Author Topic: Рупските говори  (Read 41495 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Рупските говори
« Reply #45 on: May 27, 2009, 21:02 »
Да, ако трябва да бъдем искрени като вярващи мюсюлмани, помаците не би трябвало да се различават от турците ... нито от арабите, нито от индонезийците, нито от пакистанците ... нито от които и да е било народи, изповядващи ислямската религия. "Всички вярващи са братя!" /всепризнат хадис/.

Етническият произход няма никакво значение в Исляма. Национализмът е болест на 19в., която за голямо съжаление все още взема своите жертви.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Рупските говори
« Reply #46 on: May 27, 2009, 21:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Недопустимо е мюсюлманите да се асоциират с етнос.
Допустимо е поощрението циганите да се пишат турци. А сега! Къде е истината?
Ибрика е локалност, живия живот е друго. Аршина е според интереса. А интереса клати фесове ;)

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Рупските говори
« Reply #47 on: May 27, 2009, 21:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login

abc, prestani nay-posle s ibrici i fesove, postoyanno drazniş i se podigravaş kakto s musulmanite taka i s Turcite. Nyamam poveçe dumi za da izkaja vızmuştenieto si. V taya obstanovka az poveçe ne bih ostanal v foruma. Stiga mi tolkoz

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Рупските говори
« Reply #48 on: May 27, 2009, 21:14 »
И аз мисля, че abc прекрачи рамките на разумния диалог с няколкократната употреба на думата "ибрикчийство". Моля модераторите да вземат предвид това обстоятелство, тъй като с използването на този израз очевидно се цели иронизиране на определена /преобладаващата/ част от участниците във форума.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Рупските говори
« Reply #49 on: May 27, 2009, 21:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Вероятно те разбирам, не знам.
Сигурно имаш предвид помашките туркини от Брезница...

Yavno çe ne iskate da me razberete, ostanete si s etniçeskite drazgi, razduhvayte gi, uniştojavayte gradinata, pık posle vse şte se nameri nyakoy drug za da mu prikaçite vinata. Na tova mu se vika gangrena ili samouniştojenie koeto e nay-kovarnoto a poglednato ot kosmosa e nay-glupavoto i nay-smeşnoto. Sory but fact

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Ynt: Рупските говори
« Reply #50 on: May 27, 2009, 21:23 »
subigi kurt иронизира пък другата група участници напълно осъзнато. Но аз не му се дразня. Всеки си има капацитет.

Мустафа, съжалявам ако съм те обидил. Извинявам се. Ценя мненията ти.

Метка твоята идентичност си е твоя работа доколкото не пречи на моята. Уредът и процеса на ползаве не започнаха със споменаването си от мой пост. Хигиената е важна. И интимна.

Започва мача. Приятни емоции в добри компании пожелавам на всички.




Offline al-fatiha

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 174
  • Gender: Male
Ynt: Рупските говори
« Reply #51 on: May 27, 2009, 21:24 »
За мен abc е един искрен ислямофоб. Нищо, че той ще го отрече.

Познавам писанията му отдавна, от цели други ТРИ форума. Ако наистина уважава нас, мюсюлманите, го приканвам поне тук да се извини за унизителните слова, с които удостоява. Таки думи дори Пасков не използва!

PETER

  • Guest
Ynt: Рупските говори
« Reply #52 on: May 27, 2009, 21:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Приятели, аз ли не довиждам нещо или? Никъде в разказа не прочетох жената с шалварите да заявява, че е българка. Освен това тук :

- Колко човека в Ксанти сте българи?
- Към 2 хиляди сме.

Т.е. жената /или нейния съпруг/ може да са разбрали въпроса като колко хора тук говорите /разбирате/ български  ???



Явно не си гледал този филм:

You are not allowed to view links. Register or Login

Българофобията не прощава. ;)

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Рупските говори
« Reply #53 on: May 27, 2009, 21:40 »
С малка корекция, точната дума е "българщинофобия". Признавам си, че изпитвам подобно чувство.

Но за сметка на това в душата ми има място и за едно друго прекрасно чувство, което пък се нарича "българофилия" и то ще ме държи с изключителен интерес пред екрана на БТВ през следващите два часа.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Рупските говори
« Reply #54 on: May 28, 2009, 13:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Не се заблуждавай, правя си кефа,
като се бъзикам или дразня другите,
предвид това, че 90% от аудиторията
ме ненавижда повече или по-малко,
или поне така обичам да си въобразявам.

Ти си сред интересните членове на форума за мен,
защото често ми даваш поводи да правя такива неща.
Ако те няма ще ми стане по-тъпо.
Това е истина - ако искаш вярвай.


------------------

Сега да продължа старата песен. Като "подпис" ще сложа линка към моите файлове във 4shared. Там има също и мъничко хубава турска и друга мюсюлманска музика, с която по-лесно можеш да зарибяваш помакините да стават туркини ;) По-нататък ще сложа още, а филма за геноцида ще го разкарам, но пак малко по-нататък.

 

You are not allowed to view links. Register or Login
Не се заблуждавай, правя си кефа,
като се бъзикам или дразня другите,
предвид това, че 90% от аудиторията
ме ненавижда повече или по-малко,
или поне така обичам да си въобразявам.

Ти си сред интересните членове на форума за мен,
защото често ми даваш поводи да правя такива неща.
Ако те няма ще ми стане по-тъпо.
Това е истина - ако искаш вярвай.


------------------

Сега да продължа старата песен. Като "подпис" ще сложа линка към моите файлове във 4shared. Там има също и мъничко хубава турска и друга мюсюлманска музика, с която по-лесно можеш да зарибяваш помакините да стават туркини ;) По-нататък ще сложа още, а филма за геноцида ще го разкарам, но пак малко по-нататък.
 

Skıpa mi cw, misleh si çe samo az sım edinaka kurt vıv foruma. Ne se zablujdavay çe se zablujdavam, byah siguren v sıdırjanieto na otgovora ti. Ostavam vıv foruma, priznavam si çe me trogna. Za sega uspya da me vkaraş v sayta si. Şte go razgledam po-podrobno ako namerya vreme. Za prıv pıt byah trit ot tebe, ne go zabravyam no s priziva si umekçi malko provinenieto si. Az si ostavam edinak pod meseçinata i ostavyam lunata za vas zaştoto poveçe se nujdaete ot svetlina. Govoriş za pomakini, turkini a si zabravila za bulgarki, zaşto li?

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Рупските говори
« Reply #55 on: May 28, 2009, 15:41 »
Edin post si mi trila i toy beşe imenno za naşite si bulgarki (ot naşata jilka ;)), no sled kato veçe ste se ubedili çe te sa turkini nyama smisıl ot vızmezdie. Po princip razçitam samo na sebe si a ne na admini i moderatori,eto taka face to face. Hem pişeş tuk hem ne bil tvoy sayta. To i parkovete sa dırjavni no vseki si se razhojda tam ta i tuk e taka, çuvstvay se kato u doma si.
Ako sım za poturçvane bih iskal da zapoçna ot teb( vıpreki çe si priznavaş) za da te usıverşenstvuvam.
A za rezultata toy oşte e 0:0 ( pone mejdu nas)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42