Author Topic: Българи с оръжие и експлозиви, арестувани в Гърция  (Read 10246 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login

Служители на бреговата охрана в Солун са арестували български граждани, които носели оръжие и експлозиви.

Те възнамерявали да ги продадат на престъпници или терористи, предаде Асошиейтед прес, който съобщава, че българите били двама, цитирайки гръцките власти.

Но гръцкия вестник „Навтемборики" твърди, че задържаните са четирима български граждани.

Арестът е станал на граничния пункт Промахон заради притежание на оръжие, взривни вещества и малки количества кокаин, съобщи електронното издание на вестника.

Българите, които пристигнали на границата с луксозни коли, предложили да продадат на служител на гръцката брегова охрана, играещ ролята на купувач, четири пистолета със заглушители, автомат АК-47 (Калашников), около 1,4 кг ТНТ и 5,4 кг амониев нитрат, който се използва за наторяване, но и за направа на самоделни взривни устройства.

В колите им било намерено и малко количество кокаин, казали цитираните от АП служители.

След ареста четиримата български граждани били заведени в Солун, където са дали показания пред прокурор.

Според властите българите може да са имали намерение да продадат боеприпасите на местни престъпници, но добавили, че са по-обезпокоени, защото сред проявилите интерес купувачи можело да има и гръцка терористична групировка.

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Може нашите там да вдигат бунт :)

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Metka, това да няма връзка с картата от онази вечер ;)

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Metka, това да няма връзка с картата от онази вечер ;)

Не разбира се.
Карти има много и то много интересни.Според мене този които сложи картата беше някои наш съфорумец , представител на групата която тотално ни подлага на провокаций.

Аз обаче считам че на Балканите наистина ще има промяна на границите.
Тоест промяната ще е такава че те просто ще изчезнат.
И тогава ще имаме само една карта - картата на нова Европа.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Този Калашник е руски.

EVROPOMAK

  • Guest
Лошо е, че са Българи!  >:(
Добре е, че не са Помаци!   :o

Offline mirvam

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 327
  • Gender: Male
  • Помакът си е помак!
    • Ислям
Лелее, ако пък бяха помаци, направо не ми се прогнозира какво ли би станало.

Isyankar

  • Guest
А кой казва, че не са помаци ?

В статията се казва просто българи - не се уточнява партийната им принадлежност или религиозната или нещо друго ...

Може и цигани да са, например ?

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Трафика на оръжие не е монопол на малцинствата.За радост.

Isyankar

  • Guest
Лошите работи ги правят мнозинството, а добрите малцинствата...Ясно ми е ... Не е важно какъв си като човек, а от какъв етнос си ...

Ей, много расисти в този форум имало ...

И все пак би ми било интересно кои престъпления са характерни за отделните етнически или религиозни малцинства в България ... Стана ми интересно, че характера на престъпленията, които върши човек се определят от етноса му ... Да знам поне аз със моя етнос и религия към какви съм склонен...Вече разбрах, че едно от тях е "трафик на оръжия" ...

Интересното, ако съдията е расист и обвинят някой от малцинствата за подобно престъпление - дали ще снеме обвинението, защото това е "престъпление, което не се извършва от малцинствата, а е с монопол на мнозинството" ...

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Лошите работи ги правят мнозинството, а добрите малцинствата...Ясно ми е ... Не е важно какъв си като човек, а от какъв етнос си ...

Ей, много расисти в този форум имало ...
Не е така Isyankar, изобщо не си прав.
Отношенията малцинство-мнозинство са доста сложни.Може би според тебе е добре да хулиме турците и циганите или пък твоят приятел - subigi kurt.
Тази идея дава гаранция на мнозинството че няма да е виновно за това че България е най бедната страна в Европеският съюз.
Даже ако искаш можем да пробваме че това може да работи като идея.
Номерът е предствителите на мнозинството и да са престъпници, просто да го покриеме като невинни.
И ако се получи, то тогава това не би било разпознатия от тебе расизъм.


Грях е да ни виниш в расизъм, само затова че сме постнали статия от България и от български автор, на бътгарски език и то за нещо което е достоверно.

Isyankar

  • Guest
Съжалявам, ама не може когато излезе нещо негативно за българите някъде в чуждия печат (или пък българския) да се хвърля вината все на българите-християни, а когато има нещо положително да се изтъква непременно ролята на някое религиозно или етническо малцинство.

Не може да има двойни стандарти.

А, че не е расизъм, че даден вид престъпления не са характерни за даден етнос - в това не можеш да ме убедиш.

Убийци, трафиканти, крадци, изнасилвачи и подлеци има и при помаци, и при цигани, и при християни и при българи от турски етнически произход ... Или се бъркам ?

Всичко друго е расизъм ...

Иначе трябва всеки път като прочетем за убийство или изнасилване да си представяме циганите, щото сигурно пък те държат монопола над тези престъпления по логиката на Шабан.

Много ми е неприятно когато се етнизират или религионизират по подобен начин нещата.


Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
You are not allowed to view links. Register or Login
Лошите работи ги правят мнозинството, а добрите малцинствата...Ясно ми е ... Не е важно какъв си като човек, а от какъв етнос си ...

Ей, много расисти в този форум имало ...



Това твоето е обощаващо твърдение.
Тук става въпрос конкретно за търговия с оръжие,а търговията с оръжие не е монопол на малцинствата ,тоест тя е монопол ,което ще рече изключително право на мнозинството.
Мога да ти кажа причините поради които тя е монопол на мнозинството ,както и основните играчи в тази търговия. В момента някои от тях са дори кандидат депутати.
Това ,че съм изказал това мнение , не ме прави расист Исианкар.
При малцинствата също има престъпни практики ,не отричам . При някои малцинства са характерни търговия с деца,търговия с хора,търговия с наркотици,износ на антики,търговията с човешки органи  и т.н. няма да цитирам за кои малцинства са характерни тези практики ,защото рискувам пак да ме нарекат расист.
Конкр. в случая ако говорим за нашето малцинство не мога да отрека ,че няма прощъпулници и специалисти в някои сфери.

Offline Българин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 417
  • Gender: Male
  • "Аз не търся, аз намирам" - Пабло Пикасо
Приятели, я кажете има ли престъпление, което да е характерно за помашката общност? Дискусията до момента наистина е интересна...

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Единственото по мащабно нещо с което сме характерни и  с което сме допринесли за влошаването на криминалната обстановка  в страната е незаконната сеч  на дървен материал. Но държавата влезна  в ролята си на регулатор  и значително намали условията за кражба на дървесина въвеждайки нова система за контрол.Не че няма пак кражби , но значително са минимизирани.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42