Author Topic: Българска Мюсюлманска Коалиция  (Read 42032 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
но след като във всяко мнение започнаха една шайка да ме наричат националист - е, съжалявам, ама аз защо нямам право също да ги определя за т.националисти ? Има или няма двойни стандарти ?

Ето, това ти е грешката. Този форум не е лаф-моабет, ето защо наистина има двойни стандарти. Форумът е предназначен за помаците и техните приятели (гости). Не знам дали някъде по света съществува форум, в който ръководния екип да толерира юзер, който си позволява да ги нарича "шайка".

Isyankar

  • Guest
Тези, които наричам шайка не са помаци. :) Те не отстъпват по нищо на онези дето псуват и ги банират. Просто знаят мярката и имат подкрепа отнякъде дето се вика...:) Ама те като ме наричат националист, аз защо да не ги наричам шайка ? Аз с нищо не мога да ги нарека, така ли ? Те какви ли не квалификации ми правят, а аз не мога даже със същото да им отвърна.

Offline YUZEIROV

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 85
izglejda sam propusnal diskusiata za nevazmojnosta da se registrira politicheska partiana na religiozna osnova i dori beshe spomenato che e bilo protivokonstitutsiono no kakto vidiahte ot saita na b.h.k takava partia veche sashtestvuva ot godini a mojebi sa imali v predvid che zakona zabraniava samo musulmanska,koeto mise struva logichno imaiki vpredvid shovinistichnoto upravlenie na bg prez poslednite 100 godini.

no vapreki vsichki predpolagaemi prechki iskam davi uvedomia che veche sam pochti gotov sas dokumentatsiata i skoro shte svikam uchreditelen kongres v slavianovo i sled kato priemem ustava shte zapochna sabiraneto na 5000 podpisa sas koito partiata shte bade ofitsialno registrirana.

po kasno shtevi predostavia formuliar koito jelaeshtite mogat da popalniat za chlenuvane v parvata musulmanska partia


Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
YUZEIROV, правиш ли разлика между политическа партия и неправителствена организация?  

ПС - Разгледах сайта на БХК. Май наистина става дума за политическа партия.

Quote
Чл.33 Българската християнска коалиция се създава в съответствие с раздел III чл. 143-146 от Закона за лицата и семейството и по чл. 1 и чл. 3 на основание на параграф 3 от Закона за политическите партии.

 ??? ::)


Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
... е, съжалявам, ама аз защо нямам право също да ги определя за т.националисти ? Има или няма двойни стандарти ?

Не, нямаш право. Защото те не определят другите, не им говорят за произход, не се стремят да ги уеднаквят и претопят в една "велика нация". Isyankar, аз ще ти предложа да ги наричаш просто "консерватори" - хора, които ревностно бранят своите традиции, бит и култура. Можеш да добавиш и мен към тази категория.

Isyankar

  • Guest
Не, нямаш право. Защото те не определят другите, не им говорят за произход, не се стремят да ги уеднаквят и претопят в една "велика нация". Isyankar, аз ще ти предложа да ги наричаш просто "консерватори" - хора, които ревностно бранят своите традиции, бит и култура. Можеш да добавиш и мен към тази категория.

Брей, те могат да бъдат консерватори, а аз задължително съм националист. Не може ли да е обратното ? Кой решава всъщност ?

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
Решават го спецификата на сайта и правилата на форума. На друго място, при други обстоятелства сигурно би могъл да ги наричаш националисти, но тук просто няма как. Те са си у дома. Гостът си ти.

Isyankar

  • Guest
Решават го спецификата на сайта и правилата на форума. На друго място, при други обстоятелства сигурно би могъл да ги наричаш националисти, но тук просто няма как. Те са си у дома. Гостът си ти.

Значи тъй като съм гост трябва да търпя всички квалификации към мен, а аз трябва да се съобразявам когато пожелая да се обърна с подобна квалификация към тях. Интересно това ли е мнението на модераторите ? Интересно след като форума е помашки, хора, които не са помаци или имат по-малко помашко от тях от мен (тъй като имам баба помакиня) са повече или по-малко гости от мен ?

Все интересни въпроси. Само, че все си мисля, че няма двойни стандарти във форума.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
Добави и още един към многото въпроси - "с какво аджаба предизвиках тези квалификации?".

Isyankar

  • Guest
Добави и още един към многото въпроси - "с какво аджаба предизвиках тези квалификации?".

А те дали ще си го зададат същия въпрос ? Аз съм по-малък, те като по-големи - трябва първи да се сещат за тия неща.

Offline YUZEIROV

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 85
nemoje da ima nikakvo samnenie che stava vapros za politicheska hristianska partia

За нас



Началото
През 1997 година основахме партия Българска християнска коалиция с убеждението, че християнската вяра трябва да намери израз в категорична политическа позиция.

 

Днес
БХК продължава да се изгражда и утвърждава като малка, но ефективна християнска партия, която в няколко големи общини има доверието и подкрепата на широка и извънцърковна общност. Не е масовостта, тази която кара нашите симпатизанти и опоненти да се вслушват в идеите ни, а решимостта и посвещението на нашите представители.

 

Нашите ценности

са основани на християнското разбиране за човека и човешкото достойнство. Други важни ценности са свободата, отговорността, социалната справедливост и равнопоставеност. Ние подчертаваме отговорността на човека пред Бога.

 

Идеология

БХК е християнска партия, която членува в Европейското християнско политическо движение (ECPM). Ние не твърдим, че сме единствената християнска партия или движение с християнска политическа платформа.

 

 

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
Ние сме открити за дискусия Исянкар. Отправи сериозни аргументи и ние ще ги обсъдим. До сега нищо интересно на мегдана. Само дигаш шум и вместо да се усмихваш се озъбваш.

Isyankar

  • Guest
Ние сме открити за дискусия Исянкар. Отправи сериозни аргументи и ние ще ги обсъдим. До сега нищо интересно на мегдана. Само дигаш шум и вместо да се усмихваш се озъбваш.

Дискусия ? Само като спомена Турция и някои хора наострят зъби. Каква дискусия, за какво говорим изобщо. Затова и избягвам да споменавам и водя дискусии с тях, но те непрекъснато ми играят ръченица на главата и ми хвърлят разни обвинения в национализъм, та даже и в комунизъм, който дори не помня, ама аз не мога да стоя със скръстени ръце.

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
Добре говори с мен за Турция, аз не наострям зъби като я чуя. Какво за Турция, развита е икономически. Исключително развит туризъм, култура и пр. Във воено отношение е сила на Балканите и в Еворопа. Знае как да остоява позициите си. Няма съкращение във войската защото е дясното .... на САЩ. Освобождава турците в Кипър, чрез военни операции. Същото щеше да направи и в България през Възродителния процес, ако не беше членка на Варшавския договор. Прави съвмесни воени учения с Израел. Не дава на кюрдите автономия. Налага същите ограничения на исляма, каквито се налагат и по Европа. Може да дискотираме много за Турция не ме претесняваш въобще. 

Isyankar

  • Guest
Не ми се говори за Турция в момента. Пък и темата е за мюсюлманската коалиция, която аз твърдя, че не е мюсюлманска, а е турска и парите идват от там. Ама да дават като имат. Щом са решили, че на всяка цена мюсюлманите трябва да са консолидирани в етнически и религиозни партии и да бъдат в опозиция и да не видят власт - тяхна им работа. Винаги ще има хора като Вежди и др подобни, които не робуват на етнически и религиозни стереотипи, а оценяват хората според кадърността им и ще намират място във всяка една власт. А тези, които не стават за нищо ще си стоят в етническите и религиозните партии и ще реват за квоти, щото за некадърни по другия начин да отидат във властта.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42