Author Topic: Bulgaristan başbakanı Boyko Borisov’dan Abdullah Gül’e küstah tavır  (Read 7128 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bogutevolu

• Charter member
Abdullah Gül’e küstah tavır

Bulgaristan başbakanı Boyko Borisov’dan Abdullah Gül’e küstah tavır
Bulgaristan'ın Türk karşıtı milliyetçi Başbakanı Boyko Borisov, New York'ta perşembe günü yapılan “Balkan Liderleri Zirvesi”nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e karşı takındığı tavırla geceye damgasını vurdu.

New York’un tarihi otellerinden Waldorf Astoria’da yapılan, Sırbıstan hariç tüm Balkan ülkelerinin liderlerinin katıldığı gecede onur konuğu Abdullah Gül’dü. Bulgar gazetesi Trud’un haberine göre, Bulgar diplomatik kaynaklar, “fazla gösterişli” buldukları bu geceyi “Türkiye’nin etkisini gösterme çabası” olarak değerlendirdi ve rahatsız oldu.

Gazeteye göre, Gül toplantıya geldiğinde herkes Gül’le selamlaşmak için ayağa kalktı. Hatta Makedonya Cumhurbaşkanı George Ivanov ile Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa, Gül’e ulaşmak için birbirlerini itti. Borisov “Ayağa kalkmadım. Gül oturduğumu gördü. Amacımı anladı ve özellikle yanıma gelerek elimi sıktı” dedi. Trud’a göre bu hareketin ardında Borisov’un konuşma sırası öne alındı. O da konuşmasına Bulgaristan’ın Osmanlı’dan bağımsızlığını ilan ettiği 22 Eylül bayramını kutlayarak başladı. Konuşma sonrası Gül’ün yanına giderek “Daha önemli işleri olduğunu” söyledi ve yemeğe katılmadan salondan ayrıldı.

Offline bogutevolu

• Charter member
T.C. vatandaşı bir Pomak olarak ben, Bulgaristan Başbakanı tarafından Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yapılan bu küstahça hareketi kınıyorum.  Herkes kendi davranışı ile kendi kalitesini ortaya koymuş oluyor.

Offline daylek

• Adviser
  • pomakinka gorda sam jena... SorguluYorum
Haberi okuyunca başta gülümsemeden edemedim ... :) çok magazinel bir anlatımı var, ama aslında sonradan baktımda bu şekilde bir anlatım olayın ne kadar çocuk kavgası kıvamında ilerlediğini tam olarak vurgulamış... :)
Ben bunu kınamıyorum iyi tarafından bakalım hala hayaletlerle uğraşıyorlar 1 Osmanlı İmparatorluğu'nun hayaleti , 2 aynı hayaletin Türkiye üzerinden onlara yansımasından hala KORKUYORLAR !... 

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
Boyko'da aynı Türkiye'deki emsalleri gibi popülist. Kamuoyuna farklı konuşur ama masa arkasında işi başka türlü halleder. ;)

Offline iskeceli

• iskeceli
  • Adviser
bulgar gazetenin haberine göre yazilmis bu haberler .baska kaynak görmedim baska yerde de okudum bu haberi ama ayni gazete den alinti yapilmis .herhalde hava atiyo o gazete.öyle yemekli toplantilarda cok sayida medya var .onlar niye yazmadilar bisey.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42