Author Topic: Popfolka -obi4an i otri4an  (Read 27349 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #30 on: July 29, 2009, 10:25 »
Алелуя

Така вече всичко си е на мястото

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #31 on: July 29, 2009, 10:54 »

Определено рано или късно всичко си идва на мястото

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #32 on: July 29, 2009, 11:50 »
  Метка,неси ли забелязал  песните от кой  край на БГ се слушат най -много  и защо.Провери и се заслушай в националните радиостанции и ще видиш.Може да ти направи впе4атление .

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #33 on: July 29, 2009, 11:55 »
Да  Snake, мисля че това е Македония.
Според мене причината е че след Втората Световна Война там е нямало Възродителен Процес или Асимилация.
Политическия модел там е бил развит и самият фолклор не е бил засегнат като в България.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #34 on: July 29, 2009, 12:19 »
Всичко българско и родно плюя, мразя и пилея, а?

В Македония според македонските учебници не е имало асимилация. Според другите не е така. Здраве да е, всеки от камбанарията си.

Кой е бил порлитическия модел ако може?
В околовръст само България комай е сполучливо запазила фолклора си.

Н.Ем.Цанев

  • Guest
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #35 on: July 29, 2009, 12:53 »
Quote
Чалгата е вид борба срещу дискриминацията.

Филип Трифонов (актьор, България): В изкуството понякога има нужда от диктатура.

Isyankar

  • Guest
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #36 on: July 29, 2009, 13:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Popfolk = muzikalen shum

Поп-фолк е музиката на Елица и Стунджи. Някои хора от музикалните среди наистина се подиграха с този термин и наложиха съвсем друго разбиране на обществото за поп-фолк. Поп-фолк няма нищо общо с чалгата или Пайнер музиката, защото Чалга значи музика на турски език и нищо повече. Да си намерят друго име, а не да си мият ръцете чрез фолка. Поп-фолка не е музикален шум, а един метод за възраждане на фолклора. А тези, които злоупотребиха с този термин през 90те и го наложиха като синоним на Пайнерската музика - не знам какво да кажа за тях просто...

Offline SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 158
  • Gender: Male
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #37 on: July 29, 2009, 14:07 »
                           Поздрав за последните три одговора
                 You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #38 on: July 30, 2009, 22:02 »
     
За теб Шефкет и за приятелите в сайта е тоя поздрав: 
  You are not allowed to view links. Register or Login

Offline saleika

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 455
  • Gender: Female
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #39 on: August 04, 2009, 16:27 »
Edna pesen v koqto ima mnogo smisal


You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #40 on: August 08, 2009, 13:18 »
    Нека тоя поздрав е за всички гурбетчии ;  You are not allowed to view links. Register or Login

Shumarov

  • Guest
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #41 on: August 08, 2009, 17:47 »
citat na Metka:
"Ти слушаш именно такава музика каквато и аз. Тва е Рок музиката.
Я си помисли изпълнителите на тази музика не са ли покварени, наркомани и утрепки в личния си живот?"

Pozvoli mi da ne se syglasq sys tebe, Metka.Pokoiniqt John Lenon beshe aktiven borec za svetoven mir.I ne se syglasqvam, che e bil utrepka.Nito Bono ot U2, primerno.Vqrno e, che ima mnogo utrepki, no ne moje da se postavqt vsichki pod obsht znamenatel.A shto se otnasq do chalgata, spomnqm si edno mnenie na Tedi Moslov, ako ne se lyja za razlikata m/u blues, i chalga(pop folk)-"Kogato na gotin chovek mu stane kofti-se poluchava blues, a kogato na kofti chovek mu stane got, se poluchava chalga"Az namiram za avtentichen folk, primerno izpylnenieto na na Ibrahim Tatlises "Leylim Ley", a plagiatstvanoto "Sine moi" na ne znam koi Yugoslavski izpylnitel si e chalga.Ne znam koi e daval definicii, kato ``Chalga``i ``Pop Folk``, no nishto folklorno ne namiram.Razbira se, az ne sym muzikalen expert.No se laskaq da se imam za estet v oblastta.
A tozi vid muzika -chalga, ili pop folk e edno plagiatstvo.Plagiatstvat hora, koito nqmat sobstveni idei, i sobstven stil, nito sobstveno izkustvo.I da nqmash tezi neshta, a da se iztiposash pred kamerite, za da ti se vidqt silikonovite implanti....si e proqva na losh vkus.I bedata e, che tozi losh vkus se nalaga na novite pokoleniq v Bg.I se oformiha celi generacii ot hora sys sporen vkus.

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #42 on: August 08, 2009, 19:42 »
         Шумаров-затваряйте си очите като видите силиконови инпланти ,че може да ви изтекат по тях и си запушвайте ушите ,за да не оглушеете от попфолк.Само искам да ви   кажа ,че попфолка е продължение на традициите на фолка.Защото ,фолк в България отдавна не  се създава и да ти кажа, последните които създадоха  нещо от фолклора са селата - Брезница,Корница ,Лъжница.Може ли ,гражданина да създава фолклор-неможе,той е изгубил средата {селската среда}.
      Виж само  фолклорните песни за какво се пее и тези от попфолка-почти еднакво , пример ще ти дам; в едните има коня раванлия-в попфолка-колата  Ферари или Мерцедес или БМВ.В едните имаме момата  кърши снага на полето -в другите -на морето .
                  За това се казва -попфолк -фолк {narod},популярна народна музика.
       А Метката е прав че има утрепки -да ти дам пример -Пол Макартни ,да ти напомня това име на някой,та тоя същия твой  лубимец ,най -много желаше войната в Ирак и Авганистан а той май беше от Биитълс.
          Друго,ако си ходил на концерт на някаква  сериозна група  да видиш там как се раздава алкохол и дрога в изобилии, тогава ще си говорим,но ти ги гледаш само по МTV,така ,че нямаме допирни точки в спора .
     
               

Shumarov

  • Guest
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #43 on: August 08, 2009, 20:29 »
Snake, izvinqvam se, ako sym zasegnal nejna struna.Kazah mnenie, i govorih za stoinosti ne ot roda na kryshni snagi, i chudesa na avtomobilnata gazariq, a sinhron m/u text, i muzika, kakyvto moje da namerish vyv "ALL YOU NEED IS LOVE"Az ne gledam nito MTV, Nito Planeta TV po moralno-higienni syobrajeniq.I za syjalenie ne sym chul podkrepata na Paul McCartney za voinata v Iraq, koeto beshe srama za USA, i za chovechestvoto, koeto gleda bezuchastno.Ako naistina e podkrepil voinata-tova e pozor!I ne te uprekvam, che slushash takava muzika.Tova e tvoi izbor, i az go uvajavam-ne go spodelqm, no go uvajavam.Bqh na koncert na Jan Gillan v Sf predi dosta godini, no nikoi ne mi predloji droga, nito alkohol.A i dori da mi go beshe predlojil-ne vqrvam, che bi mi go injektiral nasila.Symnqvam se da e utrepka, choveka, koito izpq "Sweet Child In Time" :)

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Re: Popfolka -obi4an i otri4an
« Reply #44 on: August 09, 2009, 20:36 »
  Засеганал си Шумаров,най-нежната страна си засегнал.Как така става като не гледаш никави ТВ-та а знаеш за силиконите на певиците? ???,да неси станал ясновидец  ;D ;D ;D.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42