Author Topic: Zabravenite gorani  (Read 26078 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sema_rohleva

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 174
Zabravenite gorani
« on: November 21, 2008, 13:34 »
http://www.geocities.com/goranite/

Ima dva kratki otkasa za nasenci ......interesno e  :)

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #1 on: November 21, 2008, 19:09 »
Те никак не са забравени, лошото е че нямаме общи контакти, ще е добре ако се направи някакъв културна конференция с преставители от помаците, торбешите и гораните.

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #2 on: November 22, 2008, 08:19 »
Bratko  Huseine         ,tqh gi znaqt po zelite Balkani ,kato maistori -sladkari,beha v bivshata Jugoslavq mnogo po dobre ot nas.Ami zadaval li si si vuprosa: Koi ni poznava nas pomacite i s kakvo?.I drugia mi vupros e:,Dali nqkoga shte stignem nie pomacite v Bg kato turbeshite v Makedoniq i goranite v Kosovo,vupreki ,4e ne te a nie sme v EU.Ami ako bqha te v EU,mislq si ,4e te shtqha da stignat mnogo dale4e.

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #3 on: November 22, 2008, 16:03 »
Проблема при тях, а и вече при нас е тази пазарна икономика. Много от хората ни се пръснаха и отидоха къде ли не. Някой се изжениха за какви ли не. Вярно е това което казваш, че те са по прочути, но не мисли че и нас не ни знаят хората. Ние се прочухме най-вече със нарошаването на религиозните ни права. Чрез нас, националистите в БГ, се върнаха още в далечното Средновековието, където тамошните християни безмилосно избивали и измъчвали нехристияните като ги обвинявали в еретичество или друговерство.

Offline PNK2003

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 668
  • Gender: Male
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #4 on: November 22, 2008, 19:11 »
В почти всяка тема все едно и също, вече смешно ми става... Тук би трябвало за култура и изкуство да се коментира, но явно отново и за пореден път ще трябва да обърнем внимание на огромните вреди, които християнството е причинило през вековете.  Забравих и за комунистите...   

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #5 on: November 23, 2008, 08:56 »
Bratko   HUseine,da prav si za tova,razlikite v komunizma-nashiq i tehniq.Za tova sega imeto TIto go slavqt vsi4ki ot bivsha Jugoslaviq .Da mnogo ot nashte hora se prusnaha-no kakvo napraviha-NISHTO.Nqmame si  mnogo bogati hora da mileqt za pomashkoto,za tova koeto iskame az i ti i drugite nashi bratq i sestri ot pomak.eu.Znaesh li kakvo shteshe da e samo4uvstvieto na nashite hora ako imashe radio,televiziq,vestnik za nas.No tova stava s pari bratko-i to mnogo pari.Znae6 li kak sum se radval kogato Olimpik-Galata igraeshe vuv A grupa.A tazi radost nee bila samo za men,tq e bila za vsi4ki nas.Za razlika ot goranite i turbeshite sme mnogo ,mnogo nazad bratko.Kogato te sa hodili po Evropa,nie znaehme samo 4e su6testvuva takuv kontinent.Znae6 ,koi samo mojeha da izlizat,nali.

Offline sema_rohleva

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 174
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #6 on: November 23, 2008, 09:57 »
Priyateli ,
Tezi otkasi ot dvata filma gi svalih tuk tocno v sekciyata za kultura i izkustvo , zastoto polovinata mi krav e goranska ot strana na mayka mi i iskah samo da dam svoya prinos v tozi sayt , tay kato ima malko informaciya za tyah tuk.......A sto se otnasya do tova koi sa po napred po nazad  dnes vsicki nie i pomaci i gorani i torbesi sme na edin hal prasnati po sveta v tarsene na prepitanie  i badeste ....

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #7 on: November 24, 2008, 05:56 »
Proklet gurbet-slushai pesnite na goranskiq pevec Selijadin Muska,za jivota za gurbeta ,te kazvat mnogo neshta za nas.

Offline sema_rohleva

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 174
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #8 on: November 24, 2008, 16:57 »

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #9 on: November 24, 2008, 17:44 »
Blagodarq mnogo Sema:" Sve otishle vo tugina," taka e .Gurbet proklet.

Offline sema_rohleva

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 174
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #10 on: November 24, 2008, 18:12 »
Molya Snake .... poredicata sega zapocva ....moyat dyado e goranec i predi blizo 100 godini basta mu tragva na gurbet i napuska tazi krasiva planina ....Po kasno i semeystvoto mu ....Zatova s tazi malka tema koyato zapocnah tuk iskam da pokaja i da nauca nesto povece za goranite ...za ediniyat mi koren....Radvam se ce sa ti haresali dori i malko da sa natajili...I vse pak se usmihni :))))))

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #11 on: November 24, 2008, 19:42 »
Ако не се лъжа, тази песен трябва да звучи така.

Незорчи ми шар планина
ти кайнаци и свечина
па се стане па се чуе
офчаре ге песне пуе
за далечне гурбечине
Хей, хей, Шар планино
Ти сокак планино
се що имаш, мене ми е мило
мене ми е мило
Хей, хей, Шар планино
ти сокак планино
се що имаш, мене ми е мило
мене ми е мило.
Офчарче ге песне пуе
За далечне гурбечийе
Шар планина се ме има,
Се отишле во тугина
Се отишле во тугина
Хей, хей, Шар планино
ти сокак планино
се що имаш, мене ми е мило
мене ми е мило.
Хей, хей, Шар планино
ти сокак планино
се що имаш, мене ми е мило
мене ми е мило.
“Шар планино, млада стара
не онела пуста пара, “пуста пара”
без тебе неможеме
за байрам че си додеме”
Хей, ей, Шар планино
ти сокак планино
се що имаш, мене ми е мило
мене ми е мило.
Ей, ей, Шар планино
ти сокак планино
се що имаш, мене ми е мило
мене ми е мило.

Какъв ти е другия корен Сема.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #12 on: November 24, 2008, 22:41 »
Проблема при тях, а и вече при нас е тази пазарна икономика. Много от хората ни се пръснаха и отидоха къде ли не. Някой се изжениха за какви ли не. Вярно е това което казваш, че те са по прочути, но не мисли че и нас не ни знаят хората. Ние се прочухме най-вече със нарошаването на религиозните ни права. Чрез нас, националистите в БГ, се върнаха още в далечното Средновековието, където тамошните християни безмилосно избивали и измъчвали нехристияните като ги обвинявали в еретичество или друговерство.
Г-н Хюсеин Мехмед, ще ви помоля за уточнение: кои точно ваши религиозни права са нарушени, от кого, кога, и къде според вас сте се прочули? Ако сте се прочули, значи, някой някъде по медиите го е отразил. Та, въпросът ми е - кога и къде е станало това?

И стига вече с тази виктимизация по еврейски образец: кой днес ви е натиснал безмилостно да ви избива и измъчва за друговерство, ако трябва да ви цитирам?

Това е крайно несериозно и безотговорно за човек, който е поел отговорностите да бъде имам и да учи другите.
Предлагам ви да си модерирате сам този постинг, защото сте не прав.

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #13 on: November 25, 2008, 03:08 »
Da Plamene,imenno s tova se pro4uhme i sus opita da se ubie papata.Vse otricatelni neshta.Na fona na otricatelnite,polojitelnite sa tvurde malki.No vednuj okalqn li si mnogo trudno shte se izmiesh ot tazi" kal".Za6toto BG,e tvurde malka da se bori v golqmata "orta" i pri vseki opit da izlezne shte i se napomnq za tezi ne6ta ot drugi strani.

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Ynt: Zabravenite gorani
« Reply #14 on: November 25, 2008, 03:14 »
Za da vidi6 goranite,turbeshite trqbva da napravi6 edo putuvane do tam.Do rodnoto selo,mqsto na dqdo ti,da vidi6 taq gorda Shar planina,na ov4arite gorani,na tehniq jivot.Da napravi6 video zapis za sebe si, za nas tuk v pomak eu.Ta i nie da vidim 4rez tvoite o4i Gora.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42