Author Topic: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!  (Read 78038 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #120 on: February 26, 2010, 08:58 »
Сърница е една красота на природата.
Хората и до днес са разделени между лукса и мизерията.
Отидете в събота и неделя е пълно с богаташи с джипове и мерцедеси дошли да се порадват на гостоприемството и красотата на природата.
През другото време хората едвам оцеляват с някоя работилничка за дървен материал,продажба на картофи,гъби....тежък поминък
Въпреки това и до днес има десетки млади хора който учат за Исляма и традициите ни се запазват.
               You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Adrenalin

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #121 on: March 12, 2010, 08:43 »
Що се отнася за китайците,те си кръщават имената на децата по следния начин....Щом се роди детето мъжа пуска една от металните тенджери на жена си по стъпалата на долу и какъвто звук се чуе така ще се казва новороденото.
А до колкото се отнася за Николай Славеев,до преди да влезе в "Пайнер" се казваше Шукри Якубов,след това си смени името.И до колкото си спомнам в Щатите когато беше незнам кой го е аплодирал най-много,но знам че поводът за да иде там беше откриването на българска църква....и той пя на нейното откриване.Валя Балканска която също е помакиня се е казвала...ще ви излъжа точно как беше,гледах я по телевизията в предаването на Слави Трифонов,но беше казала нещо от рода на Джамиле,ако не се лъжа.Известната певица от бивша Югославия Лепа Брена,която е родена в Сараево истинското име й е Фахрета Яхич,но всички я знаят като Лепа Брена.
Явно на Балканите е така,като си с арабско или турско име,леко те гледат подценително особено ако искаш да се изкачиш на върха,така че най-добре пускай тенджерата по стъпалата,то ще се чуе!

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #122 on: March 12, 2010, 09:10 »
  Ами що да не пее човекът и за откриване на черква?Откриването на храм навсякъде по света е празник.И щом хората са поканили наше момче да им пее,това говори добре за него,а и за нас.А относно това какво име носи-не мисля,че е от особено значение.По-важно според мен е какво чувства в себе си.А аз току-що почувствах,че леко се отклоняваме от темата.

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #123 on: March 12, 2010, 09:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Що се отнася за китайците,те си кръщават имената на децата по следния начин....Щом се роди детето мъжа пуска една от металните тенджери на жена си по стъпалата на долу и какъвто звук се чуе така ще се казва новороденото.
А до колкото се отнася за Николай Славеев,до преди да влезе в "Пайнер" се казваше Шукри Якубов,след това си смени името.И до колкото си спомнам в Щатите когато беше незнам кой го е аплодирал най-много,но знам че поводът за да иде там беше откриването на българска църква....и той пя на нейното откриване.Валя Балканска която също е помакиня се е казвала...ще ви излъжа точно как беше,гледах я по телевизията в предаването на Слави Трифонов,но беше казала нещо от рода на Джамиле,ако не се лъжа.Известната певица от бивша Югославия Лепа Брена,която е родена в Сараево истинското име й е Фахрета Яхич,но всички я знаят като Лепа Брена.
Явно на Балканите е така,като си с арабско или турско име,леко те гледат подценително особено ако искаш да се изкачиш на върха,така че най-добре пускай тенджерата по стъпалата,то ще се чуе!

много е грозно ,когато човек се срамува от името ,дадено му от родителите,само и само да со изтокни в очите на другите.жалко за тях.

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #124 on: March 12, 2010, 09:15 »
   Не мога да разбера как така реши,че човекът се срамува от името си?

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #125 on: March 12, 2010, 09:44 »
николаи славеев-шукри якубов
баля балканска- ....джемиле....
лепа брена-фахрета яхич
такава ли е цената на успеха,навремето трошаха кокалите на нашите родители заради името

Offline dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 558
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #126 on: March 12, 2010, 14:36 »
Абе, що се бъркате в живота на хората  ???
Пък като не ви харесва да ги слушате, че са с такива имена - има и други ТВ канали  ;D
Последните мнения (вкл. и моето) са си обикновен спам по темата...

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #127 on: March 12, 2010, 14:56 »
аз не се бъркам в живота на хората,и нямам никъкво намерение да обидя някого,кои както си иска така да е,има кои да ни съди,но цял живот с едно име ,а като почине човек ,казват на ходжата другото име.е как ви се струва........

Свободен чове

  • Guest
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #128 on: March 12, 2010, 15:01 »
Е какво те притеснява името? Сякаш Бог не знае кой си и какво си направил? Ти се притесняваш на ходжата ли какво ще кажеш или какво в действителнст си направил през живота си? Много елементарно драматизираш.

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #129 on: March 12, 2010, 15:10 »
цецо аз въобще не се притеснявам кво ще каже ходжата,тои ще си извърши ритуала,а другото е двуличие
чата работи ли вече

Offline Беглик

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 448
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #130 on: March 12, 2010, 15:20 »
    Историята на всяко училище се маркира във времето чрез единението сграда-учители-ученици. И докато камъкът, бетонът и тухлата просъществуват дълго, то хората, които са му давали “душа”, остават в летописа му само чрез делата.

    Отворило врати през 1924 година, в продължение на 80 години, училището в Сърница сее знание и човечност сред вечно младото поколение на града –учениците.
За първи път е проехтял първият звънец в ръцете на учителят Владимир Тенев, който посреща първите двадесетина ученика, прекрачили прага на тогавашната сграда, която е била частен дом на семейство Талипови. През учебната 1937/38година е дадено името на училището: “Кирил и Методий”. През учебната 1938/39година е назначен за учител Дичо Петров Таков, а по късно през 1939 г. е назначен за Главен учител.Той е светла личност в националната ни история. С огромна любов работи за усъвършенстването на сърнишките деца. Устройва литературни вечеринки за родителите. През 1940година Дичо Петров е извикан да отбие военната си служба и става жертва пред олтара на Родината. Неговото житейско верую: -“Всеки от нас не може да бъде Ботев, но по неговия славен път ние можем и трябва да вървим!”
По този славен ботевски път тръгват и поколения дейци на просветата и образованието в Сърница, те градят новия колтурен живот. Няма го вече изостаналото село Сърница със схлупените плетени къщици. За тридесет години жилищният фонд на територията на Сърница е изцяло нов, изградени са над 380 нови жилища, електрифицирани са всички населени места на територията на общината. През учебната 1999/2000 година се разкри паралелка в икономическо направление с професия “Организатор на среден и дребен бизнес “. Общо се обучават 650 ученика от 1 до 12 клас и в ПДГ от 54 учители.

Учителят е все същият –с по-малко или с повече тръни в ореола си. С него започват и с него свършват всички “революции”, а той е все там –пред черната дъска, събрал света в една малка класна стая с нови и нови герои. Обичта към децата е била пътеводна звезда за всеки учител, работил в училището. Първите местни учители са С. Църенски –директор, Д. Куртов, А. Сиджимов , И. Талипов, Р. Фургьов. и др. Вече избрали своето поприще и житейска пътека, бившите ученици: д-р Ардалиев, д-р Старков, Николай Славеев, Орце Орцев, Мехмед Карамолла и много други налагат своя и на учителите си авторитет в различни сфери на живота –медицина, музика, спорт, политика.

Offline aki

  • Member
  • **
  • Posts: 40
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #131 on: March 12, 2010, 16:55 »
Искам да направя едно уточнение. Аз съм от Сърница и бъркате нещо имената на Николай Славеев. Шукри Якубов е друга личност. Преди този мандат на местните избори той беше два мандата кмет на Сърница. Помашкото  име на Николай Славеев  е Шукри Салихов Дъвков.

Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #132 on: March 12, 2010, 17:12 »
По добре да беше станал Шиндлер.Щеше да му отива повече.

Offline aki

  • Member
  • **
  • Posts: 40
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #133 on: March 12, 2010, 20:31 »
Твоето име "Хат" как е? От къде си?

Offline Adrenalin

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Reply #134 on: March 13, 2010, 05:03 »
Кой каквото прави то си е за самият него относно смяна на личното име и така на татак,аз лично съм с арабско име и в моят роден край 98% от помаците са с такива,има тук таме с турски и чат пат с българо-славянски,но пък тях по между си почти не ги използваме,това е демокрацията всеки да си решава сам за себе си,има такива дето когато са се родили родителите им са им сложили име като Ахмед например и той като порасне след като навърши 18 отива и си сменя името в съда на Асен например,познати са ми и обратните случаи,от Асен на Ахмед. Един на име Чърчил на времето е казал следното: Няма нищо по лошо от демокрацията,но и никой до сега не е посочил нещо по-добро. И си е бил прав... точно и в такава демократична среда са се появили и имена като СЪНРАЙЗ Маринов,ОРФЕЙ Малчев,ФИДЕЛ Беев и други.Аз лично съм на мнението,кой каквото направи все е добре за него самият,макар на моменти да се замислям дали човек с име Кристиян или Христо може да бъде истински мюсюлманин,но съм виждал и такива....шарен свят.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42