Author Topic: Месия или дявол?  (Read 31616 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Месия или дявол?
« on: February 06, 2009, 14:29 »
Открай време в нашето общество витае един бял ангел или може би пък да е черен дявол който експериментира с нашия дух и съзнание.Има много въпросителни и неудобни около мъглявия му ореол.
Ще започна тази тема ,не със цел  да го разконспирирвам или очерням ,защото душата му и делата му сами говорят за него и не аз или ние заедно сме тези които ще го съдят. Но, все пак след като някой си позволява и други му позволяват ,той да прокарва своята мисия  върху нашата общност, би трябвало и ние да си изкажем нашето ,иначе винаги ще има недомлъвки.

И така ще започна с една от най- ранните му изяви -интервю в пресата  и то забележете в кое списание - списанието натоварено с нелека задача да прави  активни мероприятия ,агитация и пропаганда и т. н. демагогия с опр. цел,списанието списовано под зоркия поглед на гл.редактор небезвестния еН.Хайтов - голям общественик и виден ултра националист.

Списание "Родопи " бр.05-06,1991 год. ,стр.18. -
ще правя кратки цитати от списанието и встрани ще добавям коментари с едри букви.

""Отец" Боян Саръев - председател на Движение за християнство и проглрес"Св.Йоан Предтеча"
 
"В биографията на Боян Саръев няма нищо особено"                                                                  /-    а ако има  , но е е за пред хора?- то/
"Учил е пет години юридически дисциплини в София"                                                               / -    и какви по точно ,не става въпрос?/
"Работил е в МВР  и след това работник в завод "Електрон"                                              /- Учил 5 год.ПРаво или Криво ,МВР и изгоненот МВР? /

"Преди година потомци на помохамеданчени българи,учредяват Движението с решение да скъса окончателно с ПОСЛЕДИЦИТЕ НА РОБСТВОТО"                                                                                                                                    /  -     Какви са тия последици обаче ./

Въпрос на журналиста П. Рашков - "Как дойде идеята , за възникване на движението и какво представлява то.
Отговор на Б.С.  - От години ме вълнува този проблем ,но не съм предполагал ,че така могат да се стекат историческите събития , че да  ускорят необходимоста от начинанието.Българите мохамедани НИКОГА НЕ СА БИЛИ СЕРИОЗЕН ОБЕКТ НА ПРИОБЩАВАНЕ към българският народ,  А НЕ СА И ОСТАВЯНИ САМИ ДА ОПРЕДЕЛЯТ своето самосъзнание.
Искаме да интернационализираме нещата и да използваме ВАТИКАНА ?????????И ПАПАТА????????? като арбитър и една голяма сила която ще ни бъде ОПОРА в този процес.ПРИЕМАНЕТО НА КАТОЛИЧЕСКОТО ХРИСТИЯНСТВО Е ГОЛЯМ КОМПРОМИС. А има и компромис в компромиса Движението да запази чистотата на православната църква......
                                                                                                                                                                    /Нерде Рим ,нерде Цариград./
но да се признае за свой висш духовен глава ПАПАТА като един международен гарант ,че повече няма да се спекулира с това население , че то ще се самоопредели , а не непрекъснато някой да го самоопределя.  ...........-                                                                   /Ха така де./

Въпрос на Журналиста:-
-Как смятате да доведете нещата докрай?
Отговор на Б.С.
- Очакваме подкрепата  на ВАТИКАНА. Виждаме ,че в България НЯМА КОЙ ДА ГО РЕШИ, НИТО ПЪК НЯКОЙ ИСКА ДА ГО РЕШИ.

Въпрос :
- Кой е Йоан Предтеча ?
отговор...............Движението само ще разчиства пътя, а по късно ще бъдат поканени мисионери, които ще просвещават това население  в християнство.Моято цел е единствено да подготвя населението , а всеки може да стане КАКЪВТО СИ ИСКА.

/Мой коментар - представяте ли си католишки мисионери плъзнали по нашите села и ни раздават дрънкулки все едно сме някакви сме пигмейско племе или пък аборигени които много често си хапват мисионерско тлъстто месце./

Въпрос:
-Решението да станете станете свещеник продиктувано ли е от тази идея?                                                                   /доста добър въпрос/
Отговор:
- Да. Това беше ПЛАНА ми,една от ЗАДАЧИТЕ,която си бях поставил като МИСИЯ , като СЪДБА. Аз винаги съм бил ВЯРВАЩ, но не всеки вярващ е длъжен да стане свещеник. АЗ станах ,за да осъществя МИСИЯТА, за която се смятам ПРЕОПРЕДЕЛЕН. Това население като начин мислене ,като манталитет живее все още във ФЕОДАЛИЗМА.Трябва МНОГО СИЛНО ИНЖЕКТИРАНЕ с европейска култура. А който не иска нека си живее във феодализма."

/Мой коментар:-  Значи има план, има задачи има мисия и има и месия който е предопределеня но от кого от съдбата ли или от някой друг.Представяте ли си ние живеем във феодализма и като много силно ни инжектират с католицизъм ли беше или православие ,ние веднага ще станем европейци.Аман бре ,яхо."

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #1 on: February 06, 2009, 14:37 »
Бих искал някой който знае как да постне от сайта" Народна волJа "статията на д-р Костадин Георгиев "Филетизъм или проклятие....." в частта която касае въпросния Богоизбран или ДС избран,. По точно моля модераторите ,тъй като аз не знам как се прави.

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #2 on: February 06, 2009, 14:52 »
Въпрос:
Вярвате ли в бъдещето?
Отговор:
Вярвам защото това население няма друг изход.Това население няма друг шанс , а и не му е необходим друг.

/Мой коментар. Гледам и невярвам на ушите си , за нас единствения изход се предоставя от човекя който все още по онова време не знае разликата между католицизма и православието , даже се наема и за ролята на обединител на двете църкви и даже казва на собствения си народ яче е в безизходно положение и ,че приемането на християнството ще ни изкара от средновековното блато на феодализма.По добре да беше казал ,че ще ни изкара от едно блато ,за да ни вкара в друго. Но, няма какво да очакваме от човек който е ПРЕОПРЕДЕЛЕН от кого не става ясно./
И как стана това приобритание, тогава католицизъм  а сега в момената е под крилото на Православието. Мислите ли ,че Ватикана би се впуснал в такава луда мисия или това са волни бръщолевения на един Ангел.Ако не бяха тези 5 години тъй наречени юридически науки в Симеоново ,бих бил малко склонен и да му повярвам , ама друг път.

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
ВЕЛИКОБЪЛГАРСКИЯ ШОВИНИЗЪМ
« Reply #3 on: February 06, 2009, 16:50 »
Филетизъм или проклятие НЯКОИ АСПЕКТИ НА ВЕЛИКОБЪЛГАРСКИЯ ШОВИНИЗЪМ Предоставяме на вашето внимание редове от търсената, но почти недостъпна за масовия читател книга на д-р Костадин Георгиев "Филетизъм или проклятие - някои аспекти на великобългарския шовинизъм".

д-р Костадин Георгиев Всичко това, естествено, трудно би се осъществило без помощта на интелигентни малцинствени отцепници и ренегати. В тази връзка се намери едно дьонме от средите на помаците, което в параграф на своя антимохамедански пасквил, озаглавен "Има ли значение името", отговаря на собствения си въпрос отрицателно - нямало и не можело да съществуват българи с "турски" имена. То може и да няма значение за него самия, за подобни дегенерати малко неща извън материалните придобивки имат значение, но за стотиците хиляди мохамедани насилствената промяна на името беше драма, психическа и морална травма, тъй като "съвсем малко ум е нужно на човека да разбере, че най-любимото име за всекиго е онова, което го свързва със спомените за детството и семейната среда, в която е расъл". Великобългарските шовинисти обаче хиляди пъти са доказали и на българския народ, и на съседите си, и на населяващите страната малцинства пък и на света, че са скарани с разума, че действията им
и сега, както и преди, в тая насока са едно престъпно безумие. За изява или отпор от страна на мохамеданската интелигенция срещу тая гавра не може и дума да става - в условията на желязна цензура и жестоки репресии всички бяха принудени да млъкнат. И равно на подвиг е, ако някой съвременен български историк, докосвайки се до темата за приемането на исляма от родопските богомили, посмееше да отрони с половин уста: "Това е ставало повече доброволно". Само за тая фраза книгата на А. Вълчев е удостоена с унищожителна критика в списанието на българските историци.
Макар и да има славянски произход и да стои близо до българите в езиково отношение, това родопско малцинство, благодарение на богомилството приело доброволно и съзнателно исляма, тръгва по друг път, процесът на формирането на българската националност протича отначало докрай извън него - плътно до началото на двадесети век. Това, че то се оказа по ред стечения на историческите обстоятелства включено в пределите на България, беше една чиста случайност. И никакво основание, нито разумна причина могат да имат побългарителските напъни на старите и новите шовинисти. Всички актове на международното право, Хартата за правата на човека и марксисткото учение по националния въпрос изискваха щото то да разполага със своя малцинствена автономия, да бъдат защитени правата му, които бяха цинично погазени.
Въпреки колосалните си усилия и безогледен терор великобългарските националисти не са много доволни от успехите си в асимилацията. Те, ако не изцяло неопределени и проблематични, ако не броим смяната на паспортите, бяха твърде скромни. Тук-там даже в официалните издания се прокрадваха тъжни констатации, че "не са малко още хората от средите на българите-мохамедани, които живеят с помрачено национално съзнание, а някои от тях и открито се турчеят в противовес на историческата истина", че "все още има, макар и отделни хора, които се поддават на вражески слухове за изселване в Турция, готови да напуснат родните си места и новите обзаведени къщи". Всичко това е така, само че не се касае за "отделни хора", а за подавляващото болшинство от мохамеданското население, което не новите къщи, а телените мрежи и автоматите задържаха в България, в която наричаха изконното право на малцинствена, верска и етническа автономия "турчеене".
Макар да промениха насилствено имената на мохамеданското население и успяха да смажат съпротивата му - отчасти поради спецификата на системата, отчасти благодарение на утвърдената шовинистка традиция, позволяваща им да имат на своя страна в престъпните си действия българския народ, отчасти поради пасивността на световното обществено мнение, до което истината за тия насилия трудно и късно стигаше - въпросът с помаците в България далеч не бе приключен. И ни се ще да завършим с думите, казани за помашкото население в края на деветнадесети век, когато анексията на част от Родопите бе най-сетне осъществена: "Тези, които останаха под християнско управление, безропотно носят хомота и само чакат благовремието. И когато времето докара война на Балканския полуостров, Европа пак ще чуе за тях."
След промяната на политиката на комунистическия режим от 10 ноември 1989 г. помаците масовизираха своите протестни действия за връщане на собствените им имена, което и беше направено в края на същата година. По това време стана и вливането на техните правозащитни активисти в структурите на т. нар. Движение за права и свободи на турците и мюсюлманите в България, създадено по конюнктурни съображения от тоталитарната партия и органите на Държавна сигурност. Чрез него фактически жилото на мюсюлманската опозиция беше извадено, а гласовете на помаците отиваха в една фуния с тия на българските турци - за избиране в Народното събрание на група доказани шпиони, бивши партийни секретари и активни участници във "възродителния процес" от средите на последните. По този начин те плащаха данък на своята етническа ограниченост, на собственото пристрастие и заслепение пред името, засланящо човека и делата му. Точно така постъпиха християнските им съграждани, признавайки за опозиция и и
збирайки в парламента резервния ешелон на управляващата партия и рекрута на шпионските служби.
Българските националисти обаче нямаха нито за миг намерение да се откажат от своите асимилаторски усилия. Веднага щом се почувствуваха сигурни в своите властнически позиции, те се захванаха за своето. Още на другата година след промяната беше създадено т. нар. "Движение Свети Йоан Предтеча" от един покръстен помак с комплицирана биография, нарекъл се Боян Съръев. За него в българския печат се съобщава, че бил "роден в село Жълти дол, Кърджалийско, завършил е Втори административен юридически факултет в Симеоново (става дума за школата на Държавна сигурност - б.а.). Бивши състезател по конен спорт и саблена сеч. (!). Една година е бил в конния ескадрон в София. Работил е като офицер в милицията, напуснал, после бил селскостопански работник и шлайфист. Завършил е задочно свещенически курс към епархийския съвет в Пловдив. Ръкоположен е за свещеник от Пловдивския митрополит Арсений. От 1990 г. Боян Съръев е енорийски свещеник на църквата "Успение Богородично" в кърджалийски
я квартал "Гледка". Заедно със съмишленици основава през същата година Движението за християнство и прогрес "Св. Йоан Предтеча".
В началото на 1991 г. този авантюрист, подвизаващ се вече на попрището на духовното насилие над събратята си, търси помощ от католическата църква за начинанието и заявява, че "Ватиканът имаше готовността безусловно да прегърне християнизирането на Родопите". Тъй като за всеки нормално мислещ човек е ясно, че Ватиканът за нищо на света не би се ангажирал с такова опасно и неблагодарно начинание, полицаят-покръстител счита за уместно да обясни, че това всъщност било дипломатически ход, за да се накара Българската православна църква да "поревнува" и му окаже своето съдействие - нещо, което до момента тя отказвала да стори. Но българското православно духовенство, поучено от горчивия си опит в няколко "покръстителни" кампании, твърдо се дистанцира от инициативите на бившия състезател по "саблена сеч". Оставен сам на себе си и на грижите на своите анонимни "съмишленици", които му осигуряват парични средства, автомобили, охрана и пр., той е превърнат в звезда на националисти
ческата пропаганда. Почти не минава седмица, без да се вдигне в българския печат шум около поредното му "покръстително" мероприятие. А то обикновено се свежда до покръстването на неколцина социални аутсайдери - доведени до този акт най-често с икономическа принуда. Болшинството от тях въпреки всичко се отказват най-често в последния момент да сторят това или се връщат в лоното на исляма дни или седмици по-късно. Тия жалки мероприятия се превъзнасят като грандиозни събития от националистическия печат и най-вече от органа на бившите комунисти. Кой и защо подготвя тази шумотевица и кои са неназованите "съмишленици" на Съръев, става ясно от редовете, с които един от тях започва публикацията си, заявявайки: "Аз участвувах във възродителния процес и се гордея със своя скромен дял за укрепване на българското самосъзнание у потомците на насилствено помохамеданчените българи в Родопи".

Shaban


Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #4 on: February 06, 2009, 17:10 »
Бих добавил. Нема ни6то ло6о един 4овек да стане и бахаец ,ако иска и ако наистина е повервал, но не по на4ина на вопросниа Богоизбран.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #5 on: February 07, 2009, 00:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Бих искал някой който знае как да постне от сайта" Народна волJа "статията на д-р Костадин Георгиев "Филетизъм или проклятие....." в частта която касае въпросния Богоизбран или ДС избран,. По точно моля модераторите ,тъй като аз не знам как се прави.
Шабан, ако това горе е вярно, аз даже не знам какво да кажа.
Имам предвид първия ви постинг.
За какъв дявол ще призовава папата, когато той уж е православен свещенник, и между Православието и Католицизма има 9 анатеми, а сатанинските практики в католицизма са прилагани на централно ниво и са известни в цял свят!
няма логика и смисъл в това изложение!
Цитатите наистина ли са верни?
-----
Оценката ви за Хайтов, както знаете, не споделям.
За мен той е човек, чието име вече е написано със златни букви в българската история.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #6 on: February 07, 2009, 08:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login    Темата е много обширна и една от най-дискутираните в Родопите за личноста на отец Саръев.Искам да благодаря на Шабан за повдигнатата тема,дискусии ще има!Даже си мисля .че тази тема е по интересна от Батак защото става въпрос за нещо което е днес,нещо което е сега и се случва в Родопите.Има много какво да се каже,зависи кой от къде ще погледне на нещата.За мен отец Саръев-помак продал се да служи на другата религия-християнската си е негово право,макар и да се знае и е факт че помаците като него 99% изповядват исляма !!! Минал всички ерархии през школата на Комунизма НЕ Е СЛУЧАЙНО!!! Един факт се изпуска тук,че през 90 години Саръев беше тук в Америка на обучение.Знае се ,че зад него е Герб,Атака,зад него е държавата България в лицето на тайните сили.Каквото и да е за мен като истински ПОМАК душевно НЕприемам ролята му!...

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #7 on: February 07, 2009, 11:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Шабан, ако това горе е вярно, аз даже не знам какво да кажа.
Имам предвид първия ви постинг.
За какъв дявол ще призовава папата, когато той уж е православен свещенник, и между Православието и Католицизма има 9 анатеми, а сатанинските практики в католицизма са прилагани на централно ниво и са известни в цял свят!
няма логика и смисъл в това изложение!
Цитатите наистина ли са верни?
-----
Оценката ви за Хайтов, както знаете, не споделям.
За мен той е човек, чието име вече е написано със златни букви в българската история.
Пламене ,точно заради такива перфекционисти като тебе съм цитирал Списание ,година,брой и стр.
Пламене , мислиш ли ,че Папата е знаел за съществуване на Кръстителя ,мислиш ли,че Папата би му оказал съдействие, след като и самия Саръев въобще не е католически свещенник и въобще не е наясно с католицизма.
Целия цирк е затова ,че още от  началото на дейността на въпросния ,Българската Православна Църка е била наясно с греховните намерения на Кръстителя и със самата негова греховност  и му е отказала съдействие .
Както и Православната религия ,така и Мюсюлманскта религия при приемането на нови хора под крилото си , се ръководят от от Един Основополагащ Принцип-  желаещите да приемат новата вяра е задължително да са посветени и по важното да са повярвали в новите ценности. От значение е и кой ще е оня който ще ги просветли и ще им вдъхне новата вяра. Ти си трезвен човек ,мислиш ли че Боян Саръев има духовните качества да бъде Просветител ,след като  е  и  не е  известно миналото му и след като чистота на неговата вяра в бога е под съмнение.
Да ,Пламене цитатите са верни и в подкрепа на тези цитати ,е и въпросната статия на д-р Костадин Георгиев- както виждаш има почти пълна идентичност между моя постен материал и неговия задълбочен анализ.
Хайтов не съм го оценял, само писах ,че е голям общественик ,голям писател даже и голям човек , но с една лека слабост -прекалено голям националист.За златните букви съм съгласен ,но само като за писател ,но не и за общественик.


Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #8 on: February 07, 2009, 12:10 »
Да ви кажа честно, за мен това е шокиращо.
Сърби ме да му звънна по телефона, да се уговорим за една среща-разговор, да грабна камерата и да отскоча до Кърджали с колата.
А после записа да го изложа тук.
Не обещавам нищо, защото не знам, дали ще се съгласи, но наистина искам да му ги задам тези въпроси и да чуя отговорите от собственната му уста, и да го гледам в очите, докато си говорим.

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #9 on: February 07, 2009, 12:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Да ви кажа честно, за мен това е шокиращо.
Сърби ме да му звънна по телефона, да се уговорим за една среща-разговор, да грабна камерата и да отскоча до Кърджали с колата.
А после записа да го изложа тук.
Не обещавам нищо, защото не знам, дали ще се съгласи, но наистина искам да му ги задам тези въпроси и да чуя отговорите от собственната му уста, и да го гледам в очите, докато си говорим.
Успех,батка.Но ще те предупредя ,че Ангелогласния , най вероятно така ще те оплете ,че след това и за черното расо ще казваш ,че е бяла мантия.

Offline kasmet70

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 297
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #10 on: February 07, 2009, 14:33 »
За мен Саръев не само ,че е предал вярата ни,той го е напроавил за изгода ,което е още по-лошо.Това ме навежда на мисълта ,че не вярва и в Христос.Това само бъзверник би го направил.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #11 on: February 07, 2009, 16:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Успех,батка.Но ще те предупредя ,че Ангелогласния , най вероятно така ще те оплете ,че след това и за черното расо ще казваш ,че е бяла мантия.
Шабан, вие или го надценявате твърде силно, или ме подценявате прекалено, да не кажа, че ме обиждате даже.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #12 on: February 08, 2009, 02:20 »
Пламене,много добре знаеш че помака Саръев е като шило в торба сред помаците!!! Един дразнител и явление нетипично за кротък народ като нас помаците.Той дори самия изповядвайки мисията на кръстител в християнската вяра НЕ си вярва в душата,прави го за пари и облаги.Чудя се как досега не се е намерил човек помак да му светне главата.Аз бих склонен да приема на диспут хора като тебе,дето защитава народа си и историята на България пролята с кръв за защита,отколкото ПРОДАЖНИК като САРЪЕВ! Бих се радвал Пламене да го докараш тук във Форума на помаците за да му зададем въпросите и искажем болката си ,за мен като помак в чужбина си казвам директно- Саръев е  човек дето слага в раната сол и си играе със съдбите на хиляди помаци за лична облага.Аман от такива!

Offline sema_rohleva

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 174
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #13 on: February 08, 2009, 09:45 »
Приятели за мен Боян Саръев си е болен комплексарски мозък , затова Пламене не си хаби силите да се занимаваш с него , пази ги за много по-ценни и стойностни люде и идеи.

А що се отнася до тези , които тръгват по - следите му , водейки се от безумните му идеи ....дори и да са аши братя помаци с болка само мога да споделия , че са си загубили ума ....Какъв Кръстител , Какъв Просветител , Какъв Ангелогласен бе хора ?
Кръстителя е един - Йоан Кръстител , Просветителят е един - посочил праведния път на християните - Исус Христос , а Ангелогласен - Йоан Кукузел.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Месия или дявол?
« Reply #14 on: February 08, 2009, 13:14 »
Така е Сема,но е факт безспорен.Отеца Саръев си се радва на комфорт от медиите,смуче държавни парици,зад него са Герб,Атака,ДС! Питам имат ли място такива изроди,предатели за сметка на народа откъдето е произлязъл!!!?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42