Author Topic: От блога на Дилмана!  (Read 204062 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #30 on: July 03, 2009, 18:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Проекта е общ, не само за помаците, а за всички нас - светска Европа, единна и многообразна.
На този проект религията заради безкомпромисноста си само пречи.

Благодаря ти Петер, ама лицемерието ти ми идва в повече.
Аз съм убеден в бъдеща и истинска мултикултурна България и Европа.
Но ти не си убеден в това.
По скоро се криеш зад тази идея.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #31 on: July 03, 2009, 18:37 »
Quote
Нашият уеб сайт pomak.eu, е платформа създадена със цел да запази помашката култура , а така също да насърчава комуникацията между помаците, които живеят в различни страни по света. Вече в течение на една година от създаването на нашият сайт и благодарение на активното участие на нaшите членове тук, сме успели да покажем пред света, че сме единственият сериозен източник за всякакв вид информация относно помаците

Не знам какви проекти го гонят ПЕТЕР, но сайтът си има цели, а с арогантното си поведение този участник с нищо не спомага за осъществяването им. Предлагам модераторите да преосмислят великодушието си, изразяващо се във "връщането" на ПЕТЕР във форума.

Quote
Отново повтарям че два монолога не значат диалог.

А с това си изказване ПЕТЕР директно се противопоставя на втората цел на форума - цинично обезсърчава диалогът между помаците, наричайки го "два монолога".

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #32 on: July 03, 2009, 18:53 »
mustafa_b не спря да казва, че мрази расистите и негрите.

Темата не беше ли за друго?

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #33 on: July 03, 2009, 18:53 »
Метка, защо лицемерие? :)
През цялото си присъствие тук съм защитавал тезата на Сам Харис че религиите трябва да отмрат.
You are not allowed to view links. Register or Login
Причините са ясно изразени в статията.
Без отказ от религия не може да има съгласие и компромис между хората.

Колкото до мултикултурна България и Европа не съм изказал нито едно мнение против.
Напротив, считам че всеки има право да е такъв какъвто иска да е.
Вие се наричате помаци - OK помаци сте. Други македонци - няма проблем. Трети марсиянци - не ми пука.
Нали законите ни и начина ни на живот ще се определят от самите нас чрез гласуване, а не от някакъв текст писан някога от някого.

А за двата монолога визирам монолозите между нас Мустафа, не между други членове на сайта. :)

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #34 on: July 03, 2009, 19:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mustafa_b не спря да казва, че мрази расистите и негрите.

Темата не беше ли за друго?

Да, темата е за Даниела Горчева - една истинска българка. Но също така и за отношението на някои хора към сайта, поради което поне по един път на ден се налага да напомням, че се нарича You are not allowed to view links. Register or Login. А не атеист.ком, лаф-моабет.нет или разградендвор.орг. 

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #35 on: July 03, 2009, 19:52 »
И? Какво предлагаш? Да изгоним християните?

Истинските българи са ли тези българи единствено които са със позиция като твоята? Другите българи несподелящи твоите позиции какви българи са? Ако ти беше християнин дали щеше да членуваш в Атака? Дали пък не си доста, а не малко краен?

С твоите страхове, дяволи и амбиции отказвам да се разбирам. Кое прави един българин истински и кое не не ми е ясно. Светогледа на mustafa_b и светогледа на света явно са в антагонизъм. Назад към корените и черупките. Да си стоим затворени в себе си, но да не говорим с гнусните българи ;) Мразим раситите и негрите. Може би и българите...

Аферим. Натовари и крехките плащи на една дама с твоите си работи...

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #36 on: July 03, 2009, 19:53 »
..

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #37 on: July 03, 2009, 22:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
И? Какво предлагаш? Да изгоним християните?

Истинските българи са ли тези българи единствено които са със позиция като твоята? Другите българи несподелящи твоите позиции какви българи са? Ако ти беше християнин дали щеше да членуваш в Атака? Дали пък не си доста, а не малко краен?

С твоите страхове, дяволи и амбиции отказвам да се разбирам. Кое прави един българин истински и кое не не ми е ясно. Светогледа на mustafa_b и светогледа на света явно са в антагонизъм. Назад към корените и черупките. Да си стоим затворени в себе си, но да не говорим с гнусните българи ;) Мразим раситите и негрите. Може би и българите...

Аферим. Натовари и крехките плащи на една дама с твоите си работи...

Дълго време очаквах да чуя всичко това. А уж държеше да не напускам форума. Пак казвам - престоя тук изглежда не ти се отразява здравословно. Лошото е, че в последно време взе да посягаш и на здравето на други.

Този форум не е единствения, който посещавам. Но е специфичен и аз се опитвам да играя по правилата му. На друго място в мрежата съм друг. Твоят престой тук обаче е с постоянните си лирически отклонения да рушиш правилата (замисъла на сайта).

ПС - Дилмана е истинска българка, поради факта, че приема всички български граждани за равнопоставени българи, без да се съобразява с разните кореноподобни дарвинизми на "родолюбците". Това го е доказвала многократно, както в статиите си, така и в споровете във форумите с шовинистите.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #38 on: July 03, 2009, 23:28 »
Надали. Пиша това, което мисля. Не си позволявам на никого да кажа дали му е тук или там мястото. Не съм мнителен и не търся под всеки вол теле. Но не съм адвокат на другите и когато някой е написал нещо нека застане зад думите си, а не като един преден президент да каже нещо, а после да обяснява, че е искал да каже друго. Жалко е mustafa_b че репресивната държава ти е причинила страдания. Но аз нямам вина за това. Колкото и да казваш, че не е така твоите непрестанни нападки, упреци и поставяне този на това, а онзи на друго място стават досадни. Досадно е и когато казваш неща които вероятно не споделяш.

Хареса ми днес и едно изречение от един пост, но няма да го търся. Нямаме какво да делим, а ако сме заедно ще сме по-силни. Но първом трябва да направим крачки едни към други. И да не говорим неистини. И да не преценяваме хората първом според религията им.

Не искам никой да напуска. Всеки човек е ценен и може да обогати другите с нещо. Даже и ти

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #39 on: July 03, 2009, 23:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login има претенциите да бъде виртуален дом на помаците, а не разграден двор и свърталище на ислямофоби и шовинисти.

Ако те интересува нещо от културата и религията на помаците, питай! Ако се вживяваш в ролята на "облагородител" и си тук да ни натрапваш възгледите си - определено си объркал сайта. Въпрос на време е докога ще те търпим тук.
 ДА ,сайта е виртуален дом на помаците по света.Така поне Ръководството се стреми,което не значи ,че не трябва да има другомислещи но границата на толерантност и уважение към съдбата на помаците и да свикнат с нас! Мустафа_b, Шабан, Metka......вижда се браните истински сайта ни,както и много други наши членове и гости! При условие,че и в правилата на сайта е залегнало правилото да е" виртуален дом на помаците"- нека бъдем искрени,един дом е Дом когато в него влизат хора гостени добронамерено настроени,не може човек дошъл в къщата ни You are not allowed to view links. Register or Login без да го чуем за какво е дошъл да го изгоним,само и само че се е представил с друго име на входа на дома.Религията ни много точно описва това.Тука границата е много тънка!Свидетел и участник съм като човек преживял на живо" Възродителния процес,и после като войници по Жепето все помаци и цигани,като студент в Пловдив -всички изроди  по време на комунизма съм ги изживял,не се правя на жертва такава беше системата за всички,но не мога да подмина фактите колко много е изстрадал помашкия народ- все преименуван 6 пъти и трън,а си го има !!!!! Отклоних се от Темата за което моля за разбиране.Конкретно за Дилмана отворих темата от сърцето ми.Много отдавна се канех да я отворя,бих казал само-една истинска българка съпричастна с реалния живот на помаците с миналото и настояще!   П.С:- PETER имаше провокативни постинги по горе дето съм изстрил,моля всички форумници за толерантност и уважение!

Offline Българин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 417
  • Gender: Male
  • "Аз не търся, аз намирам" - Пабло Пикасо
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #40 on: July 04, 2009, 00:30 »
Леле, каква дискусия се е заформила тук докато се наслаждавах на концерта на Любэ. Аватара ми ли ви дразни, бил ексхибиционистки, бил нещо не наред... Дотам ли стигнахме? Ще си го сменя ако толкова не ви харесва, няма страшно. Тодор Коруев и Петър Бочуков пък ги изкарахте най-големите главорези в журналистическото братство. Хора, опомнете се, къде живеете?

И в крайна сметка за какво е този сайт, ако в него двама души се правят на политкомисари, които раздават присъди наляво и надясно. Нещо май сте се объркали. Няма проблем, четете си "Дилмана" и се чувствайте щастливи и доволни от себе си. Бъдете живи и здрави, аз бях дотук.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #41 on: July 04, 2009, 01:03 »
Българин,много бързо се отказа от Дискусията! Не виждам причина и се учудвам на постинга ти по горе? Нали вчера като открих Темата изрази голямо желание да пишеш за Дилмана ? Изглежда не си много сигурен! Твой проблем си е,аз следя за правилата и не виждам лошо в това ,че някой си те е помолил да си смениш профила ти,за мен аватара ти НЕ е провокативен,така че съм  учуден от решението ти да НЕ пишеш за Дилмана- Даниела Горчева!   Никой не раздава присъди в сайта и НЕ е толериран,има отговорни Модератори И Админи  тук дето ги има във всеки един сайт по света!

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #42 on: July 04, 2009, 01:32 »
   ЗАБРАВЕНАТА СЪПРОТИВА !                                                                
Даниела Горчева.  
“Напротив, днешната наша свобода има безбройно число мъченици... ...но на малцина са тия известни, на малко от тях се знае где почива свещеният прах, нищо не е направено, за да се увековечи тяхната памет, когато отечеството им, за което са станали жертва, свободно е днес.Захарий Стоянов, “Записки по българските въстания”

.........
   "Горяните"-

Горянското движение възниква като спонтанна съпротива срещу съветизацията на България и срещу съпровождащия я комунистически терор и започва още през есента на 1944 година, когато Червената армия нахлува в нашата Родина.

В първите месеци след 9 септември са избити или "безследно изчезнали" близо 30 хиляди души и в отговор на заливащите страната репресии в Балкана излизат стотици хора - понякога цели семейства. Общо горяните и техните помагачи са около 10 000 души. Самите горяни са около 2 000, а разкритите нелегални организации - над 600. В движението се включват най-различни прослойки на българското общество. Според един доклад на Държавна сигурност от 1951 г. сред въстаниците имало стотици земеделци, националисти, бивши комунисти, бивши полицаи, троцкисти и анархисти, бивши офицери, членове на ВМРО...

Горяните се сражават с комунистическата власт от 1944 до 1956 година. Горянски чети действат из цялата страна - 28 по-големи чети, множество по-малки и дори 160 горяни, които се сражават поединично. Други 52 чети влизат от чужбина - наричани от социалистическата пропаганда диверсанти, а всъщност български емигранти, които се връщат в България да се сражават срещу комунистическата власт с надеждата, че това ще подтикне Запада към война за освобождението на Източна Европа.

А до потушаването на Унгарското национално въстание от съветските танкове и пасивността на Запада хората от страните в Източна Европа живеят с надеждата, че това освобождение е много близко. През 1950 г. СССР и САЩ се сблъскват индиректно в Корейската война. Съединените щати заемат все по-рязка позиция спрямо нарушаването на човешките права зад Желязната завеса и през 1950 скъсват дипломатическите си отношения с България. В началото на 1951 г. Труман заявява, че Съединените щати са готови да воюват в защита на Европа, а Конгресът одобрява изпращането на американски войски в Европа.

В същото време в България е в ход отнемането на земята, а съпротивата е повсеместна: селяните бягат в гората при идването на комунистическите агитатори за ТКЗС, стотици са бегълците през границата. В много села хората масово напускат ТКЗС и се опитват да си върнат инвентара и добитъка. Тези опити преминават в селски бунтове и сблъсъци с милицията. Стълкновения има и при издължаването на държавните доставки. Непосилните задължения в селскостопанска продукция, която частните стопани трябва да предадат на държавата, предизвикват многобройни женски бунтове. “Защо ни отнемате хляба и го давате на руснаците”, питат насъбралите се стотици жени. “Долу ТКЗС”, “Долу комунистите”, са виковете на женските протести, докладвани на компартията.

В тази обстановка се подготвя всенародно въстание срещу комунистическия режим. Разпокъсаната съпротива на горянските чети започва да се координира от радио "Горянин". В края на май 1951 то съобщава, че в сливенския Балкан се сформира въстаническа армия и хора от цялата страна тръгват натам. Комунистическата власт е уплашена не на шега. 13-хилядна армия от милиционери и войници обгражда Сливенския Балкан, за да попречи на въстаниците да се присъединят към четата на Георги Търпанов2. Стотици са арестувани, а някои са разстреляни на място без съд и присъда.
На първи и втори юни 1951 година 106 горяни от четата на Георги Търпанов водят сражение срещу 6-хилядна армия от милиционери и войници в Сливенския Балкан. След 48-часова престрелка четниците разкъсват блокадата и се изтеглят. Командирът им получава 12 огнестрелни рани, но въпреки това успява да изведе хората си на безопасно място. Загинали са 40 горяни, но въстаниците успяват да изнесат всички свои ранени. Няколко седмици по-късно четата на Търпанов е преустроена и готова да се впусне в нова битка.

Паметникът на Съветската армия в София е издигнат като предупреждение и заплаха

Операцията срещу горяните се води лично от Вълко Червенков и Георги Цанков, министър на вътрешните работи, които пристигат в Сливен и стават свидетели на най-позорната загуба на милиционерската държава. Битката със сливенските горяни дава на българските комунисти да разберат, че въпреки жестоките репресии и масовите убийства без съветската армия те няма да удържат властта. Това не е учудващо - комунистите нямат обществена подкрепа. На 9 септември 1944 година те са едва 25 хиляди (след 9 септември набъбват до 250 хиляди), а земеделците са 750 хиляди, които, дори след забраната на партията, екзекуцията на лидера им Никола Петков и концлагерите за членовете на партията, продължават да са сериозна политическа опасност за комунистическия режим. Уплашен от съпротивата срещу компартията, Вълко Червенков отправя недвусмислено послание - издига в центъра на София заплашително огромен, зловещ паметник на Червената армия. Първоначално паметникът е бил замислен като малък монумент на загиналите във Втората световна война, но вместо първоначалния проект е издигнато днешното чудовищно съоръжение като комунистическа заплаха и предупреждение към българите, че битката им е безсмислена, защото БКП винаги може да повика на помощ Червената армия.

И днес този паметник все още заплашително размахва шпагин в центъра на София, за да могат днешните комунисти да има къде да изразяват своята благодарност към армията-окупаторка, с чиято решаваща помощ получиха властта през 1944 и я задържаха половин век.

В началото на 50-те ръководството на компартията създава специален отдел ХII към Държавна сигурност за борба и ликвидиране на горянското движение с поделения към окръжните управления на МВР като залага на създаването на агентурна мрежа. Голяма част от горяните са заловени и избити без съд и присъда, благодарение на агенти на ДС. Предателите и доносниците се оказват изключително важни за "народната" власт в борбата й срещу народа на България.

Светът научи за въстанието в Източна Германия през юни 1953, за Унгарската революция през 1956, за Пражката пролет през 1968, но кажи-речи никой не е чувал за съпротивата на българските горяни.

Защо тази продължителна съпротива остава неизвестна?

Причината е проста и грозна. Докато в Унгария, Чехия и Полша комунистите подкрепиха националното недоволство и то се превърна в мащабна революция срещу съветския режим, то българските комунистически властници за разлика от немските, унгарските, чешките и полските не подкрепиха борбата на своя народ, а застанаха на страната на чуждия агресор. След което се постараха да направят всичко възможно и споменът за съпротивата на горяните да изчезне, а дезинформацията е специалитет на комунистическата Държавна сигурност. Постараха се да внушат, че българите не са се съпротивлявали. Защото иначе трябваше да признаят, че са сломили съпротивата на българския народ като верни оръдия на Съветския съюз.

И именно на престъпната ДС, оказа се, е служил и днешният български президент Първанов с агентурен псевдоним Гоце, който не само не потъна в земята от срам, а нагло се кандидатира за втори мандат.

Българските комунисти бяха не само национални предатели и позорни слуги на Москва, но не се свеняха да потърсят "братската" помощ на окупаторите, за да смажат собствения си народ, в името на когото уж управляваха.

Не случайно и днес българските комунисти, запазили своите политически и икономически позиции, се боят като дявол от тамян от разкриването на архивите и пищят до небето, че това щяло да навреди на националните интереси.

Разкриването на архивите обаче ще извади на бял свят истината за националните предателства на комунистическата номенклатура, за чудовищните престъпления на комунистическата Държавна сигурност и на членовете на Политбюро срещу собствения им народ. Не националните интереси, а гузното комунистическо минало е заплашено от разкриването на истината.

 

Малцина от горяните оцеляват, повечето загиват в битките или заловени, са осъждани на смърт или убивани без присъда. Семействата им с десетилетия са преследвани и потискани.

БЕЛЕЖКИ  2. Георги Маринов Стоянов - Търпана е роден на 6 май 1915 в с. Желю войвода, живял в с. Тополчане. Командир на четата в Сливенския балкан, още приживе наричан от хората Бенковски. В края на май 1951 г. радио Горянин съобщава, че в Сливенския балкан се сформира въстаническа армия и от цялата страна натам тръгват хора, готови да се сражават срещу комунистическата власт. 13-хилядна армия е концентрирана в сливенския гарнизон, 6 хиляди войници обкръжават четата, която въпреки това успява да пробие блокадата и Търпанов, с 12 огнестрелни рани, я извежда към безопасни места. В края на 1951 г. Георги Търпанов е заловен, осъден на смърт и екзекутиран на 2 декември 1951. [обратно]

© Даниела Горчева
=============================
© Електронно списание LiterNet,



Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #43 on: July 05, 2009, 06:41 »
  Имам подкрепата и уважение на съфорумници тука,моля всеки който иска да представи материали за дейноста на журналистката Даниела Горчева- Дилмана да ги публикува тук!

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #44 on: July 05, 2009, 10:49 »
Здравейте, много благодаря за тази чест,която ми оказвате. Трогната съм и се чувствам малко неловко. Свикнала съм повече да ме ругаят,отколкото да ме хвалят. :)

Поздрави на всички и се надявам днес да гласувате за някоя смислена партия(не че има голям избор,но все пак, човек поне може да избере по-малкото зло).
Не бих искала България да продължава да бъде управлявана от самозабравили се непочтени политици, от олигархията, от сраснали се с властта мафиоти. Моля ви гласувайте по съвест.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42