Author Topic: Българи с оръжие и експлозиви, арестувани в Гърция  (Read 10238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Търговията с оръжие е за отбрани облагодетелствани. Аз нямам нищо против да съм вътре, но никой не ми е предлагал. Не е необходимо да бъдем по-светци от папата. Търговия с оръжие винаги ще има и щом е съобразена със закона няма нищо лошо. Има морална дилема за ползването им... Може би не искам да съм в търговията. Но пък ако в петрола нещо се отвори...

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Томас Джеферсън – “Въоръжената нация е свободна нация.”

Offline Българин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 417
  • Gender: Male
  • "Аз не търся, аз намирам" - Пабло Пикасо
You are not allowed to view links. Register or Login
Единственото по мащабно нещо с което сме характерни и  с което сме допринесли за влошаването на криминалната обстановка  в страната е незаконната сеч  на дървен материал. Но държавата влезна  в ролята си на регулатор  и значително намали условията за кражба на дървесина въвеждайки нова система за контрол.Не че няма пак кражби , но значително са минимизирани.

Това бих предположил и аз, защото преди 4-5 години бях пряк свидетел на тази варварска сеч. Тогава прекарах няколко дни в Доспат и наблюдавах какво се случва във вековните борови гори и как се изнасят камионите с трупи в посока Гърция. От думите ти разбирам, че държавата вече е сложила ред и няма чак такива безобразия, което много ме радва.

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
You are not allowed to view links. Register or Login
Това бих предположил и аз, защото преди 4-5 години бях пряк свидетел на тази варварска сеч. Тогава прекарах няколко дни в Доспат и наблюдавах какво се случва във вековните борови гори и как се изнасят камионите с трупи в посока Гърция. От думите ти разбирам, че държавата вече е сложила ред и няма чак такива безобразия, което много ме радва.
То е ясно ,че тука всеки включително и аз ,говори наизуст и по готови шаблони  с които си мисли ,че предизвиква дебат. Не е точно така.
1.Трупите са забранени за износ.
2. Варварска сеч е грубо казано и то от неразбиране. Правилния термин е незаконна сеч без позволително и платени такси за държавата .
Действително спрямо българската гора са извършени много варварски мероприятия , едно от тях е голата сеч която не е толкова опасна,но има едно единствено нещо което се направи на българската гора, което дествително попада изцяло в рамките на определението варварщина - а това е нарочния палеж на гори. Такива палежи се извършиха най много в Странджанско - Сакарския масив предвид износ на дървесина.В района на Родопите не е имало умишлени палежи. Но и тук ,стана добре ,че държавата ,макар и малко късно забрани износа на горяла дървесина и с това пожарите в Странджа -Сакар спряха,което и  мен много ме радва ,защото те са прекрасни планини,особено Странджа.

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
You are not allowed to view links. Register or Login
Томас Джеферсън – “Въоръжената нация е свободна нация.”
Нов шаблон . Но ,едва ли това е свобода ,да спиш с пистолет под възглавницата или пък ако някой ти счупи стопа ,да извадиш пистолет.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Шаблон или не предпочитам да съм въоръжен при подобни ситуации.
You are not allowed to view links. Register or Login

EVROPOMAK

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Приятели, я кажете има ли престъпление, което да е характерно за помашката общност? Дискусията до момента наистина е интересна...
Смятам, че едно от характерните за Помашката общност престъпление е , прекомерната и близка до мазохизъм, "ТЪРПИМОСТ" на Помаците?  ;D  :o  ;)

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
You are not allowed to view links. Register or Login
Смятам, че едно от характерните за Помашката общност престъпление е , прекомерната и близка до мазохизъм, "ТЪРПИМОСТ" на Помаците?  ;D  :o  ;)

Quote
...
А па майка му - огън наваляше,
мари, Миймеде, оган наваляше, шиша вартяше,
шиша вартяше и салзи роняше, аман-наман, Миймеде...


Сълзи роняше, ем говоряше:
- Печи ми са сино, пече ми са душо, ле...
Така ни е писано, сино ле, аман-наман душо, ле...

Целият текст на песента "Нящо ша та питам, вайводо"  - You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42