Author Topic: akrabalarımı arıyorum yardım lütfen / Търся роднини - моля  (Read 44253 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline altincag

• Member
  • **
15 yıl kadar önce ölen dayımla aramızdaki bağ kopan bulgaristandaki akrabalarıma ulaşmak istiyorum.
 bulgaristanın nevrokop kasabası volkasel köyünden olduklarını biliyorum. ad soyadlarını bilmiyorum..
Dayımın ismi  İbrahim CANBAZ dı
  biz Türkiye tekirdağ ili şarköy kasabası Kocaali köyündeniz..
onlara nasıl hangi yolla ulaşabilirim bu konuda bana yardımcı olabilirisiniz..
Faydası olacaksa doğumu bulgaristan nevrokop olarak kayıtlara gecmiş dedemin babasının nufus bilgilerinede ulaşabilirim...
email adresim.. erdoganbol@hotmail.com
tlf     282.5187766
yardımlarınızı umarak şimdiden çok tesekkürler...

Offline saleika

• Advanced member
Re: akrabalarımı arıyorum yardım lütfen
« Reply #1 on: August 17, 2009, 22:25 »
 malko prevod

Tarsq rodninite si molq za pomo6t

Predi 15 godini zagubih day4o mi i vsi4ki na6i vrazki se raspadnaha iskam dase svarja s moite rodnini
Znam 4e e ot Nevrokop-Valkosel
na dai4omi imeto e İbrahim Djambaz
Nie jiveem Tekirdağ-Şarköy  TR
kak moga dase svarja s tqh mojeli dami pomognete po tozi vapros
Ako moje da pomogna dokumentite za rajdane sa zapisani Nevrokop-Valkosel
mail-erdoganbol@hotmail.com
tlf-282-5187766
nadqvam se da mi pomognete
predvaritelno vi blagodarq

musov

• Guest
« Reply #2 on: August 17, 2009, 23:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
malko prevod

Tarsq rodninite si molq za pomo6t

Predi 15 godini zagubih day4o mi i vsi4ki na6i vrazki se raspadnaha iskam dase svarja s moite rodnini
Znam 4e e ot Nevrokop-Valkosel
na dai4omi imeto e İbrahim Djambaz
Nie jiveem Tekirdağ-Şarköy  TR
kak moga dase svarja s tqh mojeli dami pomognete po tozi vapros
Ako moje da pomogna dokumentite za rajdane sa zapisani Nevrokop-Valkosel
mail-erdoganbol@hotmail.com
tlf-282-5187766
nadqvam se da mi pomognete
predvaritelno vi blagodarq

Аз съм от Вълкосел. Ще питам дали има такъв човек, ама дай повече инфо. И ми напиши това как се произнася-Tekirdağ-Şarköy, че хич не вдявам турски.Има сайт на Вълкосел, там е оставен имейл адрес. Ти ако си имал интерес, щеше да го откриеш досега.

Offline saleika

• Advanced member
« Reply #3 on: August 17, 2009, 23:11 »
Аз съм от Вълкосел. Ще питам дали има такъв човек, ама дай повече инфо. И ми напиши това как се произнася-Tekirdağ-Şarköy, че хич не вдявам турски.Има сайт на Вълкосел, там е оставен имейл адрес. Ти ако си имал интерес, щеше да го откриеш досега.

Ben V alkosel'den sorucam öyle biri varmıymış ama senden biraz daha info istiyorum
Tekirda-Sharkoi  se proiznasq
Valkosel'in sitesi var orda mail adresi var
şimdiye kadar nasıl bulamadın
                                                                            samo prevod ot men ;)

Offline altincag

• Member
  • **
« Reply #4 on: August 18, 2009, 10:43 »
yardımcı olmak isteğiniz için teşekkür ederim:) Maalesef bulgarca ve pomakcayı bilmiyorum.küçükken babam annem konuşurlardı. bende bir kaç sözcük biliyordum.
   anladığım kadarı ile biraz daha ayrıntı istiyorsunuz..
Tekirdağ/Şarköye/Kocaali köyüne ilk gelen      Mustafa CANBAZ  babası  ibrahim  annesi  salihiye  doğum yeri nevrokop 1.07.1868
dedemin babası  yani muatafa CANBAZ 1940 yılında bulgaristanda iken aldığı bir süngü yarasının iyileşmemesi sonuçu
acılar içinde ölüyor.tarih 4. 4.1940
MUstafa CANBAZ ın eşi  FATMA CANBAZ     babası hüsmen   annesi feride  doğum nevrokop  1.07 1868  ölüm türkiye
25,11,1932
BU çiftin cocuklarını yazıyorum :   Ayşe CANBAZ (Anneannem Rahmetli) İbrahim CANBAZ, Hüsmen CANBAZ, Hüseyin CANBAZ...
 bir  siteden ve email adresinden bahsetmişiniz.Bulamadım.bulma zorluğu çekiyorum.Çünkü dil bilmiyorum.o site ve email adresinide bana ulaştırırsanız size büyük minnet duyacagım.
 Ben Türkiyede memur emeklisiyim. Ayrıca bazı yerel gazetelerde köşe yazarlığı  yapıyorum..Tekirdağ Şarköy de ikamet ediyorum.Şarköy Marmara denizinin kıyısında şirin bir turistik kasabadır.
      Bu arada sayın saleika  sanırım çevirmenlik yapıyorsunuz.Emeğiniz çabanız için minnettarım.Sizede çok teşekkür ediyorum;)

Offline AlperenKIRIM

• Advanced member
« Reply #5 on: August 18, 2009, 12:11 »
sayin altincag

size ikinci cevabi yazan kisi , Volkasel koyundenmis ve verdiginiz ismi koyune sorucagini soylemis. koyun internet sitesi oldugunu ve orda mailler oldugunu soylemis. ve biraz daha bilgi istemis.

wikipediyadan koyu buldum , fakat bulgarca. koy de buyuk sanirim , 2,517 bin nufuslu.

bu da koyun sitesi , o da bulgarca.

bende biraz daha kolaylastirayim dedim :)

musov

• Guest
« Reply #6 on: August 18, 2009, 12:55 »
sayin altincag

size ikinci cevabi yazan kisi , Volkasel koyundenmis ve verdiginiz ismi koyune sorucagini soylemis. koyun internet sitesi oldugunu ve orda mailler oldugunu soylemis. ve biraz daha bilgi istemis.

wikipediyadan koyu buldum , fakat bulgarca. koy de buyuk sanirim , 2,517 bin nufuslu.

Тези препратки водят до моя сайт. Само по едно име ще е трудно да се установи кой е човекът. Дай малко повече информация. Ако има някой да преведе ще е добре.

Offline altincag

• Member
  • **
« Reply #7 on: August 18, 2009, 13:23 »
sayin altincag

evet sayın alperen doğrusu mesajı daha anlaşılır kıldınız:). çok tesekkür ederim. verdiğiniz site  adresinegittim.
valkosel in fotoraflarına baktım videolar izledim. Duygulandım.. Email aresini  buldum köyün  oradan da yazdım.umarım ii bir haber alırım..
    bu arada sizleri yürekten kutluyorum. Oradaki kültürü bu çabalrla yaşatmak ve geliştirmek istiyorsunuz.
 Günümüzün alperenleri sizlersiniz.Çünkü varolma mücadelesi artık silah ile değil kültür ile olmaktadır..
Dünyanın Global anlamda bütünleşmeye başladı bu zamanda bu kültürel hizmetin değeri çok büyük..Atalarımadına sizlere müteşekkiri. tesekkür ederim.

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
« Reply #8 on: August 18, 2009, 13:32 »
Тези препратки водят до моя сайт. Само по едно име ще е трудно да се установи кой е човекът. Дай малко повече информация. Ако има някой да преведе ще е добре.

превод / tercümesi:
Bu linklere sitemde yer verdim fakat sadece tek bir isim ile kim olduğunu bulmak zor olacak biraz daha fazla bilgi ver. Birisi tercüme ederse iyi olacak.

Offline saleika

• Advanced member
« Reply #9 on: August 18, 2009, 13:36 »
yardımcı olmak isteğiniz için teşekkür ederim:) Maalesef bulgarca ve pomakcayı bilmiyorum.küçükken babam annem konuşurlardı. bende bir kaç sözcük biliyordum.
   anladığım kadarı ile biraz daha ayrıntı istiyorsunuz..
Tekirdağ/Şarköye/Kocaali köyüne ilk gelen      Mustafa CANBAZ  babası  ibrahim  annesi  salihiye  doğum yeri nevrokop 1.07.1868
dedemin babası  yani muatafa CANBAZ 1940 yılında bulgaristanda iken aldığı bir süngü yarasının iyileşmemesi sonuçu
acılar içinde ölüyor.tarih 4. 4.1940
MUstafa CANBAZ ın eşi  FATMA CANBAZ     babası hüsmen   annesi feride  doğum nevrokop  1.07 1868  ölüm türkiye
25,11,1932
BU çiftin cocuklarını yazıyorum :   Ayşe CANBAZ (Anneannem Rahmetli) İbrahim CANBAZ, Hüsmen CANBAZ, Hüseyin CANBAZ...
 bir  siteden ve email adresinden bahsetmişiniz.Bulamadım.bulma zorluğu çekiyorum.Çünkü dil bilmiyorum.o site ve email adresinide bana ulaştırırsanız size büyük minnet duyacagım.
 Ben Türkiyede memur emeklisiyim. Ayrıca bazı yerel gazetelerde köşe yazarlığı  yapıyorum..Tekirdağ Şarköy de ikamet ediyorum.Şarköy Marmara denizinin kıyısında şirin bir turistik kasabadır.
      Bu arada sayın saleika  sanırım çevirmenlik yapıyorsunuz.Emeğiniz çabanız için minnettarım.Sizede çok teşekkür ediyorum;)

Blagodaren sam za6toto iskate dami pomognete. Za sajelenie as neznam balgarski i poma6ki ezik
kato bqh malak maikami i ba6tami malko govoriha i as savsem malko znam.
Tekirda-Sharkoy-Kocaali seloto parvo e doshal Mustafa Cambaz bashtamu İbrahim maikamu Salihie
rajdan v Nevrokop 1.07.1868
Na dedeto mi bashta mu Mustafa Djambaz prez 1940 godina e polu4il nqkakva bolka i po4inal 04.04.1940
Na Mustafa djambaz sapruga Fatma Djambaz bashtamu Husmen maikamu Feride R...1.07.1868 Balgariq P..25.11.1932 Turciq
Na tova semeistvo decata  Ayshe(maikami rahmetlikata)İbrahim,Husmen,Huseyin Djambaz
                                                                           samo nai vajnoto  ;)

Offline Ади

• Senior member
« Reply #10 on: August 18, 2009, 13:42 »
 evet sayın alperen doğrusu mesajı daha anlaşılır kıldınız:). çok tesekkür ederim. verdiğiniz site  adresinegittim.
valkosel in fotoraflarına baktım videolar izledim. Duygulandım.. Email aresini  buldum köyün  oradan da yazdım.umarım ii bir haber alırım..
    bu arada sizleri yürekten kutluyorum. Oradaki kültürü bu çabalrla yaşatmak ve geliştirmek istiyorsunuz.
 Günümüzün alperenleri sizlersiniz.Çünkü varolma mücadelesi artık silah ile değil kültür ile olmaktadır..
Dünyanın Global anlamda bütünleşmeye başladı bu zamanda bu kültürel hizmetin değeri çok büyük..Atalarımadına sizlere müteşekkiri. tesekkür ederim.

Prevod : Да , уважаеми Алперен, благодарение на Вас успях да разбера съобщението по-добре :) , благодаря ви много още веднъж. Разгледах снимките и видеото, публикувани в страницата на Вълкосел и се разчувствах много...Намерих емайл и писах, надявам се да получа отговор...  Искам да ви поздравя сърдечно , за трудът ,който полагате за поддържане на тази култура и нейното развитие. Ако в миналото нашите деди са се борили за своето съществуване с оръжие , то днес ние трябва да го правим с помощта на културата , днес във вреемто на глобализацията мястото  на хората, занимаващи се с културата е много ценно. Нашите предци са ви благодарни , благодаря ви и аз...

Offline mustafa_b

• Forum fan
    • Всичко за село Корница
« Reply #11 on: August 18, 2009, 13:56 »
 Искам да ви поздравя сърдечно , за трудът ,който полагате за поддържане на тази култура и нейното развитие. Ако в миналото нашите деди са се борили за своето съществуване с оръжие , то днес ние трябва да го правим с помощта на културата , днес във вреемто на глобализацията мястото  на хората, занимаващи се с културата е много ценно. Нашите предци са ви благодарни , благодаря ви и аз...

Прекрасно мнение!!! Поздравления!

musov

• Guest
Дайте  ми малко време да проуча.

Offline akif aliev

• Avarage member
Sayin Altincag.Ben Bulgaristanda  Stara Zagora-Hacidimitrovo koyunde oturuyorum ve bizim koyumuzde Valkoselden gelen komsumuz var. Ismi Beyzat Dail'dir. Eger isterseniz Google earth'ta Hadjidimitrovo'da onun evini Dail's house adinda gorebilirsiniz.

Offline altincag

• Member
  • **
Sayin Altincag.Ben Bulgaristanda  Stara Zagora-Hacidimitrovo koyunde oturuyorum ve bizim koyumuzde Valkoselden gelen komsumuz var. Ismi Beyzat Dail'dir. Eger isterseniz Google earth'ta Hadjidimitrovo'da onun evini Dail's house adinda gorebilirsiniz.
  sayın akif aliev komşunuza valkoselde türkiye  tekirdağ şarköy kocaali köyünden akrabası olanları tanıyormusun diye sorabilirmisin yada  Türkiye kimlik bilgilerini zaten yukarıda vermiştim..
  teşekkür ederim..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42