Author Topic: Nad Sandzakom  (Read 9136 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Nad Sandzakom
« on: April 05, 2009, 12:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Dzamija iz Sandzaka 

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Nad Sandzakom
« Reply #1 on: April 05, 2009, 21:43 »
Nai-iskreni pozdravlenie za tazi hubava pesen,izpylni mi dyshata! :)

Offline Nedim Mehmedoski

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 543
  • Gender: Male
  • Torbesh
Ynt: Nad Sandzakom
« Reply #2 on: April 07, 2009, 23:35 »
RIZO HAMIDOVIC (OSMAN PASHA)                                                                                                                    You are not allowed to view links. Register or Login

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Nad Sandzakom
« Reply #3 on: April 11, 2009, 11:09 »
Edna pesna za ludeto deto sa daleko ot rodnoto mesto. Da spominat.

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Nad Sandzakom
« Reply #4 on: April 11, 2009, 13:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login

                          ЛЮБОВТА НА ЕДНА МАЙКА
           Майка ми имаше  само едно око.....мразех я!
Тя беше просто недоразумение .Беше готвачка в училищния стол и по този начин издържаше семейството.Един ден тя дойде  при мен и ми каза:
-Здравей.
Как можа да го направи,с пренебрежение я погледнах и избягах.На следващия ден един от учениците ми се изсмя в лицето;
- ХА,ХА,ХА,майка ти  има само едно око,очиларка,ХА, ХА, ХА .......
Искаше ми се да избягам от срам,исках майка ми просто да изчезне,скарах се с нея и й казах;ако само ще се срамувам от теб и другите да ми се подиграват,защо просто не умреш?-Умри!! Майка ми наведе глава и си тръгна,нищо не каза. Дори за секунда не се спрях да помисля за това което й казах, бях изпълнена с ярост,не помислих за чуствата й,че я наранявам,мислех само за подигравките на другите.Напуснах къщата и майка  си ,защото не издържах........Трябваше да уча усърдно,за да се сдобия с пари ,къща и добър живот.По-късно се омъжих и имах свой дом и деца.Бях щастлива от живота си и комфорта.....И тогава един ден майка ми дойде и ме навести.Не се бяхме срещали от години,тя не знаеше ,че има внуци.Когато отворих вратата,историята се повтори,децата ми й се присмяха и аз се развиках за това ,че е имала наглостта да дойде.        Крещях;как си позволяваш да идваш в къщата  ми и да плашиш децата!!?....Махай се от тук,махай се ......  При това  майка ми се наведе да не виждаме лицето й  ,и каза тихо:,,Съжалявам обърках адреса ,,Един  ден  дойде писмо от родния ми град,че майка ми е починала ,но това дори не ме трогна,заминах за да оправя наследството си,когато пристигнах,съседите ми подадоха писмо за мен от мама ...............................................................................             Скъпо,мое дете,мислех и се молех за теб през цялото време  ,докато те нямаше у дома.Съжалявам,че дойдох в къщата ти ,и изплаших децата ти.Бях толкова щастлива  когато те чух да идваш срещу вратата,сърцето ми щеше да се пръсне от радост,че отново ще те видя и чуя прекрасния ти глас,а сега нямам възможност да стана и да те посрещна защото вече ме няма,прости ми,прости ми,скъпо дете ,че те карах да се срамуваш от мен докато  растеше,знаеш ли...........нямах сили да ти кажа докато беше малка,претърпя инцидент и изгуби окото си.Като  твоя майка ,която те обичаше през всичките си дни   ,неможех да те оставя да пораснеш с едно око   и и другите да бягат от теб,  поех този товар,затова ти дадох своето ....бях щастлива,че ти можеш да гледаш света чрез мен,чрез окото ми...С любов към теб твоята майка....................

Offline Ади

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 202
Ynt: Nad Sandzakom
« Reply #5 on: April 11, 2009, 14:12 »
 ::)

Offline Serif mkd

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 337
  • Gender: Male
Ynt: Nad Sandzakom
« Reply #6 on: April 11, 2009, 15:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
       
     Eden,se nadevam,uspesen link za ste ljubiteli na sandzackata pesna od mene za nasite prijateli od Pomak
     eu.Uzivajte!

Offline dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 558
Ynt: Nad Sandzakom
« Reply #7 on: April 13, 2009, 00:14 »
Шабан, благодаря за клипа - много поучителна история! Не знам дали превода е твой или си го пействал отнякъде, но не е точен  ;) Разказът е от името на сина, а не от дъщерята на майката!

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Nad Sandzakom
« Reply #8 on: April 13, 2009, 00:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

                          ЛЮБОВТА НА ЕДНА МАЙКА
           Майка ми имаше  само едно око.....мразех я!
Тя беше просто недоразумение .Беше готвачка в училищния стол и по този начин издържаше семейството.Един ден тя дойде  при мен и ми каза:
-Здравей.
Как можа да го направи,с пренебрежение я погледнах и избягах.На следващия ден един от учениците ми се изсмя в лицето;
- ХА,ХА,ХА,майка ти  има само едно око,очиларка,ХА, ХА, ХА .......
Искаше ми се да избягам от срам,исках майка ми просто да изчезне,скарах се с нея и й казах;ако само ще се срамувам от теб и другите да ми се подиграват,защо просто не умреш?-Умри!! Майка ми наведе глава и си тръгна,нищо не каза. Дори за секунда не се спрях да помисля за това което й казах, бях изпълнена с ярост,не помислих за чуствата й,че я наранявам,мислех само за подигравките на другите.Напуснах къщата и майка  си ,защото не издържах........Трябваше да уча усърдно,за да се сдобия с пари ,къща и добър живот.По-късно се омъжих и имах свой дом и деца.Бях щастлива от живота си и комфорта.....И тогава един ден майка ми дойде и ме навести.Не се бяхме срещали от години,тя не знаеше ,че има внуци.Когато отворих вратата,историята се повтори,децата ми й се присмяха и аз се развиках за това ,че е имала наглостта да дойде.        Крещях;как си позволяваш да идваш в къщата  ми и да плашиш децата!!?....Махай се от тук,махай се ......  При това  майка ми се наведе да не виждаме лицето й  ,и каза тихо:,,Съжалявам обърках адреса ,,Един  ден  дойде писмо от родния ми град,че майка ми е починала ,но това дори не ме трогна,заминах за да оправя наследството си,когато пристигнах,съседите ми подадоха писмо за мен от мама ...............................................................................             Скъпо,мое дете,мислех и се молех за теб през цялото време  ,докато те нямаше у дома.Съжалявам,че дойдох в къщата ти ,и изплаших децата ти.Бях толкова щастлива  когато те чух да идваш срещу вратата,сърцето ми щеше да се пръсне от радост,че отново ще те видя и чуя прекрасния ти глас,а сега нямам възможност да стана и да те посрещна защото вече ме няма,прости ми,прости ми,скъпо дете ,че те карах да се срамуваш от мен докато  растеше,знаеш ли...........нямах сили да ти кажа докато беше малка,претърпя инцидент и изгуби окото си.Като  твоя майка ,която те обичаше през всичките си дни   ,неможех да те оставя да пораснеш с едно око   и и другите да бягат от теб,  поех този товар,затова ти дадох своето ....бях щастлива,че ти можеш да гледаш света чрез мен,чрез окото ми...С любов към теб твоята майка....................

  Чак сега видях клипа,извинявам се! Аго Шабан поздравление за това,има много смисъл в текста.Благодаря ти  че си тук сред нас.Поздрави.

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Re: Nad Sandzakom
« Reply #9 on: November 05, 2010, 16:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Re: Nad Sandzakom
« Reply #10 on: December 11, 2010, 14:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Re: Nad Sandzakom
« Reply #11 on: December 11, 2010, 14:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Harika bisey...sözlerini anlamasada insan...muzik insani alip göturuyor...

Offline Nedim Mehmedoski

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 543
  • Gender: Male
  • Torbesh
Re: Nad Sandzakom
« Reply #12 on: December 12, 2010, 23:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login



Offline Nedim Mehmedoski

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 543
  • Gender: Male
  • Torbesh
Re: Nad Sandzakom
« Reply #13 on: December 12, 2010, 23:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42