Author Topic: НОВИНИ - NEWS - HABER  (Read 1037387 times)

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #60 on: October 07, 2010, 13:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ти какво се опитваш да кажеш, че като си помак и мюсюлманин си над закона и никой не може да ти държи сметка за нищо ли? Щото току виж ще вземеш да се обидиш. Айде осъзнай се малко и не се самозабравяй.
Искам да кажа,че никой не може да бъде преследван и от полиция и прокуратура въз основа на предположения.
Иначе, никой няма право да ми държи сметка ,при условия че не нарушавам закона. Сметка може да ми се държи единствено ,ако съм го нарушил.
Дори и да имам намерения да го наруша Закона ,пак не може да ми се търси сметка,защото подсъдно е деянието ,а не намерението.
 Това се опитвам да  кажа,а това,че съм помак и мюсюлманин или какъвто и да съм ,не ме прави над Закона и над другите , но не е нормално Закона и служителите на Закона  да ме подценяват,защото пред Закона всички са равни ,но и закона трябва да се отнася справедливо и равно към всички. Айде осъзнай се малко и не се самозабравяй

sirrio

  • Guest
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #61 on: October 07, 2010, 14:40 »
А ти тогава откъде си сигурен, че въпросните имами не са нарушили закона? Никой не може да твърди това или противното, докато не завърши следствието или не се поизнесе съдът. Не е в твоите компетенции да преценяваш веднага кой е виновен и кой невинен. Затова си има съоветните институции - следствие, съд, прокуратура и т.н.

You are not allowed to view links. Register or Login
Искам да кажа,че никой не може да бъде преследван и от полиция и прокуратура въз основа на предположения.
Иначе, никой няма право да ми държи сметка ,при условия че не нарушавам закона. Сметка може да ми се държи единствено ,ако съм го нарушил.
Дори и да имам намерения да го наруша Закона ,пак не може да ми се търси сметка,защото подсъдно е деянието ,а не намерението.
 Това се опитвам да  кажа,а това,че съм помак и мюсюлманин или какъвто и да съм ,не ме прави над Закона и над другите , но не е нормално Закона и служителите на Закона  да ме подценяват,защото пред Закона всички са равни ,но и закона трябва да се отнася справедливо и равно към всички. Айде осъзнай се малко и не се самозабравяй

sirrio

  • Guest
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #62 on: October 07, 2010, 16:17 »
tersid, виж за какво става дума. Затова ти казвам да не бързаш да съдиш кой крив и кой прав.

Ходжа обучавал деца на радикален ислям

Главният ръководител на българския клон на ислямистката организация "Ал Уакф Ал Ислями" е ходжата на Сърница Саид Мутлу.

Това заяви наблюдаващият прокурор по случая от прокуратурата в Пазарджик Нели Попова след вчерашната операция на МВР и ДАНС в няколко селища, при която, според официалното съобщение, са открити голям брой пропагандни материали с радикално съдържание, проповядващи религиозна омраза и промяна на конституционно установения ред.

Прокурорката заяви, че Саид Мутлу и останалите членове на организацията са наблюдавани в продължение на 2 години, като за целта са използвани и специални разузнавателни средства.

По думите на Попова, българският клон е учреден в Истанбул и разполага с програма, "чиято дългосрочна цел е ислямизация". Финансирането на дейността се осъществява от Саудитска Арабия през Турция, като парите достигат до страната ни незаконно, добави прокурорът. Според Нели Попова, Саид Мутлу разполага с лектори, които обучават момчета и момичета срещу месечно възнаграждение, а подрастващото поколение се наблюдава от платени застъпници. Организацията разполага със свои квартири за пропаганда в Благоевград, Пловдив и София, каза още Попова.

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #63 on: October 07, 2010, 16:24 »
Благодаря ,Сирио.
Но виж какво пише на края в същатата статия дето ми я свеждаш.

"За установяване съдържанието на иззетата литература ще бъдат необходими няколко месеца, тъй като трябва да бъде преведена от арабски. По тази причина засега няма годни доказателства и срещу никого не са повдигнати обвинения".

You are not allowed to view links. Register or Login

Е ,как са разбрали,че тези материали проповядват ненавист и промяна на конституционния ред ,и то без да са ги превели.

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #64 on: October 07, 2010, 16:40 »
Между другото ,признавам си ,че аз лично съм чел ислямски материали в които става въпрос за основите на Ислямската държава, но не се безпокой в тях 
за ненавист и за  подмяна на конституционния ред,въобще не става въпрос.Но ,това не ме прави "талибан" дотогава,докато не почна да проповядвам или да действам в тази насока. А ,така също съм чел материали и за основите на комунистическата държава ,основите на християнската държава ,,нацистката държава и . т. но  не съм нита комунист, нито християнин ,нито нацист като оня дето се изтъпани пред парламента с черна фанелка дето е станал за 4 ти километър и дето срами България .

sirrio

  • Guest
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #65 on: October 07, 2010, 16:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"За установяване съдържанието на иззетата литература ще бъдат необходими няколко месеца, тъй като трябва да бъде преведена от арабски. По тази причина засега няма годни доказателства и срещу никого не са повдигнати обвинения".

You are not allowed to view links. Register or Login

Е ,как са разбрали,че тези материали проповядват ненавист и промяна на конституционния ред ,и то без да са ги превели.

Ще са необходими няколко месеца да се преведат ВСИЧКИ конфискувани материали (няколко кашона). А част от тях явно вече са преведени или има неоспорими доказателства за наличието на такива, проповядващи ненавист и промяна на конституционния ред. Както и да е - съдът ще реши...

Offline Силвия

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 340
  • Gender: Female
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #66 on: October 07, 2010, 16:56 »

You are not allowed to view links. Register or Login
Тук не става въпрос за един имам или ходжа, тук става въпрос за всички нас , а когато има отношение към всички нас значи става Въпрос за Възродителен и Наказателен процес срещу религиозната свобода на помаците в България.


Не, не става въпрос за всички вас.
Нито за никакъв възродителен процес, нито за посегателство срещу религиозната свобода.

Ако не си даваш сметка в какво време живеем и колко атентати се случиха в последните години в различни страни по света, ако приемаш като посегателство над религиозната свобода това, че органите на която и да било демократична страна са длъжни да бъдат бдителни срещу опитите на определени хора или фондации или среди да използват исляма не като религия, а като политика и идеология в световен мащаб, и то войнстваща, опасна идеология, това не е балансирано и разумно отношение, а отношение на смесване на различни неща.



Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #67 on: October 07, 2010, 16:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Както и да е - съдът ще реши...
Това не може да отиде до съда ,от одеве насам ти говоря,че няма основание за това. Дори и има  такава литература дори и да е "ислямистка " ,дори и  да проповядва екстремизъм никъде в НК не е записано ,че четенето на такава литература е престъпление.

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #68 on: October 07, 2010, 17:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Ако не си даваш сметка в какво време живеем и колко атентати се случиха в последните години в различни страни по света, ако приемаш като посегателство над религиозната свобода това, че органите на която и да било демократична страна са длъжни да бъдат бдителни срещу опитите на определени хора или фондации или среди да използват исляма не като религия, а като политика и идеология в световен мащаб, и то войнстваща, опасна идеология, това не е балансирано и разумно отношение, а отношение на смесване на различни неща.

Тук не говорим в глобален мащаб, тук говорим само за нас. До ден днешен ,няма индикации от наша страна за превръщането исляма в политическа идеология.

Offline Силвия

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 340
  • Gender: Female
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #69 on: October 07, 2010, 19:47 »

You are not allowed to view links. Register or Login
Тук не говорим в глобален мащаб, тук говорим само за нас. До ден днешен ,няма индикации от наша страна за превръщането исляма в политическа идеология.


Светът от известно време, вярваш или не, е малко като "голямо село".
Нито България, нито много други страни могат да бъдат някакви напълно изолирани "острови" в него.



Offline Силвия

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 340
  • Gender: Female
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #70 on: October 07, 2010, 19:58 »

You are not allowed to view links. Register or Login
Това не може да отиде до съда ,от одеве насам ти говоря,че няма основание за това. Дори и има  такава литература дори и да е "ислямистка " ,дори и  да проповядва екстремизъм никъде в НК не е записано ,че четенето на такава литература е престъпление.


Казваш "дори и да провяда екстремизъм". Проповядването на експремизъм е криминализирано и във върховния закон.


Из Конституцията на Р. България:

Чл. 44.
(2) Забраняват се организации, чиято дейност е насочена срещу суверенитета, териториалната цялост на страната и единството на нацията, към разпалване на расова, национална, етническа или религиозна вражда, към нарушаване на правата и свободите на гражданите, както и организации, които създават тайни или военизирани структури, или се стремят да постигнат целите си чрез насилие.



Чл. 37.
(1) Свободата на съвестта, свободата на мисълта и изборът на вероизповедание и на религиозни или атеистични възгледи са ненакърними. Държавата съдейства за поддържане на търпимост и уважение между вярващите от различните вероизповедания, както и между вярващи и невярващи.
(2) Свободата на съвестта и на вероизповеданието не може да бъде насочена срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала или срещу правата и свободите на други граждани.


Чл. 58.

(2) Религиозните и другите убеждения не са основание за отказ да се изпълняват задълженията, установени в Конституцията и законите.





Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #71 on: October 07, 2010, 22:15 »
Силве, може би ти си единствения човек от другите ,който гледаше от друга плоскост на нещата. Погледни  пак,нема какво толкова да стане. Цитираш ме  и в бързината бъркаш.Днес за за първи път ми се случва да потретвам думите си .Всяка една литература  проповядва  и то е така, но когато един човек проповядва е друго/ в случая казвам  "литература" - разглеждайки писмените източници за всяка религия  като литература/
Сега кажи четенето на "ислямистка литература " престъпление ли е или не е   .
И след като по съвест ми отговориш  ,кажи кой нарушава Конституцията? -органите които трябва да съблюдават спазването и  или онези които трябва да я спазваме и четем религиозна литература.


Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #72 on: October 07, 2010, 22:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Светът от известно време, вярваш или не, е малко като "голямо село".
Нито България, нито много други страни могат да бъдат някакви напълно изолирани "острови" в него.
Не може да разглеждаме света" общо взето". Ние живеем в България и тя е преди всичко друго,разбира се в глобален мащаб..
Просто повярвайте ,че е най доброто място за живеене и не пречете на ближния.

Offline dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 558
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #73 on: October 07, 2010, 22:30 »
silvia, не разбирам в каква връзка цитираш Конституцията ???
Мисля, че tersid беше достатъчно ясен в поста си, за да изопачаваш думите му. Но в тази връзка да те попитам - четенето на "Майн Капф" престъпление ли е?

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Re: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #74 on: October 07, 2010, 22:53 »
Конституцията е хубаво да се цитира -с повод и без- все пак е основният закон и е хубаво да се припомнят някой неща- за да не се бърка.
А четенето на Майн кампф си е четене примерно дотолкова- доколкото не вземе да се вярва сляпо на глупостите  написани там.
Думите писани или изказани на глас са както е казано в библията - семена хвърлени в почвата и в зависимост от това дали тя е камениста или плодородна те поникват или не поникват.
Но нека не забравяме и за основният етап в земеделието -почвоподготовката.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42