Author Topic: Листопад...  (Read 28097 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Листопад...
« on: January 08, 2010, 15:10 »
Насладете се на тази прекрасна песен и ще помоля, който знае турски да я преведе, защото аз не съм напълно сигурен в своя превод:

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ismet75

  • Candidate member
  • *
  • Posts: 1
Ynt: Листопад...
« Reply #1 on: January 08, 2010, 18:46 »
Отново изгрява месечината.. Отново са далече дните (утрините)
Удължават се нощите ах преплитат се с тъга през съня до сутринта
Минават дните... всичко е далече от мен
Окапва още един лист
Отразявайки в лицето ми есента 8)

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Листопад...
« Reply #2 on: January 08, 2010, 19:04 »
По принцип не гледам сапунки, но си признавам, че този сериал ме грабна и не съм пропуснал нито един епизод след първите 5-6. Спомням си, че песента я имаше преведена в един от епизодите. Страхотна е, както и самият филм ;)

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
Ynt: Листопад...
« Reply #3 on: January 09, 2010, 21:42 »
Наистина страхотен сериал.Не ми харесва само прекалено многото епизоди.Често ме кара да изпадам в размишления за сьщността на живота,който живеем.Това е сериал вдьхновен от реалният живот ведньж си радостен след това плачеш и т.н. и именно това грабва хората без значение на произход и религия те просто стават част от самият сериал и нищо чудно,че имената на главните герои оживяват,като се приемат от много родители за новородините им.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Листопад...
« Reply #4 on: January 10, 2010, 16:24 »
Още една прекрасна мелодия от филма. "Песничката на Седеф"  ;)

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Ynt: Листопад...
« Reply #5 on: January 11, 2010, 09:02 »
Страхотна мелодия наистина. Благодаря Мустафа, а между другото имаше една панорама от Брезница ама забравих в коя тема, би ли ми припомнил. :)

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Листопад...
« Reply #6 on: January 11, 2010, 09:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Ynt: Листопад...
« Reply #7 on: January 11, 2010, 09:47 »
Благодаря Мустафа :)

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Листопад...
« Reply #8 on: January 12, 2010, 19:10 »
Песничката на Али Риза бей - "Neden":

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
Ynt: Листопад...
« Reply #9 on: January 12, 2010, 20:55 »
това е по хубаво
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Листопад...
« Reply #10 on: January 23, 2010, 11:28 »


Quote
Звездите от „Листопад” в bTV Репортерите – тази събота и неделя от 19.30 часа

Тази събота и неделя в две поредни издания на предаването bTV Репортерите зрителите ще разберат повече за това как преминава работният ден на едни от най-известните турски актьори – звездите от сериала „Листопад”. Колко време прекарват на снимачната площадка и какво обичат да правят, когато не са пред камерите? И какво от кухнята на сериала остава скрито за зрителите?

Репортерът Кристина Владимирова ще разкрие и „българската следа” на снимачната площадка. Една от любимите турски актриси – 65-годишната Гювен Хокна (Хайрие), за пръв път ще разкаже повече за българските си корени! Актрисата, известна с това, че не дава интервюта, с охота ще сподели подробности за семейството си и за избора си да стане актриса. Не само тя обаче е с български корени – 9-годишната Шабнем (в ролята на Айше) също е от български произход! От репортажите ще стане ясно и кой научи актрисата Бенну Йълдъръмлар (Фикрет) да чете на български и да пее руски детски песни!

Неделното издание на bTV Репортерите е посветено на актрисите, които „Листопад” превърна в секссимволи в цял свят! Кристина Владимирова ще надникне и в къщата, в която е сниман сериалът. Какво споделя собственикът й и лесно ли е да се живее в една от най-големите туристически атракции в Истанбул? Как родената в Германия Фахрийе Евджен (Неджля) попадна на снимачната площадка на „Листопад” и обижда ли я сравнението „ориенталската Моника Белучи” – отговорите на тези въпроси зрителите ще разберат тази събота и неделя от 19:30 ч. в bTV Репортерите.


You are not allowed to view links. Register or Login

Знаех си, такъв хубав сериал няма как да мине без участието на помаци :)

"Листопад" е най-награждаваният сериал в Турция. През 2007 г. получава 4 награди за най-добър сериал, включително за най-добра семейна драма. През 2008 г. е удостоен с 5 награди за най-добър сериал, както и с награда за оригинална музика. Двама от главните герои - Халил Ергюн (Али Ръза Текин) и Бену Йълдъръмлар (Фикрет Текин) - са отличени за най-добри актьори на 2008 г. И през 2009 г. "Листопад" печели награда за най-добър сериал, а Халил Ергюн получава приз за най-добър актьор в главна роля за 2009 г. Наградите са присъдени от най-авторитетните телевизионни канали и списания в страната.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Ynt: Листопад...
« Reply #11 on: January 23, 2010, 11:38 »
Може и да са български турци изселили се в Турция, Мустафа, ще разберем довечера.  Али Реза пък поразително прилича на Григор Вачков, нали? Григор Вачков е католик от северна България, а за тях е доказано, че имат арменски корени. А арменците са един от коренните народи на Мала Азия и е много възможно актьора изпълняващ ролята на Али Реза да има такъв произход.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Листопад...
« Reply #12 on: January 23, 2010, 11:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Тук пише, че е родена в Анкара. Може би родителите й са изселници в Турция. Прав си - дали са турци или помаци ще разберем довечера.

Иначе, аз не успях да открия поразителна прилика на Али Реза с покойния Вачков. В Корница имаше един пощальон Васил Чорев, християнин - преселник от Гърция, казвахме му Митко Бомбата. Абсолютно копие на Гришата!

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Ynt: Листопад...
« Reply #13 on: January 23, 2010, 11:56 »
Погледни очите му Мустафа, едно към едно са с тези на Григор Вачков. А за актьорите другата възможност е българи християни от Истанбул които в миналото са били доста да са се оженили за турци и от там да тръгва българската следа. Но всичко това ще разберем довечера.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Листопад...
« Reply #14 on: January 24, 2010, 13:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login

От предаването стана ясно, че малката Айше има помашка жилка. За г-жа Хайрие не мога да кажа със сигурност. Вие как мислите - българска туркиня ли е или помакиня? Кой може да е градът в България, където са живели родителите й преди да заминат за Турция?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42