Автор Тема: Турция по пътя към членство в ЕС  (Прочетена 535176 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Isyankar

  • Гост
Радвам се ,че си отвори очите.Цяла Европа ходи в Турция на курот,защо ?А българия е пълна с строителни паметници и лоши пътища,Защо? Защото не сме в робство;D

Какво е "курот" ... Нали искаш да си вадим техническите грешки....Само, че аз ще ти покажа, че ти правиш и граматически от неграмотност.

Isyankar

  • Гост
Затова  и аз като любител географ Ви препоръчвам да копувате български стоки ,като по този начин ще подпомогнете БГ земеделието.Помашките райони бяха производители на екологично чисти зеленчуци,но на някой му хрумна да затрие този отрасъл.Накой има интерес да сме икономически зависими и без поминък.Но това е др тема.И вие кото потребители с копуването на хр.стоки от др държави подпомагахте и поощтрявахте още производството на неекологично чисти  продукти. Затова не копувайте домати и картофи от турция ,а като патриот за какъвто се имате си купете картофи от родопите и домати от др наши райони.

Е, господин много грамотни ? Това твоето вече не са технически, а обикн. граматически грешки. Кой се е излъгал да ти даде диплома за основно образование ? Най-жалкото е, че си правиш устата да поправят за технически (а не граматически) грешки други хора.

Тази диплома за 7ми клас, да не си си я "копил" (имам предвид купил) ?

Неактивен Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 3439
  • Пол: Мъж
Направо съм изумен. Не знам дори в България как се излъгват всяка година по 6 млн туристи (при 7.6 млн население и 350 км морски бряг едва), а в Турция ходят представете си 27 млн туристи при 70-80 млн население и няколкохиляди км морски бряг !!! :)

Направо е удивително...На колене падам пред Турция...Защо България малко не може поне да прилича на нея :((((((

Благодарен съм на всички, че ми отворихте очите.


Учил съм в университет 4 дисциплини по статистика, вкл и при най-големите статистици на България, а съм бил и на 2 лекции на директора на Евростат. Въпреки това мисля, че имаш проблем и не можеш да формулираш смислен статистически въпрос, за да го разбера. Съжалявам, ако ми е толкова ниско нивото, но не мога. Бих ти препоръчал малко литература по въпроса, но трябва да вървя - нали помниш, че споменах, че имам градина и не ям турски домати - тя тая градина копане иска :)
İsyankyare,zavist, zloba, nenavist, kompleks za malocennost; te tova lıha ot tvoite postingi kogato stane duma za TR ili İslam. Çudya se ta se maya kak şte gradim s takiva kato vas dobır komşilık ta kamu li neşto poveçe. Vmesto da se vızpolzvate ot fakta çe v TR horata ne sa nastroeni otricatelno kım BG i bılgarite ti postoyanno se staraeş da mıtiş vodata bez da seziraş dokıde şte moje da se stigne. Poznavam te i ot drug forum kıdeto beşe otstranen poradi sıştite priçini. Poradi obstoyatelstvoto çe si uçenik az oşte se nadyavam çe şte si vzemeş neobhodimiya urok i şte se dırjiş kato pılnoleten. Vyarvam çe şte uspeeş ako pojelaeş, no pırvo opitay da se otırveş ot prerazsıdıcite si.
koto se bori za çoveşki otnoşeniya mejdu vsiçki narodi v sveta.

Неактивен shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 712
    За Турция ,членството в ЕС никога не е било приоритет, най малко заради факта ,че Турция  има около 10 милионна емиграция в страните от ЕС,турската икономика е в челната двадесеторка на най развитите икономики в света и се движи на изцяло пазарен принцип,търговското салдо е положително ,тоест износът  на стоки значително превишава вноса,географското положение на Турция предразполага силно развитие на икономиката и е от военностратегическо значение от най високо ниво ,както за югоизточна Европа така и за Близкия Изток.
   Така ,че Турция е достатъчно напреднала за влизане в ЕС , остава само да се пожелае и членството е факт, е някой ще каже - човешките права,но това ще бъде абсолютно неоснователно,защото страната отдавна е решила тези въпроси и теоретично и практично.
   Факта ,че Турция е най добранамерения съсед на България,че е първостепенен стратегически търговски и капиталов партньор на България и т. н може само да ни радва и да пожелаем скорошно влизане,нищо по малко ,може само повече.Достатъчно е да се спомене ,че България от години е с отрицателно външно търговско салдо и че това салдо се нормализира донякъде единствено от търговията с Турция, тоест в търг. баланс между двете страни износът на България за Турция е по голям от вноса.
   Или казано с други думи ,Турция отдавна  е изпълнила условията за влизане в ЕС ,просто досега това  не е било на дневен ред .
    България и всички български граждани ,само може да спечелят от добрите двустранни отношения и от участието на Турция в ЕС, и затова винаги съм се учудвал на мисленето на някои ограничени хора ,които надават вой и са против членството на Турция в ЕС,все едно че са главни разпоредители, ама карай,керванът си върви.   

Isyankar

  • Гост
    За Турция ,членството в ЕС никога не е било приоритет, най малко заради факта ,че Турция  има около 10 милионна емиграция в страните от ЕС,турската икономика е в челната двадесеторка на най развитите икономики в света и се движи на изцяло пазарен принцип,търговското салдо е положително ,тоест износът  на стоки значително превишава вноса,географското положение на Турция предразполага силно развитие на икономиката и е от военностратегическо значение от най високо ниво ,както за югоизточна Европа така и за Близкия Изток.
   Така ,че Турция е достатъчно напреднала за влизане в ЕС , остава само да се пожелае и членството е факт, е някой ще каже - човешките права,но това ще бъде абсолютно неоснователно,защото страната отдавна е решила тези въпроси и теоретично и практично.
   Факта ,че Турция е най добранамерения съсед на България,че е първостепенен стратегически търговски и капиталов партньор на България и т. н може само да ни радва и да пожелаем скорошно влизане,нищо по малко ,може само повече.Достатъчно е да се спомене ,че България от години е с отрицателно външно търговско салдо и че това салдо се нормализира донякъде единствено от търговията с Турция, тоест в търг. баланс между двете страни износът на България за Турция е по голям от вноса.
   Или казано с други думи ,Турция отдавна  е изпълнила условията за влизане в ЕС ,просто досега това  не е било на дневен ред .
    България и всички български граждани ,само може да спечелят от добрите двустранни отношения и от участието на Турция в ЕС, и затова винаги съм се учудвал на мисленето на някои ограничени хора ,които надават вой и са против членството на Турция в ЕС,все едно че са главни разпоредители, ама карай,керванът си върви.   

Shaban,

за абсолютно всичко си прав - за величието на Турция, за добрите двустранни отношения, за дружбата между двата ни народа, само за едно не съм съгласен, че използваш мн.ч. "да и пожелаем да стане член на ЕС" ... :) Не е хубаво един човек да обобщава за националната мнение на една средноголяма ЕС-ка страна като България. Аз например бих искал да пожелая на Турция - точно обратното ... :) Даже доброто и мисля и смятам, че всички са съгласни ... :)

Isyankar

  • Гост
İsyankyare,zavist, zloba, nenavist, kompleks za malocennost; te tova lıha ot tvoite postingi kogato stane duma za TR ili İslam. Çudya se ta se maya kak şte gradim s takiva kato vas dobır komşilık ta kamu li neşto poveçe. Vmesto da se vızpolzvate ot fakta çe v TR horata ne sa nastroeni otricatelno kım BG i bılgarite ti postoyanno se staraeş da mıtiş vodata bez da seziraş dokıde şte moje da se stigne. Poznavam te i ot drug forum kıdeto beşe otstranen poradi sıştite priçini. Poradi obstoyatelstvoto çe si uçenik az oşte se nadyavam çe şte si vzemeş neobhodimiya urok i şte se dırjiş kato pılnoleten. Vyarvam çe şte uspeeş ako pojelaeş, no pırvo opitay da se otırveş ot prerazsıdıcite si.
koto se bori za çoveşki otnoşeniya mejdu vsiçki narodi v sveta.

Направих си труда днес да влезна във форума на лудия и установих, че ЦИРКА Е ПЪЛЕН!!! Има някакви мои мнения, които са редактирани (естествено да звучат така както да може Лудия да ме понаплюе), но всеки може да ги намери конкретните мнения в този форум и да види за какво става въпрос. Този човек е болен. Разбирам, че яко го е ударила кризата, ама какво си го изкарва на нас ... И после що той и пасмината му не са желани тука - ами те трябва първо 1 седмица да се извиняват на половината потребители в този форум и не знам дали ще им простят дори....:)

Нямам думи - и ти ще ми даваш за пример този техния "форум" .... Какво правиш тук тогава ? Какъв е тоя форум в който Исянкар пише подобни работи против исляма, мюсюлманите и помаците, а ? Що не ме банват ? Щото знаеш, че мненията са редактирани и никога не съм писал подобни глупости....Да ги копирам ли тука да ги видят всички, а ? И ако се окаже, че са гнусно редактирани - дали ще се засрамиш, че си мюсюлманин, а лъжеш като най-долния атеист на земята, а ?

От форума на Лудия бях отстранен (както и мнозина други) поради психичните проблеми на един друг човек, ама айде пак да не му правим реклама - знам, че много го обичаш. А като ти лъха нещо от постовете ми - не ги чети. От твоите толкова неща лъхат, ама не го споделям всеки път с широката аудитория, нали ?

Комшулука го има и винаги ще го има ... Нито аз, нито ти ще променят това ... Тъй, че не се пъни - няма да го променим. А пък политиката - там пък още по-малко ще окажем влияние - тъй, че хич пък не се пъни.

А за злоба, ненавист и т.н. - виж сега, не може когато някой денонощно не сипе хвалебствия за всичко турско веднага да е злобен и не знам си какво ... Турция най-малкото дължи пари на моят род, тъй като ги изсели навремето (много меко се изразявам) и защо мислиш, че аз трябва да горя от любов към тази страна като държава (а не като народ).

България е еднакво близка със славянска Русия и тюркска (ако приемем хипотетично, че е такава) Турция .... На ниво народ - нещата са перфектни - ние сме перфектно близо и до двата народа като култура и манталитет...Бих казал ние сме мостът между славяните и тюрките в Европа ... Никакви проблеми ... И едните са ни братя и другите са ни братя - въпреки, че се карат все кой е по-голям брат и на кой приличаме повече.....Но на ниво политика - О, ГОСПОДИ - нещата не са никак розови .... Доста лошо сме видели като политика и от двете държави - но народите ни отново са близки и ще продължават....Политиците няма да успеят да го развалят този рахат. Колкото и да им се иска.


Isyankar

  • Гост
Ето трите УЖ МОИ мнения, които са поставени в онзи гнусен "форум" и ми е итнересно ти като мюсюлманин ще си признаеш ли, че си съучастник в една долна лъжа организирана от онзи ?



pomaka
Newbie
*
Posts: 3


   
   
Re: Pomak.eu-плацдарм на шовинизма!
« Reply #132 on: April 22, 2009, 09:16:51 pm »
   
Isyankar
advanced member

 Неактивен

Публикации: 479


     
« Отговор #157 -: декемри 29, 2008, 11:48:53 » Цитат

--------------------------------------------------------------------------------
Относно коренното население на България, аз като географ бих искал да ви питам - какво лошо и обидно има в това наименование?

За българския проихзод - самото понятие "български произход" е едно много разтегливо понятие .... Имайки предвид генетичното разнообразие в Р България,можем да направим извода, че български произход има не само българското мнозинство, но и малцинствата, въпрос на усилена работа е да изградим това българско самосъзнание сред тях. От друга страна  всеки втори европеец на континента може също с гордост да претендира, че има български произход ...
 
 Информирай модератор    Активен 

ИСТИНСКОТО МИ МНЕНИЕ: http://www.pomak.eu/board/index.php/topic,1573.msg17075.html#msg17075

pomaka
Newbie
*
Posts: 3

   
Re: Pomak.eu-плацдарм на шовинизма!
« Reply #132 on: April 22, 2009, 09:16:51 pm »
   
Isyankar
advanced member

 Неактивен

Публикации: 479


     
« Отговор #157 -: декемри 29, 2008, 11:48:53 » Цитат

--------------------------------------------------------------------------------
Относно коренното население на България, аз като географ бих искал да ви питам - какво лошо и обидно има в това наименование?

За българския проихзод - самото понятие "български произход" е едно много разтегливо понятие .... Имайки предвид генетичното разнообразие в Р България,можем да направим извода, че български произход има не само българското мнозинство, но и малцинствата, въпрос на усилена работа е да изградим това българско самосъзнание сред тях. От друга страна  всеки втори европеец на континента може също с гордост да претендира, че има български произход ...
 
 Информирай модератор    Активен 

ИСТИНСКОТО МИ МНЕНИЕ: http://www.pomak.eu/board/index.php/topic,603.msg14475.html#msg14475


И какво сега ? Ще се засрамиш ли или как ще оправдаеш ? Защото всички знаят, че това са методите на "оня форум" дето ми хвалиш пък си дошъл тука...Стой си там и се радвай на скалъпените измислени мнения и се насъхвай с измислените никове и герои на Оня !

Неактивен Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 3439
  • Пол: Мъж
Za parite e lesno isyankyare, tova sa istoriçeski neşta i kakto znaeş sega se pregovarya i za tezi pari i za drugi koito pık vie dıljite. Vaşiya rod e bil izselen no popital li si se pık zaşto;  sled stotica godini mirno sıjitelstvo s ostanalite etnosi. A znaeş li pık tvoyata dırjava kolko mladi jivota sısipa poradi çerveniya faşizam. S kakvi pari moje da se vırne tazi mladost na men, moite blizki i vsiçki drugi musulmani. Eto vijdaş çe kato se porazriem malko v istoriyata i voni. Taka çe celta tryabva da ni e edna; dobronamereni otnoşeniya. A v naşata tradiciya komşuluka e mnogo vajen i se dırji na nego. Eto ti i poslovici za tova
'' Ev alma, komşu al'' t.e. komşiyata e po vajen ot kıştata koyato kupuvaş i çe pırvo tryabva da gledaş ko ti e komşiyata..  ''Komşu komşunun külüne muhtaç''.. i dr.  A na praktika pripomni si kak TR ne pozvoli na USA da izpolzva stranata ni za prohod kato se izkaza çe nie s İrak sme komşii i çe sled voynata nie pak şte sme si komşii. Taka çe nyama smisal da si paliş plevnata s cel da izgori kıştata na komşiyata ti. Aladın mı?

Isyankar

  • Гост
subigi kurt, kurt asena, или който и да си,

остави ти червения фашизъм - аз съм на 23 години ... Изобщо нямам вина, за червения фашизъм, червения болшевизъм и тия неща ... Потърси хубаво кой докара "червената армия" в България и тогава обвинявай точно ... България не ги е канила в интерес на истината, но, ако ги е канил някого - това определено не е бил народа...

Но, моля, те остави комшулука и фашизма, кажи ми, не те ли е срам да пишеш във форум в който се правят такива гнусни манипуалции ? Какво ти е мнението ? Мюсюлманин ли трябва да бъда, за да ми повярваш, че онзи не е със всичкия си ?

Неактивен Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 3439
  • Пол: Мъж
Pırvo ne e djentılmensko da huliş çovek koyto ne moje da ti otgovori tuk. Predi da bıdeş otsranen ot tam kakto e bilo predi i s Ardino, i s kırcali Haber. se izkazvaşe çe forumıt e demokratiçen no se promeni s izgonvaneto na PP poradi obektivni priçini koito sa v razraz ne samo s forumite a i s BG zakonodatelstvoto. Ne te vinya za çerveniya faşizam, no vsiçki ste vinovni za tova çe nikoy ot tezi glavorezi oşte ne e nakazan, a nyakoi ot tyah oşte sa na vlast. Vmesto da se razpravyaş s domati i pılniş forumite s neznaçitelni neşta potrudi se da povliyaeş na obşestvenoto mnenie imenno po tezi temi. İnaçe na lakardiya ne moga da se sırevnovavam s teb, priznavam si

Isyankar

  • Гост
Моля ? Ти ми говориш за законодателство и морал ? Аз хуля ? Ти ще признаеш ли на всеослушание, че тези мнения са манипулирани, които поставих аз и че това е един от основните методи на Лудия и той така злепостави и Пламен, за да има причина да го изпъди ! Ти не си никакъв мюсюлманин - ти си срам за мюсюлманите щом заставаш зад Лудия и психопатските му постъпки ... само, че тук всички видяха неговата методология на действие да преправя и копира мнения и да очерня уж хората ...

А затова да няма осъдени за възродителния процес, не сме виновни "ние" (ако имаш предвид християните), а всички граждани на тази република, а и да не забравяме последните 8 години коя партия дърпа конците (ДПС) и дали ти като нейн надъхан привърженик не си доста по-виновен от мен да речем, а ? Аз ли ги избрах възродителите начело на държавата и да чакам възмездие от тях ? Айде, моля ти се ...

fotakiev

  • Гост
Цитат на: subigi kurt link=topic=1682. msg17593#msg17593 date=1240511802
  se izkazvaşe çe forumıt e demokratiçen no se promeni s izgonvaneto na PP poradi obektivni priçini koito sa v razraz ne samo s forumite a i s BG zakonodatelstvoto. 

Ti napravo me hvyrli v ty4...
Kak v razrez s forumite i s BG zakonodatelstvoto?

Неактивен Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 3439
  • Пол: Мъж
Ti napravo me hvyrli v ty4...
Kak v razrez s forumite i s BG zakonodatelstvoto?

Fotakiev,imah vpredvid çe vsyakakva diskriminaciya i podbujdane na vrajda na etniçeska ili religiozna osnova e v razrez kakto s pravilata na forumite taka i s zakonite na BG. Ne e tolkoz slojno za razbirane no may çe i na vas ne vi otırva moeto stanovişte. Ayde sega izlez ot tıç i vlez otnovo no tam may se rita i to yako

Неактивен Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 3439
  • Пол: Мъж
Моля ? Ти ми говориш за законодателство и морал ? Аз хуля ? Ти ще признаеш ли на всеослушание, че тези мнения са манипулирани, които поставих аз и че това е един от основните методи на Лудия и той така злепостави и Пламен, за да има причина да го изпъди ! Ти не си никакъв мюсюлманин - ти си срам за мюсюлманите щом заставаш зад Лудия и психопатските му постъпки ... само, че тук всички видяха неговата методология на действие да преправя и копира мнения и да очерня уж хората ...

А затова да няма осъдени за възродителния процес, не сме виновни "ние" (ако имаш предвид християните), а всички граждани на тази република, а и да не забравяме последните 8 години коя партия дърпа конците (ДПС) и дали ти като нейн надъхан привърженик не си доста по-виновен от мен да речем, а ? Аз ли ги избрах възродителите начело на държавата и да чакам възмездие от тях ? Айде, моля ти се ...
Bıdi malko po-seriozen i bez klyuki, PP i v tozi forum e pokazval stanovişteto si kım romite i az liçno sım go preduprejdaval. Ako proslediş şte se uveriş. A İslyama sigurno nyama da go uça ot teb. Drıj se malko po-dostoyno, inaçe şte si promenya mnenieto za bılgarskata inteligenciya.

Неактивен abc

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1415
Леко отклонение.
« Отговор #59 -: Април 23, 2009, 22:56 »
Исанкяр е умно надъхано момче, но не знаех, че носи на младите си плещи уважението на цялата българска интелигенция.

Не знам къде какво е писал Пламен. Аз твърдя, че не малка част от циганите се държат като зле възпитани порастнали деца. Не може животът да се ограничава до първосигнални нужди, а на всичко отгоре и претенции да има. Голяма част от отрицателната представа на светът за българите се дължи именно на циганите. Хванали на цар Киро жена му да краде, но не предвидили, че циганката освен наглост има и опит. Тя ходела разбираш ли с една друга като нея, защото била клептоманка, а другата трябвало да я възпира. Ама я опущила...

ПС subigi kurt радвам се, че държиш на уважението. Коментирай моля разсъжденията на Юзеир Юзеиров - форумен юнак от няколко форума.

ПС 2.0 Турция е азиатска скрана. Какво да прави в ЕС?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42