Author Topic: FG Gaitani s. Breznica  (Read 57925 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
FG Gaitani s. Breznica
« on: June 24, 2009, 08:37 »
Malko muzika ot novia disk na grupa Gaitani.
Nadiavam se da vi haresa.

You are not allowed to view links. Register or Login



You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login

za sega samo audio.

Offline saleika

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 455
  • Gender: Female
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #1 on: June 24, 2009, 08:45 »
Yusu mesrsi za hubavite pesni prati pove4e

i ako ima6 vazmojnost edna snimka na kolektiva   ;)

Allah razı olsun senden

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #2 on: June 24, 2009, 09:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Malko muzika ot novia disk na grupa Gaitani.
Nadiavam se da vi haresa.

You are not allowed to view links. Register or Login



You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login

za sega samo audio.


Господа, когато аз ви казвам че в неврокопско има фолклорна експанзия, аз имам в предвид точно това.
Това се случва и днес.
Балгодаря ти @yusu !
Това няма нищо общо с вулгарната чалга.
Група "Гайтани" от село Брезница е проект които вече кара втора година и със втори издаден албум.
Уникалани съчетания на ритми специфични за Брезница и района.
В текстовете на песните са вплетени истински събития от миналото ни.Копнежи, любов, романтика и човешки трагедий и драми - това е основната специфика на брезнишката песен, която в момента залива западните Родопи, надявам се и цялата помашка популация по света.
разбира се тези песни не са само за помаците.
Тези песни са отворени и нека всеки да ги анализира свободно.

Първата песен, "Стани,стани моме сутрин рано",  която се пее от моя собствен братовчед - Ибраим Боюкли, когато съм бил малък , няма да забравя че на тази песен съм плакал заедно с майка ми която я пееше по тютюневите ниви.
Изслушайте я , и се замислете за чудовишната човешка трагедия , сполетяла най красивата помакиня отнякакво село.
Хората визират това събитие кум 1912 година или малко по късно.
Накой пак могат отново да изпапагалстват че песента е анти ...........а

Е такива са били нещата в миналото ни, както на всички балкански народи, етноси и малцинства.
Надявам се в скоро време да се издаде и албум с видеоклипеве на група "Гайтани"
Тука предполагам има  и богати помаци, за това аз ги призовавам:
 - Господа инвестирайте в културата ни по този начин!
- Господа богаташи не се стискайте и не се срамувайте да подпомагате изворния фолклор!
Учете се от Брезнишките първенци!

Радостната новина е че този пример е взет насериозно и от нашия съфорумец Хусейн Мехмед , които е иницирал издаването на аудио албум с песни и музика от тетевенските помаци.
- Хусейн, знаем че имате финансови пробелми, тези неща са много скъпи и изискват определени разходи.
Но нали все пак трябва да се почне от някаде!
Това е инвестиция в бъдещето ни, и затова одговорноста е наша..



EVROPOMAK

  • Guest
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #3 on: June 24, 2009, 09:31 »
"Метка", ут каде можим да ги найдим ай тия албумье с Помачьката музика!  ???
Ия уть времье, навремье пусвирвамь на трамбульа и млогу ги аресвам, тея песни от адно време, га ги пеяхьа на Марулевскьия сабор и на различнитье сиденкьи, по нивьята и баире!  ;D  ;)

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #4 on: June 24, 2009, 09:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Метка", ут каде можим да ги найдим ай тия албумье с Помачьката музика!  ???
Ия уть времье, навремье пусвирвамь на трамбульа и млогу ги аресвам, тея песни от адно време, га ги пеяхьа на Марулевскьия сабор и на различнитье сиденкьи, по нивьята и баире!  ;D  ;)
Салям Алейкум ЕВРОПОМАК!

Ам ти, ни знаиш ли че оща съм по аврупата, ам тяя дени ша си ида и ша юрна гайтаните  на радявото до дупка ;D
Айтва, що правят тий е мноо арно!
Ама и ти ако си инять човяк, ша ти дам диск с тяяните песни като армагань!
Ма я низнам ти ся в Марулюво ли си или ич не си там ???
Гаитаните ся са готват да си направят тяян вдиеоалбум, и нек сетно ша искаш лаалем :D
Ама да знаиш , яз нема да та поварна и ша ти огудя.И земи ми майл адреса , та ми писувай , оти да знам как да та найда ве човяк!
Я ич не ти знам какви са ти присоките.
Tва мий адреса - breznitca@mail.bg
И немой са стискай , ами пиши!
Знам че си цапнат в устата и не тъй срам.
Аку ли бари?

Offline chech224

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 74
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #5 on: June 24, 2009, 10:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Господа, когато аз ви казвам че в неврокопско има фолклорна експанзия, аз има в предвид точно това.
Това се случва и днес.
Балгодаря ти @yusu !
Това няма нищо общо с вулгарната чалга.
Група "Гайтани" от село Брезница е проект които вече кара втора година и със втори издаден албум.
Уникалани съчетания на ритми специфични за Брезница и района.
В текстовете на песните са вплетени истински събития от миналото ни.Копнежи, любов, романтика и човешки трагедий и драми - това е основната специфика на брезнишката песен, която в момента залива западните Родопи, надявам се и цялата помашка популация по света.
разбира се тези песни не са само за помаците.
Тези песни са отворени и нека всеки да ги анализира свободно.

Първата песен, "Стани,стани моме сутрин рано",  която се пее от моя собствен братовчед - Ибраим Боюкли, когато съм бил малък , няма да забравя че на тази песен съм плакал заедно с майка ми която я пееше по тютюневите ниви.
Изслушайте я , и се замислете за чудовишната човешка трагедия , сполетяла най красивата помакиня отнякакво село.
Хората визират това събитие кум 1912 година или малко по късно.
Накой пак могат отново да изпапагалстват че песента е анти ...........а

Е такива са били нещата в миналото ни, както на всички балкански народи, етноси и малцинства.
Надявам се в скоро време да се издаде и албум с видеоклипеве на група "Гайтани"
Тука предполагам има  и богати помаци,
Радостната новина е че този пример е взет насериозно и от нашия съфорумец Хусейн Мехмед , които е иницирал издаването на аудио албум с песни и музика от тетевенските помаци.
- Хусейн, знаем че имате финансови пробелми, тези неща са много скъпи и изискват определени разходи.
Но нали все пак трябва да се почне от някаде!
Това е инвестиция в бъдещето ни, и затова одговорноста е наша..



You are not allowed to view links. Register or Login




Тука предполагам има  и богати помаци, за това аз ги призовавам:
 - Господа инвестирайте в културата ни по този начин!
- Господа богаташи не се стискайте и не се срамувайте да подпомагате изворния фолклор!
Учете се от Брезнишките първенци!

Радостната новина е че този пример е взет насериозно и от нашия съфорумец Хусейн Мехмед , които е иницирал издаването на аудио албум с песни и музика от тетевенските помаци.
- Хусейн, знаем че имате финансови пробелми, тези неща са много скъпи и изискват определени разходи.
Но нали все пак трябва да се почне от някаде!
Това е инвестиция в бъдещето ни, и затова одговорноста е наша..




Дайте връзка с организатора,
ще заделим средства от нашата фирма за
това начинание.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #6 on: June 24, 2009, 11:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Дайте връзка с организатора,
ще заделим средства от нашата фирма за
това начинание.

Предварително благодаря @chech224!
Организатора на издаването на албум с автентична музика от Галата е - Хусейн Мехмед който тука пише с ник -pomak_BG.
Надявам се че няма да ми се разсърди че публикувам тука негови лични данни, телефон и майл.

husein77@abv.bg
0896201350

Всъщност Хусеин се запали от мене именно тука от самият сайт за тази идея.Доколкото знам от него , досега те са стигнали само до издаването на аудио запис, но са спрели поради липса на средства.


 Издаването на аудио и видео албум с около 12 песни е свързано със следните мероприятия;

След като се намери спонсор се правят тези неща -

1 . - Организиране на потенциалната група от инструменталисти и вокалисти.
       Това включва и тренировки.Назначаване на главен организатор.

2. - Осъществаване на връзка със аудио студио и видеооператор.
      Насрочване дата на записите.

3. - Извозване на групата до студиото. В Брезница това го направихме в град София.
      Там собствениците на студия не са нито националисти нито шовинисти -помакомразци.
      Просто са толерантни и тях ги интересуват парите.

4. - Осъществяване на самите аудио записи и тяхната обработка.

5 .  Организиране на видеозаписите.Обикновено групата се кара в планината и там сред природата се правят записите.

6.   Презентация на албума.Това включва празненство в някоя зала или заведение, на която се канят спонсорите и местният елит.

7.   Правене на Пи Ар .Реклама и разпространяване на албума, интервюта по медий.Участие по помашки събори.


Миналата година аз бях един от вдъхновителите и организаторите на първия албум на група "Гайтани".
Албума излезе много успешен и с малко средства, балгодарение на местни бизнесмени.
Цялата сметка излезе някаде към - 2000 - 3000 хиляди лева.
Издадохме аудио и виедеоалбум. Макар че разпродажната му не е голяма, от получените средства фолклорната група, успява да си поддържа инструментите и да се срещат чат пат за тренировки.
Основната причина за малката разпродажба е плагиатсвото и пиратсвото.Сега има високи технологий навсякаде и копирането не е проблем за никой.
Но от Брезница има какво още да се покаже и направи. Все още има живи хора който пазят истинската старинна музика и песни , досущ такава каквато е била преди повече от сто години.
Но тези хора са на възраст и един ден няма да ги има като известният народен певец - Караахмет Брезнишки.

Още един път искам да ти благодаря и се надявам един ден да се видим в друга обстановка , сред  истинските народни изпулнители и изпълнителки.
Аз имам много идей за проекти, но не само в Брезница. просто Брезница е авангарден пример, от коийто трябва да се поучат и останалите.

След два дена сам си в България и ако си там можем да се свържеме за сътрудничество.
Моят майл е -
 breznitca@mail.bg
Пиши ми . за да се свържеме .

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #7 on: June 24, 2009, 12:56 »
Тука давам информация на всеки които иска да си закупи албумите с видеоклиповете на група "Гайтани".
Ако живеят в района на Неврокоп касаба /Гоце Делчев/, нека да идат в района на пазарището.
Там има една закусвалня , чийто собственик е известен със забележителния мустак и  прякора си - "Пушката".
Той е от Брезница и има право да продава дискове с техни албуми.
Помня че цената беше някаде към - 7 лева за един диск , в който има 12 видеоклипа.

Offline Serif mkd

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 337
  • Gender: Male
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #8 on: June 24, 2009, 16:35 »
Aferim bre Yusu -aga!!Toa e vistinskoto nasledstvo na nasencite.Za zal zaboraveno vo "modernite ni vreminja"
   Denes ima takvi koi se stramat os sopstvenoto kulturno nasledstvo i baraat tugji vrednosti -ne svesni za spstveniot bogat folklor-;koi nemaat ni priblizno tolkava umetnicka vrednost kako ovie pesni ! No da bidime optimisti ;taka bese nekogas i vo Bosna ,se peese se i sesto samo ne bosanskata sevdalinka.Denes ,elhamdulilah,sevdalinkata e poznat "brend" vo planetarni razmeri i ja peat ne samo mladite narodnjaci ami i pop pejaci i rokeri ..duri i stranci -amerikanci,germanci ,turci i dr.- snimaat sevdalinka (vidi institut sevdaha;fondacija Omera Pobrica) Duri i makedonskata legenda -pokojniot Tose Proeski -na svojot koncert vo Sarajevo ja otpea antologiskata "Moj dilbere"!! Insallah eden den taka da bide otpeana i nekoja od ovie pesni i drugi od nasata sehara ...
     Blagodarnost za yusu;za Metka ;pomak bg i posebno za chech224koj se ponudi da pomogne ,ako dobro razvrav ,na vakvite proekti!

Offline SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 158
  • Gender: Male
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #9 on: June 24, 2009, 21:42 »
Evala Yusu aga,che spodeli tezi hubavi pesni s nas!Evala na horata deto sa gi ispqli i na horata koito sa sadeistvali ta sega da moje da gi slushame!

Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #10 on: June 25, 2009, 17:25 »
Eto oshte niakolko hubavi pesni na grupata.

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline KRASİV

  • KRASİV
  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 67
  • Gender: Male
  • KRASİV
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #11 on: June 25, 2009, 23:52 »
MERSİ MNOGO ZA TEZİ HUBAVİ PESNİ MNOGO Mİ HARESTVAT KOTO EDİN İSTESKİ BREZNİ4ANİN BLAGODARQTİ AGO YUSU AKO İMA O6TE OT NOVİTE PESNİ Gİ 4AKAM DAGİ KA4E6... :) ;)

Offline svilen.

  • Member
  • **
  • Posts: 34
  • Gender: Male
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #12 on: June 26, 2009, 14:42 »
BRAVO YUSU EVALA NA6 PREKRASNI PESNI DA SI JIV I ZDRAV ... :o

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #13 on: June 26, 2009, 14:50 »
Песните са страхотни! Браво  yusu ! Слушам ги всеки ден!

Offline karaveli

  • Member
  • **
  • Posts: 38
Re: FG Gaitani s. Breznica
« Reply #14 on: June 26, 2009, 20:06 »
aida idem sevdo , ai da idem da si pasem sevdo
vaklo stado....ai da te popitam sevdo
aii da te popitam dali ke mi pristanesh , nevesta da mi stanesh....

pitai maika si oshte teiko si
che az te sevdo ,noshtia synuvam
dem te sevdo blenuvam

slavai da sym da ti   peiya sevdo
se sas teb da byda......
ot KARAVELI.............

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42