такова нещо. Както ти, така и аз си плащаме данъците, пазаруваме в магазина, редим се на опашки по институции, когато се налага и т.н. Просто е необходимо, даже задължително за всеки изпълнител или човек от шоубизнеса да изглежда безупречно, красиво, бляскаво и стилно във видео клиповете и фотосесиите си, както и по медиини събития.  И оттам идва легендата, че животът на една фолк певица е безкраен рай, изпълнен с безгрижни моменти. За себе си твърдя, а и близките ми ще го потвърдят, че славата за толкова години не ме е променила въобще и съм си все същата Весела, каквато ме знаят още от началото на моята професионална кариера, стартирала през 1999г.

- Ти си и народен изпълнител, вярваш ли, че ще дойде време, в което народната музика да стане още по-масова?

Че тя и сега е много популярна и масова. Нямате си и напредстава, колко много хората в един клуб или дискотека по участия се радват на народната ни музика, изпълнена на живо от мен или друг колега. Просто рекламата по медиите е прекалено слаба и не се акцентира върху народните ритми по простата причина, че тя не носи бързи и сигурни доходи, така както носи поп фолка.  Аз продължавам и не смятам да спирам да записвам, издавам и изпълнявам народна музика, независимо от кой край на България е. Бъдете повече оптимисти и патриоти приятели и искайте от вашите любими изпълнители да записват и народна музика.

- Знае се, че народната ни музика е богата, като стилове и звучене. Защо на композиторите е по-лесно да преработват песни на съседни държави, вместо да стъпят на родния фолклор?

Няма еднозначен отговор за мен. И аз съм се питала защо така. Предполагам, че освен вдъхновение нещата опират най- вече и до финанси. По- лесно и удобно е да купиш правата на вече доказан и готов хит, променяш аранжимента, пускаш на пазара новата песничка и готово. Така знаеш на 90%, че песента е хитова и средствата инвестирани за нея не са били напразно хвърлени и лесно ще се възвърнат.
[

 Някой твърдят, че некадърни изпълнители са завзели територията на талантливите, заради компютърната техника. Има ли истина в това твърдение?


Да има и е истина. Не е коректно да цитирам имена, но хората разбиращи от музика знаят за кого става въпрос. И все пак техниката напредва с всеки изминал ден, както се казва, но за съжаление на някои, не може да сътвори чудеса- в случая да подобри гласовите данни на един неможеш „певец”. Но на този свят за всеки има място под слънцето, а и нашата публика е доста интелигентна, зряла и вече разбираща от музиката и сама ще пресее и оцени можещите от неможещите


- Защо румънците могат да направят такава световна музика, а ние не успяваме?
Ето тук ме хвана неподготвена. И аз незная. Те явно доста средства инвестират в една песен и тя се получава и става хит. Но нима ДесиСлава, Есил Дюран, Рени, Глория, Галена и други колеги, (нека не изброявам имена, защото са наистина доста) не инвестират и влагат средства, труд и усилия за направата на красива песен? Влагат да, и съм сигурна, че доста средства влагат дори, но ето че пак не се получава нещо. Може би световният и европейският музикален пазар не е свикнал на балкански ритми и държи предимно на поп музиката, а няма какво да се лъжем-в България няма продуцент, който да влага средства и усилия в поп музиката ни. Не е редно на година да имаме по 2-3 поп хита и толкоз. Дори непомня от „Губа контрол” на Миро насам, имаме ли друга подобна силна песен, превърнала се в тотален поп хит? Май нямаме, а оттогава изминаха мисля 2 или 3 години.
-


Ти си една от певиците, които си с най-дълга връзка в личния си живот и доказваш, че любовта не е само в песните. Как посрещна Свети Валентин?

Да вярно е,  че мъжът до мен е същият и връзката ни е все така силна и сплотена. Това се дължи и на факта, че рядко съм в полезрението на на жълтите вестници и те не пишат „добрини” за мен, които биха се отразили на семейният ни живот. Свети Валентин прекарахме у дома, но виж, Трифон Зарезан е много по- интересен празник за мен, почерпихме се за здраве и благоденствие през тази година.


- И накрая, какво ще кажеш на тези , които те харесват и чакат нови твои изяви?

На тези, които ме харесват и не за ме забравили, а и на тези които не ме харесват ще пожелая много много здраве и късмет, защото в тези трудни за страната ни времена на икономическа криза трябва да сме здрави и сплотени....и приятели. Усмихвайте се по- често.  Забавлявайте се с хитовете на сезона, като се надявам да сте чули и моята нова песен „Нещо еротично”, която аз съм си кръстила 1000%, и нека тръпнем в очакване на пролетта, която вече чука на вратите ни. Бъдете здрави приятели.  И както споменах по- горе усмихвайте се и мислете позитивно. На екипа на този хубав сайт пожелавам много творчески успехи и безброй читатели и почитатели

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #53 on: April 10, 2011, 21:25 »
Някои от най-новите фолк хитове:



Емилия - Осмелявам се

You are not allowed to view links. Register or Login

Десислава - Пленница на любовта

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login


Преслава и Галена - Хайде, откажи ме



Offline Leyla

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 85
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #54 on: April 10, 2011, 22:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Fati_me

  • Member
  • **
  • Posts: 6
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #55 on: April 10, 2011, 23:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Re: ФОЛК.БГ
« Reply #56 on: April 13, 2011, 23:02 »
 :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: FOLK-BG
« Reply #57 on: April 18, 2011, 02:17 »
Kaba Dance Кючек
 Малина & Галена



You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Re: FOLK-BG
« Reply #58 on: May 10, 2011, 23:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: FOLK-BG
« Reply #59 on: September 16, 2011, 09:47 »
Preslava-Pomosht

You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42