Author Topic: Имаш ли приятели!  (Read 41722 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #15 on: September 02, 2009, 03:27 »
   Изморен съм...!  Приятелите са винаги в трудни моменти,такива каквито има всеки от нас! В тази насока поздрава ми е към всички верни стари и нови членове в най-големия сайт за помаците по света You are not allowed to view links. Register or Login Предстоят наистина хубави новини с бъдещето на сайта,но от нас зависи днес да запазим взаимното уважение тук във Форума ни да е в полза ,уважение и толерантност и с друго мислещите.НЕ бива Форума да се превръща в място за хули,клевети,обиди и разединение.Така повече пречим на нашите  наследници  отколкото помагаме. Миналото НЕ трябва да се забравя,но днес е днес,а утре може да ни няма.Призовавам всички хиляди наши членове и гости по света да са по разумни и да не допуснем разединение на помаците,както и насаждане омраза към хората тук с християнска религия или друговерци.Това е пагубно за нас помаците,за сайта...,как утре ние ще излезнем пред Медии,пред Света.Моля да се отдава значимост на темите свързани с целите на сайта,а те са  в основата на нас. Имам запитвания до мене на десетки журналисти главно от БГ как ще се представим в реалното а не виртуално пространство днес утре пред народа.След като се претендира за Лидерско място което е  ФАКТ сме длъжни да покажем нашето уважение към страната в която живеем и имаме земи,имаме гробища на дедите ни там,тук в  България. България е нашата Родина и едно наслаждане на омраза,на мъст какво е било в миналото НЕ е в полза на народа.Помаците по Света да близо половин милион разпръснати по Света.В тази насока силата на сайта е да покажем нашето си а не да се допуска Форума и сайта да се превърне в Арена на битки! Това НЯМА да стане казвам категорично,сайта започна с малко сега сме многоооо по света! :) За всички които обичат сайта казвам днес имаме нужда помаците да се покажем пред света/  You are not allowed to view links. Register or Login като достойни хора и запазен народ с култура и помашки традиции. За всички в сайта и гости по света всеки ден тук!     Приятелството е магия !    Най прекрасното в днешния свят!                         You are not allowed to view links. Register or Login
                 You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #16 on: September 02, 2009, 08:19 »
Ето 18 от най-смешните цитати за приятелството, които ще направят денят Ви още по-светъл.  ;)

1. „Истинския приятел е някой, който мисли, че си здраво яйце, въпреки че знае, че си леко напукан“ Bernard Meltzer

2. „Има трима верни приятели: стара съпруга, старо куче и пари в брой.“ Бенджамин Франклин

3. „Парите не могат да купят приятели, но можеш да си намериш повече врагове.“ Спайк Милиган

4. „Истинския приятел ти забива нож отпред, не в гърба.“ Оскар Уайлд

5. „Брака е някакъв вид приятелство, общоприет от полицията.“ Анонимен

6. „Стар приятел ще ти помогне да вървиш напред. А добър приятел ще ти помогне да преместиш труп.“ Jim Hayes

7. „Дай ми само един приятел, които посреща нуждите на всичките ми настроения. “ Esther M. Clark

8. „Любовта е сляпа. Приятелите се опитват да не отбелязват това.“ Анонимен

9. „Имам много приятели, някой до гроб, други абсолютно неспособни да пресекат улицата.“ Virginia Woolf

10. „Приятелите идват и си отиват, но враговете се натрупват.“ Томас Джонс

11. „Имам много Най-добри приятели. Някой от тях едва познавам!“ Archie Bunker

12. „Отнема много време да се превърнеш в стар приятел.“ Джон Леонард

13. „Не трябва да се отделяме един от друг, или несъмнено трябва да разделим.“ Бенджамин Франклин

14. „Приятелите са начина на Господ да се извини за нашите семейства.“ Анонимен

15. „Привилегия е да говориш за приятелството глупости, и да уважаваш глупостта на приятелството.“ Чарлс Ламб

16. „Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях.“ Мечо Пух

17 „Добри приятели, добри книги и заспала съвест: Това е идеалът за живота.“ Марк Твен

18. „Приятелство се ражда в момента, когато един човек каже на друг: Моля, Ти също? Мислих си, че само с мен е така“ Ч.С. Левис


Offline djemile^^^

  • Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #17 on: September 02, 2009, 17:43 »
Приятелите винаги остават



Приятелите със черти познати
не носят на ревера си емблема.
Откриваме ги само по душата,
опора щом ни дават без да вземат.



За себе си мълчат, но ни изслушват,
разделят нашите грижи, свойте ризи.
Приятелството не е бар задушен,
в който хора влизат и излизат.


Приятелите ни без думи казват
и всички провинения прощават.
Отиват си любови и омрази,
приятелите винаги остават.

Trakya

  • Guest
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #18 on: September 02, 2009, 20:44 »
Имам приятели. Това са: Мустафа_Б, Метка, Исмет Драмски, Назми, Рахмие, Салейка, Джемиле, Семра, Гелина и Шумаров, опс, забравих, също и Сугуби курт

P.S. Добавям и Зоро, който се оказа един изключително интелигентен турски поданик с много добър словесен запас, който демонстрира в разговор с мен

Offline djemile^^^

  • Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #19 on: September 02, 2009, 22:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Имам приятели. Това са: Мустафа_Б, Метка, Исмет Драмски, Назми, Рахмие, Салейка, Джемиле, Семра, Гелина и Шумаров, опс, забравих, също и Сугуби курт

P.S. Добавям и Зоро, който се оказа един изключително интелигентен турски поданик с много добър словесен запас, който демонстрира в разговор с мен
Това е много мило :) тук човек наистина може да намери не само сродни души, но и приятели.
Думите ти са много мили Trakya, стига наистина да ги мислиш. Ти също можеш да си намериш приятели тук.

Shumarov

  • Guest
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #20 on: September 02, 2009, 22:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Имам приятели. Това са: Мустафа_Б, Метка, Исмет Драмски, Назми, Рахмие, Салейка, Джемиле, Семра, Гелина и Шумаров, опс, забравих, също и Сугуби курт

P.S. Добавям и Зоро, който се оказа един изключително интелигентен турски поданик с много добър словесен запас, който демонстрира в разговор с мен

Polaskan sym, che me vkluchvash v spisyka s priqtelite si Trakya,no ne trqbva li da se poznavame, za da se spriqtelim? Zaprilichva na Bylgaro-syvetska drujba-nie si drujahme, a syvetite si nqmaha hal haber! :)

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #21 on: September 03, 2009, 01:51 »
  Обикновените приятели от ежедневието ни и Истинските ПРИЯТЕЛИ-Разликата???   You are not allowed to view links. Register or Login

Aleyna

  • Guest
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #22 on: September 03, 2009, 12:29 »
Приятелите са ангели които ти помагат да се изправиш на крака в моментите когато крилете ти не помнят как да литнат!




Приятелство,любов и раздяла
Есе

You are not allowed to view links. Register or Login

Приятелството и любовта са най-красивите и стойностни неща,за които си струва да живеем.Те са смисълът на живота ни.Ако наистина има хора,на които можеш да разчиташ и човек,когото да обичаш и който ти отвръща със същото,то значи си истински щастлив.Цял живот ние мечтаем за несравнимата,истинската,вечната любов.Тя изпълва сърцата ни с нежност и щастие.Тя е тази,която ни топли,дори когато сме самотни,тя е тази,която ни дава сила,когато имаме нужда от нея,тя е тази,която ни връща вярата в живота,когато сме на път да я загубим.Раздялата е друго нещо от живота,неизбежна част от него,нещо което се случва на всеки,по една или друга причина.Тя често пъти поражда много мъка и болка.Но понякога не можем да я предотвратим….можем само да се опитаме да преодолеем болката от нея.
Приятелството,любовта и раздялата са взаимно свързани.Ако някога си имал приятел,то неизменно с това си го обичал,а любимия човек ти става по-близък,ако освен интимните чувства един към друг,изпитвате и приятелство,имате си доверие,споделяте си.Раздялата с приятел или с любимия човек винаги причинява много болка.Ето защо тези чувства се редуват през целия ни живот-едно след друго,но най-важното е,че въпреки раздялата,любовта и приятелството оставят светли и топли спомени в съзнанието на този,който ги е опознал.

Случвало ли ти се е да загубиш някой,когото много обичаш?Изплакал ли си сълзите,породени от загубата на близък човек?Чувствал ли си се празен заради липсата на топлота,заради липсата на разбиране,заради липсата на този,който е бил то теб,а вече го няма?Ако ти се е случвало,то значи знаеш колко боли от раздялата.Тя е изгаряща,в състояние е да сломи и най-силния духом човек.В състояние е ,да го накара да загуби желанието си за живот,в състояние е да го накара да намрази любовта….Но раздялата е нещо нормално.Тя сполетява всеки на определени етапи от неговия живот.Когато сме били малки,сме се разделяли с приятелчета от детската градина, с които сме си играли щастливо преди,след това се сбогуваме с класа си на абитуриентския бал,а междувременно срещаме и разделяме стотици хора ….Едни от тях не успяваме да опознаем добре и не усещаме до такава степен липсата им по-късно,други обаче успяват да завладеят сърцето ни и да оставят дълбоки следи там-а именно приятните спомени за времето,прекарано с тях.Тези хора си тръгват от нас,но не и от душите ни.Те може и да бъдат на стотици,хиляди километри,но въпреки това ,са много по-близо,отколкото могат да си представят-в спомените и сърцата ни,там,където никога няма да ни изоставят и където винаги ще бъдем заедно.Раздялата с хора,които познаваме отскоро не боли толкова…Приемаме я нормално.Но когато се случи с човек,който обичаме и на когото държим,тя започва да ни пронизва отвътре.Много е тежко да загубиш любимия човек.Да стоиш по цели нощи,облян в сълзи и да мислиш за това,което си загубил.Да превърташ по хиляди пъти лентата на дните,прекарани заедно,на дните ,изпълнени с любов и топлота….Много е тежко когато знаеш,че не можеш да върнеш лентата назад,колкото и да ти се иска,а сълзите да се стичат по бузите ти,напомнящи за самотата…Тежко е да се разделиш със щастието,което преди е било неотлъчно до теб,а сега като че ли ти е обърнало гръб.Мъчно е да знаеш,че никога повече няма да видиш очите,които са те разтапяли,че няма да усетиш топлината на ръцете,които си държал досега,че няма да вкусиш сладкия вкус на устните,които бяха само твои….Сърцето,което биеше щастливо досега,вече едва тупти…устните,които жадно докосваха неговите,сега остават празни и сами,очите,които с трепет очакваха да те видят,сега гледат в далечината,където се изгуби ти,гледат и се молят,че един ден отново ще те съзрат…гледат и плачат,събрали болката от щастието,което ги напусна и което не би се върнало вече.Едни ръце,които доскоро усещаха топлината на твоите,сега стоят студени и копнеят за твоята жар.Тих глас,който до скоро мълвеше”Обичам те”,сега едва прошепва”Върни се!”.Лицето,чието вечен спътник бе усмивката,сега познава единствено сълзите…Защото всичко свърши…Защото щастието си замина.Защото вярата ,че животът е хубав умря,в момента в който ти си тръгна.Раздяла,защо си тук,за да убиеш любовта,за да раниш щастието и за да ни откажеш от приятелството?Не можеш ли да си намериш други жертви,а си вкопчила безпощадните си зъби в моето сърце…то кърви …и единственото,което мога да видя сега,е неговото име…единственото,което мога да чуя ,са неговите стъпки,отекващи в сърцето ми,винаги там,винаги на сигурно място,където никой няма да ми го открадне!Да,Раздяла,ти можеш да ми отнемеш щастието,можеш да ми отнемеш хората,на които държа и без които не мога,можеш да ми отнемеш надеждата,но знай едно-никога няма да успееш да ми отнемеш любовта и приятелството!!Те са вътре в мен!Не можеш да ми ги вземеш,отдавна съм ги скрила на сигурно място в сърцето си,където никой и нищо не може да ми ги отнеме или нарани…то ,сърцето кърви,но те са здрави!И винаги ще бъдат!Защото аз може и да умра един ден,но те ще са вечно живи.Знай това,Раздяла!Знай,го и запомни,че вече не ме е страх от твоята болка!Аз привикнах към нея и си изградих защитна сила-обичта.Сърцето може да ме боли заради теб,но аз няма да се оставя да ме надвиеш.Защото това,което ти искаш да победиш е много по-силно от теб!Защото аз ще те удавя в сълзите,които изплаках,ще те изгубя сред спомените,таящи се в паметта ми,ще те изправя пред силната обич,която изпитвам и тя ще те смачка.Защото ти си слаба,Раздяла.Любовта е много по-силна от теб!Само тя може да изтрие сълзите ми,да ми върне щастието,което ти отне,да ми върне усмивката,което загубих.А ти ще отидеш при някой друг ,за да му откраднеш всичко,на което държи,но знай едно:Ти никога не ще убиеш приятелството и любовта!Те винаги ще бъдат тук,винаги ще властват в моето сърце,а ти можеш само да го нараниш,но не и да го накараш да спре да бие…защото докато обичта е там,то винаги ще тръпне ,винаги ще тупти,заедно с Неговото сърце.А приятелството?Мислиш ли,че ми го отне като ме отдалечи от най-добрата ми приятелка?Не!И това не успя да направиш.Защото тя все още е част от миналото и от спомените,защото спомените са част от миналото,а миналото е свързано с бъдещето,следователно тя винаги ще бъде моето бъдеще!Така,че Раздяла,сега аз съм победителката!Сега аз избърсах сълзите си и пронизах теб с копието на обичта.Това е най-силното оръжие.Побеждава всичко.Дори теб,страдание,дори теб,Раздяла.



Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #23 on: September 03, 2009, 12:46 »
ОБИКНОВЕНИТЕ срещу
ИСТИНСКИТЕ ПРИЯТЕЛИ


 

 

Обикновенните приятели никога не ме виждат да плача.

Истинските приятели имат рамо, подгизнало от сълзите ми.

 



Обикновенните приятели не знаят малкото име на най-близкия ми човек.

Истинските приятели имат номера на мобифона му в тефтерчетата си.

 



Обикновенните приятели носят бутилка вино на купоните, които правя.

Истинските приятели идват по-рано за да ми помогнат в подготовката,
и остават до късно, за да ми помогнат в почистването.


 



Обикновенните приятели се сърдят, когато им звъня, след като
са си легнали.

Истинските приятели питат, защо ми е отнело толкова време да им
позвъня .

 



Обикновенните приятели се стремят да говорят за моите проблеми.

Истинските приятели се стремят да ми помогнат да се справя с
проблемите си.


 



Обикновенните приятели гадаят за моите любовни истории.

Истинските приятели знаят толкова много подробности, че ако
не бяха истински, можеха да ме шантажират с това.

 



Обикновенните приятели, когато ме посещават се държат като гости.

Истинските приятели отварят хладилника и се обслужват сами.

 



Обикновенните приятели мислят, че с приятелството ни е свършено,
когато имаме разногласия.

Истинските приятели знаят, че няма истинско приятелство, ако не
сме имали разногласия.

 



Обикновенните приятели очакват винаги да съм до тях, когато
имат нужда от мен.

Истинските приятели очакват винаги да са до мен, когато имам
нужда от тях.

 

Offline Ayshe Shukri

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 151
  • Gender: Female
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #24 on: September 04, 2009, 00:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Ayshe Shukri

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 151
  • Gender: Female
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #25 on: September 04, 2009, 00:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline @xmet

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 215
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #26 on: September 04, 2009, 08:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #27 on: September 04, 2009, 08:41 »
Вземаш - връщаш, сбъркаш - плащаш!
Зъл житейски кръговрат от векове наред.
Можеш - имаш, лъжеш много - оцеляваш!
Отсяваш си ги - лекичко така - за теб!

Воюваш - побеждаваш, мекошав ли си - оставаш!
В интригите забъркан, нямаш миг покой!
Обичаш или мразиш, прецакат ли те - страдаш!
Само да обърнеш гръб и думите като порой...

Помагаш, ала губиш! Губиш... пак помагаш!
Ножа във гърба ти от приятеля - предател...
Обичаш ли - те мразят... Дори да го отричаш!
Нима не знаеш как приятелят ти става твой предател?!...

You are not allowed to view links. Register or Login




Aleyna

  • Guest
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #28 on: September 04, 2009, 09:34 »
Цената на доверието

Така съм създадена,

Че предпочитам

Да се усмихна, вместо да се намръщя,

Да погаля — вместо да ударя,

Да повярвам — щом ме погледнат в очите.



Много пъти са ме лъгали.

Дори най-скъпите, най-близките.

Обичта ми са тъпкали

С думи са ме оплитали —

И пак ме гледаха в очите.



Може още сто пъти да ме излъжат.


Нека.

Едно не искам: заради стоте измами

Веднъж да не повярвам само

На очите, които наистина

Са били искрени.


Станка Пенчева

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Имаш ли приятели!
« Reply #29 on: September 05, 2009, 08:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42