Author Topic: Помашките села в Гърция  (Read 18724 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Isyankar

  • Guest
Ynt: Помашките села в Гърция
« Reply #15 on: April 26, 2009, 14:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
НА  gugu ,не са му нужни адвокати.Ако иска да спорим по това което съм написъл на предишния постинг,само  на него ще дам отговор.

Или пиши нещо или не прави спам. Моя въпрос не е насочен конкректно към теб. А той е:

От къде са се взели тези християни там ? Какъв е техния произход като автохтомно население и каква е разликата им (като произход) с помаците от съседното село да речем ?


Ако не можеш да отговориш - замълчи - недей прави спам - кой на кого какво, защо ... Ти като не искаш да отговориш - друг може да иска да вземе отношение....Не всички са секретарки на Л. тука :)

А въпросът ми, който съм написАл е доста резонен ... :)

Offline havallar

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 308
Ynt: Помашките села в Гърция
« Reply #16 on: April 26, 2009, 15:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Или пиши нещо или не прави спам. Моя въпрос не е насочен конкректно към теб. А той е:

От къде са се взели тези християни там ? Какъв е техния произход като автохтомно население и каква е разликата им (като произход) с помаците от съседното село да речем ?


Ако не можеш да отговориш - замълчи - недей прави спам - кой на кого какво, защо ... Ти като не искаш да отговориш - друг може да иска да вземе отношение....Не всички са секретарки на Л. тука :)

А въпросът ми, който съм написАл е доста резонен ... :)
Този въпрос го задаваш от как си тук.Да не искаш да отвориш произход и тука?има много писано за това................
You are not allowed to view links. Register or Login
Тази тема еПомашките села в Гърция ;)

Offline gugu

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Ynt: Помашките села в Гърция
« Reply #17 on: April 26, 2009, 17:22 »
Последният ми въпрос има пряко отношение към въпросните села в Гърция. Защото каквито са хората в Родопите отсам, такива са и оттатък границата.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Помашките села в Гърция
« Reply #18 on: April 27, 2009, 06:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Този въпрос го задаваш от как си тук.Да не искаш да отвориш произход и тука?има много писано за това................
You are not allowed to view links. Register or Login
Тази тема еПомашките села в Гърция ;)               :)

Offline anio

  • Member
  • **
  • Posts: 6
Re: Помашките села в Гърция
« Reply #19 on: September 23, 2011, 03:22 »
 Като сте отворили тема за помаците в гръчко да ви разкажа нещо.Моят прадядо е родом от днешно Ексохи-старото Везмен или Възем.Било е село с две махали българска  и помашка .В помашката махала са живеели и три семейства турци.През 1923 година, всички са били принудени  от гърците да се изселят.Всички тръгват за България ,само туските три семейства за Турция.Това което исках да ви разкажа ,че прадядо ми и един помак са имали обща наследствена градина с плодни дървета,казвали и ,,Дедомитовата,, и всяка година и семейството на прадядо ми и  чичо Медювото/както казваше баба/ семейство заедно подрязвали дърветата,заедно ги брали и по равно си делили плодовете .Така си ,,вървяло,, от нявга,градината се давала само на най-големия син от  двете страни.Спомням си от детските ми години едно ходене на сватба в Горна Джумая,/баба ми до последно не свикна с ,,Благоевград,,/ наши роднини правеха сватба,тези наши роднини помаци .Тогава в детските ми очи всичко се е виждало странно,облеклото на най възрастните,говора,..... не всичко разбирах ,но ми беше много приятно ,и по детски като на сватба.Като пораснах научих цялата история ,но това е друга тема.

Offline anio

  • Member
  • **
  • Posts: 6
чета и не вярвам......
« Reply #20 on: September 23, 2011, 03:44 »
ето това прочетох за Везмен
You are not allowed to view links. Register or LoginКсанти_(ном)
И дума няма ,че от 1941 до 1944 селото е пак българско ,и че българите се връщат там.
А за помаци и дума няма,мюсулманите са турци!!!

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: Помашките села в Гърция
« Reply #21 on: September 23, 2011, 13:30 »
Normalno e sega tam vsi4ki da sa turci nali kazva6 4e -
Quote
През 1923 година, всички са били принудени  от гърците да се изселят.Всички тръгват за България ,само туските три семейства за Турция
Ami za tova nqma balgare i pomace a ima turce deto s izniknale ot ni6toto. :) :) :) :)

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Помашките села в Гърция
« Reply #22 on: November 01, 2015, 00:34 »



  You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42