Author Topic: Нима трябва да си затваряме очите пред проблемите на Помаците?  (Read 56047 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Radoslav със какво излагам ПОМАЦИТЕ ще можиш ли да ми кажиш,специялно теб те гонят някакви турци или трябва да няма никой тук.
Според мен трябва да има активни и от Гърция и от Македония и от цял свят ти защо не докараш няколко човека ще ти сме благодарни дори да са и от вашата Дружба родина.
Като си ходих на село им показах форума ама хората се размяха и казаха че нямат кво да правят тука щото пишат само някви турци а уж бил помашки форума.

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
  Е,има известна разлика между твоето мнение и историческите факти.Вземи попрочети,разрови се.

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Оставето го, не го рийте повече. С цялото си нахалство определя хората по етнос, сигурно му е навик останал по наследство. :D :D
Ама си нагъл бе

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
  Е,има известна разлика между твоето мнение и историческите факти.Вземи попрочети,разрови се.
За Ататюрк ли? Не мерси не ме интересува.

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
За Ататюрк ли? Не мерси не ме интересува.
  Не,за теб и произхода ти.

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
На мене произхода ми е ясен. Ти кажи кво мислиш, какви сме ние помаците според тебе?

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Малко е дълго за обясняване.С две думи само - според мен ние сме били славяни,които са приели исляма.Никога не сме имали самосъзнанието на българи,даже поради простата причина,че Родопите през по-голямата част от историята на България са били под управлението но Източната Римска империя - Византия.Християнството също не е било популярна религия,нищо че е била официална и в двете държави,под чието управление сме били в различно време.През Средновековието предците ни са изповядвали своите езически ритуали и са имали свободата да го правят.Именно затова са се заселили при нас и богомилите-пак славяни,без българско самосъзнание.Впоследствие по едни и ли други причини са приели исляма.
  И сега като си идеш на село и си заведеш приятел от Пловдив например,ще те попитат-българче ли е или си е от наште?Замисли се защо е така.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
На мене произхода ми е ясен. Ти кажи кво мислиш, какви сме ние помаците според тебе?

Стоян Динков е категоричен - Помаците в болшинство са Печенези. За това в някои раёни Помаците се самоопределят като Турци.
Куманите и Аварите също са Тюрки. На запад това вече не се и успорва, а за Булгарите още се търси подходяща формула която да уйдиса на съвременните българи.  :D :D :D

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Radoslav защо не играеш открито не ти ли омръзна да играеш една и съща роля.
Сега пак ще те потупат по рамото ти за тях си голямата работа няма що.
ПОМАК със българско самосъзнание   ??? манджа с грозде  ;D


Да аз съм Помак, кадето и да съм Помак,
има ли по леко от това, да съм аз Помак.
Да аз съм Помак,за вас и за тях Помак,
има ли по гордост от това, да съм аз Помак.

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
Че сме славяни славяни сме ама българите също са славяни бе мой. А пък от де разбра кво самосъзнание са имали богомилите не разбрах. Хората са си от България и там им е възникнала религията следователно си е доста вероятно да са имали българско съзнание. А пък тва за българин ли или наше момче си идва от друго нещо. Щото навремето за старите хора българин е значело християнин ама сега не е така точно.  И не знам колко не са били християни ама до Барутин има камъни останали от една църква и то не малка.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
А тези какви са те казват че са ПОМАЦИ  :D или и те са ... ;D

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Стоян Динков е категоричен - Помаците в болшинство са Печенези. За това в някои раёни Помаците се самоопределят като Турци.
Куманите и Аварите също са Тюрки. На запад това вече не се и успорва, а за Булгарите още се търси подходяща формула която да уйдиса на съвременните българи.  :D :D :D
А бе като сме тюрки що грам турски не знаем и никога не сме знаели бе? Ами винаги сме си говорили български диалект? Що сме бели и руси а не сме като тия в Анадола де ги дават по филмите? Ай не ми се слушат глупости вече.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Че сме славяни славяни сме ама българите също са славяни бе мой. А пък от де разбра кво самосъзнание са имали богомилите не разбрах. Хората са си от България и там им е възникнала религията следователно си е доста вероятно да са имали българско съзнание. А пък тва за българин ли или наше момче си идва от друго нещо. Щото навремето за старите хора българин е значело християнин ама сега не е така точно.  И не знам колко не са били християни ама до Барутин има камъни останали от една църква и то не малка.

Да да , там дето има много камъни обезателно е имало църква. Така казваха и червените фашисти. :D :D :D

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
А бе като сме тюрки що грам турски не знаем и никога не сме знаели бе? Ами винаги сме си говорили български диалект? Що сме бели и руси а не сме като тия в Анадола де ги дават по филмите? Ай не ми се слушат глупости вече.
То и Булгарите са си забравили езика но историята си е история. ;)
Де да знаеше че Печенезите и Куманите са били русокоси та и Аварите.Куман=Кумрал= русокос. Кум е пясък кумрал=Куман е със цвят на пясък. Чети бе човек 8)

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
Ти турчине гайле немой бра за нашата църква ами си гледай там Турцията и вашите измислици че целия свят са турци. Там де са малко по мургави и веднага ги обявявате за чисти турци. Даже бях чул че индиянците сте писали турци. Ще умра от смях ей. Ама при нас нещо не ви минава номера щото сме бели като мляко ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42