Author Topic: Erdoğan; "Bulgaristan'da ki Türkler bütün haklara sahip" !  (Read 8227 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daylek

• Adviser
  • pomakinka gorda sam jena... SorguluYorum
Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yaptığı ziyarette, “Bulgaristan’daki Türkler, Bulgar vatandaşları gibi bütün haklara sahipler,” dedi.

Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile bir araya geldi. Görüşmeden sonra yapılan basın toplantısında, "Bulgaristan'daki Türk azınlık mensuplarının, ülkenin istikrarına, refahına ve gelişimine huzur içinde katkısı olan ve ikili ilişkilere ilave bir boyut katmak suretiyle Bulgaristan'ın güçlenmesine vesile olması temennimizdir." şeklinde konuştu.

İki ülke arasında yoğun bir işbirliği süreci yaşandığını belirten Erdoğan, "Bu işbirliği sürecinde inanıyorum ki, gerek askeri, gerek siyasi, gerek ticari, ekonomik, gerek kültürel çerçevede yaptığımız bu anlaşmaların izleri bizleri çok daha güçlü yarınlara birlikte götürecektir." dedi.

Erdoğan, AB süreci içerisinde Türkiye'nin yanında olan Bulgaristan'ın desteğinin bundan sonra da devam edeceğine inancının tam olduğunu belirtti.

Bulgaristan'ın seçilmiş Başmüftüsü Mustafa Aliş Hacı'yı Grand Otel Sofya'da kabul eden Erdoğan, kendisiyle bir süre görüştü. Başmüftü Hacı, görüşmeden sonra görüşmenin olumlu geçtiğini ve Başmüftülük konusunda destek istediklerini söyledi.

Erdoğan, basın toplantısında başmüftülük sourunyla ilgili şunları söyledi: "Bu konuda çok kısa bir zamanda demokratik ölçüler içerisinde müftülerin katılımıyla yapacakları seçim olacaktır. Ve güvenliğini aynı şekilde değerli meslektaşımın ifade edeceği şekilde bu seçimle birlikte atılacak adım inanıyorum ki bir huzuru bir rahatlamayı getirecektir. Bu, Bulgaristan'ın kendi iç meselesidir ve bu meselde huzur ve mutluluk her kesimin arzuladığı bir netice olduğuna inanıyorum."

You are not allowed to view links. Register or Login 

Offline daylek

• Adviser
  • pomakinka gorda sam jena... SorguluYorum
Re: Erdoğan; "Bulgaristan'da ki Türkler bütün haklara sahip" !
« Reply #1 on: October 07, 2010, 14:37 »
Hiç kimse kimsenin umrunda değil kimse kusura bakmasın,  buda kapak olsun efenim isteyene...

Ben söylemiyom valla ne söylüyosa kendi söylüyo, e tabi bu doğruysa burda derdini anlatan onlarca sayfada yazan insanlarda yalan söylüyor o zaman !

Offline AlperenKIRIM

• Advanced member
« Reply #2 on: December 05, 2010, 16:07 »
Hakları bilip ve kullanabilmekte ayrı bir marifet :)

Offline deniz7

• Senior member
« Reply #3 on: December 05, 2010, 16:37 »
a prevoda kadee?

Offline AlperenKIRIM

• Advanced member
« Reply #4 on: December 06, 2010, 00:27 »
v rechnika

Offline deniz7

• Senior member
« Reply #5 on: December 06, 2010, 13:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
v rechnika
nyu yen me ves lince kiter mun diols ben ver terah nikel mert li no sya ben?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42