Author Topic: Изследователски въпрос  (Read 13922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kaletto

  • Member
  • **
  • Posts: 7
Re: Изследователски въпрос
« Reply #15 on: May 13, 2012, 11:49 »
такааа, едно по едно:
- това, че някой се съмнява няма нищо общо с темата на предходна диплома, ако не беше дипломата, щях все да ти подам друг повод да се усъмниш  ;D иначе отвъд съмненията, етносоциологията не само на помакините, но и други общности и по-специално жените в тях ме интересуват от гледна точка на идентичностите и концепцията за гражданското начало. Т.е. как самопреживяването и социалните канони предупределят индивидуалните шансове за реализация на различни типове жизнен проект. Иначе казано какви житейски планове и идеи за личното развитие са мислими и желани. Както знаеш различни групи в обществото са с доста различно положение. В допълнение жените се срещат с такива типове трудности, които са немислими за мъжете. И тук не става въпрос за това дали помаците уважават и ценят своите жени - естествено отговорът на този въпрос е да, става дума за нюансите на самопреживяването. Ако кажеш, че животът на жените и мъжете от която и да е група е еднакъв или с равни шансове в което и да било отношение, няма да си честен.
- идеята въпросите да не са публични е в това мъжете да нямат контрол над отговорите, т.е. да няма автоцензура, въпреки това при разглеждане на цялата тема се вижда, че по-горе съм дала част от тях.
- осъзнавам, че е малко вероятно да получа лично съобщение от някоя доброволка и този подход онлайн едва ли ще е много продуктивен...по същество аз имам достатъчно материал за академичните ми цели, просто считам, че е интересно човек да има мнения от първа ръка
- tersid, нямам нищо против ти да ми кажеш твоето мнение, ако считаш, че е  редно и мъжете да се изкажат...мъжката гледна точка също може да се окаже информативна, ако е честна  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42