Author Topic: В Родопите масово се сменят имена  (Read 260209 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #585 on: February 09, 2012, 17:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мюсюлманите нито играят кумар нито пия алкохол.
Абе subigi kurt  тези да не са били в Батак.

На сеймените са им отнели ятаганите за да не се плашат туристите. ;)
Ето тук са тези от райoна Бурса където живея. Ще трябва да ги разпитаме. :D
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #586 on: February 09, 2012, 19:08 »

Към Ибрахим69. А бре Браимчо що си такъв ръб. Опитваш се да систиматизираш нещата, копирайки от други хора.Откажи се.  В кратката ни кореспонденция с теб разбрах какъв ти е багажа. Нямаш потенциал.Живееш в тази държава, по твоя вина не знам от кога, а елементарен правопис не си усвоил. Що не се сети поне това е просто да ми отговориш на каква възраст си . Кой си ? Имаш ли нещо общо с партията на професор Палов? Присъствал ли си на някои от срещите. Защото не си спомням за такъв ръб, като тебе.
Ако си мъжки помак сподели, не се инати като помашки катър на кюприя. Ако не направиш това и не се разкриеш, а се криеш, като лалугер ще спра да кореспондирам с теб защото нямаш този потенциял на смел и открит. Напразно пишеш за затвори, смяна на имена, достойнство и дълг. Тези критерии са за смели хора не за мишоци.
Открий се така както аз се разкрих дори с много лични неща и ще кореспондирам с теб. Леко се съмнявам че ти си прословутия Дорсунски, когото в Юндола изгоних от срещата. Защот беше същия ръб.
Ще чакам да пишеш от къде се познаваме. Продължаваш ли със същия ръбизам щете пратя по.......и няма да ти отговарям на елементарните ти въпроси.

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #587 on: February 09, 2012, 22:02 »
Eйй, народе, народе - за едно нищо и никакво заяждане и зарад всеизвестния помашки инат на Помаците и Ахмаците, ше се изпокарате без да има защо, айди по-добре да караме по-спокойно и то, ако е възможно по близко до темата в която се лафи!  ::) ??? ;D :) ;)
Дайте вазможност на "Серьожката" или на другите, да се разкаже нещо по-интересно за техниет край, де, кво са бодете така за нищо кать млади козлета !   ;) :) ;)

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #588 on: February 09, 2012, 22:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Към Ибрахим69............. Леко се съмнявам че ти си прословутия Дорсунски, когото в Юндола изгоних от срещата. Защот беше същия ръб.
Ще чакам да пишеш от къде се познаваме. Продължаваш ли със същия ръбизам щете пратя по.......и няма да ти отговарям на елементарните ти въпроси.
Грешшно предположение - "Дорсунски" пише тук отвреме-навреме под друго име и под друг псевдоним, той сам се беше представил някъде в другите теми, иска малко търсене в темите, което пък, заради изразяваното негово различно мнение от другите Помаци или Ахмаци, никак не означава, че е ръб, щото е съвсем нормален чилякь, кать всички други Помаци !  ??? 8) :)

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #589 on: February 09, 2012, 22:48 »
До Евро помак .Прав си за Дорсунски. Познавам го бил е на две национални срещи на помаците. Едната край Момчилград и другата в Юндола. После размислих, че той не е . Този ръб Браима не ми прлича да е той. Дорсунски има достойнство.
Прав си и за това, че се драчим излишно и излишно изпущаме пара. Тази енергия може да я използваме за подобри цели. Така правим густо на нашите противници.
Обещавам да не се замесвам в други карамболи. Но това беше неизбежно защото съм новак в сайта.
Мога да ви бъда полезен с информацията си за помаците в източните Родопи. Участник съм в организационния им живот от началото на 2000г. след като се върнах от Израел.
От тук на татък съм на ваше разположение. Нека въпросите да бъдат смислени и градивни.

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #590 on: February 09, 2012, 22:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Нека въпросите да бъдат смислени и градивни.
Мечтай си! :)

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #591 on: February 09, 2012, 23:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
До Евро помак .Прав си за Дорсунски. Познавам го бил е на две национални срещи на помаците. Едната край Момчилград и другата в Юндола. После размислих, че той
От тук на татък съм на ваше разположение. Нека въпросите да бъдат смислени и градивни.
Очаквах някакъв коментар на моя постинг ама нейсе
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #592 on: February 10, 2012, 00:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Това е най-новата песен на Илия Луков. Тя е по автентичен случай. Съхранявана е много години от българи мохамедани в Родопите. Текстът е потресаващ - чуйте я.

You are not allowed to view links. Register or Login

  Вологез,тази песен категорично не е родопска!На мен ми прилича на авторска.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #593 on: February 10, 2012, 08:01 »
Към Субиги Курт. Благодаря за това, че ме разбираш за името. Децата съм ги възпитал първо на първо място да почитат религията, на второ да не забравят, че са помаци на трето за в бъдеще след като създадат семейства да възпитат и своите деца в тази насока. Дещеря ми вече е семейна и е женена за  момче от нашите. Сина ми завършва като студент /Като малък съм му направил сюнет и той одобрява това./ Слуша редовно като мен помашки песни./Румен Родопски, Здравко Къшлев ит.н./. Децата ми знаят нашата черга и я ползват така, че да не настинат. Още един път ти благодаря за разбирателството и отзива .



Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #594 on: February 10, 2012, 08:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
  Вологез,тази песен категорично не е родопска!На мен ми прилича на авторска.
Песента е от източна Албания - Голо Бърдо. Повече инфо в сайта на Илия.

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #595 on: February 10, 2012, 08:49 »
А кой е на Илия сайтът?

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #596 on: February 10, 2012, 08:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
А кой е на Илия сайтът?
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #597 on: February 10, 2012, 16:01 »
ЗА ТУРЦИЗАЦИЯТА НА "НАШИТЕ В ГЪРЦИЯ..." РАЗКАЗА ЖУРНАЛИСТКА

За турцизацията на “Нашите в Гърция”, коментира вчера при представянето на книгата си в Смолян журналистката Таня Мангалакова. Цветните фотографии с лицата, изпъстрили с разказите си творбата й, пък грееха в празничните си и делнични одежди в своеобразна изложба, експонирана в залата на Държавен архив в Смолян.
Много хора ни звънят цял ден да им запазим книгата, няма да могат заради преспите днес да присъстват на представянето, заяви пък шефката на ДА-Смолян Зоя Начева. Изданието е само 1000 бр., не съм имала никакъв проблем с издаването, тъй като евродепутатът Станимир Илчев пое тази част, обясни още Мангалакова. А родопчани я засипаха с въпроси, най-важният от който бе, като какви се определят българско говорящите в Гърция. Сиреч коренното население на северните части на южната ни съседка.
Това е най-тежкият за тях въпрос, едни се приемат за турци, други - за помаци, приели исляма, но не и за българи, отговори авторката. И разказа прелюбопитната история на своя гид Ахмед Имам от Ксанти, който я развеждал из околностите при 4-те й срещи с него. Но едва на последната, при която дошла и дъщеря му Фазилет, става ясно, че и неговото семейство е турцизирано. Това разкрила 30-годишната щерка, с която Мангалакова общувала на английски, а жената въобще не знаела майчиния си език. Тя именно обяснила, че когато била 5-6 годишна, баща й забранявал да говори помацки (български) и ако направела това, й запушвал устата с вестници. Така малката учила турски в училище, после следвала в Истанбул и в момента въобще не говори български. А сега иначе българско говорящата среда на възрастните в семейството й, при всяка нейна поява минавали на турски език.
Те са малцинството в Гърция, за което не се говори. Но им става приятно като дойдат на пазар у нас, например в Кърджали, да пазаруват и да говорят на български и на турски, разказва още Мангалакова. Не познават кирилицата, не могат да четат на нея, но от родители на деца, езикът се е предавал устно и се е запазил.
Книгата “Нашите в Гърция. Сред помаците в Западна Тракия” е в пътеписен стил, няма претенциите да е научна. Обхванати са всички социални слоеве. Това е един по-различен свят, разкри още авторката й, която призна, че е отишла със съвсем други очаквания.
Това са нашенци, останали да живеят в най-изоставените райони на Гърция. Препитават се с гурбет, най-вече на корабите. Но в същото време имат добър стандарт, щом могат в момента да си позволят да наемат българите като аргати да им работят, направи тя неволна икономическа съпоставка. Наистина северните краища на южната ни съседка са т.нар. сирници на Гърция - с многобройните овчарници и козарници, с тютюневите крайпътни ниви, които не оставят да пустее нито едно парче земя. И по които все по-често се чува българска реч, само че от гастърбайтерите, избягали от безработицата и мизерията у нас.
Анета ТОДОРОВА
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #598 on: February 10, 2012, 18:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
........... Този ръб Браима не ми прлича да е той. Дорсунски има достойнство.
Прав си и за това, че се драчим излишно и излишно изпущаме пара. ........... Така правим густо на нашите противници....... Мога да ви бъда полезен с информацията си за помаците в източните Родопи. Участник съм в организационния им живот от началото на 2000г. след като се върнах от Израел. От тук на татък съм на ваше разположение. Нека въпросите да бъдат смислени и градивни.
Горе-доле, е така "Серьожка", но според мене - "Ибрахима" е също един изключително свестен човек и голем Помак, само където, май като начало не сте се поопознали в различните мнения по различни въпроси, но има време, здраве, да е !  ::) ;)
А, пък като начало, сме убедени и радващо е, че има да представиш такава полезна информация за Помаклъка от вашият край, а и ще бъде много арно за всички, които се интересуват от тамошните Помаци, тъй като се знае, че има какво да се разкаже за техниет бит, неволи, несгоди, а и за хубавите неща покрай тях, но, пък редом с това, чат-пат ще има и некви случайни малки кавги, но това да не ни плаши и може да се отминава дори с усмивка и с некой помашки виц или весела случка!  8) ;D :) ;)

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #599 on: February 10, 2012, 20:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ЗА ТУРЦИЗАЦИЯТА НА "НАШИТЕ В ГЪРЦИЯ..." РАЗКАЗА ЖУРНАЛИСТКА
А родопчани я засипаха с въпроси, най-важният от който бе, като какви се определят българско говорящите в Гърция. Сиреч коренното население на северните части на южната ни съседка.
Това е най-тежкият за тях въпрос, едни се приемат за турци, други - за помаци, приели исляма, но не и за българи, отговори авторката.

често се чува българска реч, само че от гастърбайтерите, избягали от безработицата и мизерията у нас.
Анета ТОДОРОВА
You are not allowed to view links. Register or Login

Ей точно тук трябва да се запитаме защо турското привлича а българското отблъсква. Отговорът за мен е много кратък а за вас??? :D :D :D


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42