Author Topic: Пътят към "златната среда" на помашкото общество.  (Read 6473 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
                                          Златна среда е правилното решение.

      Във всяко едно явление,процес ,сфера, човек ,общество има борба на крайностите-„добро- лошо” ,”духовно – материално”,”реално - нереално”топло-студено”,”правилно- неправилно”, „болно-здраво”„полезно –неполезно” и т.н.Всяка от крайностите има своите позитиви и негативи и всяка крайност има своите защитници в зависимост от това в какво положение са или какви идейни възгледи имат.
       Предвид на това, че човекът е несъвършен продукт който никога няма да придобие абсолютно знание и който разглежда нещата единствено и само от своята си позиция,  то той не може да да определи точното съдържание на  понятията защото и самите понятия поставени в екстремна среда променят смисъла си .
       Именно поради горните причини в живота на хората циркулира едно понятие „Златна среда”. Според мен смисъла на това понятие е всеки човек да да се съмнява в правилноста на своите възгледи и да се стреми да се приближи към позициите на твърдящия обратното ,защото само в този си сремеж той ще се социализира и ще се приближи към  многостранното разбиране.В тази връзка е казано ,че човек не трябва да избързва с  окончателни мнения ,а изказвайки една теза ,винаги да оставя в себе си съмнения за достоверността на тезата си и и път за промяна.
     Човекът като съставна част на общество влиза в обществото със своите добри и лоши страни и със своите разбирания за добро и лошо, но вътре в обществото той среща индивиди които не мислят като него. При тези условия виталитетът и развитието  на обществото е пряко пропорционален на това каква маса от индивиди се стремят към „Златната среда” изказвайки своето мнение и показвайки готовноста да се разгледа и евентуално приеме частично позицията на другия.

pomak.eu е форумно общество съставено от помаци с различни виждания за състоянието и развитието на собственото си общество.
Въпросът  е : Какво е добро за форумното общество ,стреми ли се всеки от нас да се приближава към „Златна среда” и може ли да се намери това средно положение .

При намирането на тази среда всеки ,би следвало да се води от следния въпрос:  
-Кое е това ,което ще е добро за мен като помак, и ще е добро за цялото помашко общество и обратното кое е това което е добро за обществото и ще е добро и за мен.

Ето нещо любопитно за златна пропорция или сечение.
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
 author=shaban link=topic=2109.msg27672#msg27672 date=1245659605]
                                         Златна среда е правилното решение.

      

.....pomak.eu е форумно общество съставено от помаци с различни виждания за състоянието и развитието на собственото си общество.
Въпросът  е : Какво е добро за форумното общество ,стреми ли се всеки от нас да се приближава към „Златна среда” и може ли да се намери това средно положение .

При намирането на тази среда всеки ,би следвало да се води от следния въпрос:  
-Кое е това ,което ще е добро за мен като помак, и ще е добро за цялото помашко общество и обратното кое е това което е добро за обществото и ще е добро и за мен.



Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Темата подигната от Шабан е хубава като замисъл.Макар и реално в живота досега не съм чул или видял помак да ми говори за това да е в " Златната среда" демек по народному казано помака измъчен да е с глас и сила в реалния живот на обществото! Това за съжаление и досега не се е случило въпреки напъните на различните партии по митинги и обещания.Тенденцията си остава и до днес-Помака да е люшкан,използван,употребен..И  така с векове си я караме...! Това е истината.Истински бих се радвал негово величество отрудения ПОМАК да заеме важно място  с историята си да влезе по света  с обективност и истина!  Сайта е за това наш дом да покажем на света, че ни има,работим за това доброволно!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42