Author Topic: Bulgar Generalin müthiş Türkiye itirafı  (Read 5588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bogutevolu

• Charter member
Bulgar Generalin müthiş Türkiye itirafı
« on: May 28, 2009, 08:18 »
Bulgar Generalin müthiş Türkiye itirafı

28 Mayıs 2009 Perşembe

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Yardımcısı emekli General Türkiye'ye geldi, müthiş bir itirafta bulundu. İşte o itiraf;

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Yardımcısı emekli General Angel Marin ülkesinde silahlı kuvvetlerde görev yaptığı sırada kendilerinin sürekli olarak Türkiye ile savaş yapılması konusunda eğitildiğini söyledi.

Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Türk- Bulgar Akademisyenler ve Öğrenciler Buluşma Noktası'nın açılışı Bulgaristan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Angel Marin tarafından yapıldı. Bulgaristan ordusunda görev yaptığı süre içerisinde sürekli kendisine Türkiye ile savaşmayı öğrettiklerini anlatan Angel Marin, “Daha sonraki yıllar rütbem yükselip Bulgaristan 5'inci Topçu Ordusu'nun başına geçtiğimde yine bana çok ciddi biçimde Türkiye ile savaşmam gerektiğini söylüyorlardı. Burada tüm sırları vermeyeceğim. Orada aldığım eğitim gereği sırları söyleyemem” sözleri yemekte bulunanlar arasında gülüşmelere neden oldu.

Türkiye ile Bulgaristan Silahlı Kuvvetleri'nde çok değişiklikler olduğunu belirten Angel Marin konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’nin en güçlü askeri gücü Edirne’de bulunmaktaydı. Bunun yanında çok sayıda piyade ve diğer birliklerin nerede ne görev yaptığını çok iyi ezberlemiştim. Türkiye ile Bulgaristan sınırında çok sayıda tank bulunuyordu. Türkiye'nin silahlı kuvvetlerinin nerede ne görev yaptığını çok iyi biliyordum. Beni o kadar iyi eğitmişlerdi ki Türk Silahlı Kuvvetleri'ni anlatmaya kalksam yukarıdan başlayıp aşağıya kadar tüm bilgilerini şu an bile çok iyi anlatabilirim. Türkiye'ye gelirken de zaten yol boyunca baktım ve askerleri birliklerin nerede olduğunu çok iyi hatırlıyorum. Fakat şu an bakın Türk Silahlı Kuvvetleri ile Bulgaristan Silahlı Kuvvetleri'nde nasıl değişiklik oldu. İki ülke arasında sıkı dostluk ve çok güzel barış ile kardeşlik yaşanmakta. İnanılır gibi değil. Şimdiye kadar ne eğitimi aldım şu an ne yapıyorum. Beni Edirne ile bağlayan çok ciddi bağlantı var. Ben dedemin adını taşıyorum ve dedemde benim Balkan Savaşı'nda Edirne’de kalmış. Dedem sağ olsa şu an benimle gurur duyardı.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Marin, Amerikalı düşünürün, “Karşındakini öldürmektense, ikna etmek daha kolaydır” sözlerini hatırlatırken, “Türkiye ile zaten dostuz, arkadaşız o yüzden bir birimizi ikna etmeye ihtiyacımız yoktur. Biz Avrupa Birliliği olarak gelecek yıllarda da birlikte yürümemiz gerekiyor” diye tamamladı.

Offline iskeceli

• iskeceli
  • Adviser
Re: Bulgar Generalin müthiş Türkiye itirafı
« Reply #1 on: July 15, 2009, 03:33 »
 emekli bulgar general cumhurbaskani yardimcisi gercegi anlatiyor hersey türkiyeye karsi bütün planlar o  sekilde  yunan da ayni sekilde
ancak  karsida ISTANBUL var bu iki devletten de büyüktür.o yuzden cumhurbaskani yardimcisi marin amerikali düsünürün sözlerine ihtiyac duyuyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Marin, Amerikalı düşünürün, “Karşındakini öldürmektense, ikna etmek daha kolaydır” sözlerini hatırlatırken, “Türkiye ile zaten dostuz, arkadaşız o yüzden bir birimizi ikna etmeye ihtiyacımız yoktur. Biz Avrupa Birliliği olarak gelecek yıllarda da birlikte yürümemiz gerekiyor” diye tamamladı  .  ben ISTANBULU  cok  ama cok seviyorum dahada cogalmasini istiyorum

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42