Author Topic: Да се представим.!  (Read 15584 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline osoitza

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 51
Да се представим.!
« on: September 30, 2009, 14:18 »
Това е стандартна тема във всеки форум..
тук хората,  които желаят разбира се, може да кажат няколко думи за себе си .

Аз съм на мъж на 26 г активно се интересувам от социология , "оществена психология" така да се каже, миналия настоящия и бъдещия път на общества.
За мен помаците са непознато общество с което се  "сблъсках"  за сефте това лято и прикова внимнието ми. Надявам тук да успея да разбера повече за тях/вас.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Re: да се представим...
« Reply #1 on: September 30, 2009, 15:12 »
osoitza клавиатурата ти нещо засича. Оправи си буквата "б".

Групата по посрещането ще мине по-късно.

Offline osoitza

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 51
Re: да се представим...
« Reply #2 on: September 30, 2009, 16:28 »
заяжда предклавиатурното устройство...... ;D
група по посрещания не искам.  По скоро искам да е ясно кой съм и какво правя тук, за да не ме бъркат некои други :)

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
Re: да се представим...
« Reply #3 on: September 30, 2009, 17:51 »
Мисля че  идеята е добра , дасе знае кой какъв е и за какво е тук. :DТака ще улесним и модераторите . ;)Добре дошъл osoitza и кое по точно те впечатли в помаците? :)

Offline nezir_9

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 316
  • Gender: Male
Re: да се представим...
« Reply #4 on: September 30, 2009, 18:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
това е стандартна тема във всеки форум
тук хората,  които желаят разбира се, може да кажат няколко думи за себе си .

Аз съм на мъж на 26 г активно се интересувам от социология , "оществена психология" така да се каже, миналия настоящия и бъдещия път на общества.
За мен помаците са непознато общество с което се  "сблъсках"  за сефте това лято и прикова внимнието ми. Надявам тук да успея да разбера повече за тях/вас.

ДОБРЕ ДОШЪЛ!

За нас също ще бъде удоволствие да ти се представим.
Питай за каквото се сетиш.
Можеш да задаваш въпроси и на е-мейлите.
Ако си от София или имаш път на там можем да изпием и по едно кафе, дет'се вика!

Offline osoitza

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 51
Re: Да се представим.!
« Reply #5 on: October 01, 2009, 01:35 »
благодаря на всички

ами какво ме впечатли. Първо може би трябва да кажа че съм израстнал в консервативно(хриситянско евентуално) семейство което спазва традициите и при това в едно малко село сгушено в полите на Стара Планина(Осойца му е името за голяма изненада ;) )
Без допир с други култури и всичко което съм успял  да поема е било от училище телвизията и смейството. До към 22  не съм имал сериозен сблъсък с други култури.
Тогава се запшознах с Беркан, македонски турчин който ме удиви с интелигентността си - знаеше 5-6 езика беше изключително приятелски настроен изкарахеме една седмица на Охридското езеро в приятна комапния а после ми дойде и на гости в София и прекарахме няколко хубави дни. Прдрасъдаците с които бях израязснал се напукаха. Това е първия мюсюманим мой приятел пък и то турчин! С времето осъзнавах ограничеността на моята среда еднотипни българи (християни - атеисти) с които бях общувал като до онзи момент варираха от дървени шопи до инелигентни "Софиянци" ;). От тогава се запалих по това да опознвам култури и общества за които преди това не съм знаел нищо а всъщност са били "до мен.."/македоници,сърби албанци.../
Това лято определни пътища ме закараха в Кърджали.
 В съзнанието ми до преди това изплуваше един консервативен град пълен (вероятно) с още по консервативни турци(тук вече бях лишен от предрасъдака за  "злите" мюсюмани т.е враговте) и не знаех какво да очаквам. Какво баче заварих? Едни прекрасни хора, да повечето ск оито контактувах бяха българи, но далеч не всички, някои бяха турци  а "конесрвативни" беше последното нещо което можеше да ги  опише. Запознах и със Софи - инелигентно момиче което учи в  Щатите  - помакиния/поне на половина ;) / замислих се за тези хора, които до този момент  за минавали някак си  ей така около мен /майка ми е от Хаджидимово/ а аз нищо не знам за тях!!!

Та сега със жадни шепи се опитвам да поема повече от това общество наречено "помаци". Както виждам доста разнородно, но чета ... с удуоволствие бих чел и още смислени неща за вас. Не мисля че има нужда да питам много . Първо  ще се постарая да причета всичко после ще видя какво неми е ясно. Ако пък накрая съумея ще напиша какво съм разрал. Така че от мен не очаквайте много писаници.


Незир, в София съм с удоволствие бих пил едно кафе :)

поздрав,
Стоян

п.с.
трудно не оправям да разбера кои мюсюманиски имена са женски и кои мъжки
ако някой му збъркам пола да не се сърди :)

EVROPOMAK

  • Guest
Re: Да се представим.!
« Reply #6 on: October 01, 2009, 10:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
.... други култури .... .... предрасъдаците ...... от Хаджидимово ... а аз нищо не знам за тях!!!

Здрасти, здрасти, Усойски с Хаджидимовски корен!  :)
В живота, всеки, дори и ние Помаците, докато крачим има какво да опознаваме и себе си и другите!
Гледам, че корена ти е от Хаджидимово, район пълен с много свестни християни, както и с много свестни и съвестни помаци! Ех, може  да има и не чак толкоз, и от двете групи, но това са дребни неща!
Тъй като имаш родов корен от този край, също много впечатления може да се съберат и от тамошните християни и близките твои по-стари родственици, което ще е също много интересно и за теб и за нас, без значение от коменатарите, предубедени или не!  8)
Така, че опознаването и познанието е ключа и към изкуственото създадена мъглявина около и спрямо Помаците!
Но, радвай се и на по-хубави безоблачни времена в тази област, те Помаклъка не са толкоз страшни, както ги описват и то особено в тези райони около Хаджидимово и целият ЧЕЧ и нататък по Родопите!  ;)
На добър час!  ;)

Offline Демир Чобанов

  • Member
  • **
  • Posts: 21
Re: Да се представим.!
« Reply #7 on: October 01, 2009, 21:01 »
Аз съм Демир. Приятно ми е. От района на Златоградско съм. На 24 години. :)

Offline bggrazdanin

  • Member
  • **
  • Posts: 20
Re: Да се представим.!
« Reply #8 on: October 02, 2009, 06:05 »
Здравей Демире, това лято разбрах, че и в Златограде имало помаци. Видях една бабка в шалвари и е затоворих

Norwich_FC

  • Guest
Re: Да се представим.!
« Reply #9 on: October 02, 2009, 10:38 »
zdr. Kazvam se Nikolay na 20 g. i sym student v Plovdivskia universitet. Pomak sam ot Devinsko. Shte se radvma da namerai tuk priateli, a zashto ne i da se stigne do tam, 4e da se vidim najivo.
ne znam dal ie tuk mqstoto da spomena, no az hvashta na WiFi signal i interneta m ie izcqlo zavisim ot komshiite. na BTK se padam. Ot mnogo forumi taka sa me gonili i banvali poneje mi se smenq Ip-to postoqnno - no nali sym beden student gledam pone neta da e bezplaten.

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
Re: Да се представим.!
« Reply #10 on: October 02, 2009, 12:18 »
Здравейте и двамата , Димитър и Николай, надявам се сайтът да ви хареса и да намерите добри приятели тук . ;)Поздрави отмен. :)

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Re: Да се представим.!
« Reply #11 on: October 02, 2009, 13:54 »
Едно ми стана ясно от всичко това. Който познае ще му подаря кравата си. :D

Offline al-fatiha

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 174
  • Gender: Male
Re: Да се представим.!
« Reply #12 on: October 02, 2009, 13:55 »
Никола, и ти ли си поредният, който не разбра, че това място не е за ислямофоби.

Нямаш право да насилваш помаците да бъдат българи. Те са по-хора от много българи.

Бъди си християнин, ходи си църква. А ние ще си останем в джамията, където е нашето упование - Аллах и Неговия Пророк Мухаммад (с. а. а. с.).

С тези неща, които набързо изказа, за мен си някакъв нов животински вид - хибрид между националист, комунист, фашист и палячо.

Глупостта на някои псевдоисторици няма край. Аз съм чел дипломна работа, в която се твърдеше, че и хан Кубрат е бил християнин (!) Ограничавайте процента на абсурдите, братя българи!

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Re: Да се представим.!
« Reply #13 on: October 02, 2009, 13:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Нямам добри чувства към цигани и турци, но Вас това не би трябвало да Ви тревожи, защото сте помаци, т.е. Българи.

 Моето мнение е, че Вие не сте помаци а сте турци, криете се зад думата "помак" и се опитвате да подпомагате турцизацията на моята родина, и за това Ви осъждам!

А ,това не ми стана много ясно.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42