Author Topic: село Припек, Джебелско  (Read 14629 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kroraina

  • Historian
  • *****
  • Posts: 11
село Припек, Джебелско
« on: August 14, 2009, 12:35 »
Здравейте,
това вярно ли е за село Припек? - You are not allowed to view links. Register or Login
Имам предвид неща като отпуснат бюджет от 0 (нула) лева за 2004 година и др. подобни?

Васил

Isyankar

  • Guest
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #1 on: August 14, 2009, 12:56 »
Крорайна, наскоро имаше една тема как Дора Янкова дискриминирала мюсюлманските села в Смолянско и аз веднага дадох пример с община като Джебел и именно такова село, което е дискриминирано, защото е християнско. Въпроса е, обаче не толкова, че е християнско, а просто, че не гласува за Бахри Юмер (ДПС) през последните 20 години. Има много други такива примери в Крумовградско, Момчилградско, Ардино...

Смея да кажа, че изключение от правилата е общ. Минарални бани, Хасковска област.

Въпроса наистина и аз смятам, че не е до религиозни, а политически причини.

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #2 on: August 14, 2009, 13:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Здравейте,
това вярно ли е за село Припек? - You are not allowed to view links. Register or Login
Имам предвид неща като отпуснат бюджет от 0 (нула) лева за 2004 година и др. подобни?

Васил
Тука не е форум за разпределение на общински средства ,нито е форум на община Джебел.Няма как да ги знаем тези неща.
You are not allowed to view links. Register or Login
Крорайна, наскоро имаше една тема как Дора Янкова дискриминирала мюсюлманските села в Смолянско и аз веднага дадох пример с община като Джебел и именно такова село, което е дискриминирано, защото е християнско. 
Исианкар за сетен път се държиш като скъсан оглав. Там не става въпрос за религиозна дискриминация ,нито за етническа.Но с развален грамофон не ми се спори ,повече.Уморих се.

Isyankar

  • Guest
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #3 on: August 14, 2009, 21:59 »
Шабан, почини си като се уморяваш, не ни информирай.

За твое сведение, подчертах, че не става дума за етническа или религиозна дискриминация, а най-вероятно за политическа.

А щом не вярваш, разходи се до Припек - аз поне съм ходил до там и говоря от личен опит.

ПАТРИОТ

  • Guest
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #4 on: August 15, 2009, 01:01 »
Вместо да са в затвора тези депесарски дерибей, се разпореждат в българските села и градове.

Shumarov

  • Guest
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #5 on: August 16, 2009, 13:05 »
Selo Pripek - hristiqnsko!? Tova ne go znaeh poznavam dosta hora ot tam, no nqmam info da sa hristiqni.No dori i da sa hristiqni, ne pravi chest na upravnika da gi diskriminira.Dali prichinata ne e, che ne glasuvat za DPS?I samozablavili se karieristi im nalagat totalna izolaciq?I tova ne vqrvam da e prichinata-nali kazahte, che v Smolqn upravlqva predstavitelka na triglaviqt zmei-i tam syshto se izolirat pomashki sela.Chini mi se, che prichinata e vyv lqvoto upravlenie.Kogato izbiratelite poumneem, i glasuvame sys mozyka, a ne sys onaq si rabota-togava nqma da ima takiva anomalii.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #6 on: August 16, 2009, 13:47 »
Религията има смисъл да се сменя само по една-единствена причина - лично убеждение. В случая се набляга на гнусното и станало банално вече "връщане към корените", което представлява излишна показност на привързаността към "род и родина". Както обикновено държавата вдига шум до небесата за да се прилъстят нови риби в лоното на църквата, нови бройки, "отлъчени някога от българския род", чрез "историческата несправедливост", изразяваща се в приемането на исляма. За пореден път ни се внушава, че за да бъдеш истински българин (достоен гражданин) на тази държава, трябва да си православен християнин. Хм   >:(

B1iB2

  • Guest
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #7 on: August 16, 2009, 14:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Религията има смисъл да се сменя само по една-единствена причина - лично убеждение. В случая се набляга на гнусното и станало банално вече "връщане към корените", което представлява излишна показност на привързаността към "род и родина". Както обикновено държавата вдига шум до небесата за да се прилъстят нови риби в лоното на църквата, нови бройки, "отлъчени някога от българския род", чрез "историческата несправедливост", изразяваща се в приемането на исляма. За пореден път ни се внушава, че за да бъдеш истински българин (достоен гражданин) на тази държава, трябва да си православен християнин. Хм   >:(
Напълно съм съгласен.ще добавя само че се използуват вратички за религиозна дискриминация за намирането на работа.Данъчните и разни инспектори са главно, крайни  християнски инспектори и ще се ровят и ровят докато не ти намерят косура.
 В предишно мое мнение това имах предвид-ти ме секна веднага.Нашета религия не се толерира от държавата и няма желание за ходжи  от икономически съображения.Докато постоянно се рекламира къде има нужда от ремонт на християнски храм и .хоп държавата осигорила средства........ТАКА Е.И хората щът -нещът ще си кротуват и натискат ,че са мюсулмани щото ще е в тяхна вреда...........Аз се имам за българинно съм обиден от такова отношение............

Isyankar

  • Guest
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #8 on: August 16, 2009, 14:37 »
BiB2 прочети хубаво статията и ми кажи в случая кой кого дискриминира ? Има стотици населени места в България в които дискриминирани са не мюсюлманите, а християните. И двата вида дискриминация са еднакво вредни ще признаеш ли ?

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #9 on: August 16, 2009, 15:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Напълно съм съгласен.ще добавя само че се използуват вратички за религиозна дискриминация за намирането на работа.Данъчните и разни инспектори са главно, крайни  християнски инспектори и ще се ровят и ровят докато не ти намерят косура.
 В предишно мое мнение това имах предвид-ти ме секна веднага.Нашета религия не се толерира от държавата и няма желание за ходжи  от икономически съображения.Докато постоянно се рекламира къде има нужда от ремонт на християнски храм и .хоп държавата осигорила средства........ТАКА Е.И хората щът -нещът ще си кротуват и натискат ,че са мюсулмани щото ще е в тяхна вреда...........Аз се имам за българинно съм обиден от такова отношение............
Ne se pritesnyavayb1b2, imenno tazi diskriminaciya sluji za opazvaneto na Pomacite kato etnos koito çuvstvat çe tryabva da se obedineni. İnaçe bi tryabvalo da si plesnem s rıce i da se pregırnem. Fakt e çe faşistite ne go iskat.

Shumarov

  • Guest
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #10 on: August 16, 2009, 15:24 »
Prahosah blizo 2 chasa za da izgledam klipa sys otec Karamfil ot ot selo Karakashevo (sega s.Lozengradci).Znachi nikade v klipa ne chuh nqkoi da govori za duhovna potebnost ot priemane na religiqta.I razbira se leitenant Sariev e spomenavan na nqkolko pyti.Az nqmam nishto protiv tezi, koito vqrvat, no az, kato zabludena ovca, koqto nqma religiozna kultura predpochitam dushata mi da e zagubena, no ne bih oskvernil koqto i da e religiq, ostavqiki se na takyv duhoven lider da me vodi.Razbira se, uvajavam izbora na tezi hora-samo me symnqvat prichinite za tozi izbor!I v kontexta na symneniqta se seshtam za edna pesen na pokoiniq Vladimir Visotskiy

neka byde pozdrav za vsichki, koito imat symneniq za religiozna orientaciq, i nqmat duhovna potrebnost ot promeni :) :) :)

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #11 on: August 16, 2009, 16:57 »
Shumarov, във филма изобщо не става дума за приемане на християнството от духовна потребност и вътрешно убеждение. Тенденциозно се говори за "възвръщане към религията на дедите". Забележи какво казва младия човек - "Станах християнин, защото съм убеден, че това е религията на дедите ни, която им е била отнета насилствено. Сега имам възможността доброволно да си я възвърна". Кой го е убедил, че това е религията на предците му, която (на всяка цена) трябва да се възвърне?! Разбира се, че асимилационната политика, провеждана в държавата ни през последните 100 години. Политика, която постоянно вменява на помаците вина за това, че са продали вярата си и непрекъснато поощряваща ги към единствения възможен начин за отстраняване на тази "грешка" - християнизацията. Във филма се споменават местностите "Поповица" (където отиват да извършват литургия новите "стари" християни), "Църквата" и пр.

Това не е личен избор за задоволяване на душевна потребност. Това е гнусна пропаганда за "връщане към корените". Това е резултат от продължаващия "възродителен процес".

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #12 on: August 16, 2009, 17:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
BiB2 прочети хубаво статията и ми кажи в случая кой кого дискриминира ? Има стотици населени места в България в които дискриминирани са не мюсюлманите, а християните. И двата вида дискриминация са еднакво вредни ще признаеш ли ?

За това ли става въпрос - You are not allowed to view links. Register or Login Аз не виждам статия, а някакво анонимно мнение на някой си itar...

Shumarov

  • Guest
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #13 on: August 16, 2009, 17:13 »
Sigurno e taka, Mustafa_b, sigurno ima takiva podbudi.Tezi hora sa predpocheli da povqrvat vyv porychkovata teza na "Vreme Razdelno", i tova e polojenieto.Chovek moje, i da ne spodelq tazi teza, no trqbva da se uvajava pravoto na izbor!Mislq, che se otklonihme ot temata, che tova selo e bilo nakazano ot edin upravnik ot DPS v Djebel.I tova, ako e vqrno e osyditelno!Ne e moq rabota da ubejdavam nqkoi vyv pravotata na razlichnite versii za proizhoda na pomacite.Namiram priemaneto na religiqta za neudachen nachin da se priobshtish kym neshto, bez duhovna potrebnost ot tova.Synqt na otec karamfil ot Karkashevo, syshto ne me ubejdava.Az primerno chesto synuvam Angelina Joly vyv potni sysnishta-kakvo li trqbva da napravq!!!? :) :) :) I v moq syn ne e samo kato svetlina, a si e sys vsichki podrobnosti!
Eto v takiva momenti syjalqvam, che ne sym si v Momchilgrad za da se konsultiram sys mydri tylkovateli na synishta, kato otec Karamfil, ili leitenant Sariev :(

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: село Припек, Джебелско
« Reply #14 on: August 16, 2009, 17:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Shumarov, във филма изобщо не става дума за приемане на християнството от духовна потребност и вътрешно убеждение. Тенденциозно се говори за "възвръщане към религията на дедите". Забележи какво казва младия човек - "Станах християнин, защото съм убеден, че това е религията на дедите ни, която им е била отнета насилствено. Сега имам възможността доброволно да си я възвърна". Кой го е убедил, че това е религията на предците му, която (на всяка цена) трябва да се възвърне?! Разбира се, че асимилационната политика, провеждана в държавата ни през последните 100 години. Политика, която постоянно вменява на помаците вина за това, че са продали вярата си и непрекъснато поощряваща ги към единствения възможен начин за отстраняване на тази "грешка" - християнизацията. Във филма се споменават местностите "Поповица" (където отиват да извършват литургия новите "стари" християни), "Църквата" и пр.

Това не е личен избор за задоволяване на душевна потребност. Това е гнусна пропаганда за "връщане към корените". Това е резултат от продължаващия "възродителен процес".
Po Sarıevska logika znaçi çe  Osmanliite sa  imali pravo da vızvırnat bulgarite v Tengrizma poradi fakta çe car Boris e klal tezi bulgari koito otkazali da priemat hristiyanstvoto. V koy vek jiveem pık s kakvo se zanimavame. İstinata e v demografskiya problem zaştoto bılgarite imat otricatelen prirast. Kvo da se pravi kato drug izbor nyama za da se udılji istoriyata na BG. Jalko no fakt.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42