Author Topic: КАК СЕ ПЕЧЕЛИ?  (Read 3274 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gece yolcusu

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 297
КАК СЕ ПЕЧЕЛИ?
« on: October 16, 2010, 12:31 »
Приказка за ГОЛЕМИ хора...

Тази приказка няма да бъде като другите,тя не започва с имало едно време или в бъдеще ще има нещо и някои,тя живее във всеки от нас... Аз знам тази приказка от сънищата си... Тя разказва за смисъла на нашето съществуване, тя не дава отговори, които търсим,но човек може да намери надеждата в нея.
Има някъде,дали наистина или само в нашите съзнания или поне в моето ,свят от богове,който е идеален.Всичко в него е подредено и чудесата са реалност.Тази картина е невероятна, тъй като нито времето , нито пространството ги има като понятие.
Веднъж едно малко дете,което живеело в този идеален ,подреден,красив и изпълнен с вълшебства свят ,попитало една от богините ,защо възхваляват пространството в което живеят, защо придават толкова прекрасен вид на заобикалящата ги обстановка- тогава тя отговорила: Мило дете ти не разбираш все още красотата и не можеш да я осъзнаеш, но ще дойде момент в които ще разбереш защо се възхищаваме на нашия свят.Тогава детето се заинатило и започнало да любопитства още повече,но богинята не му дала отговор , а отвърнала: Ще те пратя на пътешествие в което ще получиш отговор на всеки въпрос, които ми зададе , но отговорите ще идват след препядствията които ще преодоляваш, понякога ще е трудно, ще боли, ще разбереш истинското понятие на думи като; отговорност, сила, стимул,красота,любов,приятелст во,лъжа, измама и др. ...
И точно това се случило,детето се родило в средностатистическо семейство, имало братче и сестриче, баби, лели, и много братовчеди.Разбирасе то не помнело нищо от миналия свят и изобщо не осъзнавало съществуването му- така започнало неговото пътешествие...
На петият му рожден ден детето вече осъзнавало света около него и започнало да прави разлика между добро и лошо... сблъсквало се със ситуации които го карали да бъде тъжен или щастлив , но той все още не разбирал напълно случващото се.
Първият отговор, които получил бил за подкрепата и истинската любов.Едва на 12 години той загубил майка си в катастрофа.В неговите очи всичко се сринало , разбрало какво е силна болка,която те убива бавно и мъчително, разбрало какво е самотата, тъгата , но в този тежък момент семейството му го подкрепило.Дало му опората,надеждата и силата да продължи напред... тогава то оценило истински тях и разбрало колко са му необходими и преданни.
Времето минавало, а детето растяло и ставало мъж.
След години на сериозно обучение и усилен труд, той изградил себе си и постигнал голям успех както в любовта така и в кариерата...Имал много приятели и желаната жена, всичко било идеално до момента , в които то трябвало да научи следващия урок.
В един мрачен ден,загубил цялото си състояние, а с него и приятелите си, които мислел за истински.Усетил какво е предателството,лицемерието,изм амата и усетил колко силно ранява тя.Той обаче осъзнал и друго, силата на любовта, защото с помоща на истинската жена той стъпил на краката си. Научил и този урок...
Дошъл прекрасният ден в които му се родил син,а след година и дъщеря,но както предполагам се досещате дошъл следващият момент за отговор.Той трябвало да разбере, какво означава да си базсилен и да не можеш да направиш нищо, да повярва в късмета, чудесата и да се научи да се моли...
На 2 г. неговият син се разболял много тежко,картината не била обнадеждаваща, докторите били скиптични.Нищо друго не му оставало освен да се моли и да вярва в чудесата, колкото и нереално да му звучели дотогава...за щастие детето се оправило, но мъжът научил още нещо...
Този мъж сега навярно е някъде около нас, а може да си ти или ти и сега да идва момента за друг урок или нещо друго...Аз не знам...
Това намерих в моите сънища,не знам дали съществуват световете, не знам и къде ще отидем но аз ще повярвам сляпо, защото друго не ми остава.
Ти сам избери в какво да вярваш и сам намери полуката, защото всеки има своите випроси и затова получава съответните отрговори...

Диана Стойчева..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42