Author Topic: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !  (Read 215843 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #435 on: April 22, 2011, 14:59 »
Щатите искат да извадим Левски от учебниците по история!  :o 8) :D  :) ;)

Американският посланник е изпратил писмо до парламента на република България в което иска Васил Левски да бъде постепенно изваден от учебниците по история, като неудобен за световната демокрация. Ето и аргументите му:

“ Уважаеми народни представители на република България. В унисон със съвременните политически ценности и актуалната икономико-политическа обстановка в света като цяло, и Либия в частност, ние смятаме, че е добре да преразгледате отношението си към Васил Левски, когото вие смятате за национален герой и борец за свобода. За съжаление, след задълбочен анализ на неговите писма (които са основен източник относно идеите които е изповядвал) от наши специалисти по глобална политика и световна сигурност, ние установихме, че те представляват по-скоро пречка отколкото предпоставка за утвърждаването на основни понятия като демокрация, толерантност и свобода в българското общество. Нашите специалисти установиха, че от съвременна гледна точка Васил Левски е по-скоро терорист отколкото борец за демокрация ( в подобен смисъл се изказа и един ваш известен социолог – Андрей Райчев). Действията му за набиране на средства за изградената от него нелегална организация, включват обири и заплахи, което автоматично прави както тях така и организацията му терористични. Изключителната му нетолерантност към враговете на организацията, както и към всички които не споделят идеите и методите му са в пълно противоречие със съвремената тенденция за налагане на толерантността като основна добродетел.

Изключителната му крайност относно наказанията за престъпилите основния закон на организацията, а именно налагането на смъртно наказание, също още веднъж идва да покаже прилики със съвременните терористични и мафиотски организации, което е особенно обезпокоително, като се има в предвид широката популярност на която личността му се радва сред младото поколение и сред българското общество като цяло. Идеите му за общи закони пред които всички да са равни въпреки, че на пръв поглед звучат демократично, поставят в неравностойно положение редица малцинствени етноси, като ги лишава от голяма част от социалните им придобивки. Особенно обезпокоително, на което наблегна и президента Обама е идеята на Левски изразена в едно от неговите писма, че: „Тоз който ни освободи, той ще ни и пороби.“ Това е крайно опасно твърдение разглеждано от съвременна гледна точка, особенно в днешния ден когато международните сили се борят да совободят Либия и редица други държави, и да им помогнат да въведат демокрацията. С това свое твърдение Левски поставя под съмнение всяко едно освободително действие на НАТО, САЩ и съвета за сигурност на ООН, което е предприемано до сега, осъществява се в момента или може да бъде предприето в бъдеще.  То изрично ни посочва като поробители, а не като освободители и борци за демокрация и човешки права, което ние не можем да приемем.

Затова смятаме за необходимо личността на Левски да бъде постепенно премахната от учебниците по история на България, а защо не и в бъдеще заклеймена като идеолог на тероризма. Това може да се постигне, чрез първоначално ограничаване достъпа на младежта до идеите му, като в уроците по история се споменават предимно биографични данни без да се засягат идеите които е изповядвал. Да се наблегне на несъществени въпроси, като този за предателството му или къде е погребан, а писмата му да не се споменават вобще нито цитати от тях. Необходимо е и повече да не се преиздават тефтерчето и писмата му, а тези които вече се намират в гражданите да се изземат под благовиден предтекст. Добре е ако сред обществото посредством видни съвременни общественици, като споменатия по-горе Андрей Райчев, се наложи мнението, че Левски всъщносте един разрушителен елемент действал нелегално и незаконно в рамките на Европейска Турция, част от независимата Османска империя.

Смятаме, че без Левски и неговите идеи, българите ще успеят по-бързо да приемат водещите световни демократични ценности  и да станат една неделима част от съвременното европейско и световно демократично общество.“
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #436 on: April 28, 2011, 21:33 »
Попитали радио Ереван:
- Каква компания предпочитат жените в днешно време?
- Нефтена - отговорило радиото.

*******************************************************
Келнерът:
- Специалитет на нашия ресторант са големите охлюви.
Клиентът:
- Знам, миналият път един такъв ме обслужва.

*******************************************************
Българин и швейцарец се карат кой език е по-труден:
- Ние - казал швейцарецът - пишем "ich bin", а произнасяме "иш бин".
- А пък ние - гордо заявил българинът - пишем "какво", а произнасяме "Ъ".


Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #437 on: May 10, 2011, 15:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #438 on: May 11, 2011, 02:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #439 on: May 25, 2011, 18:49 »
Ето защо Бат' Бойко строи магистралите !  ;D :) ;)

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #440 on: June 07, 2011, 03:17 »
‎17 блондинки седят пред една дискотека и не влизат. Един човек ги пита:
- Що седите тука и невлизате.
-Чакаме осемнайстата защото пише забранено под 18.

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #441 on: June 11, 2011, 14:38 »
Господ извикал Обама, Путин и Борисов и им казал:
- Разочарован съм от това, което се случва на Земята.
- Извиках ви, за да ви кажа, че през 2010 слагам край на света.
- Идете и съобщете това на народите си.
Върнали се те.
Свикал Путин пресконференция и казал: - Имам две лоши новини - едната, че Бог съществува, втората - 2012 е края на света.
Обама казал: - Имам 1 лоша и 1 добра новина - добрата е, че Бог все пак съществува, лошата - 2012 е края на света.
Бойко Борисов казал: - Имам 2 ДОБРИ новини: първата - ще съм ви премиер докато свят светува, втората - с Господ Бог сме си "биз- бизе" ...    ;D :-X ;D

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #442 on: June 25, 2011, 10:15 »
Една неизкъпана статийка!  :o ;D ;)

Мъжът, който не се е къпал от 37 години
65-годишният индиец не си е взимал душ от 37 години и от същото време не е бръснал брадата си. Единствената хигиена, която поддържа, е да си мие зъбите и ръцете За много хора топлият душ след дълъг и уморителен ден е най-нормалното нещо, което може да им се случи.

Не и за Каилаш, който отдавна е забравил какво е това чувство.

65-годишният мъж не се е къпал от 37 години, а от същото време не е бръснал и брадата си (Вж. снимка на Каилаш). Единствената хигиена, която поддържа, е да си мие зъбите и ръцете.

Решението той взел малко след като се оженил. Така го посъветвал местен свещеник, ако иска Каилаш да има здраво момче.

И както се шегуват съседите му –

още по темата
 
Жената с близо 7000 обици по тялото се омъжи
 16 | 36674 10.06.2011
добре, че пак е имал късмета жена му да роди... седем момичета.

Индиецът прекарва дните си в доене на крави и по думите му единственото, което си позволява в края на вечерта, е "огнена баня" - пушене на марихуана, молитви към бог Шива и танц около огнището. Според него това било достатъчно ефективно срещу потта по тялото му.

Семейството му нито веднъж не е успяло да го накара да се изкъпе, макар и всички да са пробвали различни стратегии за убеждаване – плач, заплахи и всякакви условия.

"Отказва и бяга. Опитахме се да го убедим на няколко пъти, но той категорично не иска", обяснява съпругата му Калавати Деви.

"Казва ни, че предпочита да умре, отколкото да си вземе душ. Само един син би променил решението му", обяснява още 60-годишната жена.

В началото Калавати дори отказвала да спи в едно легло с него, но после се замислила, че

все пак трябва да изпълнява съпружеските си задължения и склонила.

Бащата на седем момичета прекарва дните си в усърдна работа, а в регионът, в който живее, температурите най-често достигат до 47°C.

Той знае, че съседите му се присмиват, но е твърдо убеден, че изпълнява божията воля.

"Децата често ми се подиграват, а хората шушукат. Но те не разбират защо го правя. Това решение не е моя, то е божия воля", обяснява индиецът.

Най-малката му дъщеря – Пуджа (16 г.) обаче няма нищо против.

Странното решение на баща й дори я направило по-популярна:

"Съучениците ми непрестанно искат да се срещнат с баща ми. Не спират да ме питат за него и как изобщо е издържал да не се къпе толкова дълго време. В началото се ядосвах, че той е такъв, но сега, след като знам, че нищо не може да се направи, се примирих със ситуацията.“

А думите на мъжа са категорични:

"Ако нямам син, няма да се изкъпя никога вече. Може би в следващия си живот ще си взема един душ."
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #443 on: June 26, 2011, 10:50 »
 
 :)
  You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #444 on: July 18, 2011, 20:12 »
  :)

Призив на Волен Сидеров на националистически митинг на АТАКА във Варна: "Варна на три морета!"

******************************************************************************

Журналист:
- Господин депутат, ще дадете ли интервю за нашия вестник!
- Времето ми е пари!
- Разбирам ви, от редакцията са отделили 100 лева за тази задача. Нека се договорим, 80 лева за вас, а 20 за мен, ще подпиште разписка за 100 лева.
- Става! А каква е темата?
- За рушветите и корупцията!

***********************************************************************************

Предизборна среща с кандидат-депутат.
- Няма да лъжа. - започна той.
Всички наостриха уши.

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #445 on: August 02, 2011, 21:35 »
Помаците в "Болгарията" могат и да оцелеят, ако по-често политически, етически и етнически се смеят!  ::) ;D ;)

Борисов: Омръзна ми да ме преследвате по пет пъти на ден
Министър-председателят Бойко Борисов отново се скара на журналистите, че го следват и му задават неудобни въпроси. Неговото желание било не да се коментира във вечерните емисии какво е казал, а как е направил първа копка на новата магистрала "Марица". /БГНЕС
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Ynt: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #446 on: August 03, 2011, 12:15 »
От Tурция  ;D


Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #447 on: August 22, 2011, 12:19 »

 ;D

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #448 on: August 22, 2011, 19:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login

 ;D

aynen... :)

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: Svetut e ocelyal, zashtoto se e smyal !
« Reply #449 on: August 26, 2011, 01:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42