Author Topic: На Тази Дата.....  (Read 50741 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #15 on: November 25, 2010, 10:19 »
Алфред Нобел патентова изобретения от него динамит

През 1867 г. получава патент за откритието си и организира производството на динамит. През 1887 г. създава бездимния нитроглицеринов барут, наречен балистит. През 1868 г. заедно с баща си получава златния медал "Летерстед" на Шведската академия на науките за използването на нитроглицерина и откриването на динамита.

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #16 on: November 27, 2010, 00:59 »
Подписан е печалният Ньойски договор

Ньойският договор за мир е наложен на България след поражението й в Първата световна война 1914 г.-1918 г. Подписан е на 27 ноември в парижкото предградие Ньой от министър-председателя Александър Стамболийски, а от страната на силите победителки - от ръководителите на техните делегации на Парижката мирна конференция 1919-1920 г. Според него България е обременена с тежки репарационни задължения, възлизащи на 2 250 000 златни франка, които следва да бъдат изплатени в срок от 37 години след влизането му в сила с 2 % лихва върху общата сума за първата и 5 % за следващите години. Освен това България е задължена да предаде на своите съседи (съюзници на съглашенските сили победителки) - Сръбско-хърватско-словенското кралство (от 1929 г. Югославия), Румъния и Гърция, определено число добитък, както и 250 000 т. въглища.
Ньойският мирен договор просъществува до началото на Втората световна война 1939-1945 г. През този период България изплаща на съглашенските сили и техните балкански съюзници репарации в размер на 65 000 000 златни франка.

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #17 on: November 28, 2010, 20:54 »
В Техеран започва срещата на правителствените ръководители на трите страни от антихитлеровата коалиция - САЩ (Франклин Рузвелт), Великобритания (Уинстън Чърчил) и СССР (Йосиф Сталин). Тя завършва на 1 декември с решение за откриване на втори фронт в Европа. Приети са декларации за съвместни действия във войната срещу Германия и за следвоенно сътрудничество на трите държави. Подписана е декларация за запазване на независимостта на Иран и за следвоенните граници на Полша. Съветската делегация обещава 3 месеца след края на войната в Европа СССР да се включи в разгрома на Япония.

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: На Тази Дата.....
« Reply #18 on: November 29, 2010, 15:33 »
29  noemvri
ООН - Международен ден за солидарност с палестинския народ

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #19 on: November 30, 2010, 22:37 »
На 30 ноември 1950 година преди 60 години: :Край на поредната изселническа вълна към Турция

България обявява, че прекратява всякакви по-нататъшни изселвания на български турци в Турция.

На 10 август 1950 г. българското правителство изпраща нота до турското, в която се отбелязва, че на 54 028 български турци вече са издадени задгранични паспорти, но само 15 835 от тях са получили турски входни визи и че турската страна създава пречки пред изселващите се. Предложението е Турция да приеме 250 000 български турци, пожелали доброволно да се изселят, като този процес приключи в тримесечен срок. На 22 август 1950 г. Турция протестира, защото според нея Конвенцията за установяване, подписана между двете страни през 1925 година, не предвижда масово изселване, нито срокове за приключването му. Няколко месеца по-късно Турция едностранно затваря границата с България и прекратява потока на изселващи се български турци. Поводът е преминаването на границата от цигански семейства, които не са снабдени с турски входни визи и които нямат право да се изселват. В края на месеца около 5000 български турци се струпват на границата, разпродали имуществото си, но без надежда да преминат границата.


Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #20 on: December 05, 2010, 19:45 »
На 5 декември 1883 година преди 127 години:

Закон за изменение на Търновската конституция

Третото Обикновено народно събрание на България приема Закон за изменение на Търновската конституция. Въвеждат се изборни цензове, създават се Втора камара и Постоянна комисия на Народното събрание. Законът е отменен през юли 1886 г.
Търновската конституция е приета на 16 април 1879 г. Тя се състои се от 22 глави и 169 члена. В нея е прокаран принципът на разделение на властите на законодателна, изпълнителна и съдебна. Тя определя структурата и компетенциите на висшите държавни органи - монархически институт, парламент, правителство, както и основните права, свободи и задължения на българските граждани. Търновската конституция е една от най-демократичните за времето си в Европа. Отменяна е през 1881 г. и през 1883 г., изменяна е през 1893 г., 1911 г. и 1946 г. и е в сила до 1947 г.

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #21 on: December 08, 2010, 20:16 »
Най-известният дует подписва важен договор
На 8 декември 1987 година преди 23 години:
Президентите на СССР и САЩ Михаил Горбачов и Роналд Рейгън подписват във Вашингтон договор за унищожаване на ядрените ракети с малък и среден обсег на действие. Съгласно договора СССР трябва да унищожат 1752 ракети, а САЩ 859.

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #22 on: December 10, 2010, 20:25 »
На 10 декември 1981 година преди 29 години:

Първа епидемия на СПИН в САЩ

В САЩ е установена мистериозна смъртоносна болест с признаци на епидемия сред хомосексуалистите. Неизвестната до този момент болест се състои от две отделни заболявания – форма на пневмония и кожен рак, открити сред 180 пациенти в 15 щата от юли същата година. До този момент заразата е отнела 75 живота. 92% от откритите до тогава заразени са мъже хомосексуалисти. Констатиран е един смъртен случай със същите симптоми и в Лондон. Изследвания, проведени от научноизследователски звена в САЩ констатират, че причина за горепосочените симптоми е изключително силно отслабена имунна дейност. Две години по-късно – 1983 г. заразата, наречена Синдром на придобитата имунна недостатъчност (СПИН) е засегнала 4000 души в САЩ, не само хомосексуалисти и не само мъже. Болестта е открита и сред наркомани и болни, на които е преливана кръв. В същата година е открит и е изолиран вирусът причиняващ болестта, който е наречен Вирус на човешката имуннонедостатъчност – Human Immunodeficiency Virus (HIV).

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #23 on: December 14, 2010, 20:30 »
На 14 декември 1949 година преди 61 години:

Трайчо Костов е осъден на смърт

Трайчо Костов е осъден на смърт. На 7 декември 1949 г. започва съдебният процес срещу Трайчо Костов и още 10 задържани, повечето от които видни стопански дейци. Те са обвинени в организиране на заговор срещу "демократичния държавен строй", в издаване на държавна тайна на чужди разузнавания и във връзки с "титовистите". На 14 декември съдът произнася присъдите им. Петима от обвиняемите получават присъда доживотен затвор, трима - 15 години затвор, един е осъден на 12 и един на 10 години затвор. Пред съда Костов се отрича от изтръгнатите с насилие "самопризнания" при следствието. Костов е осъден на смърт.
На 17 декември 1949 г. присъдата е изпълнена.

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #24 on: December 26, 2010, 12:09 »
На 26 декември 2004 година преди 6 години:

9.0 по Рихтер, 230 000 убити

Регистрирано е земетресение в Индийския Океан с магнитуд от 9,0 по скалата на Рихтер. Първоначалната измерена сила на труса е 6,8 по скалата на Рихтер, като впоследствие достига съответно на 8,5, 8,9 и 9,0.
Епицентърът е близо до западния бряг на северната част на о-в Суматра, Индонезия. Земетресението е от типа плиткофокусно, т.е. епицентърът е на сравнително малка дълбочина в земната кора - около 10- 20 км. Характерът на земетресението предизвиква силно енергийното въздействие върху океанското дъно. Земетресението в Индонезия създава десетки вълни цунами, които опустошават крайбрежията на Индия, Шри Ланка, Индонезия, Малайзия, Бангладеш, Мианмар, Малдивите и Тайланд. Регистрирани са и други вторични трусове. Земетресението е усетено още в Австралия, Бангладеш, Йемен, Кения, Кокосови острови, Мадагаскар, Мавриций, Мианмар, Оман, Реюнион, Сейшелски oстрови, Сингапур, Сомалия и Танзания.
Сред загиналите има и множество чужденци.
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: На Тази Дата.....
« Reply #25 on: December 29, 2010, 09:37 »
На днешната дата 29/12/1967 година  Кипърската турска общност обяви самостоиятелно управление на острова. Управляващият кабинет се състои от 10 души начело с  др. Фазъл Кючук

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #26 on: January 01, 2011, 19:55 »
На 1 януари 2007 година преди 4 години България влиза в ЕС

България и Румъния стават официално членове на Европейския съюз. Присъединяването на България и Румъния се смята за завършек на петото разширяване на Европейския съюз, което започва през 2004 г. В резултат на което населението на ЕС достига 493 млн. души, а икономиката се превъръща най-големия общ пазар в света.




Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: На Тази Дата.....
« Reply #27 on: January 04, 2011, 00:15 »
На 4 януари 1990 година преди 21 години е cъздадено ДПС

Създава се Движението за права и свободи. Тази политическа партия възниква върху основата на нелегални групи за съпротива на българските мюсюлмани срещу т.нар. възродителен процес. Начело на ДПС застава Ахмед Доган. Учредителната му конференция на Движението за права и свободи (ДПС) се провежда в края на март 1990 г. Регистрира се на 26 април 1990 г. Председател на ДПС е Ахмед Доган, печатен орган е вестник "Права и свободи", който не излиза редовно в последните години. Движението за права и свободи е съучредител на коалицията Обединение за национално спасение. Парламентарно представено е в VII Велико народно събрание и в XXXVI, XXXVII, XXXVIII, XXXIX и ХL Народно събрание. Ахмед Демир Доган е философ и политически деец. Роден е на 29 март 1954 г. в с. Пчеларово, Добричко. Завършва философия в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Редовен аспирант е в Института по философия при Българската академия на науките. Кандидат е на философските науки. Научен сътрудник е от 1986 г. Заради участието му в съпротивата срещу възродителния процес е арестуван и осъден на 10 години лишаване от свобода. След 10 ноември 1989 г. се включва в политическия живот на страната. Ахмед Доган е лидер на Движението за права и свободи от 1990 г. Депутат е в VII Велико народно събрание и в ХХXVI, ХХXVII, ХХXVIII, ХХXIX и ХL Народно събрание. След включването на Движението за права и свободи в Обединението за национално спасение е един от лидерите и на новата политическа формация.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: На Тази Дата.....
« Reply #28 on: January 04, 2011, 00:36 »
  Азим,
   Ахмед Демир Доган е ЧЕНГЕ,с фалшива история както и партията му ДПС,която на гърба на помаците той постигна милиони,казвам милиони за него.
 За да говориш за него е не само какво пишат поръчковите сайтове и Медии,по скоро пишеха за него докато е на власт!

Това което си извадил по-горе е от знам къде от централата на ДПС  ;),напомня ми за Биографията на Бай- Тошо Живков когато му скалъпиха"Тодор Христов Живков"- Роден на 9 септември,партизанин и ятак"  :)! Хайде стига,ще ти изкарам стотици факти на хора около Доган за истината кой е той и ДПС!
Виж му личния живот,виж му палатите и сарайте натрупани не от труд а от заблудата и най-вече страха на помаците кой ще ни брани аджеба сега.
Страха и неувереност на помаци и турци му донесоха 20 години власт и до днес.
Да ти припомня речта му в с.Кочан преди изборите,...  Пред помаци с.Кочан.." В мен е власта а не във вас,аз определям всичко".....!!!

You are not allowed to view links. Register or Login


ами кадрите когато Доган плака на смърта на учителя му Луканов,ще ти ги препратя,,но не това е най-важното!
 Ами в затвора в Стара Загора и после в София,когато беше " библиотекар и доносник",беше с една единствена цел да се покаже в обществото като" мъченик",и Луканов постигна ефекта.ДА.

Използва помаците и турците за лични цели!
Знаеш ли,знам много за него! Един от учредителите на Независимото дружество за правата на човека Хасан Бялков от с.Корница тук в Америка ми е комшия..През онзи период в затвора бяха Бялков,д-р  Тренчев и разбира се той. Само че Хасан Бялков беше понеже наследи делото от Рамадан и Ибрям Рунтови от село Долно Изворово насила принудително изселени в Турция,Бялков обикаляше народа в помаклъка Чеча да събира подписи за имената да ни върнат. Това не се харесваше на власта,по удобно беше да се елиминира Бялков и помаци и турци да поеме обучения кадър Доган!

Така и стана.
За да те върна малко назад,Доган беше вкаран умишлено в затвора от учителя му покойния Андрей Луканов с цел наближаващото недоволство сред турци и помаци в изселническата кампания през май-август 1989 година,повтарям Луканов умишлено за да го изкара герой после и да бъде катализатор на напрежението демек послушен ученик.И това стана,Хасан Бялков бе принуден от Доган да подпише споразумение че помаците са с Доган,и това стана на Кръглата маса с президента Желю Желев.

 Уважаеми Азим,на 29 дек 1989 година пред парламента за връщане имената НЕ БЕШЕ Доган,бяха помаци от Гоцеделчевско,от Велинградско, от къде ли не..,беше Хасан Бялков от Казанлъшко, Aлишката Стивасаров от Велинградско ,..имаше турци,но не и Доган,той беше се укрил за да може по късно след като Бялков беше принуден да напусне България Доган да поеме всичко.
 Винаги съм повтарял,че ДПС и Доган използваха страха на помаците те сега да имат милиони,а помака да стои и чака някой да му изкупи тютюна.Срамота беше при наличие на толкова талантливи помаци доган да ми спуска квоти от Силистренско например като Осман Октай в Благоевградско.Нима толкова нямаше кадърни помаци,хайде че не ми се говори повече!
 Крайно време е помаците да се ориентират,да ценят местните кадри! Да имат сила,а не да се лутат между ДПС и десетките" Помашки партии"!!!???

П.С: Всичко това са мои лични спомени не копирани,понеже в онези години на промени 1985 година бях в Пловдив студент,а през 1989 година в Казанлъшко,там бе основата на" Независимо дружество за правата на човека',помогна много и Зейнеп Ибрахимова днес в Анкара преподавател!
За мистерията около Доган се знае,но в онези  първи стъпки бунтарите бяха други, взеха участие и много християни,като покойния Илия Минев,Румяна Узунова" от Германия...отец Христофор Събев....
 

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: На Тази Дата.....
« Reply #29 on: January 04, 2011, 03:04 »
 Виж си по горе постинга Азим- извлечен от Централата на ДПС,за което се грижат добре и младежи от Младежкото ДПС,млади кадри готови за власта.
Не визирам теб,а организациите сред младежите които са създали във всеки регион използвайки страха на народа и религиозните мероприятия в областа на религията ни болшинство сред помаци и турци Исляма - в който всяко кътче има представител на ДПС,и до днес използвайки този факт!

  Цитирам теб .." На 4 януари 1990 година преди 21 години е cъздадено ДПС "


  ПИТАМ?- Защо на наблегнеш факта,че 5 дни преди това помаци и турци на 29.дек.89 година в София седмици наред мръзнеха пред Народното събрание.?

Питам-къде беше Доган?

Знаеш ли къде - при Офисите на Андрей Луканов и пред Турското посолство за съдействие ако се наложи,
....а народа стоеше измръзнал там на площада пред депутатите и Петър Младенов,когато излезе пред народа заедно с Тренчев,Бялков,Христофор Събев,, да каже.-..
.
Имената ви са върнати,идете си по домовете,власта знаеше че този народ няма да мръдне от натиска и избра хитър ход,хем народа се разотиде радостен,хем този същи народ след 5 дни на 4 януари попадна под" закрилата" на Доган!!!???


Имам записани кадри от това,а ето ти кадрите 5 дни преди ДПС и Доган да регистрират ДПС,  гледай внимателно лицата кои са и къде е ученика Меди Доганов в онзи момент ,а и след това обхванал народното недоволство.По онова време помаците и турци бяха готови на всичко за майчините имена.

Жалко много жалко ,че в онзи момент машината създадена от протежета като Доган  подведоха народа..А народа премръзнал  над 80 000 скандираше" Алишката от Велинградско и по късно Хасан Бялков,който за съжаление по късно хората на Доган го принудиха да напусне,умишлено! Наложи се за един ден Американското посолство в гр.София да му издаде виза на него и Исмет Кондузов от с.Ваклиново да напуснат България,дадоха им визи за секунда,и така в онзи ден един помак от първите в сайта ни пое тези две семейства,това на лидера на помаците Хасан Бялков,на Кондузов да ги посрещне,да им осигури работа,да подаде ръка в началото! Това тук се знае,не искам да цитирам човека,но е радост в началото на тези години да има кои да помогне!

ТОВА е Истината,което знам за Доган и хората около него,нека всеки публично ТУК ми каже неговата истина.Аз споделих това от личен живот и спомени за това " Мита за Доган" в съзнанието на помаци и турци" Имам много факти за истината около него,казвам истината а не провокации!
 Алишката от Велинградско в клипа истинност на 29.дек в София- днес е в Турция.

Зейнеп Ибрахимова е в Анкара!

За Алишката имаме съфорумник Акиф Алиев от Казанлъшко който му има номера и данни!
 Зейнеп Ибрахимова и до днес цени хора като нашата журналистка в сайта Даниела Горчева.

You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42