Author Topic: 3-ти март Честит НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК, Приятели !  (Read 7643 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
"И днес йощ Балканът, щом буря зафаща..."/Иван Вазов/

Клокочи буря. По устните на пролетта.
Лизва корените чак...
И пее песен.
И искри изсича.
От една пропукана, измамлива черта...

...Сълзи. И гняв. И песен (с обърнати
джобове като развети знамена).
Чупят въздуха лъжовен. Над озлатената
невъзвратимо,
изконна
българска земя.

Придошлата, на дрезгавото време -
бялата, червената, зелената
боя - измива сенките от черномътните
порои на стръвта...
...И запяват водопадите...
А от опънатото дъно,
омотан от зимния си сън,
очи болезнено отваря - разбуленият
вече малък кълн.
Със мириса на хляба майчин. В сърцето на
утрешни зърна. Живи капки, от спомена
сакрален. Хукват по звънналите
релси на кръвта...

Нека тази шепа пръст, от която сме
родени. Пила истини, и вино, и тъга...
Безмилостно да ни пари днеска по
забързаните грешни ходила.
Все сякаш не сме разбрали още -
своя южен смуглоземен рай...
...И отразява слънцето короната й стара.
И преданието древно за хайдушкия юнак.
Който на въжето, с риза обеляла, пеел
на Балкана песента - докрай...
В.И.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Аз съм от България

В глобуса погледни в глобуса,
там горе, от ляво.
На земята, земя много,
България е малка но е една.

А ти приятелю, от каде си.
Говориш ми за величини, Ха.
Имате ли планини, и бистри реки,
а розово масло от рози. А кажи.

Имате ли Черно море, не синю е,
Стара планина, Пирин, и Рила,
Да видиш само как се боричкат,
а Родопите, аах Родопи Родопи.

Търся навсякаде свободата.
А ти приятелю, познаваш ли я.
Кажи ми искам да я поздравя,
със нея да творя, и да летя.

Автор Ибрахим Бялев

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Национален празник ли? Освобождение ли?

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline fotakiev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
You are not allowed to view links. Register or Login
Национален празник ли? Освобождение ли?

You are not allowed to view links. Register or Login
Честит Празник на всички, които празнуват!

Това е национален празник за всички ,които се радват че България е вече свободна държава,а не Турска провинция.
Има хора не празнуват 3-ти март за празник защото бленуват за турските времена преди освобождението, или са русофоби и не приемат датата.
В случая автора на статията е Русофоб,а посващият я във форума ... не празнува :)

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Честит Празник на всички, които празнуват!

Това е национален празник за всички ,които се радват че България е вече свободна държава,а не Турска провинция.
Има хора не празнуват 3-ти март за празник защото бленуват за турските времена преди освобождението, или са русофоби и не приемат датата.
В случая автора на статията е Русофоб,а посващият я във форума ... не празнува :)


Някой хора си позволяват да определят кой какъв е даже и забраняват да се коментира или критикува някакъв си празник, който е от доста скоро време и няма да е за дълго, поне аз така мисля. Но въпроса е колко ни обединява и от колко се празнува и как се празнувау не искам да давам никакви примери, дали другите освободили се от турско робство държави празнуват тази дата като национален празник.
Иначе не съм против никакъв празник това е хубаво нещо стига да знаем как да го празнуваме.

Offline fotakiev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
You are not allowed to view links. Register or Login

Някой хора си позволяват да определят кой какъв е даже и забраняват да се коментира или критикува някакъв си празник
А някой хора и конкретно ти ibrahim65 толкова сте ви развити фантазиите,че чак и послъгвате,за да сте убедителни.
Хайде сега да бъдете така добър да ми кажете къде съм забранявал да се коментира или критикува?
Това което направих беше да честитя празника и да кажа за кого във България не е празник и защо.
Ако смяташ ,че думите ми не са верни, не лъжете,а се дръжте достойно.Хората четящи в сайта са достатъчно интелигентни да преценят всичко.

You are not allowed to view links. Register or Login
който е от доста скоро време и няма да е за дълго, поне аз така мисля. 
Празника се празнува от 1880 година,доста скоро нали? :)
А като гледам вчера колко много хора имаше в цяла България,още бая ще да се празнува ;)
Пак казвам,като добавям,че е разбираемо и логично това, че за имащите се за турци в България, милеещи за република Турция 3-ти март не е никакъв празник.


You are not allowed to view links. Register or Login
Но въпроса е колко ни обединява и от колко се празнува и как се празнувау не искам да давам никакви примери, дали другите освободили се от турско робство държави празнуват тази дата като национален празник.
3-ти март се празнува независимостта на свободна България.казано иначе ,България 500 години е зависима,а сега отново е свободна.Едва ли българите ги интересува другите държави какъв празник имат за национален.Българите щом смятат този празник за национален,следователно е голяма радост ,че вече не са част от турската империя.Нека не се забравя,че другите държава се освобождават по-рано,а България по-късно.Да не се забравя,че другите държави са превзети или са станали зависими също по-късно(говоря за държавите на Балканите).Да не забравяме и ,че в България е имало най-много въстания и са потушавани на-кърваво.Следователно българите е имало за какво да се радват толкова през 1880 година,че да започнат да честват този ден за национален празник.


You are not allowed to view links. Register or Login

Иначе не съм против никакъв празник това е хубаво нещо стига да знаем как да го празнуваме.
Радвам се,за което.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Честит Празник на всички, които празнуват!

Това е национален празник за всички ,които се радват че България е вече свободна държава,а не Турска провинция.
Има хора не празнуват 3-ти март за празник защото бленуват за турските времена преди освобождението, или са русофоби и не приемат датата.

Не се изисква да си много интелигентен или пък да си много добре запознат с българската история за да разбереш че България никога не е била Турска провинция.
Ако има хора които не празнуват този празник и ''бленуват'' за Турски времена то това не е тяхна вина а е вина на такива като тебе които си мислят че БГ е само тяхна.
------------------------------------------

Една свободна и демократична страна като България би трябвало да покани и турски представители на годишните чествания от обсадата на Плевен или Шипченските боеве не само като уважение към противника си, но и като добросъседско отношение към Турция, от която де-факто зависи и ще зависи до голяма степен развитието на България.   
You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42