English > Traditions

About Pomaks in German TV

<< < (2/5) > >>

sejfuddin:
I expected the reponses to be on english since this is english forum...
I dont understand neither bulgarian (maybe little bit, because of my ethnic background :)) nor turkish.

So, I would be thankful if someone would give me the chance to write ... by writing in english by himself



fotakiev:

--- Quote from: mustafa_b on August 18, 2009, 16:20 ---fotakiev, доста преувеличаваш, но това е характерно за националистите, които изпитват параноя от всичко що е извън България. Забравяш, че тези хора са мюсюлмани по самоопределение и по Конституция имат право да изучават и поддържат религията си. Но и ти като Янето кротко агне, виждаш заплаха в изповядването на исляма. За теб тези студенти, които учат в арабски и турски университети, са едва ли не терористи.

А Хюсеин Мехмед не виждам защо го замесваш тук. Човекът е завършил история в български университет и открито заявява и поддържа тезата, че помаците са потомци на богомилите (павликяни), т.е. славяни. Нищо антибългарско (протурско) не съм срещал в неговата книга.

--- End quote ---
Мустафа,наистина ли не виждаш какво е около Теб или се правиш.Като прочетеш написаното си сложи ръка на сърцето и кажи не казвам ли истината ....

Хората точно от твоят край,от където и се показва филма са едно много затворено в себе си общество.След репресиите от възродителният процес, тотално се капсулира.Даже след смяна на поколения, параноята от "българщината" си е останала. Учението не е приоритет.Момичетата се женят много малки.Ако някой иска да учи(обикновенно това е допустимо от родителите за момчетата) ,като с ухота дават разрешение поради безпаричие, ако е Р.Турция,Йордания,Саудитска Арабия и т.н.,защото ислямски фондации  дават пълни стипендии за безплатното им обучение.Какво обаче се учи?Обикновенно се учи религията ислям.Лошо няма,защото както казваш това им е религията и имат право...

Къде е проблема!?
Всеки знае ползата от образование и помощта която дава за развитие във всяка насока.Защо тези фондации не дават стипендии за обучение на децата в българските училища?Те по-лоши ли са?Защо те не учат за доктори,  програмисти, икономисти...? Като учат сред християни ,не е ли по-добре за тях да опознаят другия?

Да видим  какво става....учат 3-4-5 години основно ислям с други общи предмети,я се признае дипломата я не ,учат често в университети с неясен произход и се връщат надъхани и познаващи исляма "из основи".Повечето стават или имами или "лектори" в джамиите.И се забелява,че точно от как се върнаха преди около 10 години "първите випуски" и заработиха,започна да се говори за ислям преди турците,помаците са друг етнос от българския и да се насърчава разделение.Работят вече по специалността, която са завършили нали?Та те са учени хора и трябва да отварят очите на младите нали?!Да не задълбавам в това какви са тези добри хора спонсорирали обученията и всичко така безплатно и то без никакви условия....

П.П.pomak.bg (Хюсеин Мехмед) е учил религия извън България не на собствена издръжка, а пак по същата схема,чрез стипендия.И както казах е доста деен.Доста метеряли изписа да докаже доста от чисто новите неща ...Съвпадение нали???

Metka:

--- Quote from: fotakiev on August 19, 2009, 03:56 ---
П.П.pomak.bg (Хюсеин Мехмед) е учил религия извън България не на собствена издръжка, а пак по същата схема,чрез стипендия.И както казах е доста деен.Доста метеряли изписа да докаже доста от чисто новите неща ...Съвпадение нали???


--- End quote ---

Фотакиев това не е вярно.
Аз самият съм свидетел на това че Хусейн Мехмед завърши религия в български институт.
Предлагам тука публично да му се извиниш за тази сътворена от тебе клевета.
Защото ако се наложи това да се оборва в съдебна инстанция, повярвай ми -няма да се колебая да свидетелствувам в негова полза.
Иначе не виждам нищо лошо в това да завършиш висшето си образование извън България.Даже е по престижно.

Metka:

--- Quote from: Observer on August 18, 2009, 20:13 ---Добрев, това да не са го писали сърби, бе, а не босненци ...ахахах. Айде, Метка, давай контра веднага :)

--- End quote ---


http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=49&t=64593

fotakiev:

--- Quote from: Metka on August 19, 2009, 07:22 ---Фотакиев това не е вярно.
Аз самият съм свидетел на това че Хусейн Мехмед завърши религия в български институт.
Предлагам тука публично да му се извиниш за тази сътворена от тебе клевета.

--- End quote ---
Аз съм готов да се извиня, ако не е учил в чужбина.Защото наистина би било клевета.Но ако не е, да каже кой му даваше стипендиите дълги години ,и когато е учил случвало ли се е да го карат да е само на турски език?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 
Go to full version