Author Topic: "ПОМАЦИТЕ - изстрадана история" - нова книга от П.Япов �  (Read 75531 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Излезна от печат вторият том от замислената четирилогия на Петър Япов за "ПОМАЦИТЕ"!  8)
Колкото интересна, толкова и провокативна, някои дори казват, че е малко противоречива, а други казват, че е силно революционна  за различните четящи хора от основните етнически групи в България - "Етнически Българи", "Българските Турци", "Помаците", "Циганите" и всички други които могат да четат този език!  :o
Тъй, че да грабваме разноцветните пера и писалки и напред към победата, но без жертви !  ;)
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
You are not allowed to view links. Register or Login
Излезна от печат вторият том от замислената четирилогия на Петър Япов за "ПОМАЦИТЕ"!  8)
Колкото интересна, толкова и провокативна, някои дори казват, че е малко противоречива, а други казват, че е силно революционна  за различните четящи хора от основните етнически групи в България - "Етнически Българи", "Българските Турци", "Помаците", "Циганите" и всички други които могат да четат този език!  :o
Тъй, че да грабваме разноцветните пера и писалки и напред към победата !  ;)

Добре е и в полза за нас Помаците да се дава светлина в тунела!
Всяка една книга,разказ,документ е в полза.
Как може да се закупи или прочетем тази книга?

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
You are not allowed to view links. Register or Login
Как може да се закупи или прочетем тази книга?
Лично менье ме интересува и вълнува, сичкьо издумано и изречено що е свързано с Помаците, и убаво и лошьо, тъй, че съм започнал да я чета току-що, която я смятам за доста интересна, а още повече, че подобно нещо, ако беше казано или написано в малко по-старо време, този писател, може би щеше да бъде първият който "ВЛАСТТА" щеше да го обеси и затрие без следа, но за радост, времената са малко по-други, макар, че за Помаците не са идеални, но все тая!  ;D :o
Поради това, че имам един екземпляр получен почти като апокрифна литература, ще се опитам да разбера, откъде може да се закупи!  ???
Мисля, че в някоя от темите някои от нашите Помаци от Ловешките села, беше дал указания как може да се закупи и ако разберем нещо ще го оповестим!  :-X  ;)
 

Offline pomag

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 122
Лично съм говорил с академик Петър Япов по тази тема, несе ли страхува от това, коеато е написал? Той ми каза"АЗ СЪМ НА ТАКАВА ВЪЗРАСТ, ВСЕ ЕДНО СЪМ БОЛЕН ОТ РАК, НИКОЙ НЯМА ДА СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ МЕН"

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Нека не забравяме и труда на нашия уважаван Хюсеин Мехмед / Помак БГ/ за труда му и книгата за помаците в Мизия,Македония,Тракия.
Последно което знам е,че втората му книга включваща над 500 страници е описано всичко и предстои издаване скоро.
Търси се спонсор,нека ценим такива хора като Хюсеин Мехмед в днешно време!

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
  За много неща книгата  на акад.Япов ще ни отвори очите.Навремето като студент,когато ни сменяха имената  с един приятел искахме да се оплачем в посолството на СССР а то Москва била играла съвсем друга роля.Добре е повече хора да  я четат за да не задават въпрос "от кога са мюсюлмани помаците"

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
You are not allowed to view links. Register or Login

Търси се спонсор,нека ценим такива хора като Хюсеин Мехмед в днешно време!

Назми ,ти му имаш координатите на Хюсеин ,искай му да даде номера на банкова си сметка и я публикувай в сайта. Всеки ще отдели някоя и друга скромна сума.

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
  Обърнете внимание какво казва акд. Япов в книгата си-колкото е по-голяма титлата на българските учени,толкова е по-голяма лъжата.

Offline Шали

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 487
  • Gender: Female
You are not allowed to view links. Register or Login
  Обърнете внимание какво казва акд. Япов в книгата си-колкото е по-голяма титлата на българските учени,толкова е по-голяма лъжата.

Той нали е академик? От тази по-голяма научна титла няма.

Offline dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 558
You are not allowed to view links. Register or Login
  Обърнете внимание какво казва акд. Япов в книгата си-колкото е по-голяма титлата на българските учени,толкова е по-голяма лъжата.

Да, обърнах внимание - лъжата наистина е голяма, защото господинът въобще не е академик  ;D

Offline aki

  • Member
  • **
  • Posts: 40
Аз вече прочетох книгата "Помаците-изстрадана история" на П.Япов. Изпрати ми и я нашата съфорумка Фицинка, за което още веднъж й благодаря. П.Япов нищо не е измислил в тази книга. Просто са публикувани интервюта и разговори с различни известни личности от 1900 г. за произхода на помаците. Също така е публикувано и проучване за движението на  тюрко-българите, които са приели исляма още в първата си родина Волжко-камска България и преселението им от Волга, на юг през Афганистан, Казахстан и др. държави до Османската империя и от там до Родопите. Части от тези племена дошли в Родопите се смятат за сегашните помаци тук. Доколко са автентични нези записки и изследвания не мога да кажа. Може би трябва да се изследват материалите от това проучване, които са били дадени в библиотеката на Йени джами в Истанбул.

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
 ДИМ 56 Ако може с по-малко сърказъм.Няколко  поста преди моя наш съфорумник пише че  е  разговарял с академик Япов,мисля че той знае с кого имал разговор.По  този повед и аз реших да се обръщам така към господин Япов.Но вярно или не това не прави по-малко значмо делото което върши за нас помаците.

Offline dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 558
Hadj нямам нищо лично против г-н Япов. Ще ми е интересно да прочета тази книга ако успея да си я купя.
Но не приемам да се величае даден човек с титла, каквато не притежава. Така вместо да запазите достойнството на човека, вие го принизявате, а така следват и подигравките.

Offline akif aliev

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 98
  • Gender: Male
Напоследък почна да се лансира идеята,че така наречените прабългари не били тюрки а
народ от иранското семейство.Целта е Турция да не предявява претенции,че видите ли дори и вие българите сте тюрки като нас.Онзи ден при празнуването на рожденния ден на Хазрети  Мохаммед С.А.С. на Мевлид Кандил по ТРТ1 имаше теле включвания и от Казан така наречения Татарстан.Та те си говорят тюркски език и то доста близък с турския.Еее -прабългарите тюрки ли са били или не или тия там не са техни наследници?

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
 Абе   тюрки или иранци- все са мюсюлмани.Явно ние сме най близко да корените си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42