Author Topic: Помашките села в турция (чанаккале-1) Çanakkale  (Read 33925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Беглик

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 448
Isyankar, той не може да я критикува, защото имат член в наказателния им закон, който ги плаши със затвор. По този член за малко да осъдят техния Нобелов лауреат, прокурорът му искаше няколко години, но му се размина на човека.

Isyankar

  • Guest
Беглик, така е....Затова винаги влизам в положение. Спирам да коментирам по тази тема. Дано един ден свободата на словото бъде на висота в цял свят. ООН обаче твърди, че през последната година - процеса е обратен за съжаление .... Иншаллах да се обърне тенденцията....

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
isyankyar i beglik, znam che ste si lika i prilika kato dva strıka pras, no znayte che za uronvane avtoriteta na dırjavata se nakazva navsyakade. Tuk zakona ne gleda dali si general , bivsh ministır ili nobelov pisatel.Nnikoy ne e imuniziran sreshtu zakonite. Razbiram che vi e trudno da go osıznaete zashtoto sıdite spryamo ostanovkata v BG. Nadyavam se i vie da se poupravite v skoro vreme ta da ne sporim poveche podobni neshta.

Isyankar

  • Guest
subigi kurt,

Съдим не само по обстановката в България, ами в целия Европейски съюз. Ти по коя обстановка предлагаш да съдим ? За мен това са най-добрите и демократични критерии...Мисля, че ти трябва да съдиш по тях, а не ние по твоите, не мислиш ли ?

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Sıglasen sım za evropeyskite normi no zashto ste stipci s pravata na etnosite. Tuk kyurdite si imat partiya, televiziya, govoryat si na mitingite na kyurdski.
Dayte primer shtom kato ste v Evropa. Dokajete che ste evropeyski demokrati a ne lumpeni i faşisti.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
You are not allowed to view links. Register or Login
Sıglasen sım za evropeyskite normi no zashto ste stipci s pravata na etnosite. Tuk kyurdite si imat partiya, televiziya, govoryat si na mitingite na kyurdski.
Dayte primer shtom kato ste v Evropa. Dokajete che ste evropeyski demokrati a ne lumpeni i faşisti.

Кому е нужно да ти доказва това или онова и ако все пак някой се нагърби да ти доказва нещо, обясни къде е смисъла? Мисля ,че е време хората да се радват на дивиденти заради уменията си, а не заради етнос. А за любовта на турците към кюрдите сме чували.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
abc, ako prosledish postingite shte razberesh za kakvo stava vıpros t.e. smisıla za koyto pitash se sıstoi v samokritikata i che predi da kritikuvash sıseda si tryabva da si umetesh sobsveniya si dvor. Predi da se zagrijite za kyurdite v TR dayde pılnite prava na etnosite taka kakto napodobyava na strana chlenka v ES.

Isyankar

  • Guest
subigi kurt,

не знам от къде и кой е споменавал кюрдите ... честно казано не ме интересуват в случая.

Бих казал, че щом сме в ЕС - сме изпълнили правата и задълженията си по отношение на малцинства, реактори на АЕЦ и какво ли не. 

Просто си мисля, че бъркаш понятията етнически и национални малцинства и произтичащите от това различия в права.

А пък и до колкото ми е известно има една партия в България, която точно за "Права и Свободи" се грижи на етническите малцинства и дори е на власт от 8 години, а в местната от 20 години (или 60 - въпрос на гледна точка). Обърни се към нея - защо говориш в мн.ч. Ние мнозинството сме дали властта на една партия на малцинствата дето се казва, а тя като не може да защити малцинствата - ние, мнозинството от опозиция ли да ги защитим?

Тъй, че всеки да си носи отговорността.

Offline Whitesnake

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 62
You are not allowed to view links. Register or Login
subigi kurt,

не знам от къде и кой е споменавал кюрдите ... честно казано не ме интересуват в случая.

Бих казал, че щом сме в ЕС - сме изпълнили правата и задълженията си по отношение на малцинства, реактори на АЕЦ и какво ли не. 

Просто си мисля, че бъркаш понятията етнически и национални малцинства и произтичащите от това различия в права.

А пък и до колкото ми е известно има една партия в България, която точно за "Права и Свободи" се грижи на етническите малцинства и дори е на власт от 8 години, а в местната от 20 години (или 60 - въпрос на гледна точка). Обърни се към нея - защо говориш в мн.ч. Ние мнозинството сме дали властта на една партия на малцинствата дето се казва, а тя като не може да защити малцинствата - ние, мнозинството от опозиция ли да ги защитим?

Тъй, че всеки да си носи отговорността.
Bih harakteriziral tozi odgovor kato tipi4no Pilatovski.
Odgovornosta , kasashta kultura, ezik, socialen status se nosi ot Mnozinstvoto.
V momenta mnozinstvoto v Bg priznava vseki drug no ne i sebe si za korupciata i  niskia socialen status.
Primer - razduhvane na ciganofobia i turkofobia.
Psohozata okolo istoriata  za batashkoto klane sashto.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
За уважението
« Reply #39 on: March 14, 2009, 16:48 »
subigi kurt, прекалено съм малък за да се бъркам в държавните дела на България или Турция. Както и ти. В голямата си част тук си казваме мненията, някои си намятат агнешките кожи и скривайки си същността се грижат за другите, чешем си мозъците и от реда.

Делата на Турция в Турция или извън нея ме интересуват дотолкова, доколкото не се меша в нашия двор. Другото не ми е грижа.

В интерес на истината в Турция отношението към туристите е прекрасно, за разлика от византииците, а даже и сомствените ни курорти. Може пък да пиша тук, за да си изпрося покана от някой съфорумец, за да се порадваме на прекрасната природа в Родопите  ;)

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
You are not allowed to view links. Register or Login
Bih harakteriziral tozi odgovor kato tipi4no Pilatovski.
Odgovornosta , kasashta kultura, ezik, socialen status se nosi ot Mnozinstvoto.
V momenta mnozinstvoto v Bg priznava vseki drug no ne i sebe si za korupciata i  niskia socialen status.
Primer - razduhvane na ciganofobia i turkofobia.
Psohozata okolo istoriata  za batashkoto klane sashto.

Не ние управляваме България, но аз мога да разкажа на приятели, че в този форум си пиша с помаци и те са добри хора. Тези приятели ще ми повярват и ще се съобразят.

Не си открил Америка като казваш, че ни е нисък социалния статус, че не циганофобията, а неприязънта към тях е свързана със техните постъпки, както и с липсата на силна държава, която да приложи закона, че има корупция от която страдаме всички.

За Баташкото клане - историята ни е ясна. Има истина има и набухватели. Всеки може да анализира за себе си.

Isyankar

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Bih harakteriziral tozi odgovor kato tipi4no Pilatovski.
Odgovornosta , kasashta kultura, ezik, socialen status se nosi ot Mnozinstvoto.
V momenta mnozinstvoto v Bg priznava vseki drug no ne i sebe si za korupciata i  niskia socialen status.
Primer - razduhvane na ciganofobia i turkofobia.
Psohozata okolo istoriata  za batashkoto klane sashto.

Искаш да кажеш, че за корупцията вина имат отделни етноси ?

Малко е расистко и нелепо подобно твърдение, особено имайки предвид кой е на власт последните 8 години...Моля, моля ...

Offline SUZITO

  • Member
  • **
  • Posts: 17
i az imam rodnini v ANKARA.Moje i v poma6kite sela da imam no sme izgubili vrizka s tqh.Imam rodnini i v Makedoniq-na moq dqdo sestra mu pomakinq se e omijila za albanec musulmanin.Radvam se 4e ima tozi sait za pomacite v bg.i izvin neq.6e nau4im ne6a deto ne sme gi znaeli dosega i tova e mnogo hubavo dori.Bravo na tozi ili tezi koito sa go sizdali.

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
искам да попитам в форума има ли помаци от с.богутево които са се преселили в с.сютлюже tr.

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
You are not allowed to view links. Register or Login
искам да попитам в форума има ли помаци от с.богутево които са се преселили в с.сютлюже tr.

Mustafa agbey, sanirim burada Bogutevo köynden Sütlüce köyüne göc eden var mi aramizda sorulmus... Belkim sizler birseyler ögrenebilirsiniz..?  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42