Author Topic: Помашко - Български джобен речник  (Read 22531 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Помаци има бе Евро, който отрича това все едно да отрича че има Слънце и Луна. Обичаи свои помаците също имат. Спор няма.
Това е единственото нещо,което сьм прочел от теб и сьм абсолютно сьгласен.
You are not allowed to view links. Register or Login
  Помаците говорят на същия диалект като съседите си християни и който твърди обратното все едно твърди че водата е суха и огъня студен ;)
Трябва обаче да разбереш и още нещо а то е че щом е имало помаци още преди да има бьлгари значи,че е имало помашки език и ще го има докато има помаци.Това значи завинаги.

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
You are not allowed to view links. Register or Login
Много яко нали бих казал даже cool имам си дестинация имам си и име гордея се със всичко,ами ти Светлина нито място си имаш нито съществително име,такива където само задават въпроси като теб и не казват нищо съществено и лека полека както им е просветнало така лека полека ще им дръпнат шалтера и ще угаснат...

Тука в сайта не може само да задаваш въпроси а и да потърсиш отговорите защото тук в сайта има доказателство за казаното по горе качено от Aгo Serif Ajradinoski
А защо веднага се нахвърляш срещу участник без име, местоживеене ... с една дума никой в сравнение с теб?

Та не разбрах на "нашенски"/ "поматс/ц/ки", арабски, османо-турски, "славяногласен мюсюлмански"/"нашта", "югославянски" или испански си пишеш молбите до властите във Валенсия? 
Вероятно си завършил образование в България, с български документи си заминал и живееш в Испания, сега, през 2011 г., пък се припознаваш като поданик на падишаха - нещо нелогично има в цялата работа.
Не си длъжен да отговаряш на въпросите щом не искаш.


 
 


Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
              ОБЯВА

 Очакваите в скоро време-заядливо-еленски простоват  тълковен речник
подплътен с малко омраза,жлъч и завист
Издателство -балканджииското нанадолнище

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Това е единственото нещо,което сьм прочел от теб и сьм абсолютно сьгласен.Трябва обаче да разбереш и още нещо а то е че щом е имало помаци още преди да има бьлгари значи,че е имало помашки език и ще го има докато има помаци.Това значи завинаги.
Ако ми докажеш, че  е имало народ с името помаци преди да е имало народ с името българи аз лично ще ти целуна ръка и ще помоля за извинение, освен това имаш от мене едно чеверме и нов джип.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
              ОБЯВА

 Очакваите в скоро време-заядливо-еленски простоват  тълковен речник
подплътен с малко омраза,жлъч и завист
Издателство -балканджииското нанадолнище
На тебе ли да завиждам Иса?  Муахахах.
Освен това злобаря си ти и си личи по пръските змийска отрова в постинга ти ;)

Offline skoti3

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 565
Е оправихте ми настроението с такъв речник. Значи трябва да се работи и по проект "Кефало-Български и Българо-Кефалски речник" , както или пък Българо-Шопски речник, а забравих и за Българо-Бански речник. Поне, когато съм слушал Банскалии малко се затруднявах в това да ги разбера.

Quote
Трябва обаче да разбереш и още нещо а то е че щом е имало помаци още преди да има бьлгари значи,че е имало помашки език и ще го има докато има помаци.Това значи завинаги.

Ех големи историци сте, само да покажете малко доказателства за това. Тези приказки много приличат и на някои македонски братя.

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
На тебе ли да завиждам Иса?  Муахахах.


Не се гаси ,туй що не гасне
Ама нали си ограничен..........
Ти не мож го разбра

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Не се гаси ,туй що не гасне
Ама нали си ограничен..........
Ти не мож го разбра
Кой ми го казва :))))

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
You are not allowed to view links. Register or Login
А защо веднага се нахвърляш срещу участник без име, местоживеене ... с една дума никой в сравнение с теб?

Та не разбрах на "нашенски"/ "поматс/ц/ки", арабски, османо-турски, "славяногласен мюсюлмански"/"нашта", "югославянски" или испански си пишеш молбите до властите във Валенсия? 
Вероятно си завършил образование в България, с български документи си заминал и живееш в Испания, сега, през 2011 г., пък се припознаваш като поданик на падишаха - нещо нелогично има в цялата работа.
Не си длъжен да отговаряш на въпросите щом не искаш.


 
 


Съжалявам но не се нахвърлям на никого,на тези над които съм се нахварлял отдавна са забравили за този сайт ;). Всъщност,знаеш ли колко е растоянието между Валенсия и София аз ще ти кажа 2750 км. това е разликата между България и Испания само че в светлинни години(предварително се разграничавам,в случай да не се засегнеш че има нещо общо с ника ти).Тук в Валенсия се гoворят 2 езика но явно и това не знаеш :o,както и да е,няма да навлизам в обяснения затова има Уикипедия,това че съм с българско гражданство не означава че съм българин тук не се задава въпроса ти какъв си а от къде си но разликата не се забелязва от вас непомаците за вас е все едно нали,затова казвам че светлинните години разлика са доста.За мен е нормално да се чуствам поданник на падишаха,та нали корена на Ердоган е Горански точно от нашия сой Помашки ;)...

 

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Съжалявам но не се нахвърлям на никого,на тези над които съм се нахварлял отдавна са забравили за този сайт ;). Всъщност,знаеш ли колко е растоянието между Валенсия и София аз ще ти кажа 2750 км. това е разликата между България и Испания само че в светлинни години(предварително се разграничавам,в случай да не се засегнеш че има нещо общо с ника ти).Тук в Валенсия се гoворят 2 езика но явно и това не знаеш :o,както и да е,няма да навлизам в обяснения затова има Уикипедия,това че съм с българско гражданство не означава че съм българин тук не се задава въпроса ти какъв си а от къде си но разликата не се забелязва от вас непомаците за вас е все едно нали,затова казвам че светлинните години разлика са доста.За мен е нормално да се чуствам поданник на падишаха,та нали корена на Ердоган е Горански точно от нашия сой Помашки ;)...

Айде и Ердоган стана наш човек. :)))))))000 По-зле и от македонците станахме ееееей... :)
 

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Айде и Ердоган стана наш човек. :)))))))000 По-зле и от македонците станахме ееееей... :)
 


Tи не си ,и никога няма да бъдеш наш човек

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
   Хайде да успокоим обстановката и да поздравим идеята за написване на речника.Непомаците-не скачайте тилкова много това ще е речник от нас за нас.За да разговаряме с роднините ни в Турция които са учили езика от дедите си наистина ще ни е необходим речник.Трябва да се има в предвид че  в стария помашки говор голяма част от думите са  и турски.Ние в република България къде по принуда къде за да сме модерни отдавна сме изоставили тези думи.Така че споко и не се товаряйте с чужди дертове.

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
You are not allowed to view links. Register or Login
Съжалявам но не се нахвърлям на никого,на тези над които съм се нахварлял отдавна са забравили за този сайт ;). Всъщност,знаеш ли колко е растоянието между Валенсия и София аз ще ти кажа 2750 км. това е разликата между България и Испания само че в светлинни години(предварително се разграничавам,в случай да не се засегнеш че има нещо общо с ника ти)....;)...

Азиме, виждам, че искаш нещо да кажеш, но това няма връзка с темата - "Помашко-български речник". Значи съм била права, че живееш в миналото и се изживяваш като поданик на падишаха...Жалко, че след толкова рискове, премествания в пространството и жизнен опит не си разширил кръгозора си.
В Испания имат дори 3 езика - забрави баския, чийто произход не е изяснен въобще и не се радва на положително отношение от властите.
Ти казваш, че в Испания питат "откъде си"... Не вярвам да им отговаряш, че си османски поданик, Абдулла или верен слуга на падишаха. Знам ли? ;D


Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
You are not allowed to view links. Register or Login
Е оправихте ми настроението с такъв речник. Значи трябва да се работи и по проект "Кефало-Български и Българо-Кефалски речник" , както или пък Българо-Шопски речник, а забравих и за Българо-Бански речник. Поне, когато съм слушал Банскалии малко се затруднявах в това да ги разбера.

Ех големи историци сте, само да покажете малко доказателства за това. Тези приказки много приличат и на някои македонски братя.

А да си дойдем на думата,не се чуди за Банско,не ги разбираш защото Банско е било едно малко селце за което се говори че Паисий бил роден там  българските етнографи умишлено прикриват очевадната истина а именно че Банско идва от думата Албанско  и прочутото "Исо" което е взето именно от албанците затова не ги разбираш...

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
You are not allowed to view links. Register or Login
Чул недочул,видял недовидял учил недоучил идеалният кандидат за президент  какви глупости пишеш бе имало и ТРЕТИ език  ;D ;D ;D   имало баски език  ;D ;D ;D  да има и трети и четвърти но що не вземеш да размърдаш химичниите реакции в мозъка си и да използваш нета по предазначение а не да обиждаш бе шовинистична подлога от такива като теб дето знаят всичко ще ускори капитулацията на долната и мръсна политика на българия спрямо малцинствата

Азиме, ти верно си мислиш, че няма баски език - ами разходи се към страната на баските и ще видиш на какъв език са надписите в градовете - и в Испания и във Франция.
Пък се разходи из свещената им планина, ама какво те интересуват тия работи, всъщност, нали си верен поданик на падишаха... на светлинни години от действителността.
Ама не може да ти се помогне - очевидно такива са ти възможностите.

ОБРЪЩАМ ВНИМАНИЕ НА МОДЕРАТОРИТЕ, ЧЕ В ГОРНИЯ ПОСТИНГ АЗИМ ОБИЖДА УЧАСТНИЦИ ВЪВ ФОРУМА. МОЛЯ ДА ВЗЕМЕТЕ МЕРКИ.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42